Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Kinematografia dhe Televizioni (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=132)
-   -   Filmi i Fundit qe keni par... (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=17887)

LABI 31-10-08 17:02

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
"Comrade Stalin" dhe

"Gerry" (nga Matt Damon & Casey Affleck )

[IMG]http://filmjournal.net/clydefro/files/2006/12/gerry-poster.jpg[/IMG]

Amina 14-12-08 21:44

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[IMG]http://pierre.aubry.free.fr/affiches/grandes/the_man_who_cried.jpg[/IMG]

Jana 15-12-08 16:39

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Sot e kam shiku nje filem te Jet Li po tybe s'ja di emrin Filmit...

Linka_pz 09-01-09 14:36

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[SIZE=4][B]Sapo shikova ...

Koha e Kometės[/B][/SIZE]

shfletuesi_ 09-01-09 14:43

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Felon..The Day the Earth Stood Still, Behind enemy lines columbia , Religulous keta jan qe i kam par kete jave..

Urata 10-01-09 08:14

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[B][I][FONT=Garamond][SIZE=5]TAKEN - vajza shiqone se ia vlen! ...keqardhje, t'shohesh shqiptaret t'involvuar ne te tilla "biznise"...![/SIZE][/FONT][/I][/B]

shfletuesi_ 10-01-09 08:27

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[quote=shfletuesi_]Felon..The Day the Earth Stood Still, Behind enemy lines columbia , Religulous keta jan qe i kam par kete jave..[/quote]


[SIZE=4]SHEQER Jeeeep ngjarja zhvillohet ne france.... filem i fort mbrem shikova nje tjeter..[/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
[SIZE=4]Qfar ndodhi ne las vegas.[/SIZE]

Jana 11-01-09 14:16

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Koha e Kometes....

Em la pershtypje shum...inqizimi i filmit...

Oqeani 11-01-09 17:41

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Pacienti anglez - mbreme, - nje ngjarje qe kishte ndodhur gjat luftes se dyte Boterore- ngjarja kishte ndodhur ne Egjypt- kurse personi tregonte jeten e personale......

SheTa 13-01-09 00:34

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
TAKEN Film i mir :)

[IMG]http://fusedfilm.com/wp-content/uploads/2008/08/taken-poster.jpg[/IMG]

Penelope 06-02-09 10:53

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Mbrame osht hape festivali i filmit ne Berlin "berlinale",si premiere e pashe filmin "human zoo"nga nje regjisore daneze. Filmi ka per tematike luften ne kosove, dhe zhvillohet kryesisht ne kosove,serbi dhe france. Film i jashtezakonshem, dhe me pelqej qe salla ke plot e perplot,dhe vertet e kishte paraqite shume realisht krejt ngjarjen..Filmi tregon per nje vajze kosovare si e mbijeton luften arrin me dale ne france etj...ka pase edhe skena dhunimi qe veshtire mi shiku,por film shume interesant . Shpresoj qe ta fitoj ndonje qmim. Interesante qe edhe prezantimi qe regjisoja i beri filmit dhe pershtypjet e saj nga Kosova. Ju preferoj ta shikoni ,ja vlen..

Fokus 06-02-09 14:13

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[IMG]http://ecx.images-amazon.com/images/I/51zuz9pjm4L._SS400_.jpg[/IMG]

>>{SpOnGeBoB}<< 06-02-09 18:39

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
O u kane ni film e shkojshin nja 4 vehte shoq me llovaqka ne krah e kishin hypen permi kuaj tana diqysh me do kaubojka e do kanopa e masnej tu hecen qaty perskej ni prronit qita vetum kur ti kan priten shoq do me manzerre prej qatje nelte ne koder baam edhe vdekun ne toke e zhdrypi njonin prej shale. Amo qysh e pat emnin filmi nuk um kujtohet bash mire se kercitke pushka deri sa u sos filmi.

jadore 06-02-09 18:44

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[quote=>>{SpOnGeBoB}<<]O u kane ni film e shkojshin nja 4 vehte shoq me llovaqka ne krah e kishin hypen permi kuaj tana diqysh me do kaubojka e do kanopa e masnej tu hecen qaty perskej ni prronit qita vetum kur ti kan priten shoq do me manzerre prej qatje nelte ne koder baam edhe vdekun ne toke e zhdrypi njonin prej shale. Amo qysh e pat emnin filmi nuk um kujtohet bash mire se kercitke pushka deri sa u sos filmi.[/quote]
hahahahahaha, ha..
[I][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]jo televizioni jem nuk qet kesi filma,(e qato kaubojkat me pasken mbet merak se a di sa mire rrine me farmekra)[/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]une prom e pash , lypke artisja artistin deri sa e gjeti e mandej te dy bashke , e lypin nje fare kupe , hallakat e hallakt deri sa maroj filmi , krejte pune indentiteti demek me e gjete veteveten ish kone , sa qe mendova qe gjinja cka bojne e sa paret i japin me ju qite tjereve telashe me te kalumen ..na as me te ardhme sun po i bime ne fije se le te mbarumen..[/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Book Antiqua][SIZE=3]codi i da Vincit.[/SIZE][/FONT][/I]

Artisti 06-02-09 21:05

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=2]Eeee more Zot ēfare filmash po shikojshi ju, do me manxerra, do me Mumia, do me Kometa joooooooo pa e paaaa filmin Madagascar 2 se.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=2].[/SIZE][/FONT]


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:29.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.