Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Letėrsia (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=23935)

lirik 16-02-20 05:08

AW: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?
 
Po si qohet i buiri tradhtarit
ja puthe doren gospodarit
qe n tradite gjith ka tradhtue
si ka mshefe as qike as grue
e ka pru armikun n voter
e tiue lane me nane e moter
tue shemtue zi e ma zi
bashk me shkja ka pi raki
ka shkretue mbi atdhe
e sot mbret duket mbi dhe
autori xhelal ferizi


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:57.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.