Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Diskutime Shoqėrore (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=111)
-   -   A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert????? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13996)

lazdrani 23-06-04 11:21

[quote=Gentiana][b][color=darkred]Nese njeriu don qe rrethi i ti te jet i sinqert, po ashtu duhet qe ai njeri te jet i sinqert! Sigurisht se ka njerz se sinqeritetin nuk e meritojn, po un mendoj se sinqeriteti asnjeher nuk esht gabim. un per vete jam e sinqert aq sa duhet, me ata njerz se e meritojn, po te them te drejten edhe pse per mua esht nje gje shum shum e vlefshme (per kend nuk esht) jam zhgenjyer shpesh, dhe sidomos tash nje koh te shkurt........

kte kohev te fundit, posedon rrall kush, dhe per kte rri ne distanc deri sa te jem e sigurt tek ai person, sidomos nese ai njeri mundet tme plagos!!!
[/color][/b][/quote]Mburru per karakterin dhe sinqeritetin tend qe keni zonjushe...Cdo njeri nga ne eshte zhgenyjer ne jeten e vete ndoshta nga ata persona qe me se paku keni priture,por ja qe jeta shkon perpara.Te kuptoi se njeriu ne ate moment ndihet i deshpruar.......

Gentiana 23-06-04 13:43

[quote=lazdrani]...Mburru per karakterin dhe sinqeritetin tend qe keni zonjushe...Cdo njeri nga ne eshte zhgenyjer ne jeten e vete ndoshta nga ata persona qe me se paku keni priture,por ja qe jeta shkon perpara.Te kuptoi se njeriu ne ate moment ndihet i deshpruar.......[/quote]


[b][color=darkred]Te flm Lazdran. Jeta esht plot zhgenjime, po pikerisht nga zhgenjimet mesohet njeriu, dhe e ben me karakter te for dhe me pervoj.... :wink: :wink: [/color][/b]

sexybrikenda 23-06-04 15:11

[quote=lazdrani][quote=Gentiana][b][color=darkred]Nese njeriu don qe rrethi i ti te jet i sinqert, po ashtu duhet qe ai njeri te jet i sinqert! Sigurisht se ka njerz se sinqeritetin nuk e meritojn, po un mendoj se sinqeriteti asnjeher nuk esht gabim. un per vete jam e sinqert aq sa duhet, me ata njerz se e meritojn, po te them te drejten edhe pse per mua esht nje gje shum shum e vlefshme (per kend nuk esht) jam zhgenjyer shpesh, dhe sidomos tash nje koh te shkurt........

kte kohev te fundit, posedon rrall kush, dhe per kte rri ne distanc deri sa te jem e sigurt tek ai person, sidomos nese ai njeri mundet tme plagos!!!
[/color][/b][/quote]Mburru per karakterin dhe sinqeritetin tend qe keni zonjushe...Cdo njeri nga ne eshte zhgenyjer ne jeten e vete ndoshta nga ata persona qe me se paku keni priture,por ja qe jeta shkon perpara.Te kuptoi se njeriu ne ate moment ndihet i deshpruar.......[/quote] :roll: :roll: LAZDRAN TE KAM THANE NJEMIJHERE HARROJE MURGESHEN!!!

lazdrani 23-06-04 17:21

[quote=sexybrikenda][quote=lazdrani][quote=Gentiana][b][color=darkred]Nese njeriu don qe rrethi i ti te jet i sinqert, po ashtu duhet qe ai njeri te jet i sinqert! Sigurisht se ka njerz se sinqeritetin nuk e meritojn, po un mendoj se sinqeriteti asnjeher nuk esht gabim. un per vete jam e sinqert aq sa duhet, me ata njerz se e meritojn, po te them te drejten edhe pse per mua esht nje gje shum shum e vlefshme (per kend nuk esht) jam zhgenjyer shpesh, dhe sidomos tash nje koh te shkurt........

kte kohev te fundit, posedon rrall kush, dhe per kte rri ne distanc deri sa te jem e sigurt tek ai person, sidomos nese ai njeri mundet tme plagos!!!
[/color][/b][/quote]Mburru per karakterin dhe sinqeritetin tend qe keni zonjushe...Cdo njeri nga ne eshte zhgenyjer ne jeten e vete ndoshta nga ata persona qe me se paku keni priture,por ja qe jeta shkon perpara.Te kuptoi se njeriu ne ate moment ndihet i deshpruar.......[/quote] :roll: :roll: LAZDRAN TE KAM THANE NJEMIJHERE HARROJE MURGESHEN!!![/quote] :roll: :roll: Brikenda me fale por mbylle gojen : :twisted: :twisted:

Honesty^uk. 24-06-04 09:36

[quote] :roll: :roll: LAZDRAN TE KAM THANE NJEMIJHERE HARROJE MURGESHEN!!![/quote]

[color=green]
[b]Do tu kisha lutur ty qe ateron me kete nik (((sexybrikenati permbahesh qellimit te temes, dhe te mos kapercesh korrnizat e saj[/b][/color]

Honesty^uk. 24-06-04 09:42

[quote=Gentiana][quote=lazdrani]...Mburru per karakterin dhe sinqeritetin tend qe keni zonjushe...Cdo njeri nga ne eshte zhgenyjer ne jeten e vete ndoshta nga ata persona qe me se paku keni priture,por ja qe jeta shkon perpara.Te kuptoi se njeriu ne ate moment ndihet i deshpruar.......[/quote]


[b][color=darkred]Te flm Lazdran. Jeta esht plot zhgenjime, po pikerisht nga zhgenjimet mesohet njeriu, dhe e ben me karakter te for dhe me pervoj.... :wink: :wink: [/color][/b][/quote][b][color=green]Eshte e vertet se njeriu zhgenjehet shume ne kete jete sidomos kur tregohet me shume se duhet i sinqerte,,
dhe kuptohet se pasi te jesh zhgenjyer njeher, veshtir do ta pesosh perseri

Por sido qe te ndodhin ne jete , njeriu duhet te vazhdoj te MOVE ON dhe te mos jetoj me te kaluarat[/color][/b]

Vera 24-06-04 20:25

[quote=Vera]Pershendetje Honesty

Me te vertet sinqeriteti eshte pasuria e nje njeriu qe egziston, po ta kesh sinqeritetin i ke te gjitha afer teje

Te pershendet Vera[/u][/quote]

U ktheva perseri ne tem dhe i shiqova shkrimet, por kur pash kete timin qe thash me heret mu duk jo edhe aq i mir sepse ateher kur e kam shkruar nuk kam pas kurfar zhgenjimesh nga sinqeriteti qe kam treguar, por tash ju lutem mos u tregoni ne cdo rast i sinqert se ju sjell deme, nuk e kam fjalen se mos te jesh i sinqert ne gjera cka jan me siperfaqsore tek nje njeri por ato se cka ke brenda vetes mos ia thuaj askujt dhe me shpalos vehten ne te gjitha menyrat qe ti mbyllesh vehtes te gjitha shtigjet.

Kete e thash nga pervoja e nje shoqes sime qe me ka spjeguar nje ngjarje te hidhur nga sinqeriteti i saj qe ka pas.

Barbaroza 24-06-04 20:31

[b]Edhe une jam zhgenjyer shume here nga sinqeriteti im sepse sa me e sinqerte qe jam treguar-jam keqkuptuar,por une vazhdoj akoma te tregohem ashtu siq jam,nuk e kam ndermend te ndryshoj sepse nuk mundem,e tille jam![/b]

Honesty^uk. 04-07-04 19:19

[quote=Vera][quote=Vera]Pershendetje Honesty

Me te vertet sinqeriteti eshte pasuria e nje njeriu qe egziston, po ta kesh sinqeritetin i ke te gjitha afer teje

Te pershendet Vera[/u][/quote]

U ktheva perseri ne tem dhe i shiqova shkrimet, por kur pash kete timin qe thash me heret mu duk jo edhe aq i mir sepse ateher kur e kam shkruar nuk kam pas kurfar zhgenjimesh nga sinqeriteti qe kam treguar, por tash ju lutem mos u tregoni ne cdo rast i sinqert se ju sjell deme, nuk e kam fjalen se mos te jesh i sinqert ne gjera cka jan me siperfaqsore tek nje njeri por ato se cka ke brenda vetes mos ia thuaj askujt dhe me shpalos vehten ne te gjitha menyrat qe ti mbyllesh vehtes te gjitha shtigjet.

Kete e thash nga pervoja e nje shoqes sime qe me ka spjeguar nje ngjarje te hidhur nga sinqeriteti i saj qe ka pas.[/quote]


[color=green]
[b]Pershendetje Vera
Te falenderoj per shkrimin tuaj
Edhe une jam i mendimit se sinqeriteti i tepert te jell deme
shpresoj qe te mos ndodh me ne[/b][/color]

Barbaroza 04-07-04 19:31

[b]Une nuk mendoj se sinqeriteti i sjell dikujt dem.Ndoshta zhgenjehesh pse s'te kupton dikush,por asesi nuk te sjell dem.Nese je aq i sinqerte,duhet te jesh ne cdo pike dhe te mos lesh vend per dyshime te dikush tjeter.E verteta del ne shehs heredokur,atehere pse te mos tregohesh i sinqerte me kohe??????!!!!!!!!!!![/b]

yllka 08-07-04 10:55

[quote=Honesty^uk.][quote=Gentiana][quote=lazdrani]...Mburru per karakterin dhe sinqeritetin tend qe keni zonjushe...Cdo njeri nga ne eshte zhgenyjer ne jeten e vete ndoshta nga ata persona qe me se paku keni priture,por ja qe jeta shkon perpara.Te kuptoi se njeriu ne ate moment ndihet i deshpruar.......[/quote]


[b][color=darkred]Te flm Lazdran. Jeta esht plot zhgenjime, po pikerisht nga zhgenjimet mesohet njeriu, dhe e ben me karakter te for dhe me pervoj.... :wink: :wink: [/color][/b][/quote][b][color=green]Eshte e vertet se njeriu zhgenjehet shume ne kete jete sidomos kur tregohet me shume se duhet i sinqerte,,
dhe kuptohet se pasi te jesh zhgenjyer njeher, veshtir do ta pesosh perseri

Por sido qe te ndodhin ne jete , njeriu duhet te vazhdoj te MOVE ON dhe te mos jetoj me te kaluarat[/color][/b][/quote]Ashtu eshte Honesty kjo me pelqen qe e theksuat....njeriu duhet te vazhdoje perpara te jetone dhe te mos jeton me te kaluaren :wink:

ShEjToNkA 18-07-04 00:12

Sinqeritet ėshtė cilisi e lartė tė cilen e vlersoj shumė dhe e qmoj...,Unė mendoj se pamarėparasysh a do zhgėnjehėsh ajo ,a do e keqėpėrdorin ajo, a e keqkuptojn ajo sinqeritetin, ėshtė mėse e arsyshme tė tregohesh i/e sinqert ..,, edhe pse jam zhgėnjy me njerzė ,edhe pse e kan keqpėrdor sinqeritetin tim ,prap se prap nuk mundem tė mos tregohem e sinqert ... , se e vėrteta dhemb shumė aty pėr aty ,mirėpo ajo dhemb dyfysh apo mos tė them shumė fishė, pas njė kohe tė gjatė kur e vėrteta del nė shesh, kėshtu qė munda me thanė me plotė bindje se gjithėher tregona e sinqert dhe e till do mbetem, dhe nuk mė pengon aspak pse tregohem gjithėher e sinqert.............

Me Respekt "shejtonka"

4peace 18-07-04 15:10

Re: A eshte gabim te tregohesh gjithmone i sinqert?????
 
[b][color=red]A eshte gabim te tregohesh gjithmone i sinqert?????[/color][/b]

Mendimi im:

Si neper pune, ashtu edhe ne bisede dhe ne te gjitha fushat e jetes duhet nisur nga vetvetja. Keshtu qendron edhe me sinqeritetin. I sinqerte, ne rend te pare, duhet te jesh ndaj vetvetes. Dhe, vetem kur jemi te sinqerte ndaj vetvetes sone, atehere mund te jemi te sinqerte edhe ndaj te tjereve.


A eshte gabim te tregohesh gjithmone i sinqerte?
[b]JO. KURRSESI[/b].

P.S.
Te jesh i sinqerte nuk dtth te jesh edhe naiv.


Me t'mira!


!!!

aferdita 18-07-04 15:12

ne disa raste duhet te hesh e sinqert kurse ne disa raste nuk ben hiq :!:

Loloku 18-07-04 15:28

Kur gjeli kendon thote se eshte afer-dita! Gjeli rren a s'ren? Une nuk besoj ne faklet e kesaj bote!


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:37.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.