Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Diskutime Shoqrore (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=111)
-   -   A sht gabim t tregohesh gjithmon i sinqert????? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13996)

livoreka bicio 28-07-04 19:23

sinqeriteti
 
[size=6][/size][color=blue][/color] Ju faleminderoj t gjith konsulltuesit q u menduan t japin opinioninet e tyre rreth ksaj teme dhe jam i knaqur q shumica nga ju e ka dhnn mendimin e njejt me timin prjashtim disave q nuk u shprehen me seriozitet....

Honesty^uk. 29-07-04 07:07

Re: sinqeriteti
 
[quote=livoreka bicio][size=6][/size][color=blue][/color] Ju faleminderoj t gjith konsulltuesit q u menduan t japin opinioninet e tyre rreth ksaj teme dhe jam i knaqur q shumica nga ju e ka dhnn mendimin e njejt me timin prjashtim disave q nuk u shprehen me seriozitet....[/quote]

[color=green][b]edhe ty te falenderojm per kete teme [/b][/color]

Barbaroza 29-07-04 10:55

[quote=Loloku][quote=Barbaroza]Loloku,keshtu them sa here e perjetoj ndonje mossinqeritet.Kjo ishte ndoshta moment,u ndjeva ashtu dhe shkrova.
Nese kam lenduar dike,kerkoj ndjese![/b][/quote]

Po, Barbaroza, ishte e kuptueshme, nuk ka kush pse te lendohet, e lenduara ishe ti dhe kurre mos qofsh e lenduar, por vetem e gezuar![/quote]

[b]Megjithate,edhe tash u lendova![/b] :wink:

Loloku 29-07-04 22:48

Un nuk do t dshiroja t isha lnduese pr ask, as edhe pr Ty Barbaroza. Uroj t jet vet lndim i shrueshm dhe t mos kaloj n psim, megjithat!

turisti 18-08-04 23:18

PO - ne mesin e HAJNAVE. :wink:

Honesty^uk. 29-08-04 22:11

[quote=turisti]PO - ne mesin e HAJNAVE. :wink:[/quote]

[color=green]
[b]te pershendes turisti[/b][/color]

turisti 29-08-04 22:26

Gjithashtu,Honesty :wink:

Honesty^uk. 30-08-04 20:02

[color=green][size=7]Sinqeriteti eshte budalleku me i madh qe gezon nje njeri
kete nuk po e them nga nervozizmi por nga pervoja ime ne jete. [/size][/color]

turisti 30-08-04 20:27

Pershendetje per KINGUN e U.K.
Une kisha pas deshire me dite me teper per kete menimin tan,nese ka mundesi.Tung.

Vera 30-08-04 20:32

[quote=Honesty^uk.][color=green][size=7]Sinqeriteti eshte budalleku me i madh qe gezon nje njeri
kete nuk po e them nga nervozizmi por nga pervoja ime ne jete. [/size][/color][/quote]

[color=olive][b]Jo nuk mendoj qe eshte budallallek, por ata njerz te sinqert jane fatkeq, sepse e tregojne sinqeritetin ne mesin e njerzve qe e keqperdorin, dhe keshtu vijne deri tek zhgenjimet, lendimet, dhe me ne fund e quajne vehten budalla se si jane treguar. Pra Honesty mos e shif ne ket menyr por analizo mir se ku dhe kur do tregohesh i sinqert, sepse nuk je i vetmi qe je zhgenjyer nga sinqeriteti[/b][/color]

Honesty^uk. 30-08-04 20:33

[color=green][b]
i nderuar turisti, rrjedhojat e jetes dhe zhgenjimet qe kam pesuar ne jete nga sinqeriteti im, me kan bere qe te arrij ne kete perfundim qe askush nuk mundet te ma ndryshoje.
tung tung
Honesty[/b][/color]

quote="turisti"]Pershendetje per KINGUN e U.K.
Une kisha pas deshire me dite me teper per kete menimin tan,nese ka mundesi.Tung.[/quote]

m_tetovari 30-08-04 20:42

tung te gjitheve .un kam menduar se cdokush duhet te jete i sinqerte deri ne pike te fundit ,por t'ju them te drejten edhe nuk kishte qene aq mire me qene i sinqert deri ne fund dhe per gjithcka :roll: .
kete e them per shkak se sinqeriteti ndonjehere mund te jete edhe i demshem ,ka gjera qe ndoshta nuk duhet te tregohen ,jo te shtremberohen por thjesht te mos tregohen sepse mund te ndikojne negativisht .prap rasti dallon prej rastit ,edhepse une personalisht ne parim mundohem me qene i sinqert :P ...

Honesty^uk. 30-08-04 20:46

[color=green][b]vera shume te pershendes per shkrimin tuaj[/b][/color]

[quote=Vera]

[color=olive][b]Jo nuk mendoj qe eshte budallallek, por ata njerz te sinqert jane fatkeq, sepse e tregojne sinqeritetin ne mesin e njerzve qe e keqperdorin, dhe keshtu vijne deri tek zhgenjimet, lendimet, dhe me ne fund e quajne vehten budalla se si jane treguar. Pra Honesty mos e shif ne ket menyr por analizo mir se ku dhe kur do tregohesh i sinqert, sepse nuk je i vetmi qe je zhgenjyer nga sinqeriteti[/b][/color][/quote]

Murgesha 30-08-04 21:09

[quote=Vera][quote=Honesty^uk.][color=green][size=7]Sinqeriteti eshte budalleku me i madh qe gezon nje njeri
kete nuk po e them nga nervozizmi por nga pervoja ime ne jete. [/size][/color][/quote]

[color=olive][b]Jo nuk mendoj qe eshte budallallek, por ata njerz te sinqert jane fatkeq, sepse e tregojne sinqeritetin ne mesin e njerzve qe e keqperdorin, dhe keshtu vijne deri tek zhgenjimet, lendimet, dhe me ne fund e quajne vehten budalla se si jane treguar. Pra Honesty mos e shif ne ket menyr por analizo mir se ku dhe kur do tregohesh i sinqert, sepse nuk je i vetmi qe je zhgenjyer nga sinqeriteti[/b][/color][/quote]

[color=blue][b]Vera, ndoshta ndonjeher jemi te bindur se jemi shume te sinqerte, ama duhet te dish te vleresosh edhe sinqeritetin e tjetrit. Ne kur flasim mendojme dhe jo vetem mendojme por kemi bindje se gjerat qe i themi jane shum te sinqerta, ama ne veshin e bashkebiseduasit ndoshta edhe nuk tingellojn si te tilla. Dhe ne shumicen e rasteve nuk tingellon e tille.
Ama nuk mundemi te themi per shkak te sinqeritetit tone se tjeret jane te pa sinqerte.

Honesty e di se je teper i sinqerte dhe nuk po me zhgenjen aspak shprehja filozofike nga ana juaj. Por duhet ta kuptojsh se edhe budallakia eshte pjese e perditshmerise sone. Dhe si e tille do te pajtohemi me te.[/b][/color]

Honesty^uk. 30-08-04 21:16

[color=green][b]budallakia = sinqeritetin
te pershendes murgesha[/b][/color][quote=Murgesha]

Honesty e di se je teper i sinqerte dhe nuk po me zhgenjen aspak shprehja filozofike nga ana juaj. Por duhet ta kuptojsh se edhe budallakia eshte pjese e perditshmerise sone. Dhe si e tille do te pajtohemi me te.[/b][/color][/quote]


Te gjitha koht jan n GMT +1. Ora tani sht 02:53.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.