Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Diskutime Shoqėrore (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=111)
-   -   A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert????? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13996)

Murgesha 30-08-04 21:19

[quote=Honesty^uk.][color=green][b]budallakia = sinqeritetin
te pershendes murgesha[/b][/color][quote=Murgesha]

Honesty e di se je teper i sinqerte dhe nuk po me zhgenjen aspak shprehja filozofike nga ana juaj. Por duhet ta kuptojsh se edhe budallakia eshte pjese e perditshmerise sone. Dhe si e tille do te pajtohemi me te.[/b][/color][/quote][/quote]

[color=blue][b]Honesty
Budallakia=pjese e perditshmerise.[/b][/color]

Honesty^uk. 30-08-04 21:23

[quote=Murgesha]
Budallakia=pjese e perditshmerise.[/b][/color][/quote]


[color=green][b]kjo shkon vetem per nerez te sinqerte[/b][/color]

Murgesha 30-08-04 21:31

[quote=Honesty^uk.][quote=Murgesha]
Budallakia=pjese e perditshmerise.[/b][/color][/quote]


[color=green][b]kjo shkon vetem per nerez te sinqerte[/b][/color][/quote]

[color=blue][b]Jo vetem per te tillet, jo.
Edhe te ndershmit e bemiresit sja di askush.[/b][/color]

turisti 30-08-04 21:48

[quote=Honesty^uk.][color=green][b]
i nderuar turisti, rrjedhojat e jetes dhe zhgenjimet qe kam pesuar ne jete nga sinqeriteti im, me kan bere qe te arrij ne kete perfundim qe askush nuk mundet te ma ndryshoje.
tung tung
Honesty[/b][/color]

quote="turisti"]Pershendetje per KINGUN e U.K.
Une kisha pas deshire me dite me teper per kete menimin tan,nese ka mundesi.Tung.[/quote][/quote]
Inderuari KINGU i TE GJITE KINGAVE,une po te kuptoj plotesisht,sepse edhe une jame ne poziten si ti,vetem qe une jam akoma i sinqert sepse ashtu jam mesue dhe po pritoj mu ndrrue,a edhe nuk ka nevoje sepse edhe ashtu askush nuk beson qe une p.sh.-flas te verteten. Mos u zemero sepse SINQERITETI vyn per shpyrterat e tone-per qetesimin tone,per UNEJĖN TONĖ. Te pershendes,a " DUSHMANAT " leshoi le te kupin. :wink:

Vera 31-08-04 07:16

[quote=Murgesha]

[color=blue][b]Vera, ndoshta ndonjeher jemi te bindur se jemi shume te sinqerte, ama duhet te dish te vleresosh edhe sinqeritetin e tjetrit. Ne kur flasim mendojme dhe jo vetem mendojme por kemi bindje se gjerat qe i themi jane shum te sinqerta, ama ne veshin e bashkebiseduasit ndoshta edhe nuk tingellojn si te tilla. Dhe ne shumicen e rasteve nuk tingellon e tille.
Ama nuk mundemi te themi per shkak te sinqeritetit tone se tjeret jane te pa sinqerte.
[/quote]

[color=olive][b]Po edhe pse jam e bindur qe jam e sinqert, gjithnje i vlersoj edhge te tjeret qe bartin sinqeritet ne vete. Dhe kjo qe ne veshin e bashebiseduesit nuk tingellon e si e till te ben te zhgenjehesh, sepse ai nuk te kupton se cfar don te thuash me kete.
Jo asnjeher nuk them qe per shkak te sinqeritetit time te tjeret jane te pasinqert, veqse dua te them se ka njerz qe nuk na kuptojne mir dhe se ate e keqperdorin.[/b][/color]

dr1ta 08-09-04 23:04

Sinqeriteti vlen me shum se gjithcka absolut ,por ka njerez ce edhe e keckuptojn te miren tone, mendon ce je budall ose nuk kupton asgje,pra keqperdorin te miren tone,un flsa sepse kam perjetu dicka te tille dhe kam mendu ce tek un esht faji, por krejt gjerat kuptohen me kohe kur te vjen deri te huna :)

nitushe 10-09-04 12:20

ka raste ku sduhesh me kane edhe krejt i sinqert a ne shumic o mire me kane :wink:

livoreka bicio 25-09-04 23:19

Mendoj qe te jesh i sinqert esht shum ma mir dhe ma leht. :wink: :wink: :wink:

kulleri 02-10-04 16:59

hi
 
i sinqert nuk ban me kan hiq se separi ngulesh te femrat :lol: 8)

Honesty^uk. 02-10-04 17:54

[color=green][b] dr1ta, nitushe, livoreka bicio, kulleri; ju pershendes qe keni shprehur mendimet tuaja rreth sinqeritetit , por perseri une jam shume kembengules dhe i binduar se eshte budallek i madh te tregohesh gjithmone i sinqert.

me respekt Honesty[/b][/color]

mr_beni 02-10-04 17:54

Kur them se jam i sinqert, ateher nuk po tregohem i sinqert

Kur them se nuk jam i sinqert, ateher po nuk po tregohem prap i sinqert.

keshtu e ka sinqeriteti

Rebeli 18-10-04 23:44

Te tregohesh gjithni i sinqert eshte gabim, i madh bile.

T thosha policit qe Freni i Dores mu ka prish sod e jo para nje Jave i kisha 70 Euro sod ma shum ne gjep. (rrush e kumlla)

Provoja kushton Para

Babgjyshi im thoshte me rrejt Babo kur te jesh ngusht sosht gjynah.

Honesty^uk. 19-10-04 07:14

[quote=Rebeli]Te tregohesh gjithni i sinqert eshte gabim, i madh bile.

T thosha policit qe Freni i Dores mu ka prish sod e jo para nje Jave i kisha 70 Euro sod ma shum ne gjep. (rrush e kumlla)

Provoja kushton Para

Babgjyshi im thoshte me rrejt Babo kur te jesh ngusht sosht gjynah.[/quote]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbaroza 19-10-04 15:05

[quote=Rebeli]Te tregohesh gjithni i sinqert eshte gabim, i madh bile.

T thosha policit qe Freni i Dores mu ka prish sod e jo para nje Jave i kisha 70 Euro sod ma shum ne gjep. (rrush e kumlla)

Provoja kushton Para

Babgjyshi im thoshte me rrejt Babo kur te jesh ngusht sosht gjynah.[/quote]

[b]Rebeli,te lutem mos i ngaterro gjerat.Une te mirekuptoj per rastin ne fjale,por sinqeriteti eshte tjeter pune.Sinqeriteti eshte pjese e kultures dhe personalitetit njerezor.Nese e ke humbur ate,ke humbur veten.Kur ishin ca persona te sinqerte,kisha admirim me te madh per ta,e tani qe po e shoh se edhe kete veti fisnike veshtire eshte ta gjesh te njerezit,ne mua s'ka mbetur gje e mire per te menduar per njerezit![/b]

Murgesha 19-10-04 15:09

[color=blue][b]Dmth. ti paske humbur besimin se egzistojnė njeriu i sinqertė.[/b][/color]


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:39.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.