Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Hapėsirė filozofike-psikologjike (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Thėnie filozofike. (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13185)

Domira 31-08-07 21:25

Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar:smile:

egi 31-08-07 21:53

Njeriu i pamend e bėn tė keqen duke u tallur, ndėrsa njeriu i arsyėshem e pėrqafon urtėsinė.

Linka_pz 01-09-07 08:14

Gezimi i lirise eshte riperteritje e natyres dhe sizgjim mitologjik !

egi 01-09-07 15:59

Urtėsia dhe marrėzia vėrehen posaqėrisht nė tė folur.

rilinda 02-09-07 12:17

"Nuk duhet shpresuar pa dyshmine e nuk duhet dyshuar pa shpresė!"

egi 02-09-07 12:45

Shitorja ėshtė pėr argjend, ndėrsa furra ėshtė pėr ari, kurse zemrėn e njeriut e sprovon Zoti.

rilinda 02-09-07 12:56

"Beso nė vete. Mendo pėr vete. Vepro pėr vete. Fol pėr vete. Bėhu vetvetja. Imitimi ėshtė vetėvrasje."

Preshevar 02-09-07 12:59

Ndiej pėrbuzje pėr atė qė ecėn me kėnaqėsi nė rresht e nė formacion nėn tingujt e bandės; ai gabimisht ka marrė njė tru, sepse do t’i kish mjaftuar vetėm palca e kurrizit.

Albert Einstein

egi 02-09-07 13:02

Njeriu i lig vėshtron buzėt e kėqia, ndėrsa gėnjeshtari dėgjon gjuhėn smirėzezė.

Preshevar 02-09-07 13:08

Copėn e madhe ndaje, fjalėn e madhe pėrpije.

egi 02-09-07 13:11

Nje femen nuk e don sepse eshte e bukur, po eshte bukur sepse e don.

lyra2 02-09-07 13:14

Nese harroni vehten per te ndihmuar te tjeret ateher dikush nuk do t'u harroje !

LABI 02-09-07 13:59

[B]Kufijt e gjuhes sone , jane kufijte e botes sone .[/B]

panta_rhei 02-09-07 15:12

E ardhmja na vjen nė kėste (me rata), prandaj edhe mund tė durohet.

egi 02-09-07 20:31

Femna duhet dy her ma mir me ba punen e mashkullit, per me ja vlersu si gjys pune te atij...Shyqyr qe nuk e kem kaq veshtir me ba ate pun dy her me mire..
[FONT=Verdana]
[/FONT][FONT=Verdana]Charlotte Whitton[/FONT]


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:59.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.