Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Hapėsirė filozofike-psikologjike (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Thėnie filozofike. (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13185)

luan_i 31-07-07 11:13

Njeri sa mė shumė ta njeh botėn, poaq mė shumė e do jetėn.

rilinda 31-07-07 11:14

"Ēdo kush dėshiron tė jetojė gjatė, por asnjė njeri nuk dėshiron tė jetė plak."
[U][I]Nestroji[/I][/U]

luan_i 31-07-07 11:14

[QUOTE=Linka_pz]Pasurine mund ta vjedhin, por diturine jo - (Hafiz Ali Korca)[/QUOTE]
Pasuria shkon dhe vjen, fytyra mbetet.

Linka_pz 31-07-07 11:15

Ai qe ta ruan te fshehten te do me shpirt - (Hafiz Ali Korca)

luan_i 31-07-07 11:16

[QUOTE=rilinda]"Ēdo kush dėshiron tė jetojė gjatė, por asnjė njeri nuk dėshiron tė jetė plak."
[U][I]Nestroji[/I][/U][/QUOTE]
Pleqėria e mirė pėr oda, gaz pėr dynjanė.

rilinda 31-07-07 11:16

"Dituria e bėn njeriun tė lirė, por jo edhe tė lumtur."
[U][I]Reinarku[/I][/U]

luan_i 31-07-07 11:17

[QUOTE=Linka_pz]Ai qe ta ruan te fshehten te do me shpirt - (Hafiz Ali Korca)[/QUOTE]
Besnik bėhu e bes mos zinė - populli.

rilinda 31-07-07 11:17

[quote=luan_i]Pasuria shkon dhe vjen, fytyra mbetet.[/quote]

"Krenohemi me talent, trimėri, me detyra tė mėdha, kurse respektojmė vetėm paratė."
[I][U] Beketi[/U][/I]

luan_i 31-07-07 11:18

Liria nuk njeh pėrkufizim, mdėrsa njeriu vetė e zgjedhė hapėsirėn e tij.

luan_i 31-07-07 11:19

[QUOTE=rilinda]"Krenohemi me talent, trimėri, me detyra tė mėdha, kurse respektojmė vetėm paratė."
[I][U] Beketi[/U][/I][/QUOTE]
Pauri mė e madhe pėr njeriun ėshtė shėndeti, tė gjitha tė tjerat krijohen.

rilinda 31-07-07 11:20

"Kur ėshtė fjala pėr para, atėherė tė gjithė kanė njė fe."
[U][I]Volteri[/I][/U]

ssara 31-07-07 11:21

[SIZE=2][COLOR=black]paraje eshte liria e stampuar ne kartmonedhe......[/COLOR][/SIZE]

luan_i 31-07-07 11:22

Paraja e prishė miletin, por jo njeriun.

rilinda 31-07-07 11:24

"Ku ka njeri pa dėshira dhe ku ka dėshirė qė mund tė plotėsohet pa para!"
[U][I]Balzaku[/I][/U]

luan_i 31-07-07 11:26

Paraja ėshtė mjet kusuritjeje, dėshira ėndėrr...


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:58.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.