Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Diskutime Shoqėrore (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=111)
-   -   A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert????? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13996)

Barbaroza 07-12-04 20:15

[b]Te falenderoj Mafiozi per spjegimin!
Keshtu eshte me se miri,nese nuk e njeh personin sa duhet, edhe nuk ke nevoje t'ia hapesh zemren shume,por asesi mos genje por thuaj;" nuk mundem te te tregoj per nje gje qe ka rendesi veq per mua"![/b]

Gentiani 07-12-04 20:51

:roll: more edhe sikur ta njohesh ti thuash shkurtė e shqip se ėshtė punė pėr mua e jo e edhe pėr ty. Por nėse i intereson edhe aq shumė, atėherė pėrdorė variantin e dytė dhe kripose nuk po them gėnjeshtra, por me variacione tė ndryshme tė tė treguarit. Po tė ishte i sinqertė parashtruesi/ja e pyetjeve tė tilla nuk do tė parashtronte tė tilla pyetje.

Ose dėshiron tė tregohesh i, e sinqertė, atėherė tregoje gjithė rrėfimin deri nė fund dhe nė fund ti thuash se ke ende pėr tė treguar, por nuk tė premton koha, por gjithsesi herėn tjetėr :lol: :lol: :lol: :wink:

Barbaroza 07-12-04 21:01

[b]Po kur eshte puna te ciftet,si duhet te tregohemi? :wink: [/b]

Honesty^uk. 07-12-04 21:02

[quote=Gentiani]:roll: more edhe sikur ta njohesh ti thuash shkurtė e shqip se ėshtė punė pėr mua e jo e edhe pėr ty. Por nėse i intereson edhe aq shumė, atėherė pėrdorė variantin e dytė dhe kripose nuk po them gėnjeshtra, por me variacione tė ndryshme tė tė treguarit. Po tė ishte i sinqertė parashtruesi/ja e pyetjeve tė tilla nuk do tė parashtronte tė tilla pyetje.

Ose dėshiron tė tregohesh i, e sinqertė, atėherė tregoje gjithė rrėfimin deri nė fund dhe nė fund ti thuash se ke ende pėr tė treguar, por nuk tė premton koha, por gjithsesi herėn tjetėr :lol: :lol: :lol: :wink:[/quote]

[color=green][b]Si gjithnje mendimet tuaja jane te pikatura, prandaj pranoni pershendetjet e mia per ju i nderuar Genti

Honesty[/b][/color]

Gentiani 07-12-04 21:17

[quote=Barbaroza][b]Po kur eshte puna te ciftet,si duhet te tregohemi? :wink: [/b][/quote]

Kur ėshtė puna te ēiftet Barbaroza, atėherė sigurisht se do tė kenė kohė tė njihen me sinqeritetin e njėri-tjetrit dhe janė raporte qė vetvetiu me fillimin e tyre pėrmbajnė dhe duhet tė kenė bazė tė domosdoshme sinqeriteti.

Barbaroza 07-12-04 21:23

[quote=Gentiani][quote=Barbaroza][b]Po kur eshte puna te ciftet,si duhet te tregohemi? :wink: [/b][/quote]

Kur ėshtė puna te ēiftet Barbaroza, atėherė sigurisht se do tė kenė kohė tė njihen me sinqeritetin e njėri-tjetrit dhe janė raporte qė vetvetiu me fillimin e tyre pėrmbajnė dhe duhet tė kenė bazė tė domosdoshme sinqeriteti.[/quote]
[b]Ok,por mendoj se disa gjera duhet treguar njeri-tjetrit edhe pa ardhur momenti i duhur.[/b]

Gentiani 07-12-04 21:41

Dakord qė disa gjėra elementare duhet treguar nė fillim, por nuk ėshtė interesante tė dihen tė gjitha se nuk ėshtė interesante pastaj kur i dijnė ēiftet tė gjitha gjėrat pėr njėri-tjetrin. :lol: :lol: :wink: Ngadalė dhe me kohėn ėshtė mė mirė tė mėsohet gjithė tregimi, por edhe nuk ėshtė patjetėr ti dijnė tė gjitha gjėrat, pėrndryshe rrezikojnė tė marrin pėrgjigje me variacione tė ndryshme tregimi :lol: :lol: :lol: :wink:

Gentiani 07-12-04 21:44

[quote=Honesty^uk.][quote=Gentiani]:roll: more edhe sikur ta njohesh ti thuash shkurtė e shqip se ėshtė punė pėr mua e jo e edhe pėr ty. Por nėse i intereson edhe aq shumė, atėherė pėrdorė variantin e dytė dhe kripose nuk po them gėnjeshtra, por me variacione tė ndryshme tė tė treguarit. Po tė ishte i sinqertė parashtruesi/ja e pyetjeve tė tilla nuk do tė parashtronte tė tilla pyetje.

Ose dėshiron tė tregohesh i, e sinqertė, atėherė tregoje gjithė rrėfimin deri nė fund dhe nė fund ti thuash se ke ende pėr tė treguar, por nuk tė premton koha, por gjithsesi herėn tjetėr :lol: :lol: :lol: :wink:[/quote]

[color=green][b]Si gjithnje mendimet tuaja jane te pikatura, prandaj pranoni pershendetjet e mia per ju i nderuar Genti

Honesty[/b][/color][/quote]

Pėrshėndetje Honesty!

Ha,hahahaaaaa po menduam se i mėshuam pikė njėherė more kėsaj teme edhe me bindje se u patėm sqaruar, por se vijnė e inicojnė dhe e vazhdojnė edhe njėherė nuk e prita :lol: :lol: :lol:

Honesty^uk. 07-12-04 22:07

[quote=Gentiani][quote=Honesty^uk.][quote=Gentiani]:roll: more edhe sikur ta njohesh ti thuash shkurtė e shqip se ėshtė punė pėr mua e jo e edhe pėr ty. Por nėse i intereson edhe aq shumė, atėherė pėrdorė variantin e dytė dhe kripose nuk po them gėnjeshtra, por me variacione tė ndryshme tė tė treguarit. Po tė ishte i sinqertė parashtruesi/ja e pyetjeve tė tilla nuk do tė parashtronte tė tilla pyetje.

Ose dėshiron tė tregohesh i, e sinqertė, atėherė tregoje gjithė rrėfimin deri nė fund dhe nė fund ti thuash se ke ende pėr tė treguar, por nuk tė premton koha, por gjithsesi herėn tjetėr :lol: :lol: :lol: :wink:[/quote]

[color=green][b]Si gjithnje mendimet tuaja jane te pikatura, prandaj pranoni pershendetjet e mia per ju i nderuar Genti

Honesty[/b][/color][/quote]

Pėrshėndetje Honesty!

Ha,hahahaaaaa po menduam se i mėshuam pikė njėherė more kėsaj teme edhe me bindje se u patėm sqaruar, por se vijnė e inicojnė dhe e vazhdojnė edhe njėherė nuk e prita :lol: :lol: :lol:[/quote]

[color=green][b]hahahahhahaha
per te mos vazhduar me replika dhe kundershtime deri ne infinit, duhet qe dikush te behet me i gjere dhe te leshoje rruge nga njehere :wink: [/b][/color]

Mafiozi 07-12-04 22:33

[quote=Barbaroza][b]Te falenderoj Mafiozi per spjegimin!
Keshtu eshte me se miri,nese nuk e njeh personin sa duhet, edhe nuk ke nevoje t'ia hapesh zemren shume,por asesi mos genje por thuaj;" nuk mundem te te tregoj per nje gje qe ka rendesi veq per mua"![/b][/quote]

E bej me deshir Barbaroza, me vjen mir qe edhe ti mendon ne ket
drejtim.

Te pershendes :wink:

Gjilanasja 26-12-04 00:32

Mua per mendimin tim te jesh i/e sinqert eshte shum gje e vlefsheme ,edhe pse nganjiher zhgenjehemi e vjen pyetja pse zhgenjehemi ne nuk zhgenjehemi pse jemi te sinqert por zhgenjehemi nga ata njerze qe nuk din vleren e jetes nuk din vleren e sinqeriteti dhe bim Viktim e tyre .Eshte shum lehte nuk te nevoiten shum sekonda me qen njeri i pasinqert por me qen i Sinqert eshte shum veshtire te lypet kohe e gjate. Se njeriu i pasinqert frigohet nga e verteta me nji fjale frigohet nga vetevetja e ateher nese nuk ke besim ne vete nuk e shpreh te verteten.Ata njerze qe nuk jan te sinqert jetojn Jeten ne iluzione .Te sinqertit jan te lenduare ne shum raste ,Mirpo lendimet ne jeten e perditsheme jan Fakulltet me nji fjale ushqyes te trurit .Me falni ndoshta nuk me kuptoni por ju luse te lexoni me vemendje .Lexo Kupto

turisti 26-12-04 00:53

[quote=Gjilanasja]Mua per mendimin tim te jesh i/e sinqert eshte shum gje e vlefsheme ,edhe pse nganjiher zhgenjehemi e vjen pyetja pse zhgenjehemi ne nuk zhgenjehemi pse jemi te sinqert por zhgenjehemi nga ata njerze qe nuk din vleren e jetes nuk din vleren e sinqeriteti dhe bim Viktim e tyre .Eshte shum lehte nuk te nevoiten shum sekonda me qen njeri i pasinqert por me qen i Sinqert eshte shum veshtire te lypet kohe e gjate. Se njeriu i pasinqert frigohet nga e verteta me nji fjale frigohet nga vetevetja e ateher nese nuk ke besim ne vete nuk e shpreh te verteten.Ata njerze qe nuk jan te sinqert jetojn Jeten ne iluzione .Te sinqertit jan te lenduare ne shum raste ,Mirpo lendimet ne jeten e perditsheme jan Fakulltet me nji fjale ushqyes te trurit .Me falni ndoshta nuk me kuptoni por ju luse te lexoni me vemendje .Lexo Kupto[/quote]

Je e kuptuar 100%. E pershendes qendrimin tende ne jete.Personat me qendrimin e tille e kan gjumin e rahatshem.

Me nderime,TURISTI. :wink:

Honesty^uk. 26-12-04 13:14

[quote=Gjilanasja]Mua per mendimin tim te jesh i/e sinqert eshte shum gje e vlefsheme ,edhe pse nganjiher zhgenjehemi e vjen pyetja pse zhgenjehemi ne nuk zhgenjehemi pse jemi te sinqert por zhgenjehemi nga ata njerze qe nuk din vleren e jetes nuk din vleren e sinqeriteti dhe bim Viktim e tyre .Eshte shum lehte nuk te nevoiten shum sekonda me qen njeri i pasinqert por me qen i Sinqert eshte shum veshtire te lypet kohe e gjate. Se njeriu i pasinqert frigohet nga e verteta me nji fjale frigohet nga vetevetja e ateher nese nuk ke besim ne vete nuk e shpreh te verteten.Ata njerze qe nuk jan te sinqert jetojn Jeten ne iluzione .Te sinqertit jan te lenduare ne shum raste ,Mirpo lendimet ne jeten e perditsheme jan Fakulltet me nji fjale ushqyes te trurit .Me falni ndoshta nuk me kuptoni por ju luse te lexoni me vemendje .Lexo Kupto[/quote]

[color=green][b]"GjilanasJA" Te pershednes per kycjen tuaj ne teme dhe dhenien e mendimit qe me pelqeu.
Kalo sa me mire .

Honesty[/b][/color]

Mafiozi 26-12-04 13:45

[quote=Gjilanasja]Mua per mendimin tim te jesh i/e sinqert eshte shum gje e vlefsheme ,edhe pse nganjiher zhgenjehemi e vjen pyetja pse zhgenjehemi ne nuk zhgenjehemi pse jemi te sinqert por zhgenjehemi nga ata njerze qe nuk din vleren e jetes nuk din vleren e sinqeriteti dhe bim Viktim e tyre .Eshte shum lehte nuk te nevoiten shum sekonda me qen njeri i pasinqert por me qen i Sinqert eshte shum veshtire te lypet kohe e gjate. Se njeriu i pasinqert frigohet nga e verteta me nji fjale frigohet nga vetevetja e ateher nese nuk ke besim ne vete nuk e shpreh te verteten.Ata njerze qe nuk jan te sinqert jetojn Jeten ne iluzione .Te sinqertit jan te lenduare ne shum raste ,Mirpo lendimet ne jeten e perditsheme jan Fakulltet me nji fjale ushqyes te trurit .Me falni ndoshta nuk me kuptoni por ju luse te lexoni me vemendje .Lexo Kupto[/quote]


Mendim te drejt dhe te sinqert nga ti Gjilanasja.
Je e kuptuar dhe do te mbetesh perher ne ket menyr.

Te pershendes. :wink:

turisti 27-12-04 22:06

TE TREGOHESH GJITHMONE I SINQERT - NUK ESHTE GABIM,POR,NDONJEHERE NE JETE BEHET - VON.


Me nderime,

TURISTI.


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:37.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.