Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Kinematografia dhe Televizioni (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=132)
-   -   Filmi i Fundit qe keni par... (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=17887)

DEA 07-05-08 14:21

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Ka kohe, qe skam shikue....................cka po me preferoni?

PipeX 08-05-08 21:32

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[B]DEA shikoje filmin "Man on the fire" besoj se ka me te pelqy te aktorit Dansel Washingtonit [/B]

Skyfter 08-05-08 22:54

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[quote=DEA]Ka kohe, qe skam shikue....................cka po me preferoni?[/quote]

Nese ke zemren e forte ateher te preferoj Apocalypto nga Mel Gibson paksa "film i vjeter"
mirpo ......
Komplet ne Maya-Sprache!

Eine grosse Zivilisation kann erst von aussen erobert werden,
wenn sie sich von innen bereits selbst zerstort hat!
Durant


:smile:

Jana 08-05-08 23:24

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Pram e kam shiku Filmin e Halil Budakoves Nentoka..............

PipeX 09-05-08 10:14

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Jana qysh u ndave me ate filem a te pelqej hiq a jo?

Jana 09-05-08 20:51

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[quote=PipeX]Jana qysh u ndave me ate filem a te pelqej hiq a jo?[/quote]

Me ka pelqy filmi deri diku...jo edhe qaq shum veq ajo qe em pelqej ke se zeri ka qen mir se zakonisht ne filmat shqpi ma shum ndihet muzika se zeri......

PipeX 10-05-08 10:58

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[B]Sado pak bile me te pelqy pak diqka nga ajo qe shef mos te ndahesh kot me nje kohe te tere me humb dhe ne fund asgje te mos pelqej, por te pakten diqka nga ajo te ka pelqy, ajo eshte me rendesi.[/B]

Jana 11-05-08 01:57

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[quote=PipeX][B]Sado pak bile me te pelqy pak diqka nga ajo qe shef mos te ndahesh kot me nje kohe te tere me humb dhe ne fund asgje te mos pelqej, por te pakten diqka nga ajo te ka pelqy, ajo eshte me rendesi.[/B][/quote]

Mir e ki ......Kryesorja diqka Shqpi ke edhe me ni kuptim en fund.....

P.sh......

Sonte e shikova.....TXAI 4 .....per te treten her......me pelqen ky filem sepse eshte edhe komik....

PipeX 17-05-08 21:43

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Sigurisht kur te pelqen dicka e shikon me knaqesi

luckyman 17-05-08 21:59

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[I]*American Gangster* i mire ish![/I]

selvija 17-05-08 22:18

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Tyben po ja leshoj syt nganjher nje filmit tash ne RTK--koka ibret mos vet hiq...

PipeX 19-05-08 12:49

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
selvija cilit film moj po ja leshon syt a ish nom hiq, te ja leshoj edhe une bile

DEA 19-05-08 14:29

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Ein mutiger weg-Angelina Jolie

selvija 19-05-08 15:09

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[quote=PipeX]selvija cilit film moj po ja leshon syt a ish nom hiq, te ja leshoj edhe une bile[/quote]Ja ma mir qe hiq se paske pa..se endje ne koke po me rri....mundes ta gjesh ne RTLlive.com....

PipeX 20-05-08 22:27

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Selvije nese eshte i mire po hy po e shikoj, po nese eshte i keq spo hy hiq tregom bile a me hy a mos me hy hiq :P

mentor* 13-08-08 23:09

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Mumie III

LABI 13-08-08 23:46

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Kill Bill 1 & 2 ... (nje nder 10 filma me hakmarres te shpallur nga industria e filmit ne Hollywood)

egi 14-08-08 21:09

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Devdas....nje perfundim i trishtueshem.....

aLbaChiCk 14-08-08 21:32

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Mama Mia

Amina 17-08-08 21:54

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
The Mummy,pjesa 3 ,mbreme , me ka shti me kesh hahahahah

Etnical 21-08-08 23:47

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[size=4] The Bank Job[/size]

Amina 23-08-08 21:49

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Shinobi- film japonez

Luciano 29-08-08 16:16

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Bota e (peshkut) Nemo-s, (film jo-vizatimor) :biggrin:

jadore 29-08-08 20:21

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3][I]kish qene ne gjuhen turke nga kanali turk po vetem ne disa seuenca sekondash, pasi qe ishim kone tu vjedhe boll prej kanaleve te vendit ame e na filluan sanksionet kane mbet ne tv-ne Kosovare sikur ne vitete e 90-ta kur i paten nderprere tv-tone , paramendo mbet Kosova vetem ne kanalet turke ,boshnjake , dhe serite meksikane ..[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3][I]p.s.[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3][I]baksuz jam valla ani mbasi ja shtyva vtit lejeqendrimin ne afat te pacaktuar bash muajin e kaluar e parapagova kabllokiun ( qishtu po i thojshin ketu) per nje vjet, e cfare marangoza jane paret e dij qe nuk mi kthejne edhe nese e prishi kontraten , po deritin e kam sa me ju besu se tash edhe digi-albit me cartele te parapaguar..[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Book Antiqua][SIZE=3][I]ska me besnikrine valla , a po e shifni deshta e nuk deshta po i kthehem satelitit dhe programeve te Frances dhe Gjermanise ..[/I][/SIZE][/FONT]

Zero Cool 30-08-08 07:59

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[CENTER][I][SIZE=2]Qeto e kqyra prap se moti se kam pa :biggrin:[/SIZE][/I][IMG]http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Avatars/rugll.jpg[/IMG][/CENTER]

Skyfter 01-09-08 15:21

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
I Am Legend


story palidhje, zombie palidhje, thjesht film komercial!

vjeshta 01-09-08 22:34

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Sa perfundoi Kodi i Da Vinqit .

vjeshta 04-09-08 01:06

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[quote=vjeshta]Sa perfundoi Kodi i Da Vinqit .[/quote]


Edhe La Mummia.

Etnical 10-09-08 01:40

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[SIZE=2] Cassandra's Dream,shum film i mir[/SIZE]

emine 10-09-08 15:04

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[IMG]http://www.unikosmos.de/bilder/top/4015ps_ich_liebe_dich.jpg[/IMG]

Angel_ 10-09-08 15:06

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
A walk to remember.

Peja-Boy 11-09-08 12:43

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Roush Hour 3

Etnical 11-09-08 14:21

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[SIZE=3]Drillbit Taylor[IMG]http://www.the-frat-pack.com/reviews/images/drillbit/drillbit-ad.jpg[/IMG][/SIZE]

Luciano 11-09-08 15:46

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[I]Koha e Kometės,
[/I]
Njė film i cili tregon inferioritetin e shqiptarėve duke filluar nga titulli ne gjuhėn angleze. Pėrndryshe kush ndihėt vetėm pakės shqiptar, mos ta shiqoje sepse eshte destinuar me shum per te huajt me qėllim qe te fitoj ndonje ēmim, perndryshe edhe historin e deformon keshtu qe eshte film FANTAZMASH,

teutaA 12-09-08 16:28

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
27 dresses [url]http://joox.net/[/url]

Etnical 13-09-08 17:45

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[quote=Luciano][I]Koha e Kometės, [/I]

Njė film i cili tregon inferioritetin e shqiptarėve duke filluar nga titulli ne gjuhėn angleze. Pėrndryshe kush ndihėt vetėm pakės shqiptar, mos ta shiqoje sepse eshte destinuar me shum per te huajt me qėllim qe te fitoj ndonje ēmim, perndryshe edhe historin e deformon keshtu qe eshte film FANTAZMASH,[/quote]


[SIZE=2]Nuk pajtona aspak me menimin qe ti e ki per ket film.Koha e kometes esht filmi i par shqiptar(nbashkpunim me gjerman)qe esht realizu me aq profesionalizem dhe perkushtim,esht film qe duhet mu mburr qe pas shum vitesh esht ba ni fil qe i ka tgjitha premisat per mu qujt taman film me tgjitha standartet bashkohore kinematografike.E sa i perket temes tfilmit un menoj se esht mjaft e shtjellune mir ku regjisori i ka nderthur gati tgjitha zhanret nket film.E sa per fantazmat e tua Luciano un nket film nuk i kam pa.[/SIZE]

Amina 13-09-08 22:27

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[IMG]http://www.silvio-patzer.com/medien/filme/Romeo%20must%20die.jpg[/IMG]

aLbaChiCk 13-09-08 22:29

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[quote=Amina][IMG]http://www.silvio-patzer.com/medien/filme/Romeo%20must%20die.jpg[/IMG][/quote]

edhe un e pash mbreme harrova a ishte ne rtl2 apo ne pro7 ...film i mir shum

Emma- 14-09-08 01:16

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[B][URL="http://www.google.be/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&url=http%3A%2F%2Fwww.allocine.fr%2Ffilm%2Ffichefilm_gen_cfilm%3D130080.html&ei=sVfMSLbdL5LO0gXghey6BA&usg=AFQjCNF-8h_-x7-WiOaJSgUACrxLmwnHAA&sig2=DY7ZHnammicuElEkubVTxA"]Le Silence de [I]Lorna[/I][/URL][/B]

Etnical 15-09-08 18:19

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Awake...


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:22.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.