Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Diskutime Shoqėrore (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=111)
-   -   A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert????? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13996)

Urata 10-09-08 16:58

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
t'tregohesh gjithemon i sinqerte ne ditet e sotme rrezikohesh...!

doreshkrim i sinqerte!

Honesty^uk. 10-09-08 21:33

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[quote=Urata]t'tregohesh gjithemon i sinqerte[SIZE=3][B] ne ditet e sotme rrezikohesh[/B][/SIZE]...!

doreshkrim i sinqerte![/quote]

mese e vertete,,,,,

Domira 10-09-08 22:26

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Jo nuk eshte gabim te tregohesh i sinqerte gjithmone, por sa eshte e guximshme po aq eshte e rezikshme.

ShEjToNkA 10-09-08 23:24

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Aty ku e kėrkon vendi dhe me ata pėrsona qė duhet natyrisht se nuk ėshtė gabim, por aty ku s'e kėrkon vendi dhe kur nuk ėshtė nevoja jo qė ėshtė vetėm gabim por ėshtė edhe budallallėk!

Lendi1 20-09-08 01:55

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Ne ditet e sodit ashte gabim se ashtu po e don tash mos me kan i sinqert gjithmon

Amina 21-09-08 19:26

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Duhet te jesh i sinqerte gjithmone ne raste te duhura.

Penelope 21-09-08 19:41

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Sot ne kohen tone, te tregohesh gjithmone i sinqerte, eshte naivitet qe mund te denohet e ndeshkohet tmerrshem, ngase ne te gjitha anet rrethohemi me genjeshtra dhe mashtrime..prandaj kujdes..

teutaA 21-09-08 19:45

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[SIZE=2]"sinqeriteti virtyt i budallajt" por un per vete e kam veshtir mos me qen e sinqert ndoshta kjo eshte edhe arsyeja pse nuk shoqerohem shum:smile: [/SIZE]

Zogu_1 21-09-08 21:24

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
...nuk eshte gabim te tregohesh gjithnje i sinqert sepse veq vlerat tua tregon !

endri't 18-03-09 16:28

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
[COLOR="Red"]sinqeritetiiiiii!!!!![/COLOR]
sinqeriteti eshte pasuri shume e mashe e njeriut.Une sinqeritetin e vleresoj dhe e cmoj shume.sinqeriteti nuk eshte gabim kurre,por ne disa raste sinqeriteti i tepert mund te na sjell edhe deme.

Penelope 18-03-09 22:08

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
kam mesuar se shume njerez qe flasin tere kohen per sinqeritetin, vete mund te mos e kene ate..me rendesi eshte te jemi se pari te sinqerte me veteveten por edhe me te tjeret per aq sa eshte e mundur. Per mua osht vlere e larte njerzore,armik i genjeshtres.

Pupi 18-03-09 22:45

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Unė nuk mendoj qė ėshtė krejtėsisht "GABIM" tė tregohėsh i sinqert.
E kam fjalėn pėr ato gjėra qė s'mund ti thuash, s'paku mos i gėnje.
Sepse:
Po tė qiti puna me njė tė sinqert e ti qė nė start me atė "skeptizimin", drojen tėnde, atėher le njė pėrshtypje tepėr tė keqe, po bėre e gėnjeve ndoj gjė e u hetove (prap nga droja e keqpėrdorimit tė siqeritetit) atėher vėrtet i ke ra vijė pėrgjithmonė ndonjė mirbesimi eventual.
Pra, Sinqerisht e Sy qelė
Natėn e mirė

Zhaneta 18-03-09 23:48

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Nga provoja ime po flas , kam vreit se shume njerz kan perfitu nga une sepse kam qen e sinqert me ta... Edhe mendoi qe eshte mir te jesh e sinqert me ata / ato qe ja vlen te jesh e sinqert... Perndryshe pergjigja ime me sakt do ishte PO, eshte gabim te tregoesh gjethmon e sinqert... :wink:

Domira 19-03-09 09:34

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Neqoftse dikush e keqperdor sinqeritetin e dikujt atehere ai/ajo ka dhe do te kete problem vete, se jo i sinqerti!

shfletuesi_ 19-03-09 09:41

Titulli: A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????
 
Mire mire ... i sinqert e sinqert te sinqert


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:49.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.