Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Letėrsia (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik? (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=23935)

lirik 15-12-12 23:20

Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?
 
Komentuesi tjeter

2012-12-15 17:53:20

UN PERSONALISHT KAM PAS RAST ME U TAKU ME ADEM DEMAQIN-

DHE PER MUA KY NJERI KA NDRYSHUAR AQ SHUM SA QE NJI DIT NUK DOT I INTERESON ASGJE PER AT SE KUSH ISHTE dje -

DHE KUSH ESHT SOT KY NJERI ME EMER DHE MBIEMER ADEM DEMAQI
-
SEPSE ISHTE NJė SHPRES ė E KOSOVES SIDOMOS NE VITET 1980
DHE 1990
POR SIGURISHT NJė FATKEQSI E VITEVE TE SOTME-
SEPSE NUK KA ASNJė ARSYE TE MBROJė HASHIM THAQIN-

KUR NE KOSOVEN E PAMVARUR AS FMIJA I PO SA LINDUR NUK E GZON TE DREJTEN'

PER SHENDETIN DHE MBROJTJEN NGA SHTETI SEPSE SHTETI JA MOHON QE NE DJEP E DERI SA TE VJETROHET GJITHNJI DUKE I MOHUAR QYTETARET REXHIMI ANTI SHQIPTAR ANTIKOMBTARė I HASHIM THAQIT --REXHIMI I HAHSIM THAQIT NUK E LEN ASNJE FEMIJ NE KOSOVE TE RRITET
SEPSE NUK JU GARANTON ARDHMERI E TE DREJT TE RRITET
E MOS TE FLASIM MA SHUM PER GARANCIONE TE ARDHMERIVE TE BREZOIT NE KET REGJIM I CILI ESHT R EGJIM DISKRIMINUES KLANORE REGJIM I HAJVAE I GRUPEVE TE KORRUPTUARA -

PRA ADEM DEMAQI TI JE I SHITUR PREJ THONIT TE KEMBES MES DERI NE QIMEN E KOKES TE REGJIMI KRIMINAL I HASHSIM THAQIT

lirik 15-12-12 23:26

Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?
 
Komentuesja Shpresa komente te ndryshme ne nje vend diskutimi pubblik rreth intervistes se adem demaqit

2012-12-15 19:06:12
ne regjimin e kaluar shteti i shperblente vasalėt- dhe sahanlepiresit e vet o adem demaqi
,
sahan lepirsit si ty qe te shperblen hashim stalini hashimi sot.
edhe ti do te jeshe i peshtir e vasal i pushtetit te hahsim thaq stalinit
qe do te biesh e te shembesh si ti e e te gjithe keqberesit kriminal te kosoves -

do te perfundojne aty ku e meritojne
ne neverine qe kur populli te ua permende emrin te nneveritet , bashke me ty

lirik 15-12-12 23:33

Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?
 
Koment i shkruar nga dinati reagim komente ne intervisten e adem demaqit ne nje gazete shqiptare

2012-12-15 17:51:03


Me vend ka thėnė legjenda e kombit Adem Demaqi,
Ramushi ka qenė pasiv 28 muj, pastaj kohe te gjate i shkeputur nga rrejdhat ne zhvillim
- e tash mendon qė duhet vetem ai me qene faktorė i rendesishem
aq paftyrsisht e kekroj postin e krye ministrisė jasht qdo rregullave e zgjedhjeve te popullit -
ai dhe vetem ai doon me qene nr. 1 ne Kosove
. Ai duhet me dit qe edhe pa te kosova ka ece ka funskionue
- ka funksionu ky shtet,keshtu si eshte por ka ece
(kur ka qenė ky ne pushtet ky s“ka ba mrekulli,
jan zhduk miliona e miliona .euro ne kosove ne at kohe kur ishte ky ramushi ne pushtet
miljona jan zhduke ne ne Kek bashkpunoj me shum banda e me hetem qekun etj
etj..)

Edhe ky ramushi duhet me ditė se si ka mundsi qe ky kekron me nje numer minimal votash postin kaq te larte ne kryemnistri vetem me 7% te votave

ku po don o ramish me ket perqindje o njeri ? !!!populli nuk ta jepe voten ty kurr dhe ansjiher harroje

lirik 15-12-12 23:35

Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?
 
Koment i shkruar nga dinati reagim komente ne intervisten e adem demaqit ne nje gazete shqiptare

2012-12-15 17:51:03


Me vend ka thėnė legjenda e kombit Adem Demaqi,
Ramushi ka qenė pasiv 28 muj, pastaj kohe te gjate i shkeputur nga rrejdhat ne zhvillim
- e tash mendon qė duhet vetem ai me qene faktorė i rendesishem
aq paftyrsisht e kekroj postin e krye ministrisė jasht qdo rregullave e zgjedhjeve te popullit -
ai dhe vetem ai doon me qene nr. 1 ne Kosove
. Ai duhet me dit qe edhe pa te kosova ka ece ka funskionue
- ka funksionu ky shtet,keshtu si eshte por ka ece
(kur ka qenė ky ne pushtet ky s“ka ba mrekulli,
jan zhduk miliona e miliona .euro ne kosove ne at kohe kur ishte ky ramushi ne pushtet
miljona jan zhduke ne ne Kek bashkpunoj me shum banda e me hetem qekun etj
etj..)

Edhe ky ramushi duhet me ditė se si ka mundsi qe ky kekron me nje numer minimal votash postin kaq te larte ne kryemnistri vetem me 7% te votave

ku po don o ramish me ket perqindje o njeri ? !!!populli nuk ta jepe voten ty kurr dhe ansjiher harroje

lirik 16-12-12 00:38

Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?
 
XHEVA- GJENEVė

2012-12-15 16:14:17

Z, Demaēi per te gjithe shqiptaret kudo qe jane ishte dhe mbetet simbol i sakrifices dhe shembull i perkushtimit te pashoq atdhetarė -


dhe shembull ne historine kombtare se si duhet luftuar per rujtjen e identitetit kombetar
. Ne kohe teper te renda Z. DEMACi , vuajti denime te perseritura me burg te rende ne kazamatet me famekeqe te ish- Jugosllavise.

dhe asnjehere nuk u thye.

Qendrimi i tij i papare ēoj Z. DEMACI edhe ne marrjen e ēmimit prestigjioz " SAHAROV"
Sikur vendet tjera te Evropes te kishin nje njeri te tille siē kemi Ne
Z. DEMACi,
do te ndiheshin jashtezakonisht te privilegjur.

Te marrim shemuj nga ēeket me Havellin perkatesisht polaket me Valencen
te cilet e nderojne dhe e ruajne si syte e ballit. figuren e Tyre-
A thua NE ,kur do te vetdijesohemi ?!::::

lirik 16-12-12 00:40

Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?
 
nje komentues tjeter per adem deqmain
-Kete nuk mundi as Serbia e as Jugosllavia ta beje per veti, por ky e shkatrroi vetin..
. Sa autoritet ka pase e sa pak i ka mbete..

lirik 16-12-12 00:41

Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?
 
--------------
Komentuesi tjeter rreth intervistes se adem demaqit
2012-12-15 15:54:06
Adem Demaci eshte nji njeri shume simpatik.
Nuk eshte me rendesi se cka flet edhe ashtu askush nuk ja merr fjalet me seriozitet.
Por vet paraqitja e ti ne opinion me pelqen.
Po te ishte aktore me profesion do ishte shume i famshem
.----------

komentuesi tjeter -

Edhe me turp per RTK e cila ne vend qe te raportoj per vet Akademine
dhe ata qe ne te vertete me gjakun e tyre u kishin mundesuar ketyre te gjalleve qe pa frike ti shprehin mendimet e tyre , e fillon kroniken me bomben se baces Adem
nuk po i pelqen cka po don Ramushi.....Hajde politike hajde, dhe ate e pare te pupullit, dhe RTK qe po ashtu me pare te popullit ben kronika te tilla. Ketu nuk ka koment pervec asaj lojes me lepur e me nane....

komentuesi saraqi
2012-12-15 15:28:35
Legjendė e gjalle je o Adem Demaqi

I kE do kundershtar ose ma mire te them i ke disa shkie qe kan met ne kosov
e te kundershtojne ty o baca adem demaqi

-ė po qka me ba o njeri-

veq se e ka permen ė hashim thaqin ke ra viktime
-kqyr qka flasin per ty o baca adem demaqi ncncnc ..

Baca Adem si gjithmon qe ke fol drejt edhe ke permend emra te njerzve te mdhaj

Ashtu vazhdo se 5% Jan vetfundosja sun te qesin posht Ty ...

kOMENTUESJA ME PSEUDONIMIN Dardanija'

2012-12-15 15:28:02

Lereni fjalet qe me i verteti,ai qe ishte per Komb dje eshte edhe sot

,e ky esht i nderuari Demaqi

. Askush nuk e kritikoj ma shum se Demaqi fjalet e Turkit Otoman Erdogan qe

POSHTROJ shau figuren e Skenderbeut,

askush nuk reagoi me burreri si adem deamqi
askush ne Shqiperi dhe ne Kosove

. At Turk pis ishte dashur me nxjerr jasht vendit politika e sotme qeveritare.

Na Shqiptaret luftuam po me ate flamur te Skenderbeut ku per ne Skenderbeu eshte Hero mbi Legjendaret,

Gjeneral mbi Gjeneralet,


Pries mbi priesit e bashkimit Kombetare Shqiptare etj, etj.

Gjithmon me histori dhe krenari te Kombit Shqiptar!.


............

lirik 16-12-12 00:42

Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?
 
Shqipe nje komentuese tjeter me ket pseudonim-

2012-12-15 15:07:55
#
Te pakt jan Shqiptart brenda dhe jasht qe nuk e kan flijuar jeten e tyre disa here vetem brenda nje jete per Kosove.


Nuk eshte vetem Hashimi apo Ramushi.


Me dy vet nuk humb por as nuk fitohet nje lufte por as lirija jo.


Mos te harrohen as qindra e mijera mergimetaret te cilet ishin dhe jan edhe kesaj dite motori kryesor per procesin e ndodhur ne Kosove
prej para luftes.

Nuk pershkruan asnje fjale vuajtjet e popullit te Kosoves para dhe gjate luftes

.Perse duhet ky popull edhe pas luftes te perulet
.Populli i Kosoves eshte i dinjitetshem si popull.

ky popull Meriton te trajtohet mire.

Identiteti i jon duhet te ringjallet

.Nuk eshte Shqiptari ne themelin e tij as mafi as drogagji as shitsi i femrave.

Ta luftojm te keqen qe po na sundon.

Tja kthejm Shqiptarit Krenarinė
.Nuk jemi lypsarė te Evropes.Adem Demaqi ehst krewnaria e botes
::::::::::::::::

2012-12-15 15:07:11


NJE KOMENT

Jo po te duket ,me respekt baca Adem ne akademi pekujtimore nuk folet per politik por rreth akademis jam pak i zhgenjyer baca Adem .

E rekomandoj (+20)Nuk e rekomandoj (-8)


d2012-12-15 15:04:59

kOMENTUES TJETER
Adem Demaqi simboli i rezistences shqiptare ne Kosove dhe dikur idoli i aspiratave tona per liri e pavaresi sot
eshte shendrruar ne nje vegel propagnduese e vetem nje faktori politik ne Kosove.

Mjerim i llojit te vet, ngase me veprimet dhe deklarimet e tij te njeanshme e ka humbur respektin te masa e gjere,

edhe te une poashtu.

Nuk eshte ne pyetje rroga ngase me flijimin e tij ka bere shume me teper se nje punonjes i profilit te tij por jane ne pyetje dekadenca e tij si dhe flijimi i interesave nacionale per ato private.Vajzen e tij e kam pas shoqe klase ne Gjimnazin e Prishtines dhe ja njoh eshe rrethanat familjare qysh nga ajo kohe! E qelize e nje shoqerie vitale eshte familja gjithkund ne bote.E rekomandoj (+22)Nuk e rekomandoj (-7)
kOMENTUESI Shukri 2012-12-15 15:00:4

0 Eshte krejt normale dhe e drejte qe nje njeri sikur Adem Demaqi qe ka kaluar 28 vjet burg ne burgjet serbe te gezoje te drejten e nje pagese mujore.
Nese kete njeri nuk e sistemon qeveria atehere kč ?

Ademi nuk kaloj per veten e tij 28 vjet ne burg por e beri ate qka ka mund e si ka ditur kunder serbise dhe per vendin e vet.

Poashtu nese qeverija nuk do ti kishte ndihmuar, prap do te ishte kritikuar , atehere edhe me te drejte, qe e kan lene anash "bacen Adem" e spo i ndihmojn herojit te Kosoves. Popull pa lidhje jemi ne, kritikojme edhe atje ku duhet e ku s`duhet, vend e pa vend.Kurr s`msuam
.E rekomandoj


2012-12-15 14:48:04


mos e ngucni demaqin se jua tregon rregullat sikur jua ka tregu shqiptarve ne burgje te serbis2012-12-15 14:47:[email protected]

kOMENTUESI KEMA ... i nderuar , ata qė kanė punuar nga 40 vite, atėherė i kanė marrė nga 1000 marka rrogė e baca Adem veq dajak KURGJA TJETER .

Tash ky po i merr ka dy mijė Marka (1000 Euro)

qė disi tė vije nė barazim kjo punė. “

“Ja n“tri , ja n“pleqni““ thotė njė fjalė e urtė popullore.

Andaj mos u koritni me bacėn Adem , se nuk jeton edhe sa ka jetu , fizikisht mendoj , se historikisht ėshtė i pavdekshėm. Have a nice weekend!E rekomandoj (+25)Nuk e rekomandoj (-19)---

Mendoj dhe jamN I BINDUR SE ADEM DEMAQI ESHT RAST I RRALLE NE BOTE SI LEGJENDE
(nuk ka me)2012-12-15 14:46:53500 vite ka vuajtur

Shqiptari VUAJTI nga Osmanlinjet 500 VJET TE ZEZA SHKRUMB
e 100 vite nga Serb-faqezinjet

P prej pasluftes e deri keto dite SHUMICA e Kosovarve jan teresisht te poshtruar
nga disa persona te cilet ulen ne karrigen e PUSHTETIT

dhe ne menyre te hekurt SUNDOJN:


Pa ligje, pa moral, paskrupull, pa gjynah ndaj popullit te Kosoves. Plot buke por vdes urije, plot shkolla por te pa edukuar, plot rryme pa drita, plot thengjill te pa ngrohur. Alkoholi, droga, kurvarllaku, korrupsioni, vrasjet po na shkatrrojn. Mendim te lire nuk ka se vritesh nga dikush. Kosovart po e lshojn prap Kosoven si ne kohen e Rankoviqit dhe Millosheviqit. Sepse po ju vjedhet edhe toka nene kemb.Po na u shahet Nana.Eshte koha per revolucion.E rekomandoj (+25)Nuk e rekomandoj (-11)

default user imageburim2012-12-15 14:43:53i ka ble votat e spo tblen ty kallzoj tjeter kuna kto fore o plak E rekomandoj (+35)Nuk e rekomandoj (-16)


default user imageMartin2012-12-15 14:42:55E kuptoj Bacen Adem dhe shume inteluktual te tjere, po deshe te jeshe prezent ne tubime politike, tubime perkutimore e te degjihohet zeri i yte duhet te jeshe afer Kryeministrit Hashim THaci. Por nje gje nuk mundem Baces Adem te ja fali ,qe pranoj Banesa ne Drenas e Sarand, Ndesa ne mese rreshtave po ta lexoshe nuk i fshije asnje fjale. Depolizimi i SHtetit eshte rruga qe con deri te nje shtet te avancuar qe te gjithe ne e duam, ku GJykatat,Prokorort,Administrata,Policia,Mediumet;Teatrot do ishin Profesionale e te punojne sipas ligjit, dhe jo sipas Partis ne Pushtet. Nese PDK do fiton mbi 50% ne mbare Kosoven e jo ne DRENIC 98% do isha shume dakort, por nese Hashim THACI done ta ndaj Kosoven ne Principata, do ishte nje humbje e madhe e popullit tone dhe SHtetit tone. Baca Adem fol e fol.E rekomandoj (+16)Nuk e rekomandoj (-12)


default user imagekema2012-12-15 14:38:05O Adem demaqi po kahe te fryne era ti shkon 90000euro pluse paga mujore me siguri nja 1000 euro pa asnji dite pune kurse njerzia me 40 vjet pune 80 euro more fole sa te mujshe edhe nisja e bertit si i trente se ki te drejte E rekomandoj (+32)Nuk e rekomandoj (-16)

default user imageBekimi2012-12-15 14:33:12Ademat... Njeri beri burg, dhe askush hajrin nuk ia pa. Tjetri per te cilin nuk dihet nese ka qit pushk dikund, a ishte apo jo komandant, sakrifikoj gra, pleq dhe femij, dhe deri aty e kishte puna e tij. E Ademi tjeter? Ai eshte i sames....E rekomandoj (+25)Nuk e rekomandoj (-16)


default user imageAfrimi2012-12-15 14:31:24Baca Adem,burre i mire je vetem ateher kur ne komente i fiton perkrahes te pakte 80%,e jo kjo norme te shan e te ofendon.Kontrollohu pak se ke rreshqite me te madhe,po e shkarravite tere ate vuajtje qe e ke pas dhe askush ska cka te bene. E rekomandoj (+25)Nuk e rekomandoj (-14)

default user imagezejna2012-12-15 14:29:53e more zotri adem tpaska ble bile aton shum lir thaqi po ty stkan met edhe pak dit jet qe keshtu fol sa tedush se me ket fjalim e ke tregu veten qe je i shitur per pak pare E rekomandoj (+28)Nuk e rekomandoj (-15)
default user imagexyyy2012-12-15 14:25:38O Adem kur tja lexon kryetarit se Skenderajit sekretaresha gerrem per gerrem qka ke shkru (Nejse ai as qe e kupton,dihet) e din mire qka thot ai. Hahahahah...E rekomandoj (+32)Nuk e rekomandoj (-10)

default user imageisa2012-12-15 14:24:52Pleqet jane si si femija me nje qokollat mashtrohen, e Z.Demaci po merr prej Hashimit ma shume dhe duhet te merr por Demaci nuk duhet ti deskriditoj te tjeret dhe une i propozoj te flet sa ma pak se ne kete menyre po bie ne nivel shume te ulte.E rekomandoj (+39)Nuk e rekomandoj (-15)

default user imageGURI ZI2012-12-15 14:19:06tė gjitha janė tė sakta,kurse disa kmente qė i kam lexuar mbrėmė nė bs. dhe kd.ku e kritikojnė z.Demaqi simbolin e qendresės,njerin mė sublim tė kombit shqiptar,i cili e vuajti denimin nė burg 28 vite dhe icili kundershtoi ēdo projekt tė serbėve dhe ne fund nuk pranoi tė lirohet dy javė para sė kryente burgun...Pėr mua aspak nuk ėshtė e arsyeshme qė tė kritkohet ky njeri qė e deshi aq shumė kombin...E rekomandoj (+25)Nuk e rekomandoj (-31)

default user imagefatmiri-zermatt2012-12-15 14:14:28Zoti ju vraft po mos e ngucni bacen ADEM!Ky eshte nje shembull tipik i qendreses shqiptare ne shekuj me plot fortuna qe naj ben sllavet apo ortodokset.Bali Adem eshte i pa zevendsushem vetem nese don dikush per inat ti thot nje te keq qe se meriton ky vigan!Popujt tjer dote ishin krenar po ta kishin nje njeri te tille ne mesin e vete!E rekomandoj (+37)Nuk e rekomandoj (-56)

lirik 16-12-12 00:44

Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?
 
Shqipe nje komentuese tjeter me ket pseudonim-

2012-12-15 15:07:55
#
Te pakt jan Shqiptart brenda dhe jasht qe nuk e kan flijuar jeten e tyre disa here vetem brenda nje jete per Kosove.


Nuk eshte vetem Hashimi apo Ramushi.


Me dy vet nuk humb por as nuk fitohet nje lufte por as lirija jo.


Mos te harrohen as qindra e mijera mergimetaret te cilet ishin dhe jan edhe kesaj dite motori kryesor per procesin e ndodhur ne Kosove
prej para luftes.

Nuk pershkruan asnje fjale vuajtjet e popullit te Kosoves para dhe gjate luftes

.Perse duhet ky popull edhe pas luftes te perulet
.Populli i Kosoves eshte i dinjitetshem si popull.

ky popull Meriton te trajtohet mire.

Identiteti i jon duhet te ringjallet

.Nuk eshte Shqiptari ne themelin e tij as mafi as drogagji as shitsi i femrave.

Ta luftojm te keqen qe po na sundon.

Tja kthejm Shqiptarit Krenarinė
.Nuk jemi lypsarė te Evropes.Adem Demaqi ehst krewnaria e botes
::::::::::::::::

2012-12-15 15:07:11


NJE KOMENT

Jo po te duket ,me respekt baca Adem ne akademi pekujtimore nuk folet per politik por rreth akademis jam pak i zhgenjyer baca Adem .

E rekomandoj (+20)Nuk e rekomandoj (-8)


d2012-12-15 15:04:59

kOMENTUES TJETER
Adem Demaqi simboli i rezistences shqiptare ne Kosove dhe dikur idoli i aspiratave tona per liri e pavaresi sot
eshte shendrruar ne nje vegel propagnduese e vetem nje faktori politik ne Kosove.

Mjerim i llojit te vet, ngase me veprimet dhe deklarimet e tij te njeanshme e ka humbur respektin te masa e gjere,

edhe te une poashtu.

Nuk eshte ne pyetje rroga ngase me flijimin e tij ka bere shume me teper se nje punonjes i profilit te tij por jane ne pyetje dekadenca e tij si dhe flijimi i interesave nacionale per ato private.Vajzen e tij e kam pas shoqe klase ne Gjimnazin e Prishtines dhe ja njoh eshe rrethanat familjare qysh nga ajo kohe! E qelize e nje shoqerie vitale eshte familja gjithkund ne bote.E rekomandoj (+22)Nuk e rekomandoj (-7)
kOMENTUESI Shukri 2012-12-15 15:00:4

0 Eshte krejt normale dhe e drejte qe nje njeri sikur Adem Demaqi qe ka kaluar 28 vjet burg ne burgjet serbe te gezoje te drejten e nje pagese mujore.
Nese kete njeri nuk e sistemon qeveria atehere kč ?

Ademi nuk kaloj per veten e tij 28 vjet ne burg por e beri ate qka ka mund e si ka ditur kunder serbise dhe per vendin e vet.

Poashtu nese qeverija nuk do ti kishte ndihmuar, prap do te ishte kritikuar , atehere edhe me te drejte, qe e kan lene anash "bacen Adem" e spo i ndihmojn herojit te Kosoves. Popull pa lidhje jemi ne, kritikojme edhe atje ku duhet e ku s`duhet, vend e pa vend.Kurr s`msuam
.E rekomandoj


2012-12-15 14:48:04


mos e ngucni demaqin se jua tregon rregullat sikur jua ka tregu shqiptarve ne burgje te serbis2012-12-15 14:47:[email protected]

kOMENTUESI KEMA ... i nderuar , ata qė kanė punuar nga 40 vite, atėherė i kanė marrė nga 1000 marka rrogė e baca Adem veq dajak KURGJA TJETER .

Tash ky po i merr ka dy mijė Marka (1000 Euro)

qė disi tė vije nė barazim kjo punė. “

“Ja n“tri , ja n“pleqni““ thotė njė fjalė e urtė popullore.

Andaj mos u koritni me bacėn Adem , se nuk jeton edhe sa ka jetu , fizikisht mendoj , se historikisht ėshtė i pavdekshėm. Have a nice weekend!E rekomandoj (+25)Nuk e rekomandoj (-19)---

Mendoj dhe jamN I BINDUR SE ADEM DEMAQI ESHT RAST I RRALLE NE BOTE SI LEGJENDE
(nuk ka me)2012-12-15 14:46:53500 vite ka vuajtur

Shqiptari VUAJTI nga Osmanlinjet 500 VJET TE ZEZA SHKRUMB
e 100 vite nga Serb-faqezinjet

P prej pasluftes e deri keto dite SHUMICA e Kosovarve jan teresisht te poshtruar
nga disa persona te cilet ulen ne karrigen e PUSHTETIT

dhe ne menyre te hekurt SUNDOJN:


Pa ligje, pa moral, paskrupull, pa gjynah ndaj popullit te Kosoves. Plot buke por vdes urije, plot shkolla por te pa edukuar, plot rryme pa drita, plot thengjill te pa ngrohur. Alkoholi, droga, kurvarllaku, korrupsioni, vrasjet po na shkatrrojn. Mendim te lire nuk ka se vritesh nga dikush. Kosovart po e lshojn prap Kosoven si ne kohen e Rankoviqit dhe Millosheviqit. Sepse po ju vjedhet edhe toka nene kemb.Po na u shahet Nana.Eshte koha per revolucion.E rekomandoj (+25)Nuk e rekomandoj (-11)

default user imageburim2012-12-15 14:43:53i ka ble votat e spo tblen ty kallzoj tjeter kuna kto fore o plak E rekomandoj (+35)Nuk e rekomandoj (-16)


default user imageMartin2012-12-15 14:42:55E kuptoj Bacen Adem dhe shume inteluktual te tjere, po deshe te jeshe prezent ne tubime politike, tubime perkutimore e te degjihohet zeri i yte duhet te jeshe afer Kryeministrit Hashim THaci. Por nje gje nuk mundem Baces Adem te ja fali ,qe pranoj Banesa ne Drenas e Sarand, Ndesa ne mese rreshtave po ta lexoshe nuk i fshije asnje fjale. Depolizimi i SHtetit eshte rruga qe con deri te nje shtet te avancuar qe te gjithe ne e duam, ku GJykatat,Prokorort,Administrata,Policia,Mediumet;Teatrot do ishin Profesionale e te punojne sipas ligjit, dhe jo sipas Partis ne Pushtet. Nese PDK do fiton mbi 50% ne mbare Kosoven e jo ne DRENIC 98% do isha shume dakort, por nese Hashim THACI done ta ndaj Kosoven ne Principata, do ishte nje humbje e madhe e popullit tone dhe SHtetit tone. Baca Adem fol e fol.E rekomandoj (+16)Nuk e rekomandoj (-12)


default user imagekema2012-12-15 14:38:05O Adem demaqi po kahe te fryne era ti shkon 90000euro pluse paga mujore me siguri nja 1000 euro pa asnji dite pune kurse njerzia me 40 vjet pune 80 euro more fole sa te mujshe edhe nisja e bertit si i trente se ki te drejte E rekomandoj (+32)Nuk e rekomandoj (-16)

default user imageBekimi2012-12-15 14:33:12Ademat... Njeri beri burg, dhe askush hajrin nuk ia pa. Tjetri per te cilin nuk dihet nese ka qit pushk dikund, a ishte apo jo komandant, sakrifikoj gra, pleq dhe femij, dhe deri aty e kishte puna e tij. E Ademi tjeter? Ai eshte i sames....E rekomandoj (+25)Nuk e rekomandoj (-16)


default user imageAfrimi2012-12-15 14:31:24Baca Adem,burre i mire je vetem ateher kur ne komente i fiton perkrahes te pakte 80%,e jo kjo norme te shan e te ofendon.Kontrollohu pak se ke rreshqite me te madhe,po e shkarravite tere ate vuajtje qe e ke pas dhe askush ska cka te bene. E rekomandoj (+25)Nuk e rekomandoj (-14)

default user imagezejna2012-12-15 14:29:53e more zotri adem tpaska ble bile aton shum lir thaqi po ty stkan met edhe pak dit jet qe keshtu fol sa tedush se me ket fjalim e ke tregu veten qe je i shitur per pak pare E rekomandoj (+28)Nuk e rekomandoj (-15)
default user imagexyyy2012-12-15 14:25:38O Adem kur tja lexon kryetarit se Skenderajit sekretaresha gerrem per gerrem qka ke shkru (Nejse ai as qe e kupton,dihet) e din mire qka thot ai. Hahahahah...E rekomandoj (+32)Nuk e rekomandoj (-10)

default user imageisa2012-12-15 14:24:52Pleqet jane si si femija me nje qokollat mashtrohen, e Z.Demaci po merr prej Hashimit ma shume dhe duhet te merr por Demaci nuk duhet ti deskriditoj te tjeret dhe une i propozoj te flet sa ma pak se ne kete menyre po bie ne nivel shume te ulte.E rekomandoj (+39)Nuk e rekomandoj (-15)

default user imageGURI ZI2012-12-15 14:19:06tė gjitha janė tė sakta,kurse disa kmente qė i kam lexuar mbrėmė nė bs. dhe kd.ku e kritikojnė z.Demaqi simbolin e qendresės,njerin mė sublim tė kombit shqiptar,i cili e vuajti denimin nė burg 28 vite dhe icili kundershtoi ēdo projekt tė serbėve dhe ne fund nuk pranoi tė lirohet dy javė para sė kryente burgun...Pėr mua aspak nuk ėshtė e arsyeshme qė tė kritkohet ky njeri qė e deshi aq shumė kombin...E rekomandoj (+25)Nuk e rekomandoj (-31)

default user imagefatmiri-zermatt2012-12-15 14:14:28Zoti ju vraft po mos e ngucni bacen ADEM!Ky eshte nje shembull tipik i qendreses shqiptare ne shekuj me plot fortuna qe naj ben sllavet apo ortodokset.Bali Adem eshte i pa zevendsushem vetem nese don dikush per inat ti thot nje te keq qe se meriton ky vigan!Popujt tjer dote ishin krenar po ta kishin nje njeri te tille ne mesin e vete!E rekomandoj (+37)Nuk e rekomandoj (-56)

lirik 16-12-12 00:44

Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?
 
default user imageMergimtari i deshperuar2012-12-15 14:11:24EEE more z Adem. Edhe ti me ke pas pelqy shume dikur , por tash ke rreshqite pak edhe po ja mban anen te fortit. Me te thene te drejten , populli i shkrete krejt njejt e ka kush do te jete kryeminister. E sa per ti prite zgjedhjet , edhe ketu po me duket pak ironike keshilla jote!! A po mendon qe zgjedhjet do te jene te drejta dhe demokratike a ? Jo une mendoj qe prap do te manipulohen , pak ka rendesi a do te manipulohen ng Ramushi apo nga Hashimi . Mjer ne ! Aq!E rekomandoj (+41)Nuk e rekomandoj (-20)
'
default user imagecooleri2012-12-15 14:10:21Baca Ademė ,,me gjizhė atė,,,60 mijė EU kogja do lek janė.Po nejse te bafshinė mirė.veq mos harro se ato para nuk janė tė Hashės por te popullit.E rekomandoj (+65)Nuk e rekomandoj (-27)

default user imageabedin2012-12-15 14:05:51zoteri Demaqi,90.000 euro per Librat tuaj plus rroge shteterore.nuk jemi edhe aq budalle ne populli qe te ju besojme ju ,politikane qe ndrroni mendjen ashtu si ndryshon moti(koha meteorologjike.)QEVERIA JU JEP SHPERBLIME VETEM SERVILEVE TE SAJ.pra ne nuk kemi arrit ende ate standartin qe ti respektojme ATA QE ME TE VERTETE KANE BERE PUNE ATDHETARE PER KOSOVE.per mendimin tim ky eshte vrima e fundit te fyellit.te rroft pdk zoteri demaqiE rekomandoj (+55)Nuk e rekomandoj (-31)
default user imagebeni2012-12-15 14:05:24ksaj i thone,mos me vet se te tregoj vet. E rekomandoj (+64)Nuk e rekomandoj (-32)


default user imagerobin hud2012-12-15 14:02:36o Adem, pse nuk po e denon vrasjen e Ahmet Krasniqit e edhe shume figurave te medhaja te kosoves,E rekomandoj (+75)Nuk e rekomandoj (-49)

Komento

lirik 16-12-12 00:47

Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?
 
Nje komentues tjeter ---
krahasimi i hashim thaqit me kirminelin millosheviq dhe shkiet esht koment absurd i dashakqijve -
dihet se qka ka bere shkau dhe si hynte neper shtepi dhe qka bente ai ne rruge e sot keto spastrime e dhune etnike nuk ekzistojne por ekziston liria -
prandaj krahasimi i thaqit me kirminelet e millosheviqit dhe serbet qetnik esht i pa drejte dhe jo real por ehst i njianshem thenje te disa njerzve te dobt kah karakteri dhe aspak real por dashakqi te kombit e kosoves pa dyshim

lirik 16-12-12 07:47

Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?
 
Partia Demokratike e Kosovės ėshtė deklaruar rreth ambicieve tė Ramush Haradinajt pėr ta udhėhequr Qeverinė. Hajredin Kuēi ka thėnė se partia e tij nuk e ka menduar e as diskutuar ndonjėherė tėrheqjen e Hashim Thaēit nga posti i Kryeministrit. Sipas tij, PDK ėshtė e interesuar pėr partneritet afatgjatė me AAK-nė. Burime diplomatike kanė thėnė pėr Express se Kryetari i AAK'sė mund tė bėhet Kryeministėr vetėm pas zgjedhjeve tė reja.

-------------------
fore trika dallavere
-jo ky i deqanit jo ky i gjakoves jo ky i drenices -lojra e dallavere
qohuni burra te gjith te bejm turr te behemi kryeministra presidenta se ne shqiptari qenka kollaj krejt kollaj e rnofshin te huajt per keto skenare -e demokracise ete huajve ju rane panlat per toke ma zi se komunizmit -
u knaqem krejt u knaqem prej knaqesie

lirik 16-12-12 07:49

Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?
 
kemi me ja kalue turqise me rritje ekonomike me keta dylbera deri ne vetin tre mijloj e treqinbdij ne at date kena me dale te paret me perparime e zhvillime e rritje ekonomike ---------- ha aaaaaaaaaaaaaaaaaa rnofte bajraktarizmi e lakmia eprisht per poste e pozita

lirik 16-12-12 07:51

Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?
 
ne kryeministri duhet me qene akademiket qe i klan dy fakuzltete te kryera dhe jan gjeni se paku fakultetine shkencave politike dhe akonomike si dhe t e jen talent ne shum dituri tjera -dhe te mos jen nen ndikimin e bandve te huaja qe po bejne kerdi ne kosove duke ble kukulla

lirik 16-12-12 07:57

Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?
 
pdk ja as qe paska mendue me ja lshue postin ramushit as ne zevedkreministri
-kurqysh nuk po u bejka me bė koalicione pa u bė kryeminister -mjert na shqiptart mjert ne
-
tash ka me na dal problem qka me i ba behgjetit e akr s ku me ja gjete vendin -se ata nuk shkojne me ldk n e llapit se kan probleme edhe ata -
e paret kah me i marr pdk ja pa begjetin kush i jep pare hashimit -veq nashta dikah i ka ramushi dikun prej ndonji superfuqie te msheft -problem kjo pune püuna e shqiptarise -
lojra ma te ,mdhaja askund ne bote nuk behen si me ne


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:40.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.