Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Kinematografia dhe Televizioni (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=132)
-   -   Filmi i Fundit qe keni par... (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=17887)

Dardanesha 08-10-12 19:43

Re: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=mjay5vgIwt4[/URL]


[B][U]EAT PRAY LOVE[/U][/B] - Veq sa e shikova :rolleyes:...

natyra 12-10-12 03:40

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[SIZE="2"]"Dashuria e Bjeshkeve te Nemura"
Filmi me adhurues i gjuhes shqipe!(per mua)ne vitet e fundit.

Ndaj/m'lejoni t'ua pershkruj me pak fjale te nderuar shikues te filmit enkas per ketu!ndoshta dhe per hire te/Aktorit shum te njohur-ish Faruk Begolli! Cilin qdohere e kam adhurua si "aktor" shum te mir te rrolit/Tij!..nder filma shqiptar(mendim i imi) prandaj dhe zgjodha po kete film...duke cekur dhe per disa pjesmarres te mi "rugovases"(jashte autorizimit me profesion per aktor)..por te perkushtuar bukur mire gjate kohes kur mediat/paragrafe po i ushtronin per ne gjirim per te paren here te te vetmit film.Nderkohe dhe u ben pjes e filmit me rrolin e autori.cili nder ta ishte dhe-quni im si Student ne vitin e par te Fakulltetit/Ekonmik Prishtin!(nder vitet e 96/97)ku fatkeqsishte iu nderpren!(2 vitet e fundit)Atij si dhe shum tjerve Student/e!...pasi fatkeqsisht!,,ishte lufta qe ua Imponoi te ndahen nga radha Studentore/Prishtines/Atij dhe shum shokve/shoqeve nder vitin me me Fat/keq per gjithe Kosoven!...me pas u kyq ne radhen e UQK-es pikerisht ne rugoven e Tij.(kuptohet me vet vullnetin e tij)...dhe asnihere su kthye mrapa deri ne mbarimin e luftes se Koshares!!! (mu ne mesin e shum te te rinjeve shqiptar)...e gjitha brezave/viseve shqiptare/Kosov/Shqiperi/e ku do vendeve te banuara me shqiptar/gjate vitit/1999/
..e kur nje dite quni im,me disa tjere rugovas te tij...luajti rrolin e filmit "Dashuria e Bjeshkve te Nemura"krahas me autoret profesionista!..do t'thote nuk eshte pak'per konkurencen mes artistave te famshem hahahdhe kjo te ben mos me besua(per nje kohe te shkurt afati)lol...qe u ben aktiv ne pjesmarres,ishte ky dhe njeri nder djal i axhes tij!me pak stil/aty ku "nusja eshte hypur ne kali" (duke shkuar per ne shtepin e burrit te padeshiruar)!
[YOUTUBE]eRxYmyKMQzM[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]KMQzM[/YOUTUBE]
'ne nderkohe djaloshi cili ka qen ne lidhje me vajzen?(sipas pamjes se filmit)..degjo se vajza qe ka lidhur besen me te!(po martohet ne shtepin e atij qe kan fejua familja pa deshiren e saj) nderkohe,shko dhe ua nxe priten dasmorve,me mendim per tgrabitur vajzen qe ka dashur dikur!...dhe posa t'ju ket dalur ne prit shtin me arme i pari tek i "zoti dasmes"ne qraste plagos ate ne kam.(sipas rrolit te filmit)Dhe pahezitim njeri prej ketyre qunave qe ceka me larte/ne mbrojtje te nuses si detyr qe kishte/ia kthen martinen ne te njejten kohe Atij! ne fakt(ish te dashurit dikur te nuses).n'qraste dhe Ai plagoset ne krah(dhe kur nusja e kupton per plagen qe mori djaloshi qe kishte dashur)nga dasmoret tashme te Saj!..i pikoin "lotet" n'per faqe ashtu(heshturazi)
..dhe kjo te ben me shum per mesuar nga e (kaluara) ku do me vese shqiptare/fanatizmi si moti qe jen bere martesat pa vullnetin e vajzes/djalit/ poashtu ku do nder viset shqiptare!!!(natyrisht dhe kan lindur pasojat)"Ne kuptimin e vet filmit!
mu nga "Aktori i njohur shqiptar te filmave shqip...Ishte i ndjeri tashme/Faruk Begolli!..me rrolin e Emrit/Mala.

Duke ju urua shiqim te palodhur gjithe juve adhurues te ketij Filmi nen (ombrellen) e FD.
u pershendes

Natyra!
[/SIZE]

Zero Cool 12-10-12 16:41

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[url]http://www.youtube.com/watch?v=UxpkbsCQhY8&feature=related[/url]

Lona 17-10-12 14:33

Re: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[YOUTUBE]sauxogcKRHg[/YOUTUBE]

Gjumashja 18-10-12 17:43

Re: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[url]http://www.youtube.com/watch?v=VpaT8NzkLgE[/url]

Dardanesha 31-10-12 15:41

Re: Filmi i Fundit qe keni par...
 
1 Bashkangjit/je
Ja kete...

Dardanesha 03-11-12 22:37

Re: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Ice Age - film i animuar ne 3D :cool: :biggrin:

Gjumashja 10-11-12 23:30

Re: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[img]http://openwalls.com/image/14069/thumb3_frozen_is_a_horror_film.jpg[/img]shkojme tutje ma vone me


[img]http://img1.ranker.com/list_img/4946/584946/full/argo-movie-quotes.jpg?version=1350109828000[/img]

Dardanesha 23-11-12 10:12

Re: Filmi i Fundit qe keni par...
 
"Savages" (2012)

emine 24-11-12 18:05

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
[YOUTUBE]iR5eNxpf86s[/YOUTUBE][YOUTUBE]UfxBzwn0XnU&NR=1[/YOUTUBE]

Murgesha 24-11-12 20:17

Titulli: Filmi i Fundit qe keni par...
 
Mos te ju befasoj titulli, pasi qe eshte film indian.

Pata nostalgji per kohen kur e pata par per her te par :smile:

[YOUTUBE]DJmP3XVIHH4[/YOUTUBE]

Dardanesha 26-11-12 14:12

Re: Filmi i Fundit qe keni par...
 
1 Bashkangjit/je
Faces in the crowd


[ATTACH]2146[/ATTACH]

Dardanesha 26-11-12 14:16

Re: Filmi i Fundit qe keni par...
 
1 Bashkangjit/je
Limitless [ATTACH]2147[/ATTACH]

Dardanesha 07-12-12 14:54

Re: Filmi i Fundit qe keni par...
 
1 Bashkangjit/je
[url]http://filmahd.com/crazystupidlove.html

[/url][ATTACH]2157[/ATTACH]

halla e madhe 10-12-12 10:36

Re: Filmi i Fundit qe keni par...
 
..dje pasedite filmin: "Love is all you need" P.Brosnan dhe T.Dyrholm


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:58.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.