Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Kinematografia dhe Televizioni (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=132)
-   -   Filmi i Fundit qe keni par... (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=17887)

Gentiana 20-10-05 18:35

Filmi i Fundit qe keni par...
 
Le te shkruajm ketu ndonje film qe keni par se fundit her, qoft ne kino apo ne TV, dhe koment si psh qka ju ka pelqyer ne at film dhe a do ta shikonit perseri.
***********************************************************

Filmi i fundit qe kam par un ne kino: Goal.
[img]http://www.ksymena.pl/Plakaty2/Goal%202.jpg[/img]

Vertet ishte film i mire, ku ky film tregon se ēdo Enderr do te plotesohet nese per te lufton.

Ju ftoj ne kte Tem


Me nderime

Genta

rilinda 29-10-05 10:38

Filmi i fundit qe e kam pare ne kinema ishte "1 milion euro". Me pelqej domethenia po aktoret nuk e kan lujt rolin me zemer.

anna 30-10-05 21:11

[img]http://images-eu.amazon.com/images/P/B0002NUNK2.03.LZZZZZZZ.jpg[/img]


Ky eshte filmi i fundit qe kam pare.....ndonjehere edhe perrallat mund te behen realitet.... :wink:

dr1ta 14-11-05 00:47

It`s all gone pete tong - shume dokumentar/film i mire .

E|iza 11-06-06 01:13

filmi i fundit qe e kam pa ne kino eshte "Flug 93"

Amina 16-10-06 15:13

Tung, i pershendes te gjith anetaret e Dardania. Jam anetare e re, dhe pas regjitrimit ku te shkoje: BINGO, ne rubriken me te preferuar, per kinematografin.
Filmi i fundit ka qen: The Devil Wears Prada, the e rekomandoj per ata, qe e pelqejn boten e modes, dhe jo vetem ata. Filmi tregon edhe per menyren se si ne bejme zgjidhjet ne jeten tone, ku lakmija tenton te jet shume joshese dhe deshira per te pasur sukes ne jet na ben te harrojm se kush jemi ne te vertet.

oki, kaq per ata qe e shikojn, have funn

RiannA 09-03-07 09:27

Eine unbequeme Wahrheit-Al Gore...

Zero Cool 09-03-07 10:23

[CENTER]

[SIZE=2][I]Blood Diamond[/I][/SIZE]
[I][SIZE=2][/SIZE][/I]
[I][SIZE=2][/SIZE][/I]
[I][SIZE=2][/SIZE][/I]
[I][SIZE=2][/SIZE][/I]
[/CENTER]

DEA 09-03-07 16:48

"HAUS AM SEE" geil:biggrin:

King_Gentius 15-03-07 03:49

Un kam pa filmin "300"

[url]http://video.google.com/videoplay?docid=1942062055073286303[/url]

prishtinasi 16-03-07 00:11

"E di se kam pasur nje titull me te mire, por e kam harruar"
Film kosovar....shume i mire!

King_Gentius 16-03-07 06:03

Filmi artistik shqiptaro-grek "Peng"

[url]http://video.google.com/videoplay?docid=7887416749243547820&q=filmi+artistik+peng[/url]

Reana 17-03-07 00:16

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Filmi i fundit qe kam pare ne kinema, eshte filmi qe titullohet "300", te cilin ua kisha rekomanduar te gjithe atyre qe kane pasion temat historike.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Ky film artisitik, shtjellon ngjarjen e betejes se Termopilit (Thermopylae) ne vitin 480 P.E.R. dhe qendresen heroike tre diteshe te 300 Spartaneve kunder invazionit Persian te udhehequr nga perandori Persian Xerxes I, i vetequjtur perendi.[/SIZE][/FONT]


[URL="http://www.youtube.com/watch?v=wDiUG52ZyHQ"]http://www.youtube.com/watch?v=wDiUG52ZyHQ[/URL]

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=uhi5x7V3WXE&mode=related&search"]http://www.youtube.com/watch?v=uhi5x7V3WXE&mode=related&search[/URL]=

[URL="http://300themovie.warnerbros.com/"]http://300themovie.warnerbros.com/[/URL]

Reana 17-03-07 06:09

[quote=King_Gentius]Un kam pa filmin "300"

[URL="http://video.google.com/videoplay?docid=1942062055073286303"]http://video.google.com/videoplay?docid=1942062055073286303[/URL][/quote]


:tongue: :biggrin: :cool:
Nuk e paskam verejtur kete postim me pare!!!
na trego se a te pelqeu filmi?

Zero Cool 17-03-07 14:55

[center][size=2][/size]
[size=2][/size]
[size=2]hannibal Rising[/size]
[size=2][/size]
[size=2][/size]
[size=2][/size]
[size=2][/size]
[/center]

King_Gentius 17-03-07 15:56

[quote=Reana]:tongue: :biggrin: :cool:
Nuk e paskam verejtur kete postim me pare!!!
na trego se a te pelqeu filmi?[/quote]
Ato monstrat alla-holliwood ja kishin fut kot po cdo gje tjeter ishte krejt superbe, si nga rrjedhja e ngjarjeve qe te mbante cdo moment te interesuar te filmi, ashtu edhe skenat e betejave. :biggrin:

Reana 18-03-07 17:21

[quote=King_Gentius]Ato monstrat alla-holliwood ja kishin fut kot po cdo gje tjeter ishte krejt superbe, si nga rrjedhja e ngjarjeve qe te mbante cdo moment te interesuar te filmi, ashtu edhe skenat e betejave. :biggrin:[/quote]

Monstrumet e inspiruara si duket nga shkrimet e Homerit, dhe nga legjendat ne "1001 nete":biggrin: . Por nuk besoj qe i humbin vleren gje filmit, por megjithate historikisht, kjo eshte nder betejat me te rendesishme per civilizimin Evropian.

Giovanni 19-03-07 18:50

L' ultimo bacio

[IMG]http://www.akuma.de/cover/180x180/4029758631027.jpg[/IMG]

eurostar 21-03-07 17:19

[IMG]http://www.screenshot-online.com/uploads/pics/lord-of-war-plakat-300.jpg[/IMG]Ky eshte filmi qe e kam shikuar njekohesisht edhe e preferoj qe ta shikoni.
Ciao;eurostar

DEA 21-03-07 17:43

[IMG]http://herevelazim.wordpress.com/files/2006/09/rocky6_filmes_2006_img_poster.jpg[/IMG]

Giovanni 21-03-07 23:26

[IMG]http://images.amazon.com/images/P/B000GG4XJC.01.LZZZZZZZ.jpg[/IMG]


Film shume i bukur.

eurostar 22-03-07 01:34

[IMG]http://static.twoday.net/livingintersex/images/saw1.jpg[/IMG]

Pjesa e Pare

eurostar 22-03-07 01:37

[IMG]http://ec1.images-amazon.com/images/P/B000GB725Y.01._AA240_SCLZZZZZZZ_.jpg[/IMG]

dr1ta 24-03-07 01:17

[IMG]http://www.filmweb.no/bilder/multimedia/archive/00110/Plakat_-_Blodsb_nd_110479c.jpg[/IMG]Film shqip-norvegjsisht

LABI 24-03-07 13:15

Filmin e fundit qe kam pare eshte nje komedi.


LITTLE MAN

vjeshta 29-03-07 13:38

Kodi i Da Vinqit.

vjeshta 29-03-07 22:38

Sonte ........La Mummia ....

eurostar 31-03-07 02:28

[IMG]http://islammedia.free.fr/image/affiche_film.jpg[/IMG]

Elina 01-04-07 17:08

Filmin e fundit qe e kam pa ishte Wrong turn,me Eliza dushkun.

Per bese ethet ne bark me kan hi. Zakonisht nuk shikoj kesi filma se jam frigacake e madhe,po dikur me ardhe inat me e lan ne gjysme.

Linka_pz 03-04-07 10:29

Filmi i fundit qe kam pare eshte

King Kong Verzioni i ri

LABI 03-04-07 17:29

[quote=Elina]Filmin e fundit qe e kam pa ishte Wrong turn,me Eliza dushkun.

Per bese ethet ne bark me kan hi. Zakonisht nuk shikoj kesi filma se jam frigacake e madhe,po dikur me ardhe inat me e lan ne gjysme.[/quote]

Keni kujdes , kur dilni ne sheti ne pyell... mos u largoni nga shoqeruesitt fortt hahah :biggrin:

Horror i mire !!

King_Gentius 04-04-07 06:41

King Kongu ishte film shum spektakular

Ja nje klip fantastik: [url]http://www.youtube.com/watch?v=ftktyBWKazM[/url]

Zero Cool 06-04-07 17:41

Apocalypto
 
[CENTER]
[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/1175780884_apocalypto_onesheet.jpg[/IMG][/CENTER]

King_Gentius 09-04-07 04:29

Si tu duk ky filmi Apokalypto? Besoj nuk flasin hic anglisht ne film apo?

Albanian 09-04-07 12:22

The Passion Of The Christ
 
[CENTER][IMG]http://daily.greencine.com/archives/the-passion-of-christ.jpg[/IMG]
[/CENTER]
[LEFT]Edhe pse jam mysliman kete film e shikova me plot kurreshtje para 2 apo 3 neteve ne nje televizion gjerman, pasi qe jezusi eshte edhe pjese e historise se fese islame me plot emocion perjetova vuajtjet e tij qe i ka pesuar nga njerezit e humbur te asaj kohe, per disa momente edhe me rreshqiten lotet sepse vertet torturat ndaj jezusit ishin te teperta, kush e ka pare kete film e din me mire se qka ka ne te.

Me Rrespekt
Albanian[/LEFT]

Toni_i_omel 15-04-07 00:38

[CENTER][IMG]http://www.samchainsaw.de/poster/300movieposter01.jpg[/IMG]


JU KISHA SYGJERUE TE GJITHEVE QE DONI TA SHIFNI KETE FILM MOS E SHIKONI NE SHPI.
NUK KENI IDEN QFARE NDENJE ESHTE NESE E SHIKONI NE KINEMA..

JU PERSHENDES[/CENTER]

Amina 15-04-07 11:23

Filmi i funfit ka qen Troja, me Brad Pitt. Qudi ky film nuk me merzitet kurr.

Elina 17-04-07 23:12

Para nja 7 ore peraferisht e kam pa filmin me Tom Hanks "Green Mile"

Film shum i mire, tematike interesante.


PS:jam kput tuj qajte:rolleyes:

hasanmehmeti 18-04-07 22:39

[quote=Toni_i_omel][CENTER][IMG]http://www.samchainsaw.de/poster/300movieposter01.jpg[/IMG]


JU KISHA SYGJERUE TE GJITHEVE QE DONI TA SHIFNI KETE FILM MOS E SHIKONI NE SHPI.
NUK KENI IDEN QFARE NDENJE ESHTE NESE E SHIKONI NE KINEMA..

JU PERSHENDES
[/CENTER]
[/quote]

hahaha ndjenje e mire shume ishte , e pash mbreme ne kino.

Amina 13-05-07 19:49

White Chicks, ne qofte se deshironi ushtrime te muskujve te barkut hahahahahahahahahahahhahahahahahaah


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:44.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.