Tema: Jetė..
Shiko Postimin Tek
Vjetėr 23-10-12, 14:37   #14
zanaa
Prap e fshehur pas Teje
 
Avatari i zanaa
 
Anėtarėsuar: 19-10-12
Vendndodhja: Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje mė gjenė duke t'kėrkuar Ty
Postime: 612
zanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėmzanaa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Jetė..

Pse te deshta aq shum'?Jame merzitur shum
Per Ty sot moj zemer
Te gjithe m'kan harruar
S'me therret kush kete emer..

Kam ngele e vetmuar
Ne kete bote genjeshtare
Genjenin te gjithe kur m'thonin
Vuajtja eshte kalimtare

Ditenetet e gjata
Veshtir po i kaloj
Ē'mallem vetem atehere
Gurvarrin kur perqafoj

Eshte i ftoht si akulli
Ashtu sikur dhe une
Eh sa e mallkoj vetevehten
-Pse te doja aq shum-?
__________________
Zhgėnjimi t'a mbyll' zemren,por t'i hapė sytė...
zanaa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė