Shiko Postimin Tek
Vjetėr 08-09-21, 07:51   #5044
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 14,507
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Ah ti
a
--ti qe po e perdredhė kravatenn -

Kurvė mashkullore rruspi
edhe ti tjetir
-ti me le pa atdhe--
e ti tjetri
ti po ma jepe krajaten


--ti po me vyshke mbi dhe-


ah sa shum tradhtarė
po shkelin mbi atdhe
--bashk me moske e parisin
--bashk me belgrad e atdhine-
-bashk me shkja e isisin-
bashk me kinė e ruskinė

s a shum e shkelen plisin


-po e shkretojin wtnike shqipnine--

-autori xhelal ferizi vargje shqiptare
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė