Shiko Postimin Tek
Vjetėr 21-10-20, 12:00   #1
power8
 
Avatari i power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 333
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Dua Lipa: Mos u ndjeni rehat me sondazhet parazgjedhore, shkoni dhe votoni pėr ta lar

Kėngėtarja shqiptare me renome botėrore, Dua Lipa, ka treguar suportin e saj pėr kandidatin amerikan, Joe Biden, nė zgjedhjet presidenciale nė Amerikė.

Ajo ka dalė hapur kundėr presidentit aktual tė ShBA-sė, Donald Trump, duke kėrkuar nga amerikanėt qė ta bojkotojnė.
Nė mbishkrimin e kėsaj infografike, Lipa u ka kėrkuar ndjekėsve tė saj qė tė mos entuziazmohen nga ky rezultat, por tė shkojnė dhe tė votojnė.

“Mos u ndjeni rehat me kėtė rezultat, shkoni jashtė dhe votojeni atė jashtė kėsaj loje”, ka shkruar Dua, referuar Trumpit.

Dua pėrndryshe javė mė parė kishte realizuar njė video, duke treguar njė nga arsyet qė po mbėshtet Bidenin nė kėto zgjedhje – duke cekur ndihmėn qė ai ka dhėnė pėr Kosovėn nė periudhat e saj tė vėshtira.

“Pėrshėndetje tė gjithėve, ėshtė Dua Lipa kėtu. Vota juaj nuk ka qenė kurrė kaq e plotfuqishme. Joe Biden qėndroi me neve kur Kosova u ballafaqua me njė katastrofė njerėzore. Dhe ai dhe Kamala Harris besuan nė demokraci dhe institucionet ndėrkombėtare. Pėr ju qė po votoni pėr herė tė parė, jam kaq krenare, bėjeni njė ditė qė mbahet mend, sillni familjarėt tuaj dhe bėjeni njė ditė pėr t’u festuar. Bėhuni ndryshimi qė na duhet”, tha artistja me origjinė nga Kosova. /Telegrafi/
-------
https://telegrafi.com/dua-lipa-mos-u...rguar-trumpin/


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante