Shiko Postimin Tek
Vjetėr 11-06-13, 16:31   #83
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Avioni i pasagjerėve pėrplaset me UFO-t?!

Pekin, 11.06.2013 09:56

Imazhet e dėmtimit tė pjesės ballore tė njė avioni pasagjerėsh nė Kinė po ngrenė gjithnjė e mė shumė pikėpyetjet mbi shkakun e tyre.

Gjithcka ka ndodhur kur avioni i “Air China” po fluturonte nė 8 mijė metėr lartėsi. Papritmas piloti ka ndjerė njė pėrplasje tė fuqishme e pasuar nga njė zhurmė e fortė. Menjėherė mė pas ai u ka kėrkuar autoriteteve tė fluturimit lejen pėr ulje emergjence.

Kėto tė fundit e autorizuan atė. Nė aeroportin mė tė afėrt, pas uljes, nė pjesėn e pėrparme tė avionit u vu re njė deformim i madh i pjesės metalike. Tė gjithė nisėn tė pyesnin veten se cfarė e kishte shkaktuar njė deformim tė tillė pa lėnė kurrėfarė gjurme.

Dyshimet e para, ato tė pėrplasjes me ndonjė masė tė madhe zogjsh u rrėzuan menjėherė, pasi nuk ekziston asnjė lloj zogu qė fluturon nė lartėsinė 8 mijė metra.

Teoria e dytė e shtruar ėshtė ajo e pėrplasjes sė avionit tė pasagjerėve me njė avion spiun pa pilot. Kėtu ka ende vend pėr hetime, por shpresat pėr vėrtetimin e saj mbeten tė vakta. Ekspertėt thonė se nėse do tė ishte njė pėrplasje e tillė, nė trupin e avionit tė pasagjerėve do tė gjendeshin copėza mikroskopike tė mjetit tjetėr, gjė qė ka rezultuar negative.

Teoria e fundit (qė do tė mbetet teori) ėshtė ajo e pėrplasjes me njė objekt fluturues tė paidentifikuar, apo sic njihen ndryshe UFO. Njė ish-hetues i UFO-ve, Nick Pope thotė se pavarėsisht se cfarė besojnė njerėzit pėr UFO-t, ka disa raste kur avionė pasagjerėsh kanė qenė pranė pėrplasjes me kėto objekte.

Ja si mund te kete ndodhur perplasja

Ai thotė se ėshtė vetėm cėshtje kohe deri sa tė ndodhė njė incident i tillė. “Imazhet tė bėjnė tė mendosh se pėrplasja pėr pak ka qenė tragjedike pėr pasagjerėt dhe ekuipazhin e avionit”, thotė Pope.

Pyetjet e mediave mbi shkakun e incidentit, si autoritetet ashtu edhe vetė kompania kineze e transportit ajror, i kanė lėnė pa pėrgjigje dhe janė mjaftuar vetėm me deklaratėn: Po hetohet!

UFO, avionė pa pilotė (drone) apo tufė zogjsh? Me siguri ky incident do tė hyjė tek incidentet misterioze qė autoritetet kineze vėshtirė ta ndajnė me publikun.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė