Shiko Postimin Tek
Vjetėr 26-09-13, 17:33   #85
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

UFO nė Rugovė tė Pejės?!


Pejė, 26.09.2013

Njė objekt i paidentifikuar ėshtė xhiruar nė afėrsi tė fshatit Kuqishtė tė Rugovės, nė Pejė.

Banori i cili ishte nė vendin e ngjarjes, Besnik Lajēi, tha pėr Telegrafin se ka mbetur i shtangur kur e ka parė njė objekt te tillė.

Ai duke treguar kronologjinė e ngjarjes ka sqaruar se fillimisht ka qenė duke punuar nė livadhin e tij, ku i ka dėgjuar tė lehurat jo tė zakonshme tė qenit tė tij dhe ėshtė afruar pėr ta kuptuar se ēka po ndodh.

Rugovasi tha se e ka lajmėruar policinė, sepse ėshtė befasuar me diēka tė tillė, duke shtuar se ndjenja e ēuditshme ėshtė duke e pėrcjellė prej atij momenti deri me tash.

"Kam pritur njė orė, pastaj ka lėvizur nė drejtim tė Shqipėrisė dhe mė pas nuk dukej mė", shtoi ai.

Krejt ky rast i ēuditshėm dhe intrigues ka ndodhur afėr fshatit Kuqishtė tė Rugovės, ose siē njihet ndryshe te "Guri i kuq".
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė