Shiko Postimin Tek
Vjetėr 26-10-08, 12:29   #183
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,506
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Te burgosur te till trima ka qen edhe nji far lepaja qe ekan vra ne at kohė policia
ata gjithmon trembeshin mos po shruaj un diqka rreth kytre rasteve nuhasnin si qent i trembeshin penes time se mos diku diqka po shkruaj un ruhesha nga ata qetnik te zi se jeta ime ishte ne fije te penit
i trembeshinn nuhatejve te mia dhe dininmir se sa larg shoh un si skile silleshin
krymbat e udb s
LEPAJEN E VRANė SE ISHTE I BIRIR I SHQIPTARIT BABAIN EKISHTE TE DNJEKUR E KY NUK DURONTE SHOEBNISTAT NE BURG ISJ HTE FAMILJE Q EKISHTE SHKUAR SI FMI NGA KOSOVA NE RRETHINENE SPLITIT
KET E SULMUAN DISA HER NJISI POLICORE DHE TE BURGOSUR SPIUNA TE TYRE
KY MANDEJ DISA PERJ TYRE I AK THERR ME THIKė DHE NUK DORZUA
MA VONė ME NJISI SPECIALE EKAN MARR E KAN QIT JASHTA BURGUT E GJOJA SE RREZISTOJ E KAN VRA
NDERSA NJI TEJETE RPOASHTU DJALOSH TRIM SHQIPTARė EMRIN E TE CILIT NUK PO E MBAJ NE MEND PER MOMENTIN SE KOHė SHUM E GJATė E KAN MBYT NE LUBLANė POLICIS NE MENYR MIZORE DUKE EGODIT NE NJI KAFANE PAS I KA DAL NGA BURGU
POASHTU NJI SHOK TIMIN QE EKAN PAS NE SY NGA GJAKOVA E KAN THERR ME THIKA MBI NJIZET HER EKAN THERR JA KAN BA SHOSHė TRUPIN PER TE CILIN UN KAM QA DHE JAM MERZIT SHUM POR ATE DORA E MSHEFT NE TLAI E KA VRA
SI DHE NJI SHOK TIMIN TJETER NGA VERMICA E PRIZRENIT
FERDI FANAJ DJAL SHUM I MIRė I BESES SHOK I IMI NE BURG KEMI NDEJT BASHK
E KAN QIT NE PRITė UDB JA KUR KA DAL NGA BURGU SE KA QENė DJALė BESNIK
TRIM DHE I PASTER PRA SHOKET E MI OSE I KAN SHKATRRU OSE I KAN
LENDU NE SHENDET EDHE MUA PO ASHTU MI KAN DEMTU VESHT VESHKAT DHE RITMIN EZEMRES QE PO E MBAJ ME ILAQE POR EDHE DAMARėT E QARKULLIMIT TE GJAKUT
HUNDEN MA KAN DEMTUE ME RRAHJE E POR SIDOMOS VESHT QE NJI KOH TE GJAT ME MERRESHIN MENDT PREJ KTYRE PASOJAVE TE DEGJENERIKVE KANIBALVE
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė