Shiko Postimin Tek
Vjetėr 18-07-19, 23:26   #3278
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,683
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vargje nga autori Xhelal Ferizi

Deputeti i Kuvendit tė Kosovės, Sami Kurteshi nė njė postim tė tij nė Facebook shkruan se koalicioni i pozitės, tė cilin e quan si ‘koalicioni i natės pa dėshmitarė, me hajna e lakmitar” ėshtė vazhdimi mė i kobshėm i zhbėrjes sė shtetit tė Kosovės.

“Hashim Thaēi, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj, dėshmuan se janė varrėmihėsit e Republikės sė Kosovės”, shkruan: Kurteshi.

Postimi i plotė:

ZHBĖRJA E SHTETIT - VRASJA E LIRISĖ (1)

Koalicioni i natės pa dėshmitarė, por me shumė hajna e lakmitarė, i „komandantėve tė luftės“, ishte vazhdimi mė i kobshėm i zhbėrjes sė shtetit tė Kosovės, tė krijuar me gjakun e mishin e trupit tė bijave dhe bijve mė tė mirė tė kėsaj toke.

Me shum mundim e kemi bė shtetin por Hashim Thaēi, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj, me njė lukuni „komandantėsh“, si plangprishės, lakmitarė e tė pangopur qė ishin e janė, dėshmuan se janė varrėmihėsit e Republikės sė Kosovės. E Gjykata Kushtetuese vetėm se ua mbajti ison, duke ua mbuluar me letra e ligje krimin.

Kėta pushtetarė, pėrfshi tė gjitha partitė qė sunduan nė Kosovėn e gjakosur tė pasluftės,
me pushtetin e tyre kriminal,
nė kuptimin mė negativ tė mundshėm tė fjalės, qė nga paslufta e drejtė ēlirimtare e UĒK, qė nga fillimi dėshmuan se as dinė, as duan, as munden, as kanė guximin, as kurajon dhe as synimin e ndėrtimit tė shtetit.


Partite politike dhe politika shqipfolse esht marionete e huaj si pozita ashtu edhe opozita shum negative dhe shum antikombtare shkatrruese te shtetsise shqiptare
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė