Tema: Rita Ora
Shiko Postimin Tek
Vjetėr 16-03-16, 11:34   #64
power8
 
Avatari i power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 330
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Rita Ora

Kryeministri britanik ka marrė njė dosje ‘sekrete’ pėr Ritėn
Kryeministri britanik, David Cameron, ka pranuar disa materiale sekrete nė lidhje me kėngėtaren shqiptare, Rita Ora.
Ndihmėsit e tij i kanė pėrgatitur njė dosje qė ėshtė cilėsuar "sekrete" nė mėnyrė qė kreu i qeverisė tė ketė informacione nė lidhje me yllin e popit dhe tė mos kapet i papėrgatitur nė intervista.
Kėto materiale i janė dorėzuar shefit tė qeverisė nė maj tė vitit 2014, kohė kur Rita po shijonte suksesin me kėngėn "I Will Never Let You Down" qė ishte renditur e para nė top-listėn britanike, transmeton Top Channel.
Kjo u zbulua nga libri me kujtime i ish-ministrit britanik, David Laws qė ėshtė publikuar kėtė javė.
Nuk dihet nėse Cameron ėshtė adhurues i Ritė, pasi nė intervistat e tij nuk ėshtė pyetur shpesh pėr shijet e tij muzikore apo pėr bionden 25-vjeēare.
Megjithatė, nėse ndodh tė pyetet nė tė ardhmen, atėherė ai tashmė ėshtė i pėrgatitur.
__________________________________________________ ________________
http://www.telegrafi.com/kryeministri-britanik-ka-marre-nje-dosje-sekrete-per-riten/
__________________________________________________ _________
Jane 2 qeveri ballkanike ato qe kishin pergatitur kete dosje kunder yllit kosovar, Rita Ora : ajo e vuēiēit dhe hashim taēit qe nuk pranojne faktin qe Rita Ora e quan publikisht veten shtetase e Kosoves. Madje sipas burimeve te mireinformuara, iniciativa per njollosjen e yllit kosovar ka ardh fillimisht nga hashim taēi, ashtu siē kishte veprue me pare edhe per krijimin e Gjykates speciale kunder UĒK-se, siē e pranoi spijuni serb, taēi, vete para 1 jave dite.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga power8 : 16-03-16 nė 11:37
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė