Shiko Postimin Tek
Vjetėr 21-08-13, 16:32   #47
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Arrestohet kosovari, mbyt ish bashkėshorten

Plagos gruan, pastaj vetėvritet kosovari nė Zvicėr


Dietikon, 21.08.2013

Janė zbardhur detaje tė reja dhe identiteti lidhur me vetėvrasjen dheplagosjen qė ndodhi dje nė Dietikon tė Zvicrės, ku protagonistė tėtragjedisė ishte njė ēift nga Kosova.

Sipas mediave zvicerane, 28vjeēari qė u vetėvra ėshtė Emrush.I, nga Kosova, por me pasaportėserbe, ndėrsa bashkėshortja e tij e plagosur ėshtė Vlora.I, 24 vjeē meshtetėsi zvicerane dhe tė Kosovės.

Tragjedia ndodhi dje pasditenė njė parking tė njė qendre tregtare fėmijėsh nė Dietikon, kur 28vjeēari plagosi me njė pistoletė bashkėshorten e tij dhe mė pas shkrepinjė plumb nė kokėn e tij, duke mbetur i vdekur, transmeton INAnjoftimin.

Klinika Universitare nė Cyrih bėn tė ditur sebashkėshortja e plagosur ėshtė nė gjendje tė rėndė shėndetėsore dhekritike, pasi qė ėshtė qėlluar me tre plumba nė pjesė tė ndjeshme tėtrupit.

Fqinjėt e kėsaj familje nga Kosova theksojnė se ēiftipara disa muajve po pėrballej me probleme dhe krizė tė bashkėshortėsisė,edhe pse kishin fėmijėn e tyre 3 vjeēar. Njė muaj mė parė kanė ndėrhyrėnjėsitet speciale tė policisė zvicerane nė shtėpinė e kėtij ēifti dhekishin arrestuar Emrushin pėr shkak tė ushtrimit tė dhunės ndaj gruas sėtij.

Sipas dėshmitarėve policia atė natė kishte thyer dyert ebanesės dhe ka ndėrhyrė pėr tė shmangur dhunėn, por vetėm 24 orė mėvonė, Emrush.I ishte liruar nga policia, pasi qė bashkėshortja e tij nukkishte ngritur akuzė pėr dhunė.

Bashkėshortja disa muaj mė parėishte kėshilluar nga entet sociale zvicerane pėr t`u divorcuar nga burrii dhunshėm, pėr shkak se ajo disa herė kishte qenė viktimė e dhunės dhebrutalitetit tė ushtruar nga burri i tij. Por ajo mė nė fund para njėjave kishte bėrė kėrkesėn pėr divorc.

"Vlora para njė jave kishtekėrkuar divorcin nga bashkėshorti dhe nuk dimė mė detaje tė tjera seēfarė ka ndodhur", deklaroi vėllai i Vlorės, i cili ka pranuar se nuk kapasur njohuri se Emrushi posedonte pistoletė dhe mund tė kishteshkaktuar kėtė tragjedi.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė