Tema: Vaēe Zela
Shiko Postimin Tek
Vjetėr 24-09-12, 19:24   #2
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Vaēe Zela
TEKSTI I KENGES

E i fortė po shndrit ai diell
dhe burimi kėngėt lugjeve i pėrcjell.
E i fortė po ngroh ky diell
edhe trimat nėpėr mend mi sjell,
mi pėrkėdhel.

Nga ky diell i kohės sime
shndrisin shekujt nė agime
dhe naganti i shqiptarit zjarr flakėron!

(x2)
Po ku ka si ti, o Shqipėria ime,
o fisnikja pėrmbi gur.
Rrjedh nė kėngė e ligjėrime,
ballėlarta me flamur!


E i fortė po bien ai tel
dhe lahuta tingujt mi ēon larg,
i pėrcjell.
E njė flakė po nxjerr ai tel,
partizanėt nėpėr mend mi sjell,
po mi sjell.

Nga ky zė i tokės sime
flasin shekujt me gjėmime,
edhe krisma e shqiptarit rrjedh
brez mė brez.

(x2)
Po ku ka si ti, o Shqipėria ime,
o fisnikja pėrmbi gur.
Rrjedh nė kėngė e ligjėrime,
ballėlarta me flamur!
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė