Shiko Postimin Tek
Vjetėr 06-07-09, 15:57   #22
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Urime dardania 10 vite me ju !

Me shume deshire, kaloj kohen me shoqeri,
se e vetme nuk dua te rri.
Shume ditelindje ketu me ju kalova,
shume momente me ju ketu i shijova ( kalova).

Ne oden time shpesh , ishit mysafiret e mije
Me ju cdo gje kishte me shume fantazi.
Harronja hallet e perditshmerise,
prandaj me duket shume e udhes,
qe urimi im ,te jete njekohesisht edhe nje falenderim.


Te thuash faleminderit, nuk eshte e veshtire,
po ti gjesh fjalet e duhura, duhet perkushtim.


urime Dardani, urime anetaret e diskutimeve,
qe i dhuruat kaq shume jetesi dhe gjalleri.
Ne te ardhmen presim qe besnike te na rrish,
edhe me tutje , te na mbetet vendakimi yne.
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė