Shiko Postimin Tek
Vjetėr 31-01-08, 23:26   #50
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,581
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

Sa Per Emancipimin Shoqrorė Qė Thua Ti E Nderuara Natyra
Shqiptarit Kjo I Duhet Si Buka Sepse Diss Reformime Na Duhen Bota Po Ec Para Edhe Ne Me Boten Duhet Un Gjithmon Kam Qen Per Ket Ideal Edhe Sot Neper Vargjet Emia Kto Ideale Mund Ti Kuptoni
Emancipimi I Shkakles S Elartė Na Nevoitet Duhet Te Gjith T Ejemi Sa Ma Puntorė Dhe Ma Progresiv Dhee Te Ecim Drejt Bashkpunimit E Mirkuptimit
Pa Kto Nuk Ec Shoqeria Sidomos Kem Nevojė Per Bashkpunim Te Gjith Ne Shqiptart Bashkpunim Te Mirfillt
Uniteti Dhe Mirkuptimi ėsht Baza Themelore Enji Populli Qe Qon Kah Proigresi Puna E Zhvillimi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė