Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Thashetheme
Emri
Fjalėkalimi
Thashetheme Tema universale. Kush foli ēka pėr kend ?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-03-07, 22:55   #1
GENNTI
 
Anėtarėsuar: 23-02-07
Vendndodhja: Londer
Postime: 6
GENNTI i vlerėsuar jo keq
Gabim Veset e shqiptarit

Separi ju pershendes te gjithe stafin dhe antaret e fofumit
Ate flasim pake per veset tona.Se veset qe i kane te tjeret na duken shume te kqia,po kure ikemi .vete na duken te mira.Poduke kritikuar te tjeret paraqesim vetevehten


GENNTI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-03-07, 23:05   #2
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Gennti sė pari mirė se ke ardhė dhe kalofsh sa mė mirė . Ndersa sa pėr temen paskim ēka flasim se na shqiparėt jemi veq vese madje prej mėngjesi deri nė mbrėmje .Edhe gjumin ves e kemi .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-03-07, 23:12   #3
Daja POLIC
c"ka
 
Avatari i Daja POLIC
 
Anėtarėsuar: 04-05-05
Vendndodhja: sdi
Postime: 699
Daja POLIC e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Gennti sė pari mirė se ke ardhė dhe kalofsh sa mė mirė . Ndersa sa pėr temen paskim ēka flasim se na shqiparėt jemi veq vese madje prej mėngjesi deri nė mbrėmje .Edhe gjumin ves e kemi .
paj bre Lojetari ndoshta e kam gabim , veq na shqiptart edhe me pas vese shum ti duhet me than skemi, perdhum hasmit
__________________
Mfalni nese ju pengova najsen ,,
Daja POLIC Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-03-07, 23:18   #4
prishtinasi
 
Avatari i prishtinasi
 
Anėtarėsuar: 09-03-06
Vendndodhja: Tokyo
Postime: 3,096
prishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Me pshty e kem zakon....gjdo 10 metra...ves ma te keq s'ka mo...edhe me e sill zingjirin...qe me ba me qene i gjate...te shkoj syni shokit...nejse...farat e zeza, i kem harru....
prishtinasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-03-07, 23:19   #5
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Njė prej veseve kryesore tė shqiptarit ėshtė mos sinēeriteti ndaj vetvetes Daja Polic kot mshefen kėto tipare ,ato pėr inati tė hasmit duhet tė denoncohen dhe luftohen
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-03-07, 14:28   #6
Gertruda
 
Anėtarėsuar: 22-02-07
Postime: 21
Gertruda i vlerėsuar jo keq
Gabim

Te pershendes Gennti po a nuk kishte qen me mire te beshe pyetjen qfare vese nuk kan shqiptaret
hahahha klm
Gertruda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-03-07, 16:54   #7
Penesti
 
Anėtarėsuar: 15-02-07
Postime: 379
Penesti me shokė shumePenesti me shokė shume
Gabim

Veset e shqiptareve.
Te lumte Genti,Gerturda... , ide e qelluar per polemike te shendetshme. Une do e kisha plotesuar kete ide edhe me veset e mira per ti dhene kahje me objektive kesaj teme. Kujtoj se debati rreth kesaj teme do ishte me i plote apo jo? Nuk duhet haruar se nje popull mbi supet e te cilit rendojne sundimet shekullore nuk mund ti rezistoje teresisht veseve te importuara dhe atyre qe krijohen nga rrethanat e krijuara qofshin ato te mira apo te keqija.Dhe veset dosido jane pjese e mentalitetit tek secili popull.Genti me sa fisnikrueshem na e sjell per objekt evitimin e veseve te kqija.Te mundohemi pra ti gjejme motivet e te keqes e njekohsisht te perpiqemi qe polemika te mos mer trajte nihiliste t`i permendim edhe veset e mira te races sone. Kesisoji mendoj se krahasimi i tyre do na shpie ne nje perpjekje kolektive per ti rezistuar, dhe menjanuar ne kufijt e te se mundshmes.
Sa per fillim po permendi disa vese qe i perkasin llojeve .
Vese te mira:
Mikepritja me buk e krype
Besa por jo edhe per te pabesin ( qe fatkeqsisht shume here pushtuesit na e kan perdorur per ta ndersyer kunder vet neve)
Dashuria bashkeshortore (e skajshme , shqiptari edhe me frigacaku ne murmbeshtetje per grua vritet ani se asnjeher ne jet nuk i thote te dua)Ps. Per kete do zgjerohem ne postimet e ardheshme...
Toleranca ( po kush esht ma tolerant se shqiptari qe kaperdin vrasjen kolektive dhe shtrin doren pajtuese edhe pse historikisht tradhetohet )
Bujaria
Te tjerat le ti permendin pasuesit
Veset e keqija:
Konformizmi ; heqja dore nga autoktonesia dhe imitimi i vlerave te huaja ( muzike art...)
Krenaria ( aty ku se ka vendin pra ne mjedise vellezrore0
Xhelozia ndervllazerore ( kjo e huazuar... nga te tjere...)
Veprimi jokolektiv ( solidarizimi i rejshem vetem ne kushte rreziku...dhe vetem aty ku publikohet emri)
Sa per fillim kaq e mepastaj do e ngjeshim kete teme se kujtoj se esht shumedimensionale dhe e pafundeshme
Nga vendi ku bukes i thuhet buke e ujit uje....
Penesti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-03-07, 17:00   #8
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Veset a??

Se di cilat si kemi se kemi boll....
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-03-07, 17:07   #9
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ndoshta unė nuk e kuptoj mirė fjalėn ves por mė duket se vesi nuk ėshtė tipar pozitiv .megjithėatė Penesti i dha kahje tė duhur temės .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-03-07, 17:33   #10
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ish kone pa habit njoni e thojke, " me kone te rrish Hoxhe bahesh" hahahahh jo i thojshin tjert po " Ne rrish me Hoxhe, Hoxhe bahesh" edhe na kemi lind pa vese ,po me kone po rrim po jau marrim veset do te mira e do te kqija
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-03-07, 21:37   #11
Penesti
 
Anėtarėsuar: 15-02-07
Postime: 379
Penesti me shokė shumePenesti me shokė shume
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Veset a??

Se di cilat si kemi se kemi boll....
Veset shqiptare
Po Lojtari ju keni drejt paksa por megjithate veset klasifikohen si te mira dhe te kqiaj. Ma paske lexuar qellimin 100% .
Ju z. Dea i afroheni shume te vertetes . Disi jemi te prirur te pervetsojme te huajen , i ngjesim vetullat e huaja kur tonat na shkelqejne nga bukuria.Kjo vlen edhe per sferat tjera te jetes . Po a nuk i perditesojme dhe i familjarizojme edhe shprehjet e te tjereve biles me nje lazdri te quditshme...
Po nejse un kujtoj se kesaj ndjenje inferiore dalngadal brezat qe vijne do i rrezistojne me sukse.
Penesti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-03-07, 11:16   #12
Gertruda
 
Anėtarėsuar: 22-02-07
Postime: 21
Gertruda i vlerėsuar jo keq
Gabim

Pershendetje juve Penesti
desha vetem te ju them se vesi eshte tipar negativ pore nese ju deshironi qe te kalojme ne tradita a po doke krejt ne rregull.
shume shkurte do pergjigjem edhe ate me proverbe
Ne gjdo vend doket dhe zakonet jan me te forta se ligjet.Prandaj per te permirsuar nje vend,(apo popull)
para se t'i ndryshojme ligjin,duhet ber perpjekje me pare per t'i zhdukur doket dhe zakonet e tij (TE LIGA).Prandaj edhe ne shqiptaret duhet te hecim ne hap me kohen dhe ket rradhe te marim gjera te mira nga te tjeret.
Gertruda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-03-07, 11:33   #13
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

- Mi dlire hundet

-Mu marre me thashetheme

- Xhelozia ndajnjeri tjetrit ( p.sh. ky ka ma shume, e jo une , etj. etj.)
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-03-07, 15:02   #14
Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.
 
Anėtarėsuar: 09-11-06
Postime: 4,028
Albanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Prishtinasja_
- Mi dlire hundet

-Mu marre me thashetheme

- Xhelozia ndajnjeri tjetrit ( p.sh. ky ka ma shume, e jo une , etj. etj.)
......................
Albanian eX|PerT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-03-07, 17:50   #15
Agolli
 
Anėtarėsuar: 14-02-06
Postime: 14,320
Agolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėmAgolli i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Ndoshta unė nuk e kuptoj mirė fjalėn ves por mė duket se vesi nuk ėshtė tipar pozitiv .megjithėatė Penesti i dha kahje tė duhur temės .
Mos u be vesvese........


__________________
Stars can't shine without darkness!
Agolli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:08.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.