Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Astronomia
Emri
Fjalėkalimi
Astronomia Vrojtimi dhe shpjegimi i dukurive qė ndodhin jashtė Tokės dhe atmosferės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 19-10-12, 13:48   #16
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim hedhja e guximshme

Thyhet rekordi pėr hedhjen mė tė ulėt


Pas hedhjes sė madhe tė Felix Baumgartner nga stratosfera, nė internet janė pėrhapur parodi tė shumta tė cilat tė bėjnė pėr tė qeshur. Ndėrkaq, nė emisionin televiziv tė Conan O'Brien ėshtė thyer rekordi pėr hedhjen mė tė ulėt.

E quajtur “hedhja e guximshme” ka thyer rekordin pėr kėrcim nga lartėsia prej 10 centimetrash.

Hedhja ka zgjatur 0.006 sekonda, ndėrsa ‘sportisti ekstrem’ me vonesė, arriti qė ta hapė parashutėn e tij.

Gjithsesi misionin e tij e pėrfundoi me sukses.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 22-10-12, 09:48   #17
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Felix Baumgart.Hidhen nga lartėsi 39 kilometera... Pėrsėri nė tokė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana_ch Shiko postimin

Kjo ishte njė mbrėmje dramatike.

Koha ishte e mirė,

Felix Baumgartner austriake me njė tullumbace tė veēantė tė ngrihet nė qiell,

mė tė lartė dhe mė tė lartė -

deri nė mė shumė se 39 kilometra. Nė fakt mė e lartė se sa pritej.

Ndoshta shumė e lartė ?

Momenti i kėrcimit ekstreme atletė nga kapsulė tij tullumbace lė audiencėn kapur frymėn e tyre.

Baumgartner do ta bėjė atė ?
Ēa ke dasht me than moj Zan ? Interesant, se si nuk i paska ra ne sy Artistit ky shkrim, se hor e d... te kishte be !


__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:28.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.