Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-11-12, 12:45   #121
Lona
 
Avatari i Lona
 
Anėtarėsuar: 06-12-03
Vendndodhja: tetove
Postime: 3,901
Lona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Lona
Gabim Re: A jane femrat Djall?

Asnjehere nuk pajtohem me kete mendim nuk jemi Djall...por jemi engjuje..ashtu sic na ka krijuar Zoti i Madheruar ..
__________________
Kur me dhe dashurin zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturin..Uppsss
Lona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-11-12, 13:06   #122
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Re: A jane femrat Djall?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lona Shiko postimin
Asnjehere nuk pajtohem me kete mendim nuk jemi Djall...por jemi engjuje..ashtu sic na ka krijuar Zoti i Madheruar ..
E vertete: femrat jane engjuj !


Sipas historise fetare Djalli nuk iu perkul Adamit/Ademit dhe me kete veper ai fyeu Zotin dhe gjithe punen e tij. Per kete veper Zoti e largoi nga mbreteria e tij dhe bashke me te, te gjithe ata qe e perkrahen. Ai vendosi roja ane e mbane mbreterise ne rast se Djalli kthehej me mendje te keqe.

Por.
Djalli ka qene nje engjell. Nje prej engjejve me te larte te mbreterise. Fuqite e tij ishin te medha po ashtu edhe posti qe ai mbante. Nje dite ai zbulon dicka rreth Zotit dhe krijimeve te tij. Me kete ai nuk ra dakort madje edhe kundershtoi. Keta pakenaqesi e shfaqi edhe haptazi, por ky ishte nje gabim i madh. Menjehere u kundershtua me force dhe madje iu hoq edhe posti. Vetem se shfaqi pakenaqesine e tij ndaj drejtuesit te gjithesise. Ata qe u treguan sy hapte dhe qe nuk paten frike e mbeshteten Djallin madje edhe bene nje revolte kur ai u shkarkua nga posti. E gjitha kjo ishte shume per Zotin. Ai pa se situata po i dilte nga duart dhe se shume shpejte te gjithe do te rebeloheshin. Keshtu Zoti mori vendimin se Djalli dhe ndjekesit e tij(rebelet) qe ishin kunder mbreterise duhet te denoheshin. Nje mbledhje u mbajt ku Zoti kerkoi qe Djalli te largohej menjehere, dhe qe te ishte i sigurt qe nuk do te kishte me revolta deboi edhe rebelet e tjere. Ata u debuan dhe u mallkuan ne perjetesi, sepse jane te pavdekshem. Inati i tyre dhe revolta shpertheu si mine me sahat, por ishte teper vone. Ata u debuan. Keshtu gjeten si vendbanim te pershtatshem Token dhe u vendosen aty, duke pritur qe nje dite te marin vendin qe u takon. Per te mos patur nje kundersulm, Zoti mbajti nje takim sekret me Djallin. Ne kete takim u vendos qe Toka te ishte nen sundimin e Djallit dhe qielli nen sundimin e Zotit. Ne kete menyre u vendos nje “paqe” midis te dyjave paleve. Qe ate dite Djalli shtrin pushtetin e tij edhe me tej, duke hyre ne zemrat e njerezve dhe duke i shtyre ata qe te dalin kundrejt Zotit. Ne kete menyre Djalli mban premtimin e dhene qe nuk do te bente nje lufte. Dhe lufta vazhdon, por pa shkelur premtimin e dhene. Ai e mban fjalen, por ne pakt nuk u permend gje qe ndalohej lufta me njerez.


Persa i perket pamjes se Djallit: Ai ishte nje engjell si gjithe te tjeret por me nje bukuri qe nuk e kishin te tjeret. Edhe kur u debua ai mbajti te njejten pamje.

Koincidon me bukurine e femres
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 09-11-12 nė 13:07
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-12, 14:31   #123
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jane femrat Djall?

...


Eh kshtu o puna :

... pasi po tregojme tregime qe edhe une nje ,ama ky eshte i vertete .. do perpiqem ne maximum te jeme sa me e koncentruar qe te mos harroj ku mbeta .. dhe njeherit te mos e nderlidhi fetarisht tregimin !


Bismilah,

Nje sehabe (shoke i te derguarit tone Muhamedit alejhi selam =Sehabe= Shok )... ne tehir dekes ( dmth duke dhene shpirt =ne ēastet e fundit te jetes) ... te gjithe perrreth tij dhe assesi s'po mundet me e thene shahadetin ( pra la ilahe il Allah Muahmedun rresulAllah= shahadeti )... bre andej bre kendej ... dikush thote thirreni te derguarin se diēka nuk eshte ne rregull ... me shpejtesi vije Muhamedi alejhi selam dhe pyet a di kush ndonje mekat te madhe qe ka bere gjate jetes? ... thojne jo ja rresulAllah vetem se gjithemon e ka vu gruan para nene .( jo kshtu kur kane ec a diēka po ,ēka kesh tuj thon ...poh, e ka ngu grun gjithe ma shume se nanen ...e ai gruja e dini ju burrnimi qysh ju mson e ēka ju mson , mos t 'qelna une tash me ju kallxu holl e per pe ..) edhe thote Muhamedi alejhi selam , thirreni shpejt nanen e tij te ja ban hallall se do mbaroj ne zjarre ky ... mezi vjen ajo (pra nana e Sehabes , sehabe dmth shok i Muhamedit alejhi selam ,se nuk po e di a ju tregova ) .. edhe e hidheruar shuuume thote kurr s'ja baj hallall, kurre ! ....Muhamedi alejhi selam i thote me e ndez na nje zjarre te madhe tani ketu e me e hudhe djalin tende , a do beje ball? ... i mbushen syt me lot neneshkretes ... dhe thot jo, nuk do lejoja kurre ... eh po -i thote Muhamedi alejhi selam ,nese nuk ja bene hallall ky do djeget ne nje zjarre qe eshte me i nxehte se ky ketu ....Atehere nana ja ban hallall ,sehabja e thote shahadetin dhe jape frymen e fundit !

Muhamedi alejhi selam tejet i hidheruar pas vorrimit i thrret te gjithe ne hudbe dhe mban ligjeraten rreth respektimit te nenes ...dhe thote -"i mallkuar eshte ai qe ve gruan ne rend te pare e nenen pas saj " ( kshtu Jo ne rend me karrige a n'autobus , po me e ndegju grun para nane ,... se nuk po me kujtohet a ju skjaova edhe njehere ..se po harroj ) ....

Pastaj dikush e ka pyet Muhamedin alejhi selam a jane grat prej njerezve??? , Muhamedi ka hesht ... e kane pyet edhe njehere a jane njerez grate??? Ai prap ka heshte .... kur e kane pyet se treti here ka thene :-" na duhen " !!!


Eh keshtu qe grat na duhen !!!N'paqa harru me thene edhe diēka , vi e e theme kur t'me kujtohet ... sikur qe tregoj edhe Olti..ka gra qe pasha nje te madhin Zot ,edhe dreqi vet ik prej saj !


Zoti na ruajt prej tyre ,AMIN ! ...........thuni AAAAMMMIIIIIN !

.
__________________
Kurr mos debato me budallenjte,...ata te terheqin ne nivelin e tyre,pastaj te mundin me pervojen e tyre !
M.T.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Alima : 09-11-12 nė 14:36
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-12, 14:18   #124
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jane femrat Djall?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...


Eh kshtu o puna :

... pasi po tregojme tregime qe edhe une nje ,ama ky eshte i vertete .. do perpiqem ne maximum te jeme sa me e koncentruar qe te mos harroj ku mbeta .. dhe njeherit te mos e nderlidhi fetarisht tregimin !


Bismilah,

Nje sehabe (shoke i te derguarit tone Muhamedit alejhi selam =Sehabe= Shok )... ne tehir dekes ( dmth duke dhene shpirt =ne ēastet e fundit te jetes) ... te gjithe perrreth tij dhe assesi s'po mundet me e thene shahadetin ( pra la ilahe il Allah Muahmedun rresulAllah= shahadeti )... bre andej bre kendej ... dikush thote thirreni te derguarin se diēka nuk eshte ne rregull ... me shpejtesi vije Muhamedi alejhi selam dhe pyet a di kush ndonje mekat te madhe qe ka bere gjate jetes? ... thojne jo ja rresulAllah vetem se gjithemon e ka vu gruan para nene .( jo kshtu kur kane ec a diēka po ,ēka kesh tuj thon ...poh, e ka ngu grun gjithe ma shume se nanen ...e ai gruja e dini ju burrnimi qysh ju mson e ēka ju mson , mos t 'qelna une tash me ju kallxu holl e per pe ..) edhe thote Muhamedi alejhi selam , thirreni shpejt nanen e tij te ja ban hallall se do mbaroj ne zjarre ky ... mezi vjen ajo (pra nana e Sehabes , sehabe dmth shok i Muhamedit alejhi selam ,se nuk po e di a ju tregova ) .. edhe e hidheruar shuuume thote kurr s'ja baj hallall, kurre ! ....Muhamedi alejhi selam i thote me e ndez na nje zjarre te madhe tani ketu e me e hudhe djalin tende , a do beje ball? ... i mbushen syt me lot neneshkretes ... dhe thot jo, nuk do lejoja kurre ... eh po -i thote Muhamedi alejhi selam ,nese nuk ja bene hallall ky do djeget ne nje zjarre qe eshte me i nxehte se ky ketu ....Atehere nana ja ban hallall ,sehabja e thote shahadetin dhe jape frymen e fundit !

Muhamedi alejhi selam tejet i hidheruar pas vorrimit i thrret te gjithe ne hudbe dhe mban ligjeraten rreth respektimit te nenes ...dhe thote -"i mallkuar eshte ai qe ve gruan ne rend te pare e nenen pas saj " ( kshtu Jo ne rend me karrige a n'autobus , po me e ndegju grun para nane ,... se nuk po me kujtohet a ju skjaova edhe njehere ..se po harroj ) ....

Pastaj dikush e ka pyet Muhamedin alejhi selam a jane grat prej njerezve??? , Muhamedi ka hesht ... e kane pyet edhe njehere a jane njerez grate??? Ai prap ka heshte .... kur e kane pyet se treti here ka thene :-" na duhen " !!!


Eh keshtu qe grat na duhen !!!N'paqa harru me thene edhe diēka , vi e e theme kur t'me kujtohet ... sikur qe tregoj edhe Olti..ka gra qe pasha nje te madhin Zot ,edhe dreqi vet ik prej saj !


Zoti na ruajt prej tyre ,AMIN ! ...........thuni AAAAMMMIIIIIN !

.
Diqysh po filloj me e kuptu karakterin e burrit musliman

S“ka me keq se me jetu me mendimin qe je i lindur nga nje qenie Jo njerezore!

Alime preferoj ti pranoj keto falsifikimet e treguara nga disa prej nesh e jo ket te vertetin qe e tregove ti.

Nime a konsiderohet edhe NENA grua ne boten islame, apo vetem grate qe muslimant i martojn jan GRA?

Edhe diqysh kjo dhenia perparesi nenes para gruas hiq nuk po me pelqen, sepse ne boten time eshte krejt ndryshe, nenen duaje, rrespektoje, ēmoje e bėn gjithēka pėr te, ama planet e jetės gjithmonė bėji me gruan e kur nėna pėrzihet aty me marifet spjegoja qė nuk jan punė tė saja.


Nime mos tė harroj, per fund pyetje per ty llakum, a e konsideron ti veten prej njerzve?
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-12, 17:32   #125
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jane femrat Djall?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha Shiko postimin
Diqysh po filloj me e kuptu karakterin e burrit musliman

S“ka me keq se me jetu me mendimin qe je i lindur nga nje qenie Jo njerezore!

Alime preferoj ti pranoj keto falsifikimet e treguara nga disa prej nesh e jo ket te vertetin qe e tregove ti.

Nime a konsiderohet edhe NENA grua ne boten islame, apo vetem grate qe muslimant i martojn jan GRA?

Edhe diqysh kjo dhenia perparesi nenes para gruas hiq nuk po me pelqen, sepse ne boten time eshte krejt ndryshe, nenen duaje, rrespektoje, ēmoje e bėn gjithēka pėr te, ama planet e jetės gjithmonė bėji me gruan e kur nėna pėrzihet aty me marifet spjegoja qė nuk jan punė tė saja.


Nime mos tė harroj, per fund pyetje per ty llakum, a e konsideron ti veten prej njerzve?
...


Ah, .. ani ani Murgesh , ti e din aty ... flasum najhere sa ti marrsh vesh do sene ..;naaaajheree..!


....Une a.? I duhem njerezimit !


.
__________________
Kurr mos debato me budallenjte,...ata te terheqin ne nivelin e tyre,pastaj te mundin me pervojen e tyre !
M.T.
Alima Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-11-12, 21:10   #126
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jane femrat Djall?

Femra Djall????


Atehere , krejt njerzimi pjelle e Djallit

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 11-11-12 nė 21:12
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-11-12, 22:18   #127
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A jane femrat Djall?

kush tha djall qe jane......

sot vajzat jane me shumice keshtu.......pa ofendime ama e vertet e hidhur......

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=OCpv19rjLlA

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga tipi engjellor : 11-11-12 nė 22:23
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-05-13, 10:03   #128
Kaqanikasja
 
Avatari i Kaqanikasja
 
Anėtarėsuar: 06-04-09
Vendndodhja: ne nje vend qe gjithmon kam deshire te jem
Postime: 9,533
Kaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kaqanikasja Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Kaqanikasja Send a message via Skype™ to Kaqanikasja
Gabim Titulli: A jane femrat Djall?

Femrat -Femrat jane ENGJUJ
__________________
Secilėn vepėr tėnde kryeje si tė ishte fjala pėr veprėn e fundit Jetėsore..
Kaqanikasja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-05-13, 10:05   #129
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jane femrat Djall?

jon dreqen pa brina, estekfurudha runa zot pi tinve , mu ethet mi skan shti ma zi se dreqnit
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-05-13, 10:07   #130
Kaqanikasja
 
Avatari i Kaqanikasja
 
Anėtarėsuar: 06-04-09
Vendndodhja: ne nje vend qe gjithmon kam deshire te jem
Postime: 9,533
Kaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kaqanikasja Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Kaqanikasja Send a message via Skype™ to Kaqanikasja
Gabim Titulli: A jane femrat Djall?

Kush te paska trishtu aq shum
__________________
Secilėn vepėr tėnde kryeje si tė ishte fjala pėr veprėn e fundit Jetėsore..
Kaqanikasja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-05-13, 10:07   #131
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A jane femrat Djall?

Ty qe e ke hap temen, femer eshte edhe nana jote .


E "nese" eshte nana jote atehere edhe ti je pjelle e djallit.


Estagfirullah.
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-05-13, 10:08   #132
Kaqanikasja
 
Avatari i Kaqanikasja
 
Anėtarėsuar: 06-04-09
Vendndodhja: ne nje vend qe gjithmon kam deshire te jem
Postime: 9,533
Kaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kaqanikasja Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Kaqanikasja Send a message via Skype™ to Kaqanikasja
Gabim Titulli: Re: A jane femrat Djall?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardanesha Shiko postimin
Ty qe e ke hap temen, femer eshte edhe nana jote .


E "nese" eshte nana jote atehere edhe ti je pjelle e djallit.


Estagfirullah.

__________________
Secilėn vepėr tėnde kryeje si tė ishte fjala pėr veprėn e fundit Jetėsore..
Kaqanikasja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-05-13, 10:26   #133
schütze
 
Avatari i schütze
 
Anėtarėsuar: 06-05-05
Vendndodhja: ne D
Postime: 6,050
schütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėmschütze i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A jane femrat Djall?

uhaaaa femrat ekzistojn Shum ma heret se djalli
__________________
........Deshte s'desht jeta vazhdon....
schütze Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-13, 10:19   #134
Djalizellshem
 
Anėtarėsuar: 10-09-13
Vendndodhja: brenda shpirtit tim
Postime: 19
Djalizellshem i vlerėsuar jo keq
Gabim AW: A jane femrat Djall?

hahahaha far pytje,ehm jo sjan
ton thojn aj dreqin gastare pe shtin femnat ahahha
ku me kan djall kto kur e shtin dreqin gastare,ja duhet me kan engjuj hihi:p
Djalizellshem Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-13, 12:18   #135
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: A jane femrat Djall?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalimero Shiko postimin
jon dreqen pa brina, estekfurudha runa zot pi tinve , mu ethet mi skan shti ma zi se dreqnit
pse kan than...i nishum si me pas dal prej vove


__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:10.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.