Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-10-07, 13:25   #31
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

......"vallaj" pa humb modestine po them se po me pelqen te rri ne "OLIMP",...ahaha...kurse Ti vendos vete....
me pas mundesi me rrxu ZEUSIN ( pasi qe eshte mashkull de...ahaha...);dhe me ia marr FUQINE:
- DETIN PESHE E KISHA QU!!!!...

ahahaaaa....


....megjithate,duke mos dashur qe te zhytem ne MISTICIZEM,,,mendoj se eksiston nje FUQI_MISTIKE,,,qe persona te caktuar ne jete i bene te fuqishem.....sa pak e njohim boten......
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jador
..wow , edhe kjo shume favorizim i njeanshem me duket legenda , ( ti zbresim ngadal Olimpit ....)
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-10-07, 13:27   #32
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jador
[/color][/size]

ok , i kthehem prap temes , qe te kem te kjarte ecurine e debatimit ndalem ne pikpytjen qe nuk e kuptoj ...
....bukurija e femres dhe roli i saj per nje mashkull te sukseshshem ( fuqishem ) .. qe une te bindem me duhen argumente apo dhe shembuj , pse bukurija dhe si bukurija ka kete autoritet apsolut qe Labi e mendon ..!!..cilet jane ate shembuj Labi ..???
Nuk kam cfare t'shtoj , une vetem deshta ta theksoj qe civilizimi njerezore, perkatesisht civilizimi, shoqeria globale eshte nje shoqeri kryesisht e dominuar nga mashkujt ... dhe si e tille e kultivuare, e pershtatur e formesuar me shume ne saje te nevojave te mashkullit...

E nder te tjera qe pershtati mashkulli per nevojat e veta eshte dhe gruaja .... Ai ate e formesoj , e beri , e edukoj me nje vetedije, kulture - ne menyre qe ajo te jet ne sherbim te tij , dhe i dominuar nga mashkulli ...


Kultura , edukata e femres nuk eshte bere ne saje te nje edukate , kulture jo seksiste,..por pikerisht ne saje te saj.


PUNA , ROLET GJINORE , STATUSI SOCIAL I FEMRES ne POZITEN E GJITHEMBARESHME SHOQERORE -- eshte percaktuarktuare nga mashkulli ; e jo nga vullneti i lire i saj , nga vetedija e saj .

SE SI DUHET TE JET NJE GRUA KETE E KANE CAKTUARE ATA QE KANE DOMINUARE , SUNDUARE UDHEHEQUR ME SHOQERINE ... ATA QE KANE BERE RENDIN DHE ZBATUARE ATE .

TE QENURIT GRUA - te shumten e rasteve - ka qene deri para pak vitesh , te qenurit grua ashtu siq e ka menduare , projektuare mashkulli (shoqria patriarkale ) ... e jo ashtu siq ka menduar femra me koken e saj ...

SE CFRARE ESHTE GRUA , KETE E KA PERCAKTUARE MASHKULLI (rendi patriarkal)...


Me kete une nuk po perpiqem te mburrem ... Kete duhet perceptuare si nje mase kritike, e cila mendoj qe sadopak do te beje qe femrat te mendojn per identitetin e vet gjinore, prejardhjen , rrethanat ne te cilat eshte krijuar ky identitet , dhe statusin qe jep , ofron ky identitet gjinore ne statusin e gjithembarshem shoqerore ...

Eshte vetem nje perpjekje per te prekur ne ndergjegjen , vetedijes se femres per prejardhjen e identitetit te saj gjinoree...
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-10-07, 13:38   #33
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legenda
....pra,DE FAKTO
ZONJA e fuqishme,e bene BURRIN te suksesshem.FUQIAA - te shumten e rasteve parakupton PRESTIGJIN, STATUSIN INTELEKTUALE, STATUSIN EKONOMIK, POLITIK...


Keto sfera kryesisht e hudhine ne pozite te disfavroshme ne krahasim me mashkullin femren ... Rolet gjinore, punet kryesisht jane te paracaktuara ne saje te ngjyrimeve gjinore...

Gruaja kryesisht edukohet qe ajo te preferoj, parapelqeje nje edukim te larte qe kryesisht kane te bejne me edukaten , pedagogjine e keso profesione te ngjashme.... Dhe preokupimi i saj me ate qe njifet si sfere private (te lidhurit per punet e shpijes dhe rritjen e femijeve ) .

Ndersa statusi gjinore i mashkullit identifikohet me profesionet e teknologjise si ingjinieria, mjekesia , astronomika ... Profesione keto qe shume pak jane te frekuentuara dhe te parapelqyera nga femrat.... ato qe nga fillimi , nga femijeria edukohen qe t'mos kultivojne nje simpati per keto profesione ... por per disa profesione qe ne nje fare menyre direkt apo indirekt nderlidhen me sferen private (shtepine, me rritjen e femijeve ) ..

...

...
..
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-10-07, 14:22   #34
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Ne mes tjerash, nje grua e ben te fuqishme guximi & modestia (edhe pak sharm) per ta shprehur ate qe di dhe ndjen per nje qeshtje te caktuar. Natyrisht se kjo fuqi lidhet me fisnikerine e botes saj te brendshme dhe vleresimet e drejta qe ka ajo per jeten ne pergjithsi. Dhe kjo mendoj se eshte dicka e lindur.
Gruan nuk e ben te fuqishme inati dhe egoizmi sado qe ajo te kete aftesi profesionale ose pamje terheqese.

p.s.mos u turrni tash me imitu hahahahahhaa
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-10-07, 17:33   #35
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Cool Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Pa mungu asgje se qka ka shkru Legenda ,por nje zonje /zonjushe te fuqishme e bene edhe partneri ,pra mbeshtetje e tijė.
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-07, 08:49   #36
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Domira
Ne mes tjerash, nje grua e ben te fuqishme guximi & modestia (edhe pak sharm) per ta shprehur ate qe di dhe ndjen per nje qeshtje te caktuar. Natyrisht se kjo fuqi lidhet me fisnikerine e botes saj te brendshme dhe vleresimet e drejta qe ka ajo per jeten ne pergjithsi. Dhe kjo mendoj se eshte dicka e lindur.
Gruan nuk e ben te fuqishme inati dhe egoizmi sado qe ajo te kete aftesi profesionale ose pamje terheqese.

p.s.mos u turrni tash me imitu hahahahahhaa
... eshte nje nder shkrimet me te bukura , me demethenese qe kam lexuar ne kete teme ..
respekt Domira..
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-07, 12:43   #37
arton bala
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 1,017
arton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Falmi Zot dy pale sy te ngihem me kete teme “legendare“..

Ama kjo nuk eshte ferr, sepse po me duket qe gjinia e kundert ne krye me Legenden po don mi mbajte djemet ne mjegull, nuk po na tregon ato kriteriet sekrete qe i duhen nje zonje/ushe qe te jete ajo e fuqishme..

P.sh.: A nuk duhet mu kone nje zonje e fuqishme e dashuruar dei ne vesh a?
arton bala Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-07, 14:20   #38
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Wink Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

.....ahahahaaa,teme "LEGENDARE" pra,...


.....paj nese themi se DASHURIA eshte nje FUQI_MISTIKE,,,
patjter se i jep FUQI edhe me shume gjinise se bukur,
duke i fal nje hije te lehte misticizmi,qe para syve te mashkullit e bene edhe me misterioze dhe terheqese,...
a nuk eshte folur mjafte shume per ZANAT E MALIT,....

...falma ZOT ,kete FUQI,...ahaha...
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga arton bala
Falmi Zot dy pale sy te ngihem me kete teme “legendare“..

Ama kjo nuk eshte ferr, sepse po me duket qe gjinia e kundert ne krye me Legenden po don mi mbajte djemet ne mjegull, nuk po na tregon ato kriteriet sekrete qe i duhen nje zonje/ushe qe te jete ajo e fuqishme..

P.sh.: A nuk duhet mu kone nje zonje e fuqishme e dashuruar dei ne vesh a?
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-07, 15:01   #39
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
Avatari i selvija
 
Anėtarėsuar: 21-07-06
Vendndodhja: Suomi
Postime: 28,070
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Si kurrdoher me e forrte,,,
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-07, 19:52   #40
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jador
... eshte nje nder shkrimet me te bukura , me demethenese qe kam lexuar ne kete teme ..
respekt Domira..
Faleminderit Jador e nderuar per kete komplimet.

pershendetje

Domira
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-07, 20:12   #41
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga arton bala
Falmi Zot dy pale sy te ngihem me kete teme “legendare“..

Ama kjo nuk eshte ferr, sepse po me duket qe gjinia e kundert ne krye me Legenden po don mi mbajte djemet ne mjegull, nuk po na tregon ato kriteriet sekrete qe i duhen nje zonje/ushe qe te jete ajo e fuqishme..

P.sh.: A nuk duhet mu kone nje zonje e fuqishme e dashuruar dei ne vesh a?
po e zbuloj edhe kete kriter sekret...simbas mendimit tim, po nje grua (e fuqishme) eshte patjeter e dashuruar deri ne vesh
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-07, 21:04   #42
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legenda
.....Cfare e bene te fuqishme nje ZONJE/ZONJUSHE????

-intelekti,
-karakteri,
-diplomacia,
-misterioziteti,
-kultura dhe edukata,
-stili,
-qendrimi,
-bukuria dhe sharmi,
-te ecurit ...

apo i jep FUQI:

-energjia per dashuri

- shpirtbardhesia dhe humaniteti,,,

-gatishmeria per sakrifice,

-diskrecioni dhe korrektesia,

-toleranca dhe respekti...etj.etj....dhe

PSE???

....mos ngurroni,na ndihmoni te behemi te FUQISHME,,,
mendimet e JUAJA jane thesar....


Legenda
me JU per JU
----------------

.... nese prej te gjithave nga pak i zoteron, atehere pa dyshim se i takon grupit te femrave te fuqishme ose me nje fjale ZONJE e RENDE
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-07, 21:13   #43
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

......Selvija,,,shume ARGUMENT I FUQISHEM!!!.nuk ka fjale.
----------------------------------------------------------------------------------------------------Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga selvija
Si kurrdoher me e forrte,,,
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-07, 21:20   #44
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

.....patjeter se po,por cka fshehet pas DASHURISE???...ahaha,
na trego DOMIRA.
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Domira
po e zbuloj edhe kete kriter sekret...simbas mendimit tim, po nje grua (e fuqishme) eshte patjeter e dashuruar deri ne vesh
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-07, 21:23   #45
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

.....me ke pyet mua,apo JO????ahaha....
po HALLUSH,aty ku dhemb dhembi shkon gjuha,...ahaha...

...e TI ,Hallushe???
-cfare te bene TY konkretisht te FUQISHME?
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga halla e madhe
.... nese prej te gjithave nga pak i zoteron, atehere pa dyshim se i takon grupit te femrave te fuqishme ose me nje fjale ZONJE e RENDE


legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:20.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.