Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Biologji
Emri
Fjalėkalimi
Biologji Veēoritė fizike, sjellja e organizmave, klasifikimi i tyre, prejardhja dhe zhvillimi i llojeve e ndėrveprimi qė kanė njėra me tjetrėn nė lidhje me mjedisin.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-07-10, 18:05   #1
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim DNA Ancestry Project mundeson lokalizimin e rrenjeve deri ne ato prehistorike

Lajmi tregonte se njė grup shkencėtarėsh ka lanēuar idenė e njė projekti fillestar tė quajtur “DNA Ancestry Project”, i cili mundet tė lokalizojė rrėnjėt mė tė largėta deri dhe prehistorike qė ēdo qėnieje njerėzore ka. Ky ėshtė njė projekt qė nuk shėrben vetėm pėr motive shėndetėsore, pėr shembull pėr tė identifikuar probleme gjenetike nė shėndetin e njė njeriu, por ėshtė edhe njė projekt qė synon tė shuajė kuriozitetin e njerėzve pėr prejardhjen e tyre. Sipas specialistėve tė projektit kjo mund tė sjellė edhe njė ēoroditje nė personalitetin e njerėzve. Projekti funksionon mbi bazėn e njė analize tė thellė tė AND-sė dhe krahasimit tė rezultateve me njė data-base mė tė gjerė ne laborator. Falė kėtij programi tejet tė sofistikuar mundet qė shumė njerėz tė zbulojnė legjendėn e familjes sė tyre dhe rrėnjėt mė tė thella tė mbiemrit tė tyre. Mund tė njohin me emėr e mbiemėr deri dhe kushurinjtė e nivelit tė 13-tė apo 14-tė. Mund tė njohin, pėr shembull, nėse janė pasardhės tė ndonjė familje fisnikėsh apo nėse kanė dhe ndonjė lidhje me gjak blu: nėse kanė deri diku lidhje direkte apo dhe indirekte me Romanovėt e Rusisė, pėr shembull… apo me Luigjin e XVI-tė a me Maria Antonetėn…

BotaSot


__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga ~AnnA~ : 05-07-10 nė 18:07
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:54.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.