Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Astronomia
Emri
Fjalėkalimi
Astronomia Vrojtimi dhe shpjegimi i dukurive qė ndodhin jashtė Tokės dhe atmosferės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-01-11, 10:33   #16
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

JANARI

DASHURIA: Duhet tė jeni i kujdesshėm tė mos e teproni me xhelozinė, prandaj pėrpiquni qė tė gjeni harmoninė dhe njė pėrballje mė tė qartė dhe tė drejtpėrdrejtė me partnerin.
PUNA: Duhet t’i jepni pėrgjigje dikujt dhe doni tė krijoni pėrshtypjen e tė qenit i pėrgatitur.
SHĖNDETI: Hani ushqime tė pasura me vitamina.

SHKURTI

DASHURIA: Ėshtė e mundur njė dashuri kalimtare, e cila do t’ju bėjė tė jetoni njė moment tė thellė dhe tė paharrueshėm.
PUNA: Kjo fazė do tė jetė stresante dhe nuk do tė keni mundėsinė pėr tė bėrė pushime. Pėrpiquni tė mos mėrziteni.
SHĖNDETI: Mund tė pėrjetoni njė lodhje tė lehtė.

MARSI

DASHURIA: Nuk duhet tė ofendoheni nėse partneri juaj kėrkon mė shumė liri, kėrkoni ta kuptoni kėtė me kėrkesat tuaja.
PUNA: Njė iniciativė e juaja do tė vlerėsohet nga njė shef i juaji, i cili mė parė ju ka kritikuar.
SHĖNDETI: Kujdes me ushqimet e yndyrshme.

PRILL

DASHURIA: Do tė jeni shumė simpatik dhe do tė keni mundėsi pėr tė pasur vėmendjen e njė personi tėrheqės.
PUNA: Do tė rimerreni me njė hobi, tė cilin e kishit lėnė pas dore dhe do tė zbuloni qė mund tė shndėrrohet nė njė profesion.
SHĖNDETI: Formė fizike e mirė.

MAJ

DASHURIA: Gjatė njė daljeje me miqtė do tė keni mundėsinė pėr tė ritakuar njė person, i cili ka shumė rėndėsi pėr ju.
PUNA: Duhet tė lini mėnjanė entuziazmin dhe tė impenjoheni mė shumė nė punėt e sė pėrditshmes.
SHĖNDETI: Natėn duhet tė bėni banja tonifikuese.

QERSHORI

DASHURIA: Nuk do tė hezitoni para asgjėje, sepse do tė jeni i bindur se do tė merrni vendimin e duhur.
PUNA: Do tė jetė njė fazė pozitive e me shumė surpriza dhe do tė keni mundėsinė pėr tė qenė interesant e pėr tė arritur objektivat tuaja. Tė reja tė shkėlqyera nėse jeni nė kėrkim tė njė pune tė re.
SHĖNDETI: Dedikojuni njė sporti nė grup.

KORRIKU

DASHURIA: Njė kritikė, e cila mund tė vijė nga njė njohje e juaja, rrezikon tė vendosė nė diskutim raportin tuaj afektiv. Mos ua vini veshin thashethemeve.
PUNA: Do tė keni fitime tė kėnaqshme mbi tė gjitha nėse jeni profesionist i lirė. Nėse punoni si i punėsuar, do tė gjeni mėnyrėn pėr tė sqaruar njė mosmarrėveshje.

GUSHTI

DASHURIA: Njė dashuri e re do tė shfaqet nė horizontin tuaj dhe do tė keni mundėsinė ta pėrjetoni me entuziazėm.
PUNA: Gjatė kėsaj faze do t’ju duhet tė shfrytėzoni njė mundėsi, e cila nuk do tė mund t’ju jepet mė pėr njė kohė tė gjatė.
SHĖNDETI: Relaksohuni me joga.

SHTATORI

DASHURIA: Do tė keni njė sjellje pozitive dhe iniciativat tuaja do tė merren seriozisht nė konsideratė nga personi qė dashuroni.
PUNA: Nuk do tė keni asnjė mundėsi pėr tė bėrė pushime, por do tė arrini tė realizoni objektivat tuaja.
SHĖNDETI: Nėse ėshtė e mundur lejojini vetes njė pushim, ndoshta nė mal.

TETOR

DASHURIA: Do tė jeni i mbushur me optimizėm dhe do tė kaloni njė fazė tė ėmbėl dhe romantike sė bashku me njė njohje tė re.
PUNA: Do tė keni njė rritje rroge ose njė lajm qė do t’ju sjellė nė humor.
SHĖNDETI: Do t’ju duhet tė bėni kujdes nga ndryshimet e temperaturės.

NĖNTORI

DASHURIA: Mos u tregoni problemet tuaja personave pak tė besueshėm.
PUNA: Do tė keni mundėsinė pėr tė pėrmirėsuar imazhin tuaj profesional falė kėshillave tė njė miku.
SHĖNDETI: Ėshtė i nevojshėm mė shumė pushim.

DHJETORI

DASHURIA: Do t’i gėzoheni njė oferte nga ana e partnerit tuaj nė lidhje me njė pushim tė shkurtėr.
PUNA: Do tė keni njė periudhė tė mrekullueshme nė sferėn profesionale dhe do tė vlerėsohen pėrpjekjet e meritat tuaja.
SHĖNDETI: Reduktoni konsumin e ushqimeve tė skuqura.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 08-01-11, 10:34   #17
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

SHIGJETARI

Njė numėr i madh mundėsish

Numrat me fat:
Mundėsitė e suksesit pėr tė lindurit e Shigjetarit gjatė gjithė vitit lidhur me kėto numra : 7, 9, 76, 88.

Motoja juaj pėr 2011-ėn: Nėse keni ėndėrruar gjėra, qė nė pamje tė parė janė dukur tė parealizueshme, nuk keni gabuar: ato kanė vendin e tyre. Tani filloni tė hidhni themelet pėr t’i realizuar. (Devid Terau, mendimtar dhe poet amerikan)

Shigjetarėve u pėlqen tė rrezikojnė, u pėlqen paparashikueshmėria e gjėrave dhe e situatave. U pėlqen optimizmi dhe tė parit larg. Kėto karakteristika i ndihmojnė pėr tė dalė edhe nga situatat mė tė vėshtira, me njė lehtėsi tė madhe. Dhe sigurisht, ju kanė ndihmuar pėr tė dalė i paprekur nga shakatė qė Jupiteri dhe Urani ju kanė bėrė vitin qė sapo kaloi.

Nė vitin me fat 2011 do tė takoni pak pengesa. Tė rrezikuarit do t’ju ndihmojė tė fitoni. Nuk do tė bini nė kurthin e rrezikut dhe do tė tregoheni tė ekuilibruar e racionalė. Kjo sjellja juaj e re do t’ju bėjė tė mundur njė vlerėsim tė saktė lidhur me projektet mė tė rėndėsishme, sidomos nė sferėn sentimentale.

Duke analizuar kalimet e planetėve nė shenjėn tuaj, shihet se nga 22 janari deri mė katėr qershor, Jupiteri do tė jetė nė njė pozicion avantazhi. Planeti euforik do t’ju bėjė tė fluturoni lart dhe do tė lehtėsojė tė gjitha llojet e lidhjeve, sidomos ato tė dashurisė.

Pjesa e parė e vitit tė ri do tė jetė periudha e duhur pėr lidhjet e dashurisė, pėr tė tentuar fatin nė lojė dhe pėr t’u kėnaqur e duke vėnė nė jetė vepra. Nė pjesėn e dytė, Jupiteri ju dhuron mė shumė gjallėri nė fushėn profesionale, sidomos pėr tė punėsuarit. Do tė dalin nė pah edhe fushat e kohės sė lirė dhe tė shėndetit.

Mėrkuri, planeti i intelektit, i marrėveshjeve dhe udhėtimeve tė shkurtra, do tė jetė pėr disa muaj nė favorin tuaj. Ky planet do t’ju shtojė aftėsitė intelektuale, intuitėn dhe nuhatjen e marrėveshjeve. Do t’ju mjaftojė njė fjalė pėr tė kuptuar domethėnien e ēdo situate, njė shikim pėr tė deshifruar ndjenja e mendime, dhe njė ēast reflektimi pėr tė zgjedhur rrugėn e duhur.

Tė lindurve nė dhjetėditėshin e dytė, Saturni do t’u ofrojė frytet e tij tė cilat do tė jenė: njė vizion mė i qartė i projekteve pėr jetėn, njė sens mė tė ekuilibruar tė veprimeve tuaja dhe jo tė ndikuar nga impulsiviteti apo gjendja shpirtėrore e momentit.

Planeti i menēur do t’ju transmetojė njė siguri tė qėndrueshme nė vetvete dhe cilėsitė tuaja. Nuk do tė mungojė dinamizmi, inteligjenca dhe urtėsia me tė cilat do tė zgjidhni probleme dhe mė radikale.

Urani ju favorizon nga 12 marsi, deri pėr shtatė vjet. Nė 2011 do tė prekė tė lindurit e ditėve tė para tė shenjės, duke stimuluar dėshirėn pėr tė ndryshuar, pėrmirėsuar tė ardhmen, duke hedhur pas shpatullave tė gjitha situatat e rėnda pėr t’u rihedhur drejt horizonteve tė reja, sidomos nėse flitet pėr horizonte sentimentale. Dashuri tė papritura.

Dhjetėditėshi i parė (nga 23 nėntori-1 dhjetor). Vit me risi. Do tė putheni nga fati dhe do tė mund tė arrini gjithēka me lehtėsi.

Dhjetėditėshi i dytė (nga 2-11 dhjetor). Fat dhe ekuilibėr. Ngjarjet me fat nuk do tė mungojnė dhe do tė dini t’i zgjidhni me urtėsi. Do tė jeni nė kushtet perfekte pėr tė shfrytėzuar ēdo mundėsi profesionale, pa harruar qe ekziston dhe dashuria.
Dhjetėditėshi i tretė (nga 12-22 dhjetor). Yjet e vitit 2011 do t’ju bėjnė njė person tė besueshėm, ku do tė arrini tė fitoni simpatinė e tė tjerėve dhe ndihmėn konkrete nga njerėz qė ju vlerėsojnė dhe ju duan.

Objektivi i vitit: Tė dashuroni, tė nxirrni nė pah rritjen personale nėpėrmjet eksperiencave tė reja dhe tė arrini projektet tė nivelit superior.

DASHURIA

Viti 2011 nuk ėshtė njė vit vetėm i qetė: Saturni, nė shtėpinė e shtatė tė martesės, nė kundėrshtim me Plutonin, i cili kalon nė shenjėn tuaj, mund tė vendosin njė mirėkuptim mė tė madh midis atyre ēifteve tė cilėt janė shumė tė dashuruar dhe kanė marrėdhėnie tė fortė, nė tė kundėrt mund t’u hapin rrugė mosmarrėveshjeve nė ēiftet e tjera. Pėrsa i pėrket ēifteve nė krizė, nuk ėshtė e thėnė qė lidhja juaj tė mos marrė rrugė pozitive.

Nga njė diskutim i thjesht mund tė gjeni pikėn e takimit pėr tė ndėrtuar lidhjen tuaj dhe njė tė ardhme tė re. Nėse bėni pjesė nė grupin e shpirtrave tė vetmuar, e keni kuptuar qė nuk ėshtė e lehtė pėr tė gjetur shpirtin binjak. E megjithatė, mundėsitė nuk kanė pėr t’ju munguar; ndoshta nuk janė kaq tė shpeshta, por ekzistojnė.

Saturni, nė marrėdhėnie tė shkėlqyer me Afėrditėn, Mėrkurin dhe Marsin, do tė bėjė tė mundur qė kėrkimet tuaja tė rezultojnė nė mundėsi shumė pozitive nė kėtė fushė. Harmonia midis kėtyre planetėve do tė zhvillohet nė momente tė ndryshme gjatė gjithė vitit, prandaj pėrpiquni, sepse kush nuk pėrpiqet do tė dalė i humbur.

Muajt e dimrit do t’ju dhurojnė ndėrgjegjėsim dhe mė shumė siguri; Marsi do tė jetė njė muaj i ėmbėl pėr t’u jetuar me intensitet. Maji ėshtė shumė i komplikuar dhe do tė jetė e lehtė pėr tė gabuar. Nga ana tjetėr, vera do tė jetė bujare dhe do tė dhurojė momente tė paharrueshme. Vjeshta do tė sjellė konfuzion e pasiguri, ndėrsa dhjetori do tė jetė i shkėlqyer.

PUNA

Jeta profesionale do tė ndryshojė dhe ndoshta do tė filloni punė dhe zgjidhje tė reja. Saturni kalon nė shtėpinė e shtatė dhe nėnvizon se ndryshimet do tė jenė tė pranishme, sidomos nėse keni aktivitet personal.

Mos pėrjashtoni mundėsitė pėr tė nėnshkruar kontrata tė reja, tė ndryshoni partnerė ose sektorė. Nėse jeni i punėsuar, ka mundėsi qė mund tė filloni punė nė njė firmė apo sektor tė ndryshėm nga ky aktual.

Pėr tė gjithė situata duket mė e lehtė qė prej gushtit, sepse Jupiteri ndėrron shenjė dhe nga ky moment do tė jetė pėr njė kohė tė gjatė mbrojtėsi juaj. Kėrkoni ndryshime nė sektorin e punės? Mundėsitė nuk do t’ju mungojnė, pasi Urani dhe Neptuni janė mjaft premtues dhe ju kėshillojnė tė kėrkoni nė sektorėt e saktė tė lidhur me komunikimin dhe sektorin informatik.

Dy planetėt premtojnė tė lehtėsojnė veprimet tuaja, tė cilat do tė jenė tė shkėlqyera. Muajt e parė tė vitit jetojini duke planifikuar zgjedhje tė reja, duke vlerėsuar me kujdes se ēfarė tė bėni. Shfrytėzoni pranverėn pėr tė pėrcaktuar zgjedhjet qė do tė bėni, sepse pas verės do tė jeni ju protagonisti!

PARAJA

Mėnyrėn e shpenzimit tė parave e keni nėn kontroll. Si gjithmonė duhet tė jeni i kujdesshėm, por Jupiteri ju siguron se qė prej gushtit do tė keni mė shumė pėr tė shpenzuar: mė shumė hyrje tė parave, do tė lehtėsoni gjendjen financiare nėse merrni kredi nė bankė, pėr tė ndėrruar makinėn ose pėr tė blerė njė shtėpi tė dytė.

Muajt e parė tė vitit tė ri do tė jenė mė pak bujarė me ju: qershori mund tė jetė njė muaj me pėrfitime dhe qė prej verės mund tė merrni frymė lirisht!

SHĖNDETI

Pjesa e parė e vitit ėshtė mė delikatja. Saturni, nė kundėrshtim me shenjėn tuaj mund tė krijojė ndonjė problem tė vogėl, si probleme tė stinės sė dimrit apo dhimbje reumatizmale.

Nga gushti gjendja juaj do tė ndryshojė me hyrjen e Jupiterit nė shenjė, i cili do t’ju sjellė mirėqenie dhe dėshirė pėr tė ngrėnė mė tepėr. Kini kujdes me linjat. Energjia do tė jetė shumė e lartė gjatė gjithė vitit.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:35   #18
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

JANARI
DASHURIA: Do tė keni mundėsinė tė qartėsoni disa gjėra, tė cilat kishin krijuar probleme me lidhjen tuaj sentimentale dhe mė nė fund tė gjeni harmoninė.
PUNA: Do tė keni vėshtirėsi tė karakterit praktik, por do tė dini t’i zgjidhni mė sė miri.
SHĖNDETI: Hani ushqime tė lehta dhe tė tretshme.

SHKURTI

DASHURIA: Do tė tundoheni t’i dorėzoheni njė njohjeje tė re, por duhet tė pėrpiqeni tė qėndroni me kėmbė nė tokė.
PUNA: Do tė jeni i distancuar nga njė koleg qė iu ka penguar nė njė sipėrmarrje tė re.
SHĖNDETI: Largoni nga vetja tensionin dhe nervozizmin me aktivitet fizik relaksues.

MARSI

DASHURIA: Do tė jetė e lehtė tė lidheni me njė njohje tė re, e cila/i cili do t’ju admirojė dhe do tė magjepset pas buzėqeshjes suaj.
PUNA: Kujdesuni qė tė funksionojė gjithēka siē duhet, nė tė kundėrt do tė kaloni shumė kohė pėr tė rregulluar gjėrat.
SHĖNDETI: Vishuni mirė dhe kujdes nga i ftohti.

PRILLI

DASHURIA: Do tė ndiheni i lėnė pas dore nga partneri dhe do tė keni dėshirė tė kompensoni me njohje tė reja.
PUNA: Do t’ju duhet tė shtrėngoni dhėmbėt nė njė situatė tė vėshtirė tė fushės profesionale dhe do ju duhet tė prisni kohė mė tė mira.
SHĖNDETI: Mos e teproni me ėmbėlsira dhe me alkool.

MAJI

DASHURIA: Do tė keni njė energji tė shkėlqyer pozitive dhe do tė jeni shumė i disponueshėm kundrejt personit qė dashuroni, tė cilit do t’i bėni surpriza.
PUNA: Nuk do keni dėshirė pėr tė pritur shumė kohė, por bėni kujdes: nga nxitimi mund tė bėni njė sėrė gabimesh tė pariparueshme.
SHĖNDETI: Ėshtė mė mirė tė evitoni konsumin e alkoolit.

QERSHORI

DASHURIA: Ėshtė e mundur njė kontradiktė falė ndryshimeve nė mėnyrė tė tė menduarit dhe kjo do ta vėshtirėsojė raportin nė ēift.
PUNA: Do tė keni tendencėn pėr tė kapėrcyer rregullat dhe do tė kaloni njė fazė impenjimesh tė reja.
SHĖNDETI: Mos e teproni me pijet alkoolike.

KORRIKU

DASHURIA: Duhet tė bėni kujdes tė mos i shkarkoni streset tuaja tek personi qė dashuroni dhe do tė ishte mė mirė tė kėrkonit ngushėllim tek ai/ajo.
PUNA: Do tė ndėrmerrni njė iniciativė tė re, por bėni kujdes.
SHĖNDETI: Do tė keni mirėqenie tė brendshme.

GUSHTI

DASHURIA: Do tė hakmerreni ndaj njė personi qė ju ka bėrė tė vuani nė tė shkuarėn dhe kjo do tė shtojė vetėvlerėsimin tuaj.
PUNA: Kjo fazė do tė jetė e qetė dhe harmonike. Do tė keni mundėsinė pėr tė vendosur rregull pėrreth jush dhe do tė sqaroheni me njė koleg.
SHĖNDETI: Relaksohuni.

SHTATORI

DASHURIA: Do tė jeni shumė diskret nė pėrballimin e njė debati tė rėndėsishėm dhe kjo do tė kėnaqė partnerin tuaj.
PUNA: Do tė jeni nė gjendje tė merrni vendime tė rėndėsishme, tė cilat do t’ju lejojnė tė pėrmirėsoni gjendjen tuaj ekonomike.
SHĖNDETI: Do tė ndjeni njė lodhje tė lehtė.

TETORI
DASHURIA: Kjo periudhė parashikohet me fat, mbi tė gjitha nėse jeni nė kėrkim tė njė dashurie tė re.
PUNA: Edhe nėse nuk do tė bini dakord me opinionet e tė tjerėve, nuk duhet tė jeni shumė ekspresivė.
SHĖNDETI: Do tė keni njė energji tė pashtershme.

NĖNTORI

DASHURIA: Do tė keni njė takim intrigues dhe do tė keni mundėsinė pėr tė vėnė nė pah vetitė tuaja prej gjuetari.
PUNA: Do tė vendosni tė mos punoni mė shumė seē duhet dhe do tė jeni mjaft i organizuar pėr tė pėrballuar ēėshtjet emergjente.
SHĖNDETI: Pėrdorni ēajrat qetėsuese.

DHJETORI

DASHURIA: Do t’ia dilni t’i tregoni partnerit qė jeni tė qėndrueshėm dhe do tė rikuperoni mundėsitė e humbura kohėt e fundit.
PUNA: Do tė duhet tė kėrkoni tė pėrqendroheni mė shumė mbi detyrat tuaja, pasi kohėt e fundit do t’i lini pas dore.
SHĖNDETI: Do tė keni tendencėn pėr tė qenė i stresuar.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga ~AnnA~ : 08-01-11 nė 10:36
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:39   #19
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

BRICJAPI

TRANSFORMIM NĖ PROCES

Numrat
me fat:
Mundėsi pėr sukses pėr tė lindurit e Bricjapit, gjatė tė gjithė vitit, tė lidhura me kėta numra 3, 13, 27, 42.
Numri juaj magjik do tė jetė 59.

Motoja juaj pėr 2011-n: I gjithė arti i tė jetuarit ėshtė njė miks mes durimit dhe moskokėēarjes. (Havelok Elis, seksolog anglez)

Shpenzime tė paparashikuara, nė shkurt dhe nė tetor
Ide fitimprurėse, nė qershor dhe korrik

Kurajoja: nė shpirtin tuaj, njė kurajo e re pret tė dalė nė korrik
Tabu pėr tė thyer: nė punė nė shkurt e maj, nė lojė nė qershor e korrik
Inkurajimet: fatsjellėsi do tė serviret disa prej bricjapėve nga janari nė korrik, e pėr disa tė tjerė nga tetori nė nėntor, pėr t’ju sjellė mė tej indikacione tė ēmuara pėr mėnyrėn e sjelljes.

Ēdo herė qė ke patur zotėrim tė plotė mbi vetveten, mbi cilėsitė e tua, nuk ke bėrė gabime, nuk ke dėshtuar. Dhe ėshtė kjo qė do tė bėni dhe nė vitin e ri. Do tė nxjerrėsh nė pah aftėsinė tėnde tė jashtėzakonshme pėr tė vėzhguar, pėr tė marrė vendime, pa lejuar presionet e momentit qė tė shkatėrrojnė atė ēka ju jeni munduar pėr njė kohė tė gjatė, pėr tė arritur qėllimin e lakmuar.

Nga 22 janari deri nė 4 qershor, Jupiteri nė njė kuadraturė armiqėsore do tė sjellė disa shqetėsime, pakėnaqėsi apo bezdi, ose dhe vėshtirėsi nė familje. Si nė dashuri, ashtu dhe nė punė, drejtimi qė do tė ndiqni do tė jetė pėrulėsia dhe respektimi rigoroz i rregullave.

Kjo do t’ju lejojė tė vazhdoni pa forma qesharake tė ekzaltimit. Kjo mėnyrė e juaja e tė sjellurit do tė vlersohet para ardhjes sė verės, ku Jupiteri qė deri nė atė moment ju ka dėmtuar, do t’iu hapė rrugėn drejt suksesit nė dashuri dhe jetė. Pasuri tė qėndrueshme gjatė tre muajve tė fundit tė vitit.

Saturni, njė tjetėr element shqetėsues, do tė shtyjė ata tė lindur nė dekadėn e dytė pėr njė reflektim mė tė fokusuar dhe mė tė thellė nė disa punė dinamike. Nė periudhėn mars-maj, avancimi nė karrierė ėshtė bllokuar nga vonesat e pengesat qė nuk janė gjithmonė tė lehta pėr t`u anashkaluar.

Mos jini kokėfortė e mos merrni drejtime tė njėanshme. Nėse do tė jetė e nevojshme, duhet tė gjeni njė kompromis. Ky nuk ėshtė njė turp!

Kush ka lindur nė ditėt e para tė kėsaj shenje, do tė pėrballet me presionin e kuadraturės sė Uranit pėr tė vepruar me impuls e pėr tė ndryshuar kursin papritur. Jo gjithmonė mbėrrihet nė portin qė keni pritur, kėshtu qė do tė ishte veprim i menēur tė mendoheni mirė para marrjes sė ēdo vendimi.

Plutoni nė shenjė, qė do tė fokusohet kryesisht nė tė lindurit e fillim janarit, do tė sjellė disa transformime nė qendrėn e jetės sė kėtyre Bricjapėve.

Metamorfoza qėndron nė ajėr prej disa kohėsh, nė 2011 ndryshimet e lėna pezull do tė arrijnė tė maturohen. Ju do tė arrini tė pėrmirėsoni dhe tė ndryshoni ēdo situatė tė nderė qė sjell me vete tension. Dhe do tė gjeni guxim pėr tė ndjekur ėndrrat tuaja mė ambicioze.

Dekada e parė (nga 22 deri nė 31 dhjetor)

Ju duhet tė fitoni njė qėndrueshmėri tė tillė qė vėshtirėsitė e pranverės tė mos ju trembin. Me qetėsinė dhe me autoritetin qė ju karakterizon, do tė dini tė shikoni pėrpara.

Dekada e dytė (nga 1 deri nė 10 janar)

Yjet do tė tė vėnė nė provė. Do tė pranosh sfidėn dhe nė vjeshtė do tė dalėsh fitues.

Dekada e tretė (nga 11 deri nė 20 janar)

Njė vit pa ngjarje tė mėdha, pa rrezik ose improvizime, nė tė cilat do tė mbjellėsh pėr tė marrė frutet nė vitin e ardhshėm.

Objektivi i vitit: tė ruash qetėsinė pėr mos tė humbur pozicionet e fituara. Shijo gėzimet e dashurisė nga vera e tutje.

Dashuria

Jupiteri deri nė 1 gusht kalon nė shtėpinė e shtatė dhe premton gjėra tė mėdha. Jeta dashurore paraqitet e ėmbėl dhe shumė e dobishme, por ju duhet tė bėni mirė llogaritė me Saturnin, i cili nė disa raste mund tė vėrė dhe shkopinj nė rrota dhe ta bėjė mė tė vėshtirė marrėdhėnien nė ēift.

Mos u shqetėsoni nėse lidhja ėshtė e qėndrueshme, mund tė shohė pėrpara me qetėsi tė madhe, nė tė kundėrt duhet tė angazhoheni pėr tė gjetur njė zgjidhje pėr tė nderqur mardhėnien tuaj.

Beqarėt e kėsaj shenje mund tė mbėshteten tek ndihma premtuese e Jupiterit, nė qoftė se jo ēdo gjė do tė shkojė nė drejtimin e dėshiruar, gjithsesi do tė pėrjetoni momente tė bukura, tė paharrueshme. Pėrveē Jupiterit, keni dhe Venusin aleat tė fortė nė anėn tuaj.

Disa vėshtirėsi tė kalueshme mund tė hasni rreth fillimit tė pranverės, por me kalimin e javėve, gjithēka do tė mbarojė. Muajt maj dhe qershor do tė jenė dy momente tė kėndshme, tė ėmbla dhe nė to erosi do tė jetė i shkruar me shkronja tė arta.

Vera do tė konsolidojė ekonominė shtėpiake, vetėm nga vjeshta do tė ndiheni pak tė lodhur dhe rutina do tė fillojė tė vihet re. Marrėdhėniet qė janė tashmė nė krizė, kanė tė ngjarė tė thyhen, tė shpėrbėhen … ndoshta ėshtė koha pėr t’u tėrhequr, e tė marrėsh iniciativėn pėr tė bėrė zgjedhje tė reja pėr tė ardhmen.

Nė dhjetor kthehet qetėsia: ju do tė prisni pėr tė pėrshėndetur Vitin e Ri nė krahėt e tė dashurit, do tė jetė njė arritje e madhe!

Puna

Ju keni Jupiterin nė fushėn e shtatė: njė aleat i madh qė ju ndihmon pėr tė ēuar pėrpara e pėr tė ndjekur me ngulm punėn dhe biznesin tuaj. Ju mund tė arrini rritje nė detyrė apo tė ndėrmerrni iniciativa tė reja nė grupe apo dhe vetėm.

Pėr t`iu ndihmuar ėshtė dhe Saturni, i cili ėshtė tranzit nė shtėpinė tuaj tė gjashtė pėr tė konfirmuar se kėmbėngulja juaj dhe angazhimi do tė shpėrblehen. Duhet tė themi se mbėshtetja e Saturnit mund tė jetė mė pak e dukshme, mė pak e menjėhershme, por do tė jetė konstante.

Mos u zemėroni, nėse projektet tuaja nuk do tė fillojnė nė kohėn e dėshiruar. Duken tė mira perspektivat nėse jeni duke kėrkuar pėr njė punė, ju keni tė njėjtat “planete” qė punojnė pėr t’ju dhėnė shans tė madh pėr t’u konsoliduar diku. Urani dhe Neptuni nė shtėpinė tuaj tė dytė garantojnė qė tė ardhurat ekonomike tė lidhura me punėn do tė jenė tė kėnaqshme.

Nga dimri nė verė do tė keni suksese nė rritje. Nė muajt e dimrit ju mund tė nėnshkruani kontrata tė reja, tė kėrkoni rritjen e pagės. Vjeshta do tė jetė e pasur me suksese, mirėnjohje dhe kėnaqėsi tė mėdha personale!

Paratė

Nisuni i qetė, keni pėrpara njė vit pozitiv. Situata ekonomike ėshtė e sigurt, por nuk duhet tė nėnvlerėsoni pozitėn e kundėrt tė Jupiterit pėr shtatė muajt e parė tė vitit. Ėshtė e vėrtetė se Urani dhe Neptuni nė shtėpinė e dytė janė njė garanci, edhe pse ka tė ardhura, ju nuk mund ta teproni.

Gjithsesi … mos u bėni merak nėse keni investime ose kredi nė bagazhet tuaja, pas 1 gushtit nuk do tė gjeni asnjė rezistencė … gjithēka do tė jetė mė e lehtė. Kėshtu dhe investimet do tė jetė mė tė frytshme e mė tė dobishme!

Shėndeti

Yjet do tė mbrojnė formėn tuaj fizike. Saturni, nė shtėpinė e gjashtė simbolizon dhe shėndetin, megjithatė, ka tė ngjarė qė tė ndikojė dhe nė humorin tuaj, por ju duhet tė reagoni dhe keni pėr t’ia dalė mbanė.

Kushtojini rėndėsi ushqyerjes, mos e ngarkoni mė kot stomakun, largoni toksinat nga organizmi dhe bėni pak pushime. Njė aktivitet modest fizik do t’ju ndihmojė pėr tė djegur ērregullimet metabolike, do tė jetė mė mirė dhe pėr kyēet e muskujt. Fiziku juaj “pėrgjigjet” mirė dhe nė verė do tė shkojė edhe mė tė mirė!
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:39   #20
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

Janari

DASHURIA: Ju do tė keni njė shpirt optimist dhe do tė mundoheni t’i mbani larg mendimet negative, kjo ju ndihmon dhe nė marrėdhėnien tuaj.
PUNA: Punėt do t’ju venė mė sė miri, aq mė tepėr nėse merreni me punė tė pavarur. Duhet tė bėni pėrpjekje pėr tė kapėrcyer pėrtesėn.
SHENDETI: Kini kujdes nga kaloritė e shumta!

Shkurti

DASHURIA: Do t’ju duhet tė shmangni pėrplasjet dhe tė bindni personin e zemrės, qė jeton njė fazė delikate.
PUNA: Do t’ju jepet njė mundesi e mirė, por duhet tė vlerėsoni ēdo ndryshim tė vogėl.
SHENDETI: Dhurojini vetes mė shumė relaks.

Marsi

DASHURIA: Mos u bėni i bezdisshėm, aq mė tepėr kur kurioziteti juaj keqkuptohet si kontroll.
PUNA: Ėshtė i mundshėm njė argument i ndezur me njė koleg, i cili shpesh ndėrhyn nė ēėshtjet tuaja personale.
SHENDETI: Mbulohuni mirė para se tė dilni.

Prilli

DASHURIA: Nuk duhet tė lini pėrtesėn tė fitojė mbi ju dhe tė ndiqni kėshillat e partnerit, ėshtė njė kohė qė duhet ta jetoni jashtė.
PUNA: Ju do tė keni mjaft pėr tė bėrė dhe koha do tė kalojė shpejt. Mundohuni tė mos e ngarkoni shumė veten.
SHENDETI: Ju do tė jeni nė gjendje tė mirė dhe mund tė pėrfshini kėtu dhe miqtė tuaj.

Maji

DASHURIA: Do tė zgjidhni njė situatė, qė kohėt e fundit ju ka sjellė shqetėsime, duke folur hapur me partnerin tuaj.
PUNA: Do tė pėrballeni me njė eprorin tuaj, me njė vendosmėri tė madhe dhe kėmbėngulje, e kjo do tė vlerėsohet pėr sigurinė dhe profesionalizmin tuaj.
SHENDETI: Kini kujdes nga stresi.

Qershori

DASHURIA: Ju do tė keni njė mundėsi pėr tė kapėrcyer pasigurinė tuaj dhe do t’i propozoni njė personi qė ju tėrheq shumė.
PUNA: Do tė pėrballeni me njė situatė tė vėshtirė nė sferėn profesionale.
SHENDETI: Shmangni pijet alkoolike.

Korriku
DASHURIA: Do tė jeni nė harmoni me partnerin, do tė arrini t’u jepni formė nevojave tuaja dhe do tė gjeni pėrkrahje.
PUNA: Kjo fazė rezulton tė jetė shumė e favorshme, ju do tė keni mundėsi pėr tė rritur tė ardhurat tuaja.
SHENDETI: Kontrolloni gjendjet e ankthit.

Gushti

DASHURIA: Ju do tė keni tė bėni me njė partner qė do t`ju pėrfshijė edhe ju nė nismat e tij.
PUNA: Ju do tė fokusoheni shumė nė kryerjen e detyrave tuaja dhe pėrveē kėsaj, njė krijimtari e madhe do t’ju bėjė tė veēantė.
SHENDETI: Do tė keni njė energji tė madhe pėr tė jetuar.

Shtatori

DASHURIA: Ju do tė merrni njė thirrje telefonike nga njė person i dashur, qė ju do t’u japė sugjerimet e tij tė vlefshme lidhur me marrėdhėnien tuaj emocionale.
PUNA: Do t’ju duhet tė vlerėsoni alternativat qė do t’ju paraqiten. Kujdes, mund tė fshehin rrezik!
SHENDETI: Nivel maksimal energjie.

Tetori

DASHURIA: Do t’ju duhet tė zgjidhni mes dy njohjeve tė reja, por do tė kėrkoni ndihmė dhe kėshilla tek njė mik i juaji.
PUNA: Nėse do tė ndiheni tė frikėsuar qė nuk jeni nė lartėsinė e duhur pėr njė punė tė re, kėrkoni ndihmė nga njė koleg!
SHĖNDETI: Formė shumė tė mirė fizike.

Nėntori

DASHURIA: Do tė jeni me humor tė lėkundshėm, pėr shkak tė njė vendimi tė marrė nga partneri juaj, me tė cilin ju nuk jeni dakord.
PUNA: Duhet tė evitoni tė ankoheni pėr tė shkuarėn, por tė pėrvishni mėngėt e tė gjeni qetėsinė e dikurshme.
SHENDETI: Praktikoni sportin tuaj tė preferuar.

Dhjetori

DASHURIA: Do tė habiteni nga qėndrimi i personit tė dashur dhe do tė ndjeheni me fat qė e keni takuar atė.
PUNA: Do tė keni fantazi dhe kreativitet; do tė sillni risi nė tė pėrditshmen tuaj, tė cilat do tė merren si shembull.
SHENDETI: Duhet t’i kushtoni mė shumė vėmendje kujdesit pėr trupin.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:41   #21
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

UJORI

NĖ KĖRKIM TĖ RISIVE

Numrat me fat:
Pėr tė lindurit nė shenjėn e Ujorit, gjatė gjithė vitit, fati mund tė jetė i lidhur me kėto numra: 1, 16, 32, 45.

Numri juaj magjik
do tė jetė 73.

Motoja juaj pėr 2011-ėn: Njė degė e ēmendurisė zbukuron pemėn e urtėsisė dhe dijes. (A. Morandoti)

Shpenzime tė papritura nė qershor dhe tetor.
Ide fitimprurėse nė gusht dhe nėntor.

Kurajo: Do kuptoni se brenda keni mė shumė seē mund ta kishit menduar, konkretisht gjatė muajve gusht dhe shtator.

Tabu pėr t’u thyer: Nė punė gjatė muajit janar dhe tetor, ndėrsa nė lojė gjatė shtatorit dhe tetorit.

Inkurajimet: Fati do tė pėrdorė njė person tė shenjės sė Virgjereshės nga muaji qershor deri nė korrik dhe njė tjetėr person tė shenjės sė Demit nga shkurti nė korrik, pėr t’ju ofruar sinjale tė vlefshme sjelljeje.

Viti i ri konfirmohet si njė periudhė pozitive, me njė riliev qė do flasė nė favorin tuaj. Yjet do tė tė ndihmojnė me doza fati, kthejlltėsi mendore, zgjuarsi dhe shpirt kreativ, tė cilat do tė tė japin atė marsh mė shumė pėr tė arritur suksesin personal.

Vėshtirėsitė nuk do tė tė frikėsojnė, aq sa edhe nė momentet mė tė errėta tė parashikuara pėr fundin e majit dhe nė atė tė tetorit, ti do tė vazhdosh i bindur drejt realizimit tė projekteve tė tua.

Muajt e parė tė 2011 do tė jetė shumė tė favorshėm pėr ty, sepse do tė jetė Jupiteri qė do tė tė mbrojė nė analogjinė komunikative, nė krijimin e kontakteve dhe miqėsive tė reja, jetėn shoqėrore, udhėtimet e shkurtra e deri nė marrėdhėniet me komshinjtė.

Mes marsit dhe majit Jupiteri do tė ndihmohet edhe nga mirėsia e Mėrkurit, i cili do tė shtojė dozėn e kapaciteteve tė tua, pėr tė qenė nė sintoni me gjithēka qė tė rrethon, tė shprehėsh nė mėnyrėn mė tė mirė kapacitetin komuniktiv, nė studime dhe nė mbylljen me sukses tė bizneseve.

Nga 4 qershori Jupiteri do tė pozicionohet nė njė aspekt negativ nė lidhje me gjithēka qė tė rrethon, por pikėrisht atėherė duhet tė impenjohesh tė ruash atė ēka ke arritur. Do tė jetė mirė tė planifikosh pėr muajin korrik e tetor njė shpenzim pėr shtėpinė dhe familjen, sepse do tė hasėsh disa probleme nė punė dhe disa vonesa nė pagesa.

Tranziti pozitiv i Saturnit do tė shkojė nė avantazh tė atyre qė kanė lindur nė dhjetėditėshin e dytė tė kėsaj shenje.

Planeti i begatė dhe racional do tė tė ndihmojė tė sistemosh disa kontekste tė ērregullta, do tė forcojė pozicionin tėnd, do tė hedhė poshtė dyshimet, do tė tė kthjellojė mendjen, do tė tė bėjė tė fitosh sfidat me rivalėt e tu, sepse do tė dijė tė tė bėjė mė kurajoz kundrejt lėvizjeve tė tua.

Pra, me pak fjalė do tė hedhėsh hapa pozitiv nė tė gjitha drejtimet. Do tė ecėsh nėpėr njė rrugė tė ndritur, tė re, larg asaj qė ke pėrjetuar deri tani dhe shumė pranė lumturisė tėnde.

Urani ėshtė planeti i kreativitetit, i origjinalitetit tė ideve tė tua. Parakalimi i tij nė shenjėn tėnde do tė tė forcojė pozitat e tua nė punė, por mė fatlumėt do tė jenė ata qė kanė lindur nė ditėt e para tė kėsaj shenja, sepse do tė kenė mundėsinė tė arrijnė thuajse menjėherė objektivin qė i kishin caktuar vetes.
Ndėrkohė, Neptuni pėr disa muaj tė kėsaj shenje do tė zhvillojė impulse kreative tė atyre qė kanė lindur mes 17 dhe 19 shkurtit.

Dekada e parė (nga 21 deri nė 30 janar)

Pjesa e parė e vitit, por edhe nėntori e dhjetori, periudha nė tė cilėn intuita dhe jeta shoqėrore do tė tė ofrojnė raste fantastike pėr tė avancuar nė fund dhe nė marrėdhėnien shoqėrore, por edhe disa shpenzime tė papritura pėr shtėpinė dhe familjen.

Dekada e dytė (nga 31 janari nė 9 shkurt)

Idetė e tua tė arta dhe gjeniale do tė bėjnė tė marrėsh vendime tė guximshme, tė cilėt nė fund do tė jenė edhe ato tė duhurat nė lidhje me mėnyrėn tėnde tė tė jetuarit.

Dekada e tretė (nga 10 deri nė 19 shkurt)

Do tė keni zhvillime pozitive nė shumė sektorė, por mbi tė gjitha nė dashuri.

Objektivi i vitit: tė mos shpėrdoroni konfigurimet fantastike tė semestrit tė parė tė vitit. Tė keni guximin tė rrezikoni.

Dashuria

Ėshtė e lehtė qė paqartėsitė e vitit tė ri tė tė vėnė me shpatulla pas murit. Urani dhe Neptuni nė kėtė shenjė tė udhėzojnė tė marrėsh njė vendim tė qartė nė lidhje me njė person tė dashur, duhet tė jesh mė prezent nė jetėn e saj (tij), sepse vetėm kėshtu mund t’i japėsh njė arsye tė drejtė Saturnit, pėr tė tė ndihmuar nė konsolidimin e kėsaj marrėdhėnieje.

Nga gushti tė afrohet Jupiteri, i cili do tė tė lejojė tė marrėsh frymė lirshėm. Pėr beqarėt do tė hapet njė periudhė gjuetie cilėsore dhe shumė voluminoze. Plutoni, i cili vjen pas njė ndalese nė shenjėn e Shigjetarit do tė rrisė tėrheqjen tėnde, ndėrkohė qė Saturni premton tė bėjė zemrėn tėnde tė rrahė mė shpejt.

Do tė paguhesh nė pikėpamjen erotike dhe sikur tė mos mjaftonte njė Venus bashkėpunėtor, i cili do tė rrisė efektin e Jupiterit. Nė janar dhe nė shkurt do tė kesh mbėshtetjen e Venusit, i cili nuk do tė mungojė nė tė bėrit mė tė ėmbėl, mė tė kėndshėm.

Dashuria do tė shpėrthejė nė periudhėn prill-maj, nė gusht e shtator. Vjeshta do theksojė faktin se jeta nė ēift do tė ketė mė shumė rėndėsi pėr ty, do tė dish t’i japėsh mė shumė personit tė zemrės tėnde, do tė ndihesh lumturisht i pėrfshirė nė njė ndjenjė tė pastėr, e cila do tė paguajė frytshėm atė pėr tė cilėn ke punuar gjithė kėto kohė.

Puna

Nė lidhje me planetėt qė janė nė anėn tėnde, do tė fillosh tė flasėsh pėr Mėrkurin, i cili pėr tri herė me radhė tė ka mbėshtetur, duke i lėnė shenja tė forta Saturnit. Plutoni qė tė shoqėron nė kėtė shenjė do tė tė ndihmojė nė karrierė dhe sėrish Jupiteri do tė tė lejojė tė pėrmbushėsh horizontet e tua.

Nė kėtė mėnyrė, ėshtė e lehtė tė mendosh nė arritjen e objektivave tė vendosura; tė marrėsh njė ngritje page nė punė apo tė ndėrrosh pozicion. Tė konsolidosh imazhin do tė jetė mė e lehtė, sepse pėr tė arritur kėto do kesh edhe ndihmėn e yjeve.

Muajt e parė tė vitit, pra do tė jenė pozitivė nė konsolidimin e pozicionit tėnd. Periudha mes majit dhe qershorit nėse kėrkon punė do tė jetė e pėrkryer, sepse pėr mė shumė do tė jetė vetė kjo mundėsi qė do tė tė afrohet ty.

Muajt e vjeshtės do tė jenė tė mbushur me risi. Nėse vazhdon tė mbash tė njėjtin ritėm, do tė shohėsh se do tė shpėrblehesh nė mėnyrėn qė vlen.

Paratė

Puna do tė ofrojė burime tė sigurta tė hollash, por ajo qė mbase nuk di ėshtė fakti se duhesh tė pėrballesh me shpenzime tė kushtueshme, tė cilat qė nuk i kishit llogaritur.

Gjithsesi, do dish t’i bėsh mirė llogaritė e tua, duke kursyer aty ku mundesh. Fillimi i vitit tjetėr do tė tė gjejė pak hollshėm, por nga pranvera e mė pas gjithēka do tė tė buzėqeshė. Prilli do tė jetė muaji mė i kėnaqshėm, por nga vera e tutje fillo tė jesh disi mė i kujdesshėm nė shpenzimin e parave.

Shėndeti

Urani qė mbron kėtė shenjė tė garanton mbrojtje. Do tė kesh energji me shumicė, e cila mund tė tė lejojė tė impenjohesh fort.

Dhe sikur tė mos mjaftonte, nga ana jote do tė kesh Jupiterin, i cili do tė mbrojė nga shėndeti deri nė 1 gusht. Mė pas ky planet tė del kundėr, ndaj duhet tė tregosh kujdes ndaj yndyrnave, tė heqėsh dorė nga ushqimet e rėnda, sepse mund tė tė shfaqen probleme nė mėlēi dhe veshka.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:41   #22
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

Janari

Dashuria: Do tė kesh tendencėn e kontradiktės, ndaj duhet tė bėsh kujdes tė mos shfaqėsh sjellje tė padrejtė kundrejt atij qė do.
Puna: Mėnyra jote e tė punuarit mund tė zhgėnjejė njė drejtues sipėr teje, ndaj tento tė kėrkosh kėshillėn e njė kolegu mė ekspert.
Shėndeti: Mundohu tė pish ēajra qetėsues pėrpara se tė flesh.

Shkurti

Dashuria: Do kesh dėshirė tė ndash ēdo moment, sado i shkurtėr tė jetė, me personin qė do dhe i transmeton ndjenjat e tua.
Puna: Ka mundėsi tė ndodhė ndonjė problem me ndonjė kolegun tėnd, mbase si rrjedhojė e njė zilie qė ai ndjen kundrejt teje, por tė cilės t’i nuk do t’i japėsh rėndėsi.
Shėndeti: Ki kujdes kilet e tepėrta.

Marsi

Dashuria: Shumė rrethana rezultojnė tė favorshme pėr tė filluar njė lidhje tė re nė ēift.
Puna: Do kesh mundėsinė tė ndėrrosh punė, tė transferohesh, por bėn mirė tė vlerėsosh me kujdes zgjedhjet e tua.
Shėndeti: Kujdes nga tė ftohurat.

Maji

Dashuria: Do tė tė duhet shumė punė pėr njė person tė ri, i cili luan njė lojė tė vėshtirė me ty…
Puna: Do kesh mundėsinė tė fitosh njė sfidė me njė kolegun tėnd ziliqar, por duhet tė bėsh kujdes mos ta ekzagjėrosh me sjelljet.
Shėndeti: Mundohu tė flesh pak mė shumė.

Qershori

Dashuria: Do dėshirosh tė shpenzosh shumė kohė brenda mureve tė shtėpisė, me njeriun tėnd tė zemrės.
Puna: Ambiciet e tua mund tė tė bėjnė ndonjė shaka tė kripur, ndaj mundohu tė jesh i vėmendshėm, nė ēfarėdo tentative qė ndėrmerr.
Shėndeti: Praktiko rregullisht njė program ēlodhės.

Korriku

Dashuria: Do tė kesh njė tendencė egoiste, e cila do tė verė nė krizė marrėdhėnien tėnde nė ēift. Mundohu t’i korrigjosh shpejt gabimet.
Puna: Mos ji indiferent kundrejt njė oferte pėr tė ndryshuar ambient, e cila mund tė rezultojė njė zgjidhje e shkėlqyer pėr ju.
Shėndeti: Do dish tė kontrollosh urinė tėnde tė shfrenuar.

Gushti

Dashuria: Rrezikon tė nervozosh partnerin, nėse do mbash njė sjellje tepėr polemizuese dhe agresive, ndaj mundohu tė mos prishėsh harmoninė nė ēift.
Puna: Mos ji i dyshimtė kundrejt njė personi qė mund tė ofrojė ndihmė, ndaj pranoje ndihmėn e tij tė pakushtėzuar.
Shėndeti: Kujdes nga ndryshimet e temperaturės dhe klimės.

Shtatori

Dashuria: Duhet tė lėsh mėnjanė krenarinė personale dhe tė fillosh tė pranosh gabimet, nėse kėrkon tė marrėsh faljet e personit qė do.
Puna: Duhet tė pranosh kritikat qė do tė marrėsh nga drejtuesit e tu, por t’i pėrdorėsh ato nė mėnyrė konstruktive.
Shėndeti: Kontrollo kaloritė.

Tetori

Dashuria: Faza qė po kalon ėshtė pozitive, ndaj do e kesh tė lehtė tė realizosh njė dėshirė tė pėrbashkėt me njeriun qė ke nė krah.
Puna: Nė kėtė periudhė mund tė gjesh njė akord tė kėnaqshėm me drejtuesit e tu dhe njė bashkėpunim tė ngushtė e pozitiv me kolegėt.
Shėndeti: Do karakterizohesh nga njė energji e madhe psiko-fizike.

Nėntori

Dashuria: Do tė shfaqesh shumė i ėmbėl kundrejt partnerit, sepse do tė kuptosh se po kalon njė moment tė vėshtirė profesional.
Puna: Rezultatet do tė jenė mė tė larta seē mund t’i prisje, pasi nuk tė kanė munguar stimujt pėr tė dhėnė mė tė mirėn tėnde. Ndaj, rendimenti do jetė shumė herė mė i madh dhe elozhet nuk do mungojnė.
Shėndeti: Fali vetes disa orė mė shumė gjumė.

Dhjetori

Dashuria: Duhet tė tregosh besim kundrejt njeriut tėnd tė dashur dhe tė kontrollosh mirė frenat e xhelozisė tėnde, pėr tė mos pėrkeqėsuar marrėdhėnien.
Puna: Do tė kesh njė intuitė tė madhe dhe nuk duhet tė bėsh sforcime pėr tė arritur objektivat e vendosur. Si rrjedhojė e kėsaj, mund t’i lejosh vetes edhe ndonjė shpenzim suplementar.
Shėndeti: Duhet tė jesh i kujdesshėm nga sforcimi i tepėrt, nėse praktikon sportin.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:42   #23
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

PESHQIT

PO VIJNĖ MOMENTET E VEĒANTA

Numrat
me fat:
Pėr tė lindurit nė shenjėn e peshqve, i gjithė viti ėshtė i lidhur ngushtė me kėta numra:
8, 28, 37, 75.

Numri juaj magjik do tė jetė 89.

Motoja juaj pėr 2011-n: I ditur ėshtė ai qė arrin tė jetojė duke i “shpikur” iluzionet e veta. (Vudi Alen)

Shpenzime tė paparashikuara nė qershor dhe tetor.
Ide fitimprurėse nė prill dhe maj.

Kurajo: Shtrėngoni dhėmbėt dhe lėshohuni pėrpara me kokėn ulur, nė qershor dhe korrik.

Tabu pėr t’u thyer: nė punė, nė janar dhe korrik, nė lojė nė mars dhe nė prill.
Inkurajimet: Fati do pėrdorė njė person tė shenjės sė Akrepit dhe njė tjetėr tė Bricjapit, nga shtatori nė nėntor, qė do ju japin sinjale tė sakta mbi sjelljen tuaj.

Kur yjet parashikojnė njė vit fatlum, duhet tė jesh i pėrgatitur pėr njė seri projektesh nė lartėsinė e situatės tėnde. Njė projekt i madh nuk zgjedh drejtimin e njė banaliteti, nuk limitohet me gjėra tė vogla, por synon lumturinė totale.

Pėr kėtė, tė dashur peshq, qė nga janari do tė jetė mirė qė tė viheni nė gatishmėri pėr tė kaluar njė vit tė mbarė dhe tė punoni shumė pėr arritjen e objektivave tė caktuar. Yjet nė favor mund t’ju lejojnė tė mbani nė ekuilibėr tendencėn tuaj pėr tė mos e kaluar cakun e lejuar.

Njė gjė si kjo e keni testuar nė vitet e kaluar, pasi lumturia nuk ėshtė diēka qė mund tė ruhet me forcė.

Nuk duhet tė frikėsoheni nga reagimet e tė tjerėve, sepse transprenca juaj perfekte, transparenca e mendimeve tuaja do tė t’ju pengojė tė kryeni gabime. Gjithēka qė do bėni do jetė pozitive, ndaj nuk ju mbetet tjetėr vetėm tė ndėrmerrni kėto veprime.

Jupiteri, i cili do tė pėrndjekė kėtė shenjė deri mė 22 janar, do tė ndryshojė pėr mirė jetėn e shumė peshqve. Personave tė kėsaj shenje do t’u dhurojė optimizėm, njė besim mė tė madh drejt sė ardhmes, disa para mė shumė, por edhe mė shumė fat nė dashuri.

Jeta juaj do tė rifitojė njė sens lehtėsimi, qė ju kishte munguar prej vitesh. Pėr katėr muaj, ky planet bamirės do tė ndriēojė shtėpinė tuaj nė lidhje me aspektin ekonomik. Pikėrisht ky do tė jetė momenti pėr tė shtuar tė ardhurat tuaja. Pastaj, nga 4 qershori do tė konfirmoni gjithmonė e mė shumė se 2011-a do tė jetė vėrtet fatlume pėr ju.

Njė qetėsi shpirtėrore, tė menduarit pozitivisht dhe ritmi i lartė i jetės do t’ju dhurojnė njė periudhė tė lumtur. Do tė shihni pėrmirėsime shoqėrore, duke bėrė miq tė rinj dhe duke pasur sukses nė shkollė dhe nė punė.

Saturni, njė planet i begatė dhe racional do t’ju ndihmojė tė menaxhoni financat tuaja, por gjithashtu do dijė t’ju kėshillojė pėr njė menaxhim tė njė trashėgimie.
Urani do tė largohet nga shenja juaj nė 12 mars, pas njė mbizotėrimi 7-vjeēar. Influenca e tij do t’i pėrkushtohet revolucionit tuaj financiar.

Do dini tė jeni gjenial nė pėrfundimin e planeve tė tua, por vetėm duke qenė mė racionalė pėr tė shmangur gabime tė shtyra nga impulsiviteti, por pse jo, edhe nga njė siguri e tepruar qė mund tė rezultojė negative nė fund.

Neptuni, planeti qė ju drejton, do tė bėjė njė pauzė nė kėtė shenjė (nga 4 prilli deri mė 4 gusht). Nga kjo periudhė do tė mund tė kuptoni se ēfarė mund t’ju presė nė vitet nė vazhdim (nga shkurti 2012, Neptuni do tė rikthehet sėrish pjesė e shenjės, pėr tė qėndruar aty pėr rreth 12 vite tė tjera), qė do tė thotė, njė periudhė e shoqėruar nga intuita dhe fantazia e momentit.

Do tė modifikoni ndryshime tė shtyra nga kreativiteti dhe ndjeshmėria juaj. Kurioziteti juaj do tė vijė gjithmonė e nė rritje. Aktiviteti psikologjik i vitit 2011 do tė pėrfshijė vetėm ata qė kanė lindur nė ditėt e para tė shenjės, pasi kjo gjė do tė influencohet nga mosprania e Neptunit nė shenjė.

Plutoni do tė vazhdojė tranzitin e tij pozitiv, duke ju ofruar mė shumė besim nė vetvete. Dėshira pėr tė fituar sfidat tuaja dhe njė egoizėm pozitiv do t’ju ndriēojė rrugėn qė meritoni. Miqėsitė me ju do tė vijė gjithmonė e nė rritje dhe pėr mė shumė, do tė jenė shumė intrigante. Kėto veēori do tė prekin mbi tė gjitha tė lindurit nė ditėt e para tė marsit.

Dekada e parė (nga 20 shkurti nė 1 mars)

I lirė nga ēdo dyshim, qielli do t’iu ofrojė risi pozitive dhe rastėsi fatlume, ndaj ky vit ėshtė i gjithi pėr t’u shfrytėzuar nga ju. Disa momente jo shumė pozitive pėr ju i rezervon muaji i nėntorit.

Dekada e dytė (nga 2 deri mė 10 mars)

Ndjesi fantastike nuk do t’i lėnė vend mėrzisė. Gjatė verės dhe fillimit tė vjeshtės do tė vijnė lajme pozitive pėr sa i pėrket punės dhe miqėsive.

Dekada e tretė (nga 11 deri mė 20 mars)

Kjo ėshtė periudha nė tė cilėn planetėt do jenė indiferentė ndaj jush. Pėr kėtė arsye, duhet tė qėndroni tė qetė dhe tė shijoni surprizat e vogla dhe tė pakta. Do tė pranoni propozime tė mundshme dhe nėse do tė jetė nevoja, edhe ndonjė synim nė dukje tė vėshtirė.

Obiektivi i vitit: t’u dedikoni mė shumė kohė gėzimeve tė jetės, kėnaqėsisė sė shoqėrisė dhe tė dashurisė.

Dashuria

Dashuria do pėrfaqėsojė njė moment tė bukur. Jupiteri nė shtėpinė e dashurisė do t’ju dhurojė mundėsinė e tė jetuarit tė qetė nė jetėn tuaj nė ēift. Ndaj, njė rrugė e hapur, e qetė dhe e sigurt ju pret deri mė 1 gusht.

Marrėdhėniet tuaja do mund t’i jetoni nė mėnyrėn mė tė mirė, duke bėrė projekte, por pa injoruar pozicionimin e Saturnit dhe Plutonit, aspekt i cili nėnvizon faktin se mund tė pėrforconi marrėdhėnien, apo t’i jepni njė zgjidhje tjetėr situatės tuaj.

Por i vėrtetė ėshtė fakti qė Jupiteri mund t’ju vėrė pėrballė njė person tė ri, qė mund tė rezultojė edhe dashuria e vėrtetė. Tė paktėn pėr beqarėt, ky planet ėshtė siguria pėr tė gjetur njė person tė dashur, i cili mund tė startojė njė tjetėr histori.

Saturni mbase mund ta vonojė disi takimin, por nėse vjen zgjedhja, do kemi tė bėjmė me njė bashkim tė ri, dhe atėherė marrėdhėnia parashikohet tė jetė e rėndėsishme dhe jetėgjatė. Tė lindurat (femrat) e kėsaj shenje i kujtojmė se tė bėrit mama nuk ėshtė njė mision i pamundur.

Muajt e dimrit parashikojnė njohjen e personave tė rinj, do tė jetoni aventurat, tė cilat nė pranverė mund tė shqetėsohen edhe nga njė ndjenjė konfuze, por nga maji e mė pas, dėshira juaj pėr tė dashuruar do tė jetė nė maksimum.

Vera do t’ju dhurojė momente tė qeta, tė ėmbla dhe tė paharrueshme. Ndėrkohė, nė vjeshtė do tė ndjeni brenda jush dėshirėn pėr tė dashuruar, gjithmonė nėse zemra juaj ėshtė e lirė.

Puna

Nisja do tė jetė e mbarė, e lehtė, por gjatė rrugės do tė lindin disa pengesa, tensioni do tė rritet mes jush dhe bashkėpunėtorėve, shefave e tė tjerėve. Por kėtu duhet tė frenoni nervozizmin, tė maskoni vuajtjen, sepse kėto gjėra shtyhen edhe nga Marsi, i cili do t’ju bėjė edhe mė pak tė durueshėm.

Por mos harroni qė Jupiteri do tė hyjė nė shenjėn tuaj gjatė muajit gusht, duke favorizuar kėshtu ēėshtjet profesionale dhe rritjen tuaj nė karrierė.

Ndryshimet do tė jenė tė rėndėsishme dhe nė favorin tuaj, duke qetėsuar kėshtu edhe situatėn mes jush dhe atyre qė ju rrethojnė nė kėtė ambient. Jeni nė kėrkim tė njė vendi pune? Filloni tė lėvizni… Jupiteri, nga gushti ju siguron se i keni tė gjitha letrat nė favor pėr tė gjetur zgjidhjen mė tė mirė pėr ju.

Ai do tė sjellė durim, nėse fillimisht do duhet tė bėni zgjedhje qė janė mė tė vogla se ajo ēfarė kishit pritur, por kini besim, se njė situatė e tillė nuk do zgjasė shumė. Muajt e dimrit dhe ato tė pranverės do tė sjellin mundėsi qė do tė rezultojnė tė drejta, diēka qė do e kuptoni nga vera e nė vazhdim.

Nė kėtė periudhė, zgjedhjet tuaja, ndryshimet e bėra, do tė rezultojnė fantastike, mė tė drejtat qė mund tė kishit marrė ndonjėherė.

Paratė

Nga sa vijon qė mė lart, natyrisht qė pritshmėria ėshtė mėse pozitive. Ėshtė e vėrtetė qė situata ekonomike do xhirojė nė favorin tėnd, por ėshtė gjithashtu e vėrtetė qė pjesa e parė e vitit do tė sjellė njė “mal” me shpenzime tė paparashikuara, ndaj tė cilave nėse nuk bėn kujdes, mund ta gjesh veten nė vėshtirėsi.

Pjesa e dytė e vitit nis mė e qetė, mė pak e bezdisshme, sepse investimet do jenė mė konkrete, gjithēka do xhirojė mė qetė, pasi edhe tė ardhurat ekonomike do tė jenė mė tė larta.

Shėndeti

Muajt e parė janė ata mė tė bezdisshmit, sepse Saturni dhe Plutoni do tentojnė t’ju lodhin, duke ju risjellė shqetėsimet e vjetra muskulore, por edhe duke ju shtuar diēka mė shumė.

Ndaj, duhet tė lėvizni me ngadalė, duke mos i shpenzuar kot energjitė tuaja. Por nga muaji gusht, gjithēka do ndryshojė me afrimin e Jupiterit, i cili do ju bėjė tė ndiheni nė formė perfekte. Nga vera e deri nė fund tė vitit do tė ndiheni mė energjikė se kurrė.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 10:42   #24
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

Janari

Dashuria: Njė person do t’ju qortojė rreth njė sjelljeje tuaj aspak korrekte.
Puna: Do t’ju duhet tė hiqni dorė nga njė projekt personal, pėr tė favorizuar mbylljen e njė marrėveshjeje shumė tė rėndėsishme.
Shėndeti: Lodhje dhe stres.

Shkurti

Dashuria: Do jeni nė kėrkim tė njė partneri tė ri dhe gjatė kėsaj periudhe do keni mundėsinė tė lidhni njė miqėsi tė re dhe interesante.
Puna: Elementėt qė mund t’ju kėnaqin nuk janė ende idealėt, por nuk jeni shumė larg objektivit tuaj… Shumė shpejt do tė keni mundėsinė tė ngrini njė dolli pėr arritjen tuaj.
Shėndeti: Do tė gėzoni njė formė tė mirė fizike.

Marsi

Dashuria: Do tė kesh vėmendjen dhe pėrkėdheljet e personit tuaj tė dashur. Kjo do tė ofrojė njė risi, sikur po jetoni njė fazė unike nė jetėn tuaj.
Puna: Do tė keni mundėsinė tė pėrmirėsoni marrėdhėniet personale nė ambientin profesional dhe tė qartėsoni njė zėnkė me njė koleg.
Shėndeti: Mbulohuni mirė pėrpara se tė dilni nga shtėpia.

Prilli

Dashuria: Do tė jeni nė gjendje tė shfaqni njė sjellje simpatike, mbi tė gjitha nė kėtė fazė qė parashikohet e pazakontė dhe e kėndshme.
Puna: Do tė shfaqeni pak konkretė nė punėn tuaj, por gjithsesi do tė keni mirėkuptimin e personave qė t’ju rrethojnė.
Shėndeti: Jepini vetes disa momente qetėsie.

Maji

Dashuria: Do tė jeni shumė spontanė, aq sa do tė fitoni bashkėpunimin dhe mirėsinė e partnerit tuaj.
Puna: Mė nė fund, situata do tė kthehet nė favorin tuaj, sepse gjatė kėtij muaji do tė pėrndiqeni edhe nga njė dozė e mirė fati.
Shėndeti: Mos e stresoni shumė veten.

Qershori

Dashuria: Duhet tė plotėsoni qoftė edhe njė kapriēo tė partnerit tuaj, pėr tė shmangur kėshtu njė zėnkė tė mundshme.
Puna: Risitė pozitive qė prisnit nuk do tė vijnė dhe kjo do t’ju sjellė pak ankth dhe zhgėnjim nė vetvete… Por duhet vendosmėri qė tė reagoni.
Shėndeti: Banjat e nxehta dhe aromatike mund t’ju ndihmojnė.

Korriku

Dashuria: Do tė pėrfshiheni nga mirėsia dhe sjelljet pozitive tė partnerit tuaj, e cila do t’ju ofrojė shumė surpriza.
Puna: Kjo periudhė rezulton pak stabėl, ndaj mundohuni tė shmangni ndryshimet radikale gjatė kėsaj faze.
Shėndeti: Mbajeni nėn kontroll nervozizmin tuaj.

Gushti

Dashuria: Do tė keni mundėsinė tė rifitoni zemrėn e njė ish-i, ose tė rinisni njė marrėdhėnie qė e kishit ndėrprerė.
Puna: Do tė keni njė vizion perfekt tė gjėrave, i cili do t’ju lejojė tė arrini objektivat qė i kishit vėnė vetes.
Shėndeti: Do gėzoni formė perfekte.

Shtatori

Dashuria: Duhet tė mundoheni tė mos jeni shumė kėmbėngulės, pėrndryshe kjo sjellje do t’ju ofrojė njė zėnkė me personin qė doni.
Puna: Duhet tė impenjoheni maksimalisht pėr tė pėrfunduar njė ēėshtje tė cilėn e keni shumė pėr zemėr.
Shėndeti: Do tė jeni pak i stresuar.

Tetori

Dashuria: Do tė shfaqeni shumė i dashur kundrejt personit qė keni pėrkrah, dhe do tė kaloni njė periudhė fantastike.
Puna: Kjo fazė do tė jetė shumė e favorshme, mbi tė gjitha nėse puna juaj ėshtė individuale. Shpėrblimet nuk do tė vonojnė.
Shėndeti: Mund tė bezdiseni nga ndonjė dhimbje muskulore.

Nėntori

Dashuria: Do tė ndiheni i lėnė pas dore dhe do tė tentoni tė adoptoni njė sjellje tė ndryshme, nė mėnyrė qė tė tėrhiqni vėmendjen e personit qė doni.
Puna: Do tė paguheni profesionalisht dhe mė nė fund kjo pjesė e jetės do tė fillojė tė flasė nė favorin tuaj.
Shėndeti: Mundohuni tė largoni ankthin, pėr t’i kushtuar mė shumė kohė qetėsisė personale.

Dhjetori

Dashuria: Do tė jeni pak mosbesues kundrejt partnerit, mbase si rrjedhojė e njė telefonate apo mesazhi qė do zbuloni.
Puna: Do tė jeni shumė i impenjuar, por pa frikė, sepse do arrini ta pėrballoni pozitivisht atė.
Shėndeti: Evitoni konsumin e alkoolit.
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 12:22   #25
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AnnA~ Shiko postimin
Binjakėt

Ata qė kanė lindur nė shenjėn e Binjakėve janė me fat pėr shkak tė karakterit qė yjet u kanė dhuruar nė momentin e lindjes. Mėnyra sesi e shprehni lirshmėrinė tuaj dhe dėshirėn e madhe qė tė keni kontakte me ata qė ju rrethojnė pa paragjykime, ju garanton fleksibilitetin qė duhet pėr tė jetuar nė ditėt e sotme. Nė 2011-ėn, pėrveē cilėsive tė mira qė keni, mund tė mbėshteteni edhe tek dashamirėsia e njė pjese tė mirė tė yjeve. Duke bėrė pėrjashtim pėr periudha tė shkurtra, pėr ju parashikohet njė vit i mbarė, me optimizėm dhe qetėsi.
Me ndikimin pozitiv tė Jupiterit deri nė ditėt e para tė qershorit do tė mund tė peshkoni njė sėrė vlerėsimesh. Rrezet e planetit bujar do tė ndriēojnė marrėdhėniet tuaja me tė tjerėt, nė veēanti miqėsitė, si dhe marrėdhėniet me botėn e jashtme. Gjatė kėtij viti pritet qė tė realizohen shpresat dhe ėndrrat tuaja. Kjo ėshtė edhe arsyeja qė vlerėsimet nė aspektin profesional dhe kėnaqėsitė nė aspektin afektiv nuk do tė mungojnė. Nė pranverė Jupiteri do tė bashkohet me Mėrkurin, dhe sė bashku do t’ju shtyjnė tė kėrkoni qė tė bashkėveproni dhe tė njihni sa mė shumė njerėz tė rinj, pikėrisht pėr tė mundėsuar avantazhe pėrpara verės. Shkėmbimet, tregtitė dhe kontaktet me njerėzit do tė jenė burimi juaj mė i madh i mirėqenies. Mė pas, nė 4 qershor, Jupiteri do tė transferohet nė shenjėn e Demit dhe atėherė do t’i japė start njė periudhe, nė tė cilėn njohja mė e thellė e vetvetes do tė jetė e nevojshme pėr tė vendosur kontaktet me njerėz tė ndryshėm nga ata qė keni frekuentuar mė parė.
Ndikimi pozitiv i Saturnit do tė ndihmojė, sidomos tė lindurit nė ditėt e para tė qershorit, qė tė arrijnė etapėn pėrfundimtare pėr atė qė kanė punuar me shumė mund nė vitet e fundit. Mund tė bėni gati pėrgatitjet pėrfundimtare pėr arritjen e objektivit, qė me kalimin e ditėve do ta shikoni gjithnjė e mė tė realizuar. Vėmendja e yjeve do tė jetė e fokusuar tek kreativiteti nė ēdo formė tė tij, qė do tė zhvillohet dhe do tė shtohet edhe nėpėrmjet ndihmės sė njerėzve qė tė vlerėsojnė.
Ndikim gjithashtu pozitiv do ketė edhe Urani, i cili qė nga 12 marsi do tė zhvendoset pėr 7 vite nė shenjėn tuaj. Ndikimet e tij dashamirėse do tė vijnė nė 2011-ėn pėr tė lindurit nė ditėt e para tė muajit, tė cilėt do tė pėsojnė njė shtysė pėr tė riparė projektet, ėndrrat dhe shpresat qė janė gdhendur qė nė bazėn e ekzistencės suaj. Ndryshime dhe zgjedhje qė janė tė destinuara tė shndėrrohen nė stilet e reja tė jetės suaj. Suksesi qė do tė provokojė Urani, do ketė edhe njė dozė oportunizmi. Kjo do tė thotė qė ju duhet tė pranoni edhe ndihmėn qė do t’ju nevojitet pėr tė pėrfunduar edhe objektivat mė ambicioze qė keni.
Pėr tė lindurit nga data 21-31 maj, pjesa e parė e 2011-ės duhet jetuar nė maksimum. Fati do t’ju buzėqeshė dhe ndryshimet thelbėsore do tė jenė tė nevojshme qė tė kurorėzojnė ėndrrat tuaja.
Pėr tė lindurit nga data 1-10 qershor. Pranvera dhe vera do tė jenė stinėt mė tė mira pėr ju. Gjatė tyre mund tė konsolidoni projekte tė ēfarėdolloj fushe, por mbi tė gjitha mund tė kurorėzoni njė ėndėrr tė madhe dashurie.
Pėr tė lindurit nga data 11-21 qershor. Fillimi i vitit do karakterizohet nga zbavitja dhe nga sukseset nė fushėn intelektuale. Vjeshta do tė jetė perfekte pėr tė bėrė plane afatgjata, si dhe pėr t’i bėrė njė ndryshim rrėnjėsor jetės suaj, duke eliminuar situatat dhe personat qė nuk pėrshtaten mė me stilin e ri tė jetesės.
Objektivi i vitit: rritja dhe arritja e destinacioneve sentimentale dhe profesionale tė njė niveli superior. Mos hiqni dorė nga asnjė eksperiencė jetėsore dhe nga asnjė ndryshim.

Dashuria
Saturni nė shenjėn tuaj siguron mirėkuptim dhe stabilitet mė tė madh pėr ēiftet e ‘pandryshkura’, marrėdhėnia do tė konsolidohet. Transferimi i Jupiterit nė shenjėn tuaj garanton mė shumė ndjenjė, pėrforcimin e lidhjes dhe historisė qė po jetoni. Projektet do tė marrin jetė dhe do tė gjejnė vendin e duhur: nė martesė ose nė bashkėjetesė. Por ėshtė gjithashtu e vėrtetė qė prezenca e Saturnit nė shenjėn tuaj, mund t’ju shtyjė t’i jepni fund njė historie tė mėrzitshme dhe tė ezauruar, duke i hapur kėshtu dyert njė dashurie tė re. Pėr beqarėt qė janė nė kėrkim tė njė “takimi”, mund tė konfirmohet qė 2011-a do t’u dhurojė mundėsi tė mėdha: do tė jeni tė lirė tė jetoni pasione dhe flirte tė reja, madje edhe histori jashtėmartesore. Por “dashnorėve” u kėshillohet tė tregohen tė kujdesshėm, pasi Plutoni mund tė vendosė qė t’ua zbulojė sekretet tuaja. Pranvera do tė jetė bujare dhe duke filluar nga muaji gusht, gjėrat do tė pėrmirėsohen akoma mė shumė: do tė jeni shumė tėrheqės, do ta pėrjetoni me qetėsi dashurinė tuaj dhe joshjet e njerėzve tė tjerė do tė jenė lehtėsisht tė realizueshme pėr ju. Vjeshta dhe njė pjesė e dimrit do t’ju ndihmojnė tė pėrmirėsoni akoma dhe mė shumė mirėkuptimin me partnerin. Nėse do t’ju duket sikur keni rėnė pre e njė “mirazhi”, mos u trembni, do keni mundėsinė qė tė rifilloni: keni mundėsi tė mėdha pėr tė konsoliduar njė lidhje tė qetė dhe afatgjatė.

Puna
Mund ta pėrmirėsoni situatėn tuaj nė punė, ose mund t’i jepni fund njė pune tė mėrzitshme dhe tė lodhshme, nė mėnyrė qė tė filloni njė sipėrmarrje tė rėndėsishme. Viti pėr ju do tė fillojė shumė qetėsisht, por me kalimin e kohės do tė bėhet interesant, duke iu dhuruar perspektiva tė mėdha. Marrėdhėnia me kolegėt dhe ortakėt tuaj do tė bėhet mė impenjative, por edhe me mė shumė tė ardhura; ata qė do t’ju gjykojnė, do t’ju vlerėsojnė mė shumė pėr punėn qė bėni. Pėr tė lindurit nga data 11-21 qershor ėshtė e rekomandueshme qė tė tregohen tė kujdesshėm dhe tė reflektojnė mė shumė, pasi ndikimi negativ i Plutonit mund t’ju bėjė ndonjė rreng tė papritur. Jeni nė kėrkim tė njė pune tė re? Mos kini frikė, Urani dhe Neptuni do t’ju ndihmojnė duke iu krijuar perspektiva pozitive arritjesh, por edhe ju duhet tė tregoheni tė kujdesshėm nga ndikimi negativ i Plutonit, i cili mund tė parashtrojė ndonjė punė jo fort brilante dhe tė parėndėsishme: mos u nxitoni, reflektoni, pasi mund tė mbėshteteni nė ndihmėn e Jupiterit, mund tė kėrkoni edhe ndonjė kėshillė. Nė janar dhe nė mars do tė jeni nė pozicion shumė tė favorshėm pėr ju nė aspektin profesional, po kėshtu edhe nė verė. Por duhet tė tregoheni mė tė kujdesshėm nė vjeshtė dhe nė dimėr, pasi do tė merrni njė surprizė tė bukur!

Paratė
Situata ekonomike paraqitet e qėndrueshme, siguruese, duke qenė se Jupiteri nė shenjėn tuaj ju jep garanci: fitimi i parave do tė jetė i lehtė pėr ju dhe investimet qė mund tė bėni janė tė sigurta. Nga muaji gusht, pavarėsisht transferimit tė planetit nė shenjėn e Luanit, situata do vazhdojė tė jetė e qėndrueshme. Evitoni efektet e Plutonit (negative), pra mos synoni tė bėni investime qė mund t’ju sjellin pėrfitime tė mėdha, pasi mund tė rezultojnė tė rrezikshme. Gjithēka do tė shkojė mrekullisht pėr ju, por sidoqoftė bėjini mirė llogaritė.

Shėndeti
Muajt e dimrit do tė jenė bujarė dhe ju do tė gėzoni shėndet shumė tė mirė, edhe pse nuk pėrjashtohet qė ndonjėherė tė bini pre e sėmundjeve sezonale. Pranvera do t’ju dhurojė shumė energji, ndėrsa nė verė qetėsia do tė jetė e nevojshme pėr ju. Jupiteri mund tė stimulojė urinė tuaj, prandaj kujdes tė mos shtoni nė peshė. Plutoni do t’ju kujtojė qė veset janė shumė tė dėmshėm.

FATI ĖSHTĖ NĖ ANĖN TUAJ

Motoja juaj pėr 2011-ėn: Nuk mund tė vendosim sesa vite do jetojmė, por mund tė vendosim se ēfarė jete do bėjmė gjatė kėtyre viteve.

Numrat
me fat: Mundėsia e suksesit pėr tė lindurit nė shenjėn e Demit, gjatė gjithė vitit, do tė jenė tė lidhura me kėto numra:
5, 25, 41, 49

Numri magjik pėr 2011-ėn ėshtė 35-a.
vetem ksaj ja ka qellu horoskopi per vitin 2011,
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 08-01-11 nė 12:23
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-11, 17:07   #26
Daglasi
 
Anėtarėsuar: 17-07-10
Postime: 4,923
Daglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėm
Wink Titulli: Horoskopi vjetor 2011

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AnnA~ Shiko postimin
PESHQIT

PO VIJNĖ MOMENTET E VEĒANTA

Numrat
me fat:
Pėr tė lindurit nė shenjėn e peshqve, i gjithė viti ėshtė i lidhur ngushtė me kėta numra:
8, 28, 37, 75.

Numri juaj magjik do tė jetė 89.

Motoja juaj pėr 2011-n: I ditur ėshtė ai qė arrin tė jetojė duke i “shpikur” iluzionet e veta. (Vudi Alen)

Shpenzime tė paparashikuara nė qershor dhe tetor.
Ide fitimprurėse nė prill dhe maj.

Kurajo: Shtrėngoni dhėmbėt dhe lėshohuni pėrpara me kokėn ulur, nė qershor dhe korrik.

Tabu pėr t’u thyer: nė punė, nė janar dhe korrik, nė lojė nė mars dhe nė prill.
Inkurajimet: Fati do pėrdorė njė person tė shenjės sė Akrepit dhe njė tjetėr tė Bricjapit, nga shtatori nė nėntor, qė do ju japin sinjale tė sakta mbi sjelljen tuaj.

Kur yjet parashikojnė njė vit fatlum, duhet tė jesh i pėrgatitur pėr njė seri projektesh nė lartėsinė e situatės tėnde. Njė projekt i madh nuk zgjedh drejtimin e njė banaliteti, nuk limitohet me gjėra tė vogla, por synon lumturinė totale.

Pėr kėtė, tė dashur peshq, qė nga janari do tė jetė mirė qė tė viheni nė gatishmėri pėr tė kaluar njė vit tė mbarė dhe tė punoni shumė pėr arritjen e objektivave tė caktuar. Yjet nė favor mund t’ju lejojnė tė mbani nė ekuilibėr tendencėn tuaj pėr tė mos e kaluar cakun e lejuar.

Njė gjė si kjo e keni testuar nė vitet e kaluar, pasi lumturia nuk ėshtė diēka qė mund tė ruhet me forcė.

Nuk duhet tė frikėsoheni nga reagimet e tė tjerėve, sepse transprenca juaj perfekte, transparenca e mendimeve tuaja do tė t’ju pengojė tė kryeni gabime. Gjithēka qė do bėni do jetė pozitive, ndaj nuk ju mbetet tjetėr vetėm tė ndėrmerrni kėto veprime.

Jupiteri, i cili do tė pėrndjekė kėtė shenjė deri mė 22 janar, do tė ndryshojė pėr mirė jetėn e shumė peshqve. Personave tė kėsaj shenje do t’u dhurojė optimizėm, njė besim mė tė madh drejt sė ardhmes, disa para mė shumė, por edhe mė shumė fat nė dashuri.

Jeta juaj do tė rifitojė njė sens lehtėsimi, qė ju kishte munguar prej vitesh. Pėr katėr muaj, ky planet bamirės do tė ndriēojė shtėpinė tuaj nė lidhje me aspektin ekonomik. Pikėrisht ky do tė jetė momenti pėr tė shtuar tė ardhurat tuaja. Pastaj, nga 4 qershori do tė konfirmoni gjithmonė e mė shumė se 2011-a do tė jetė vėrtet fatlume pėr ju.

Njė qetėsi shpirtėrore, tė menduarit pozitivisht dhe ritmi i lartė i jetės do t’ju dhurojnė njė periudhė tė lumtur. Do tė shihni pėrmirėsime shoqėrore, duke bėrė miq tė rinj dhe duke pasur sukses nė shkollė dhe nė punė.

Saturni, njė planet i begatė dhe racional do t’ju ndihmojė tė menaxhoni financat tuaja, por gjithashtu do dijė t’ju kėshillojė pėr njė menaxhim tė njė trashėgimie.
Urani do tė largohet nga shenja juaj nė 12 mars, pas njė mbizotėrimi 7-vjeēar. Influenca e tij do t’i pėrkushtohet revolucionit tuaj financiar.

Do dini tė jeni gjenial nė pėrfundimin e planeve tė tua, por vetėm duke qenė mė racionalė pėr tė shmangur gabime tė shtyra nga impulsiviteti, por pse jo, edhe nga njė siguri e tepruar qė mund tė rezultojė negative nė fund.

Neptuni, planeti qė ju drejton, do tė bėjė njė pauzė nė kėtė shenjė (nga 4 prilli deri mė 4 gusht). Nga kjo periudhė do tė mund tė kuptoni se ēfarė mund t’ju presė nė vitet nė vazhdim (nga shkurti 2012, Neptuni do tė rikthehet sėrish pjesė e shenjės, pėr tė qėndruar aty pėr rreth 12 vite tė tjera), qė do tė thotė, njė periudhė e shoqėruar nga intuita dhe fantazia e momentit.

Do tė modifikoni ndryshime tė shtyra nga kreativiteti dhe ndjeshmėria juaj. Kurioziteti juaj do tė vijė gjithmonė e nė rritje. Aktiviteti psikologjik i vitit 2011 do tė pėrfshijė vetėm ata qė kanė lindur nė ditėt e para tė shenjės, pasi kjo gjė do tė influencohet nga mosprania e Neptunit nė shenjė.

Plutoni do tė vazhdojė tranzitin e tij pozitiv, duke ju ofruar mė shumė besim nė vetvete. Dėshira pėr tė fituar sfidat tuaja dhe njė egoizėm pozitiv do t’ju ndriēojė rrugėn qė meritoni. Miqėsitė me ju do tė vijė gjithmonė e nė rritje dhe pėr mė shumė, do tė jenė shumė intrigante. Kėto veēori do tė prekin mbi tė gjitha tė lindurit nė ditėt e para tė marsit.

Dekada e parė (nga 20 shkurti nė 1 mars)

I lirė nga ēdo dyshim, qielli do t’iu ofrojė risi pozitive dhe rastėsi fatlume, ndaj ky vit ėshtė i gjithi pėr t’u shfrytėzuar nga ju. Disa momente jo shumė pozitive pėr ju i rezervon muaji i nėntorit.

Dekada e dytė (nga 2 deri mė 10 mars)

Ndjesi fantastike nuk do t’i lėnė vend mėrzisė. Gjatė verės dhe fillimit tė vjeshtės do tė vijnė lajme pozitive pėr sa i pėrket punės dhe miqėsive.

Dekada e tretė (nga 11 deri mė 20 mars)

Kjo ėshtė periudha nė tė cilėn planetėt do jenė indiferentė ndaj jush. Pėr kėtė arsye, duhet tė qėndroni tė qetė dhe tė shijoni surprizat e vogla dhe tė pakta. Do tė pranoni propozime tė mundshme dhe nėse do tė jetė nevoja, edhe ndonjė synim nė dukje tė vėshtirė.

Obiektivi i vitit: t’u dedikoni mė shumė kohė gėzimeve tė jetės, kėnaqėsisė sė shoqėrisė dhe tė dashurisė.

Dashuria

Dashuria do pėrfaqėsojė njė moment tė bukur. Jupiteri nė shtėpinė e dashurisė do t’ju dhurojė mundėsinė e tė jetuarit tė qetė nė jetėn tuaj nė ēift. Ndaj, njė rrugė e hapur, e qetė dhe e sigurt ju pret deri mė 1 gusht.

Marrėdhėniet tuaja do mund t’i jetoni nė mėnyrėn mė tė mirė, duke bėrė projekte, por pa injoruar pozicionimin e Saturnit dhe Plutonit, aspekt i cili nėnvizon faktin se mund tė pėrforconi marrėdhėnien, apo t’i jepni njė zgjidhje tjetėr situatės tuaj.

Por i vėrtetė ėshtė fakti qė Jupiteri mund t’ju vėrė pėrballė njė person tė ri, qė mund tė rezultojė edhe dashuria e vėrtetė. Tė paktėn pėr beqarėt, ky planet ėshtė siguria pėr tė gjetur njė person tė dashur, i cili mund tė startojė njė tjetėr histori.

Saturni mbase mund ta vonojė disi takimin, por nėse vjen zgjedhja, do kemi tė bėjmė me njė bashkim tė ri, dhe atėherė marrėdhėnia parashikohet tė jetė e rėndėsishme dhe jetėgjatė. Tė lindurat (femrat) e kėsaj shenje i kujtojmė se tė bėrit mama nuk ėshtė njė mision i pamundur.

Muajt e dimrit parashikojnė njohjen e personave tė rinj, do tė jetoni aventurat, tė cilat nė pranverė mund tė shqetėsohen edhe nga njė ndjenjė konfuze, por nga maji e mė pas, dėshira juaj pėr tė dashuruar do tė jetė nė maksimum.

Vera do t’ju dhurojė momente tė qeta, tė ėmbla dhe tė paharrueshme. Ndėrkohė, nė vjeshtė do tė ndjeni brenda jush dėshirėn pėr tė dashuruar, gjithmonė nėse zemra juaj ėshtė e lirė.

Puna

Nisja do tė jetė e mbarė, e lehtė, por gjatė rrugės do tė lindin disa pengesa, tensioni do tė rritet mes jush dhe bashkėpunėtorėve, shefave e tė tjerėve. Por kėtu duhet tė frenoni nervozizmin, tė maskoni vuajtjen, sepse kėto gjėra shtyhen edhe nga Marsi, i cili do t’ju bėjė edhe mė pak tė durueshėm.

Por mos harroni qė Jupiteri do tė hyjė nė shenjėn tuaj gjatė muajit gusht, duke favorizuar kėshtu ēėshtjet profesionale dhe rritjen tuaj nė karrierė.

Ndryshimet do tė jenė tė rėndėsishme dhe nė favorin tuaj, duke qetėsuar kėshtu edhe situatėn mes jush dhe atyre qė ju rrethojnė nė kėtė ambient. Jeni nė kėrkim tė njė vendi pune? Filloni tė lėvizni… Jupiteri, nga gushti ju siguron se i keni tė gjitha letrat nė favor pėr tė gjetur zgjidhjen mė tė mirė pėr ju.

Ai do tė sjellė durim, nėse fillimisht do duhet tė bėni zgjedhje qė janė mė tė vogla se ajo ēfarė kishit pritur, por kini besim, se njė situatė e tillė nuk do zgjasė shumė. Muajt e dimrit dhe ato tė pranverės do tė sjellin mundėsi qė do tė rezultojnė tė drejta, diēka qė do e kuptoni nga vera e nė vazhdim.

Nė kėtė periudhė, zgjedhjet tuaja, ndryshimet e bėra, do tė rezultojnė fantastike, mė tė drejtat qė mund tė kishit marrė ndonjėherė.

Paratė

Nga sa vijon qė mė lart, natyrisht qė pritshmėria ėshtė mėse pozitive. Ėshtė e vėrtetė qė situata ekonomike do xhirojė nė favorin tėnd, por ėshtė gjithashtu e vėrtetė qė pjesa e parė e vitit do tė sjellė njė “mal” me shpenzime tė paparashikuara, ndaj tė cilave nėse nuk bėn kujdes, mund ta gjesh veten nė vėshtirėsi.

Pjesa e dytė e vitit nis mė e qetė, mė pak e bezdisshme, sepse investimet do jenė mė konkrete, gjithēka do xhirojė mė qetė, pasi edhe tė ardhurat ekonomike do tė jenė mė tė larta.

Shėndeti

Muajt e parė janė ata mė tė bezdisshmit, sepse Saturni dhe Plutoni do tentojnė t’ju lodhin, duke ju risjellė shqetėsimet e vjetra muskulore, por edhe duke ju shtuar diēka mė shumė.

Ndaj, duhet tė lėvizni me ngadalė, duke mos i shpenzuar kot energjitė tuaja. Por nga muaji gusht, gjithēka do ndryshojė me afrimin e Jupiterit, i cili do ju bėjė tė ndiheni nė formė perfekte. Nga vera e deri nė fund tė vitit do tė ndiheni mė energjikė se kurrė.
Hajde ishalla.
__________________
Nga te gjithe pasionet dashuria esht me e fuqishmja.
Daglasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-01-11, 04:23   #27
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AnnA~ Shiko postimin
VIRGJĖRESHA

TRANSFORMIM NĖ PROCES

Numrat me fat: 4, 40, 44, 87.

Motoja juaj pėr 2011-ėn: Vepro gjithmonė nė mėnyrė qė ta rrisėsh numrin e zgjedhjeve. (Hainc Von Forster, shkencėtar amerikan)

Pėrgjatė vitit 2011 yjet do tė jenė shumė herė nė anėn tuaj dhe do t’ju ndihmojnė qė tė kaloni momente shumė tė bukura nė jetėn tuaj. Por yjet do t’ju ndihmojnė gjithashtu edhe nė krijimin e shoqėrive tė reja.

Tė vetmit qė nuk do tė preken nga kėto mirėsi tė japin yjet, do tė jenė ata qė nuk kanė besim nė vetvete dhe ata qė nuk do tė jenė tė vėmendshėm tė kapin nė ajėr shanset e reja qė do t’u jepen. Gjithė pjesa e parė tė vitit 2011 do tė dominohet nga tė rejat qė do t’ju shfaqen nė horizont, ndėrsa gjatė pjesės sė dytė tė vitit jeta juaj do tė ripėrtėrihet tėrėsisht.

Jupiteri qė prej muajit janarit deri mė 4 qershor do t’ju shtyjė dhe do tė bėjė qė ju ta transformoni krejt jetėn tuaj, si dhe tė harroni kujtimet e sė shkuarės. Nga ana tjetėr, gjatė gjashtėmujorit tė parė tė vitit, Jupiteri do tė shtojė te ju dozėn e fatit dhe falė kėsaj mbarėsie, gjatė kėsaj periudhe nė xhepat tuaj do tė hyjė njė sasi e madhe parash.

Kjo shumė parash ose do t’ju dhurohet, ose do ta merrni atė nga ndonjė trashėgimi. Qė prej datės 4 qershor, Jupiteri do t’ju mbėshtesė nė ēdo drejtim, dhe fati do t’ju shoqėrojė nė ēdo raport me tė tjerėt, por sidomos nė udhėtimet qė do tė ndėrmerrni, nė studimet apo nė filozofinė tuaj pėr jetėn. Takimet interesante nuk do t’ju mungojnė nė ēdo fushė.

Edhe paratė gjithashtu nuk do t’ju mungojnė, ēka do tė bėjnė tė mundur realizimin e ėndrrave tuaja.

Ndikimi i madh i Saturnit nė shenjėn tuaj do t’ju bėjė tė reflektoni dhe tė kuptoni atė qė doni nė tė vėrtetė tė realizoni nė jetėn tuaj. Ai do t’ju ndihmojė t’u jepni pėrgjigje pyetjeve qė keni nė mendje dhe nėse po veproni drejt me paratė qė keni fituar apo trashėguar.

Por edhe kursimi do tė ketė njė rol tė rėndėsishėm. Ka shumė mundėsi qė t’ju shfaqet nevoja qė tė ndryshoni mėnyrėn e tė shpenzuarit dhe do tė ndjeni nevojėn pėr tė kursyer.

Urani, pasi ju ka qėndruar kundėr pėr shtatė vjet, nuk do t’ju bezdisė mė pėr shumė vite. Pėr tė lindurit nė ditėt e para tė gushtit parashikohet marrja e njė trashėgimie apo e njė sasie tė madhe parash gjatė muajve mars apo maj.

Ky planet revolucionar do tė bėjė tė mundur qė ju tė ndėrmerrni njė transformim thelbėsor nė shtėpinė tuaj dhe tė pėrmirėsoni dukshėm stilin tuaj tė jetės.
Njė ndėrhyrje e vogėl negative e Neptunit nė shenjėn e Peshqve (nga 2 prilli deri mė 7 gusht), mund t’ju shkaktojė njė zhgėnjim sentimental tė sė lindurve nė datat 24, 25 e 26 gusht, nė veēanti gjatė muajit qershor.

Kalimi i shkurtėr, por pozitiv i Plutonit nė shenjėn e Virgjėreshės, do tė jetė mjaft frytdhėnės pėr tė lindurit gjatė ditėve tė fundit tė gushtit.

Planeti i transformimeve dhe i revolucioneve tė brendshme do tė dijė t’ju dhurojė optimizmin e duhur pas njė zhgėnjimi. Mė pas, pasionet dhe dėshirat tuaja pėr aventura do ta bėjnė jetėn tuaj mė tė kėndshme. Dėshirat tuaja instiktive do t’ju ndihmojnė t’ia dilni mbanė nė fushėn sentimentale.

Tė lindurit gjatė periudhės sė parė tė shenjės sė Virgjėreshės (24 gusht deri mė 2 shtator), do tė marrin lajme tė mira pėr gjithēka qė ka tė bėjė me karrierėn dhe studimet e tyre. Ndėrsa fundin e vitit tė lindurit e kėsaj periudhe do t’ia dedikojnė vetėm dashurisė. Mė nė fund mund tė kurorėzoni ėndrrėn pėr tė pasur njė familje tuajėn.

Tė lindurit e periudhės sė dytė (3 deri mė 12 shtator) do tė karakterizohen nga projekte tė shumta, sidomos ato nė fushėn sentimentale, qė do tė realizohen lehtėsisht gjatė muajit shtator. Gjatė pjesės sė parė tė vitit yjet do t’ju ngarkojnė me shumė punė, si rrjedhojė edhe pėrfitimet tuaja ekonomike do tė jenė tepėr tė mira.

Personat e lindur nė periudhėn e tretė (13 deri 22 shtator) do ta kalojnė kėtė vit qė po vjen me mjaft qetėsi, kjo falė ndikimit tė madh qė kanė tek ta planetėt e ngadaltė. Por gjatė muajve tė parė tė vitit kėta persona do tė punojnė shumė pėr tė ndryshuar atė qė nuk shkon nė jetėn e tyre.

Objektivat e vitit: Besoni te vetvetja. Filloni tė frekuentoni shoqėri tė reja dhe braktisni ato tė vjetrat.

Dashuria

Viti 2011 do tė rezervojė pėr ju surpriza tė mėdha nė fushėn e dashurisė. Gjithsesi, mos prisni njė vit tė lehtė nė kėtė fushė, pasi muajt e parė tė vitit do tė jenė disi tė lodhshėm pėr ju.

Kjo falė ndikimit tė Saturnit dhe Plutonit, tė cilėt do tė jenė tė ēorientuar. Pėr shkak tė ndikimit negativ tė kėtyre dy planetėve, nuk do tė jeni shumė tė kėnaqur nga jeta juaj sentimentale.

Nga muaji mars deri nė muajin shtator, ndikimi i Uranit nė shenjėn e Peshqve do tė ēorientojė disi jetėn sentimentale tė sė lindurve nė muajin gusht, por nga fillimi i muaji qershor Saturni do tė sjellė stabilitet nė lidhjet tuaja sentimentale. Sadisfaksionet mė tė mėdha nė jetėn tuaj sentimentale gjithsesi do t’i pėrjetoni duke filluar qė prej datės 28 gusht, kur Jupiteri do tė ketė ndikim tė plotė nė shenjėn tuaj.

Puna

Jupiteri gjatė nėntė muajve tė parė tė vitit mund t’ju ofrojė njė ndihmesė dhe mbėshtetje tė madhe nė fushėn profesionale. Kėto muaj do tė karakterizohen nga njė fluks i madh pune, por gjithsesi nuk do t’ju mungojė ndihma dhe pėrkrahja e personave tė rėndėsishėm.

Nė fushėn e punės mund tė keni njė ngritje nė detyrė, ose do t’ju ngarkohet njė punė me shumė pėrgjegjėsi, e cila do t’i japė njė tjetėr ritėm ditės tuaj tė pėrditshme.

Tė lindurit e periudhės sė parė tė shenjės sė Virgjėreshės ndikimi i Uranit nė shenjėn e Peshqve do t’i detyrojė tė bėjnė disa ndryshime tė rėndėsishme nė jetėn e pėrditshme.

Gjithsesi, Saturni do tė vazhdojė t’ju ndihmojė pėrgjatė gjithė vitit dhe vėrtet qė do t’i ngjisni shkallėt e karrierės dalėngadalė, por nė ēdo hap qė bėni, falė Saturnit, do tė jeni tė sigurt.

Pėrgjatė gjithė vitit 2011 mos u shqetėsoni aspak pėr sa u pėrket financave tuaja. Jupiteri nė shenjėn tuaj deri nė muajin shtator, do t’ju mbėshtesė dhe do t’ju japė kompetencat dhe inteligjencėn e nevojshme pėr tė marrė maksimumin e avantazheve nga investimet tuaja qė keni ndėr mend tė bėni.

Qėndroni tė qetė gjatė tre muajve tė fundit tė vitit. Jupiteri vėrtet do tė braktisė shenjėn tuaj, por nė arkat tuaja do tė vazhdojė tė derdhen para.

Shėndeti

Shėndeti juaj gjatė kėtij viti do tė karakterizohet nga luhatje tė vazhdueshme. Nė fillim Urani dhe pastaj Marsi do tė pėrpiqen t’ju bėjnė nervozė, duke ju “dhuruar” pak stres. Por bėni kujdes tė mos praktikoni shumė sport, sepse mund tė jetė i dėmshėm pėr shėndetin tuaj. Kura mė e mirė ėshtė njė dietė e shėndetshme dhe e lehtė dhe praktikimi i vrapit tė lehtė pėr tė harxhuar energjitė e tepėrta.
pah,po te ishte qfare na thone shenjat ne disa pika,do kishim prekur qiellin,lol,
..per mua shendeti vjen ne konsiderim,tjerat si vijn...

flm,e dashur~AnnA~per mundimin,je e pakapshme ne aktivitete
Pershendes...
Natyra

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 10-01-11 nė 04:27
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-01-11, 12:22   #28
Janna
 
Anėtarėsuar: 26-12-10
Postime: 632
Janna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Horoskopi vjetor 2011

Anna flm shum qe je mundu ... ky vit ish shum favorit per mue n'baz te Luanit ..
__________________
Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...
Janna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-11, 12:05   #29
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Cool Titulli: Horoskopi vjetor 2011

TE LINDURIT NE JANAR ❤

Kokėfortė dhe kembnguls...Ambicioz dhe serioz. Pėlqejn tė mėsojnė dhe tė mėsohen. Gjithmonė nė kėrkim tė tė metave dhe dobėsive te njerėzve. Pėlqejn tė kritikojne. Persona punėtor dhe produktiv.Te zgjuar, te zote dhe te organizuar. Te ndjeshėm dhe kane mendime tė thella. E din se si tė bėjnė tė tjerėt tė lumtur.Te qetė.........Tepėr tė rezervuar dhe shume te vėmendshėm. Rezistent ndaj sėmundjeve, por tė prirur pėr ftohjet. Romantik por ka veshtiresi duke shprehur dashuri. I adhurojne fėmijėt. Jane teper Besnik.Xhelozi e tepruar. ....


TE LINDURIT NE MUAJIN SHKURT ❤

Kan mendime abstrakte. ... Inteligjent dhe te zgjuar....Teper tėrheqės.....Te qete dhe te turpshėm....Teper te sinqertė dhe besnik. Tė vendosur pėr tė arritur qėllimet. E duan lirinė. Shumė tė ndjeshm dhe lendohen lehtė.Zemerohen me lehtėsi, por nuk e tregojn.Pelqejn te bejn miq. Shume te guximshem dhe kokėfortė. Ambicioz.......i realizojn ėndrrat.....pelqejn argėtimin dhe kohėn e lirė. Romantike e Dorėleshuar....


TE LINDURIT NE MUAJIN MARS ❤

Kan personalitet.....sexy & atraktive...Te turpshem dhe te rezervuar,por kur duhet edhe enrgjike.Persona te ndershėm, bujar dhe te dhimbsur.Pelqejn paqen dhe qetėsin.Tė ndjeshme ndaj tė tjerėve.Zemėrohen lehtė Vleresojne dhe kthejne mirėsine e dhuruar.Jane teper te vėmendshėm.Pėlqen tė ėndėrrojnė .....


TE LINDURIT NE MUAJIN PRILL ❤

Aktive dhe dinamike. Tėrheqės dhe tTe dashur.... Kane mentalitet te fortė.I pelqen vėmendja.
Ngushėllohen lehte.Jane miqėsore dhe zgjidhin problemet e njerėzve.Te guximshem dhe
te patrembur. Aventurier......Te dashur dhe te kujdesshėm....Te sjellshėm dhe bujare.
Sexy ...Shum atraktive.....


TE LINDURIT NE MUAJIN MAJ ♥

Kokėfortė dhe shumė tė motivuar....Zemėrohen lehtė. Terheqin vemendjen tek tė tjerėt. Te Bukur fizikisht. Nuk ka nevojė pėr motivimit....ngushėllohen lehtė.... Sistematike...I Pėlqen tė ėndėrrojne....Te fortė dhe kuptues.Kane imagjinatė te mir. Tė mirė fizikisht. E duan letėrsinė dhe artet. Duan tė udhėtojnė. Pėlqejnė te dalin......dashurojne udhetimet... Shqetėsohen shpejt. Kane shume lidhje me fėmijėt....


TE LINDURIT NE MUAJIN QERSHOR ♥

Persona qe ndikohen lehtė nga mirėsia. Te sjellshėm dhe te butė. Te pasur me shumė ide. Te ndjeshėm.Aktive. Gjithmonė dėshirojne mė tė mirėn. Tekanjoz.... Gazmor dhe humoristike... Bejne shaka. Aftėsi tė mira debatuese. Llafazane. Ėndėrrimtar.Miqesor. Bindet. Lendohen lehtė. Tė prirur pėr tė marrė ftohjet. Pėlqen tė vesh rrobat. merziten shpejt. Nazeli. Rrallė tregojne emocionet.I bren ndėrgjegja. Ekzekutiv.Kokėfortė.....


TE LINDURIT NE MUAJIN KORRIK ♥

Vėshtirė tė kuptohen dhe tė kuptoje.Jane persona teper te qete,krenare. Kane reputacion.Ngushėllohen lehtė. Jane te ndershėm. Me takt.Te afrueshem.Kane temperament tė paparashikueshme. I ndyshon shpesh humori dhe
lėndohen lehtė. Falin, por nuk harrojne. nuk i pelqejne gjerat e panevojshme.Te kujdesshem dhe te dashur.Trajtojne tė tjerėt nė mėnyrė tė barabartė. Ndjenja te fortė e simpati per te dashurit.Te kujdesshem.Gjykon njerėzit me vėrejtje. Punėtor. Pelqen tė jetė vetėm. kujton gjithmonė pėr tė kaluarėn dhe miqtė e vjetėr. I pėlqen tė jetė i qetė....


TE LINDURIT NE MUAJIN GUSHT ♥
Deshiroj ne te bejne shaka. Tėrheqės. Te sjellshėm dhe te kujdesshėm. Trim dhete patrembur nga asgje.
Kane cilėsi te mira ne udhėheqje. E di se si tė ngushellojne tė tjerėt. Shume egoista. Merrin krenari tė lartė per veten. Te etur pėr pushtet.Zemėrohen lehtė.Behen shpejt xheloz.Te vėmendshėm. Tė kujdesshėm . Pėlqen tė ėndėrrojn. Te talentuar nė art, muzikė . I nxituar dhe i sigurt. Romantike.I Dashur dhe i kujdesshėm. Pėlqen tė bėje miq....


TE LINDURIT NE MUAJIN SHTATOR ♥

Te sjellshėm ,tė matur dhe tė organizuar. I pėlqen tė nxjerr nė pah gabimet e njerėzve. Pėlqen te kritikoje. Kokėfortė. Te qetė.I sjellshem dhe i kėndshėm.Besnikė, gjithmonė i sinqertė. Bėn njė punė tė mirė. Te ndjeshėm.Bujare.Kane kujtese te forte.Te zgjuar dhe kan shum njohuri. Pelqejne aktivietet sportive sidomos ne kohėn e lirė
dhe udhėtimet gjithashtu.Vėshtirė se tregojne emocionet. Shume sexy dhe persona me karriere te sukseshme....


TE LINDURIT NE MUAJIN TETOR ♥

Pelqejne te bisedojne me te tjeret. Pėlqen tė merren me gjėra qe te jen ne qender te vemendjes. Karakterizohen nga nje bukuri e brendshme dhe fizike.Nuk pretendojn shume. Zemėrohen shpesh. Trajtojne shum mir miqtė e rėndėsishem. Lendohen leht .Falin shpejt.Jane persona endėrrimtar. Te vetėdijshėm. Nuk u i intereson ēfarė tė tjerėt mendojnė. Vendimtare. . Pėlqejne tė udhėtojne,pelqejne artet dhe tė letėrsine... preken shpejt dhe lehtėsisht xheloz.... tė drejtė. Dorėhapur. ndikohen lehtė. humbasin leht besimin.


TE LINDURIT NE MUAJIN NENTOR ♥

Kan shumė ide.Te veshtir per ti kuptuar. Unik dhe tė shkėlqyer.Kan ide tė jashtėzakonshme. Fine dhe tė fortė. Mund tė bėhen mjekė tė mirė. Dinamik nė personalitet.Kureshtar. Gjithmonė tė mendueshem .....Trim dhe bujare. Kokėfortė Nėse do, dicka ka njė mėnyrė per ta marr. Te vendosur. Asnjėherė nuk heqin dorė nga ajo qe duan..Shumė i gjallė. I fortė dhe i ashpėr. dashuron thellė.Romantike. Punėtor,te besueshėm, te ndershėm dhe mbajn sekretet. Nuk jane nė gjendje pėr tė kontrolluar emocionet..


TE LINDURIT NE MUAJIN DHJETOR ♥

Besnik dhe bujar. Sexy. Patriotike. Aktiv ne jeten e perditshme. Te paduruar dhe te nxituar. Ambicioz. Pėlqen tė bisedojne. Kan shum qef te jen ne qender te vemendjes. Persona teper te dashur, te ndershėm dhe tė besueshėm. Jo shume pretendues... Nuk jane egoista. Krenare te tepert. Ndjenja te mirė tė humorit.Persona te shoqerueshem dhe teper te zgjuar..


ps: ne horoskop asnja spo del i keq kurse ne jeten e perditshme njeri takon ma shume njerez te kqij sesa te mire
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-11, 15:21   #30
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Horoskopi vjetor 2011

E LINDURIT NE MUAJIN MAJ ♥

Kokėfortė dhe shumė tė motivuar....Zemėrohen lehtė. Terheqin vemendjen tek tė tjerėt. Te Bukur fizikisht. Nuk ka nevojė pėr motivimit....ngushėllohen lehtė.... Sistematike...I Pėlqen tė ėndėrrojne....Te fortė dhe kuptues.Kane imagjinatė te mir. Tė mirė fizikisht. E duan letėrsinė dhe artet. Duan tė udhėtojnė. Pėlqejnė te dalin......dashurojne udhetimet... Shqetėsohen shpejt. Kane shume lidhje me fėmijėt....


__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:22.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.