Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-06-11, 11:56   #1
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Smile Femrat e plota jane me terheqese...

Femrat e holla janė mė pak xheloze ndaj femrave tė plota, sepse nuk i konsiderojnė tėrheqėse, mirėpo meshkujt kanė mendim tjetėr. Pėr ata, femrat e plota janė mė tėrheqėse, tė hapura dhe tė menēura.

Njė hulumtim i realizuar nga shkencėtarėt pranė Universitetit tė Liverpulit, ka zbuluar se femrat jo tė holla pėr meshkujt janė mė tė afėrta, janė mikesha tė mira dhe kanė stabilitet mė tė mirė emocional sesa femrat e holla.


Nga ana tjetėr, femrat tjera kanė mendim jo tė mirė pėr ish-femrat e trasha qė mundohen tė mbajnė njė peshė afėr normales. Sipas tyre, ato janė tė padisiplinuara, emocionalisht jostabile dhe kanė shprehi tė kėqija higjienike.


Disa meshkujve u pėlqen fakti qė femrat qė kanė peshė tė tepėrt luftojnė me kilogramėt, ashtu qė kjo i afron mė shumė dhe u jep mendimin se ato nuk janė femra tė pėrsosura, kanė mangėsi, por janė tė afėrta dhe mund tė kalojnė mirė me to, duke qenė se ato jetojnė ‘me kėmbėt nė tokė’.


Pėr mė shumė, meshkujt me mbipeshė shpresojnė se kanė gjasa mė tė mira pėr tė kapur njė femėr tė plotė, sesa njė tė hollė.

..interesant ...

...sha mendoni ju ...

Tem e lir pa kacafytje ...


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 14-06-11, 12:00   #2
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Shkurt po i bi ....


Per mua jo valla hahaahah
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-11, 06:34   #3
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

.....jane me te renda,
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-11, 07:41   #4
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

te shikojsh pikturat qe beri davinci,apo pikturat e nje kohe te shkuar si dhe skulpturat femra paraqitet aty e plote ne gjitha anet,dikure njerzve ju ka mungu (tuli) si sote qe njerzit kan problem nga shendoshja,per kohet e sotme mendoi se shume pak kan deshiren te shendoshen,vetem ata qe smunden te ndryshojne pamjen e tyre ateher behen sikur ju pelqen ashtu,,,,
dhe sa per femrat e dobta q ejane xheloze,aspak se besoi dhe ndodhe e kunderta femrat e shendosha jan shume arrogante dhe mendjemdhaja,sidomos ne gjermani femrat e shendosha nuk durohen hiq prej xhelozie dhe me keqja nuk durohet tuli tyre e vjami qe pa fije turpi e prezentojne dhe nxerrin jasht,so xhelozi po neveri per mu nese do kisha diqka jo estetike dhe do ja vraja syte tjereve duke largu syte tjeret kur shofin vjamin tim te varur ...
femrat e shendosha kan vetem nje te mire se mundesh mu nxe per to ,ose me perdor si arush

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 15-06-11 nė 07:42
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-11, 09:12   #5
ritta
 
Anėtarėsuar: 02-09-08
Vendndodhja: dikund ne tok
Postime: 2,675
ritta e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Per at se cilat jane me terheqese per meshkujt nuk e di , duhet te flasin meshkujt ne kete drejtim...

mirpo se per xhelozin e femave te holla ndaj atyre te plota nuk eshte ashtu esht pak e shume kunderta , noshta per fakti se per te arritur nje pesh esht em leht se sa e kunderta .....
ritta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-11, 12:28   #6
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Kjo teme si duket eshte hapur ne vendin e gabuar...

Huh kadale bre, se femnen duhet me pas ku me kap.....


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-11, 19:57   #7
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Jan do te rrasta, nashti i bjen si me qene t plota :d
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-11, 20:06   #8
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

:o:o,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kalimero : 15-06-11 nė 20:14
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-11, 20:07   #9
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin
Kjo teme si duket eshte hapur ne vendin e gabuar...

Huh kadale bre, se femnen duhet me pas ku me kap.....


hu 100 kg koka kj e plota ne foto:p
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-11, 21:23   #10
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

..popull ketu s'po flitet per mbi pesh apo per trashesi ...por per femra t'plota se di pse s'pi kuptoni ..

Nje femer e plot eshte p.s si Genta ose si Ciljeta ... amo jo e trash ..

Kjo i bjen jo e dobt e holl ... por e plot ... amo pa e humb bukurin e trupit ...akej...


p.s Emine per ato qe ki fol ty k'tu en ks ju thojn ndryshe po pem vjen keq mi cek ktu ... se palidhje ...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-11, 21:43   #11
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Rozana radi, a eshte e plot a e that apo bullice?
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-11, 21:45   #12
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana Shiko postimin
..popull ketu s'po flitet per mbi pesh apo per trashesi ...por per femra t'plota se di pse s'pi kuptoni ..

Nje femer e plot eshte p.s si Genta ose si Ciljeta ... amo jo e trash ..

Kjo i bjen jo e dobt e holl ... por e plot ... amo pa e humb bukurin e trupit ...akej...


p.s Emine per ato qe ki fol ty k'tu en ks ju thojn ndryshe po pem vjen keq mi cek ktu ... se palidhje ...
ceki ceki,se msojme shypten e re hahahhahahhah
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-11, 21:46   #13
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zanzi/M Shiko postimin
Rozana radi, a eshte e plot a e that apo bullice?

..qysh pet doket ty ????
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-11, 21:48   #14
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana Shiko postimin
..qysh pet doket ty ????
Pasi e telefonova mikun me tha qe e fundit eshte e sakt :d
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-06-11, 11:58   #15
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femrat e plota jane me terheqese...

Bre pse po ju dukem mashkujve terheqese....tash i rash n'fije k'saj mesele


__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Dr. Ibrahim Rugova
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:52.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.