Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona Administrative > Tema tė vjetra
Emri
Fjalėkalimi
Tema tė vjetra Arkivi i forumitTemė e mbyllur
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-06-12, 20:40   #31
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

hahahahahhahahahahahahahahahahahhahahahahah ....pershendetje Hallushe .....

hajdeee kalle kalle...me rastin e synetis se Bajlozit urimit i bashkanigjete edhe Jana ....

__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė  
Nyje Interesante
Vjetėr 30-06-12, 22:01   #32
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bajlozi i Zi Shiko postimin
premium,

nuk besoj qe japonezet, kinezet e evropianet, duhet te jene subjekti i ketij diskutimi. sepse, nuk kane pase kurre probleme me mungesen e ujit. lexo: uji > pastertia.

arabėt, muslimanėt, PO. edhe synetine edhe mishin e derrit, e kane si nevoje jetesore, temperaturat e shkretetires, mungesa e kontaktit me ujin e rrjedhshem ka 2-3 muaj, normal qe ia nisė edhe me u krimbė njeri, t'bahet mjekrra si arushė (sepse, ku n'hamam me u rru???), etj etj. pra, mos ia fut kot. janė ēėshtje praktike. ēdo veprim ka kuptim. edhe jahudite, qe ju i urreni mbi gjithcka ne kete bote, sikur ju, bahen synet. ju i keni kopju jahuditė nė 99% te traditave te tyre mijavjeqare. edhe ata njejte, sepse jetojne ne kushte shkretetire, ose kanė jetuar.


edhe, qe po te pergjigjem direkt:

JO, aspak nuk eshte higjiena e rendesishme per mu.

so what?
...

O zbroli i europes,
krejt mjetet e pastrimit kane origjine ne arabi, fillu prej sarikone e deri te nukaqi... parfumet ma te shtrenjta e me te qendrushme jane nga arabija ... ti bajau dertin!

Japoni e kinezt e evropa s' kane pas as septike e krejte te baugatat i kane hanger derrat ,me te cilet jane riushqy vet mandej, e sot e kesaj dite neper shume vende derrat perdoren per pastrim septik ,ti fol per arab qe edhe kurre mos me pas uje ,jane te paster fal tejemumit (po ti tyben dish ēka eshte ata ) ...e kta me uje e kurr s'jane la as nuk lahen ...,kur Othomania ka pas banjo e tretmane avulli ,kta as qeshmja s'kane dit ēka eshte,zhuga njehere,aty zhuge!

S'ka 50 vite te fundit qe i kane kopiju te gjitha nga arabet e Othomania ja kane nis me u ardh era inson !

Ku'rani asnjehere nuk eshte kopie,por korogjues i gabimeve neper fletushkat e sjellura kohe pas kohe ...


Ti definitiv sen s'po dishe,pos me kallxu barkun hahahaha...
Me pak konsiderat deri tani,se ta nxjerri une vehten prej huji krejt ,s'pritoj hiē!

A kto dyja te banen synet sa e pash une, ... shyqyr qe s' kame ngat se po mu doket ma shume se ato dyja ta kisha ba une dora vet !


Rri mos shit taraf ,se veē budalla kujton qe eshte me i menēmi !


.
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 22:47   #33
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Titulli: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

O zbroli i europes,
krejt mjetet e pastrimit kane origjine ne arabi, fillu prej sarikone e deri te nukaqi... parfumet ma te shtrenjta e me te qendrushme jane nga arabija ... ti bajau dertin!

Japoni e kinezt e evropa s' kane pas as septike e krejte te baugatat i kane hanger derrat ,me te cilet jane riushqy vet mandej, e sot e kesaj dite neper shume vende derrat perdoren per pastrim septik ,ti fol per arab qe edhe kurre mos me pas uje ,jane te paster fal tejemumit (po ti tyben dish ēka eshte ata ) ...e kta me uje e kurr s'jane la as nuk lahen ...,kur Othomania ka pas banjo e tretmane avulli ,kta as qeshmja s'kane dit ēka eshte,zhuga njehere,aty zhuge!

S'ka 50 vite te fundit qe i kane kopiju te gjitha nga arabet e Othomania ja kane nis me u ardh era inson !

Ku'rani asnjehere nuk eshte kopie,por korogjues i gabimeve neper fletushkat e sjellura kohe pas kohe ...


Ti definitiv sen s'po dishe,pos me kallxu barkun hahahaha...
Me pak konsiderat deri tani,se ta nxjerri une vehten prej huji krejt ,s'pritoj hiē!

A kto dyja te banen synet sa e pash une, ... shyqyr qe s' kame ngat se po mu doket ma shume se ato dyja ta kisha ba une dora vet !


Rri mos shit taraf ,se veē budalla kujton qe eshte me i menēmi !


.
Deshte me thanė ti qe edhe kafshon, perveēse turresh.
OK, that's you.

Kush hamamin jeni ju qe te na flisni ketu per nevojat mjekesore te synetise???
Mbi 5 miljard njerez nuk behen synet.
Kur ka nevoje njeri ben nderhyrje kirurgjike edhe ne zemer, edhe ne veshka.
A e bani ju arabėt zemren synet??? A din, per mos me pasė probleme medicinale me zemren kur te rriteni???

Ketu ēeshtja eshte 100% e kerakterit fetar. F E T A R.
Juve po ju dhemb qe do te pakesohet numri i muslimanve.
Sepse "ai qe e ka pre penisin, eshte musliman", u kry puna. Femijen e beni synet sa ma heret" PĖR ME E BA MUSLIMAN. PIKĖ.
Perndryshe na e dijme qysh kujdeseni ju per shendetin e mireqenien e femijeve, e qysh kujdeset i krishteri. (ndash le te jeton si qen, ndash si arushė pastaj, kryesorja le te jete musliman i banun synet... me raki n'gojė).

Alima,
ligji ne fjale po thote qe nderhyrja kirurgjike ne organet e tij duhet te jete me deshiren e tij.
Siē thua ti: ne islam ka free will, vullnet te lirė. E ky ligj eshte pikerisht ne frymen e zgjedhjes se lire te individit, tamam sipas fesė islame.
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 22:59   #34
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bajlozi i Zi Shiko postimin
Deshte me thanė ti qe edhe kafshon, perveēse turresh.
OK, that's you.

Kush hamamin jeni ju qe te na flisni ketu per nevojat mjekesore te synetise???
Mbi 5 miljard njerez nuk behen synet.
Kur ka nevoje njeri ben nderhyrje kirurgjike edhe ne zemer, edhe ne veshka.
A e bani ju arabėt zemren synet??? A din, per mos me pasė probleme medicinale me zemren kur te rriteni???

Ketu ēeshtja eshte 100% e kerakterit fetar. F E T A R.
Juve po ju dhemb qe do te pakesohet numri i muslimanve.
Sepse "ai qe e ka pre penisin, eshte musliman", u kry puna. Femijen e beni synet sa ma heret" PĖR ME E BA MUSLIMAN. PIKĖ.
Perndryshe na e dijme qysh kujdeseni ju per shendetin e mireqenien e femijeve, e qysh kujdeset i krishteri. (ndash le te jeton si qen, ndash si arushė pastaj, kryesorja le te jete musliman i banun synet... me raki n'gojė).

Alima,
ligji ne fjale po thote qe nderhyrja kirurgjike ne organet e tij duhet te jete me deshiren e tij.
Siē thua ti: ne islam ka free will, vullnet te lirė. E ky ligj eshte pikerisht ne frymen e zgjedhjes se lire te individit, tamam sipas fesė islame.

...

Ej ,
kafshimin e harron masi ta nuku copen krejt e te pshtyj t'ua gjuj thive per ushqim, kujdes si shprehsh ,kaq!

As dhembet mos t'ia nxjerrin femijut pra , kta qe i dhunojne sa jane ne pampersa ende ...e knej ndalojne diēka shume higjienike!

Ka free will,por njekohesisht shume gjera jane te prera dhe te pandryshueshme,dhe ate vetem se ne dobi te njeriut !Atyne u ka mbet me intervenu bash ne qeshtje fetare, pisat e flliqt ,pedofilat pa pike njerezie!

Jana te paska tregu edhe shkakun estetik!


Mos perdore fjale banale tjera here!Mos thuaj nuk te thash!.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Alima : 30-06-12 nė 23:00
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 23:05   #35
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

Ej ,
kafshimin e harron masi ta nuku copen krejt e te pshtyj t'ua gjuj thive per ushqim, kujdes si shprehsh ,kaq!

As dhembet mos t'ia nxjerrin femijut pra , kta qe i dhunojne sa jane ne pampersa ende ...e knej ndalojne diēka shume higjienike!

Ka free will,por njekohesisht shume gjera jane te prera dhe te pandryshueshme,dhe ate vetem se ne dobi te njeriut !Atyne u ka mbet me intervenu bash ne qeshtje fetare, pisat e flliqt ,pedofilat pa pike njerezie!

Jana te paska tregu edhe shkakun estetik!


Mos perdore fjale banale tjera here!Mos thuaj nuk te thash!.
Pedofilat!!!???

Pse, e paska dhunu ajshen 6 vjeqare dikush, a???

Kush ashtu?
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 23:07   #36
Kosova19
 
Avatari i Kosova19
 
Anėtarėsuar: 29-11-07
Postime: 801
Kosova19 i respektuarKosova19 i respektuarKosova19 i respektuarKosova19 i respektuarKosova19 i respektuarKosova19 i respektuar
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

... ketu ne perendim leje qe nuk e bjen rrethprerejn, por nuk e bejen as pastrimin e penisit mbas urines por veq vishen edhe pse kan uje sa dushe.
__________________
"Ringjalleni tė vėrtetėn duke e pėrhapur dhe duke e pėrkujtuar, mbyteni tė kotėn duke e refuzuar dhe duke e bojkotuar" nga vllau ynė Muhamed et-Temmimi.
Kosova19 Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 23:09   #37
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Ligji kundėr synetit

reflektejshen:
ja kajsha loken,
une e hapi nji tem kur rrezikeohen intresat kombetare, e kush nuk merr pjes ne diskutim.
Dikush e hap nji tem per lucin, dhe behen 34 postime qaty per qaty.
....bjeri ne fije ksaj pune....
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 23:09   #38
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bajlozi i Zi Shiko postimin
Pedofilat!!!???

Pse, e paska dhunu ajshen 6 vjeqare dikush, a???

Kush ashtu?
...

Ej qelbesire,
Aisheja radiAllahu anha ,ka pas nderin dhe e ka te jete nena e te gjithe muslimaneve , ka pas nderin te jete grua me kurore e nje te Derguari me renome per te dy boterat ... e ti berllog,rujae bijen tende , mos te ethet qosheve e skajeve te rrugeve me turli qeni fillu prej klases se trete fillore ...sikur qe kane fillu gjithemon e fillojne sapo te kthehen ti shikojne vithet e tyre,po kqyr rahatoje diku sa me shpejt se na e flliqet token ,ajrin ,ujin ...


.
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 23:11   #39
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
reflektejshen:
ja kajsha loken,
une e hapi nji tem kur rrezikeohen intresat kombetare, e kush nuk merr pjes ne diskutim.
Dikush e hap nji tem per lucin, dhe behen 34 postime qaty per qaty.
....bjeri ne fije ksaj pune....
...

Per qeshtje kombetare duhet zaptu vehten ju burrnimi fort , mandej granimin ... n'mufshi me mbijetu!

Per qeshtu qysh jeni ba,as qet s'kane me ju hanger , maje mend mire ēka te thash !


.
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 23:11   #40
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Ligji kundėr synetit

ooooooooo gajret alime he seksi tolking women
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 23:12   #41
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga halla e madhe Shiko postimin
.qe,mos e vete se t'kallxon vete! masi s'ke tjeter argument po ta uroj nje vikend te bukur me kengen;

do ti kallim fitilat e llomes
bojm synet bajlozin e nones
djal ma te mecmin e ka nona nje
ja prejm zhongen e lojm pa asnje!...ihaaaaaaa,cfar atmosfereeeeee
hahaha shumė komik , bravo hallo :)
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 23:12   #42
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
ooooooooo gajret alime he seksi tolking women
...

Jane temat e sexit murriz, plooot jane!

Kur kame nevoj di ku te orientohem, sidoqofte te faleminderit!

.
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 23:16   #43
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga premium Shiko postimin
hahaha shumė komik , bravo hallo :)
sende cok komik, ama cok a, halla dogru ded bravo nedemek, o esek me ?
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 23:29   #44
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

perveq shprehjeve nga me banalet ( dhe quditerishte femrat qenken ne avantazh )dhe konstatimit te Jannes qe ju paska pare si duket te gjithe Neu York-ezve jo musliman ,asgje tjeter nuk mesova !
ah kjo kurreshtja..
shpresoj qe te pakten Alimja te na arsyetoj vetit pozitive te Synetise ne baze shkencore qe te vertetohet e thena Hyjenore
dhe
Bajlozi te ,na e sqaroj pse shoqerite moderne nje akt te tille e sinjalizojne si akt krimi ndaj te miturve ?

p.s:
nese jeni pak me kosmopolitan ; nese jeni pak me social do te duhet te perkujtoni ; shume fise afrikane qe skan te bejne asgje me fene ( njejte si Jana qe foshnjes me 24 ore jete i ofron nderhyrje kirurgjikale bigari hak . e une quditem, se si nuk e kane burgose apo jap hospitalizim mental per kete akt dhunimi mbi trupin e foshnjes vetem se Zoti ja la ne dore asaj te perkujdeset !) po njejte edhe ata primitivet afrikane bejne synet femrat e posalindura qe te ruajne ndershmerine !!asnje baze tjeter nuk kane per nje ritual tradicional te tille :
e bota e civilizuar normal qe eshte e alarmuar jo pak ; e ju duhet te kuptoni qe .nuk fillon e mbaron dynjaja veq per shqiptare bre.
sa here me ju thone ,mo .
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 30-06-12, 23:35   #45
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
perveq shprehjeve nga me banalet ( dhe quditerishte femrat qenken ne avantazh )dhe konstatimit te Jannes qe ju paska pare si duket te gjithe Neu York-ezve jo musliman ,asgje tjeter nuk mesova !
ah kjo kurreshtja..
shpresoj qe te pakten Alimja te na arsyetoj vetit pozitive te Synetise ne baze shkencore qe te vertetohet e thena Hyjenore
dhe
Bajlozi te ,na e sqaroj pse shoqerite moderne nje akt te tille e sinjalizojne si akt krimi ndaj te miturve ?

p.s:
nese jeni pak me kosmopolitan ; nese jeni pak me social do te duhet te perkujtoni ; shume fise afrikane qe skan te bejne asgje me fene ( njejte si Jana qe foshnjes me 24 ore jete i ofron nderhyrje kirurgjikale bigari hak . e une quditem, se si nuk e kane burgose apo jap hospitalizim mental per kete akt dhunimi mbi trupin e foshnjes vetem se Zoti ja la ne dore asaj te perkujdeset !) po njejte edhe ata primitivet afrikane bejne synet femrat e posalindura qe te ruajne ndershmerine !!asnje baze tjeter nuk kane per nje ritual tradicional te tille :
e bota e civilizuar normal qe eshte e alarmuar jo pak ; e ju duhet te kuptoni qe .nuk fillon e mbaron dynjaja veq per shqiptare bre.
sa here me ju thone ,mo .

...

Jadi moj Jadi ,

shume thua e fare nuk thua ne shume nga shkresat ... me gjithe respektin,por pos nje terminologjije nga me te rendat,thuaja ne te shumten shkresat i ke bosh!


Alimeja mundet me te thene shkurt dhe kjarte : Krijuesi ka meshiren me te madhe se gjithe njerezia sa jene ne toke !

Kur Ai me gjithe ate meshire ka obligu "masakrimin sipas teje , kah po del ti ose dikush si ti te kete me shume meshire se Meshiruesi ?!!!


Sa per Afriken e zeze dhe zakonin e tyre , jame skajruar njehere ,kame averi ndaj perseritjeve !


.


Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Temė e mbyllur


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:28.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.