Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-06-19, 20:14   #1
Shpat
Prishtinas.
 
Anėtarėsuar: 27-05-08
Vendndodhja: Shteti mė i ri.
Postime: 573
Shpat e ka pezulluar reputacionin
Gabim Muhaxheret

Kryshevc!

Shtepia e Selim Kelmendit.Nė kėtė shtepi u organizue kryengritja e vitit 1804 kunder Pėrandorisė Osmane.Pas trathtetisė sė Vllahut Milosh Obrenoviq dhė Karagjorgjes,Selim Kėlmendi dhė prijesit e Toplices organizojnė mbrojtjen kunder Forcave Ruse(4.000 trupave Ushtarake),nė ndihmė erdhen shumė Kosovare,nen komandėn e Maliq Pashės.
Nė kėtė kohė(deri mė 1880),Kryshevci mė shumicė absolute banohej nga Shqipetaret!
Kjo shtepi ėshtė shenderrue nė trashegimi Kulturore Sėrbe!

Fotografia e Muhaxhiret Shqiptar
2020

https://www.google.com/url?sa=i&sour...61317361597629


__________________
Luftėn e fitova , fenė e ruajta.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Shpat : 22-06-19 nė 20:16
Shpat Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:16.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.