Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika > Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006
Emri
Fjalėkalimi
Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006 Mė 21 janar 2006 pushon sė rrahuri zemra e Presidentit tė Parė tė Kosovės, Dr Ibrahim RugovaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-10-13, 05:22   #61
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Titulli: Re: Rugova i pėrjetshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra Shiko postimin
Si gjithe tjeret prej betoni dhe Rugova.Askujt sju be prej argjendi!

Meqe,Rugova dhe pa shtatore ishte RUGOV...dhe do mbetet ashtu si duhet tjet burri.
Mė mirė do t`ishte t`ia kishit pėrkujtuar veprat.Kam frikė se mbaron diku pėr skrap si Tita dhe Enveri mbase nė trojet tona ideologjitė janė jetėshkurtra.
Vjen ndonjė mė i menqur ose mė i ēmendur dhe bėn kėrdi mbi tė.Mė fal,ndoshta skam tė drejtė tė flas kėshtu po pėrvoja bėn tė veten.Sidoqoft,na rroft Rugova edhe kėshtu edhe ashtu.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kercovari : 01-10-13 nė 05:23
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-10-13, 20:45   #62
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: Rugova i pėrjetshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari Shiko postimin
Mė mirė do t`ishte t`ia kishit pėrkujtuar veprat.Kam frikė se mbaron diku pėr skrap si Tita dhe Enveri mbase nė trojet tona ideologjitė janė jetėshkurtra.
Vjen ndonjė mė i menqur ose mė i ēmendur dhe bėn kėrdi mbi tė.Mė fal,ndoshta skam tė drejtė tė flas kėshtu po pėrvoja bėn tė veten.Sidoqoft,na rroft Rugova edhe kėshtu edhe ashtu.
Dhe si do te ke then,(apo ne qfare kuptimi?)prap mbetet ne anen e juaj i nderuar Kercovari! Eshte mendim i yti. E sa i perket veprave per te,mendoi si sote dhe ntardhmen,do mbesin te pashlyera ne zemrat e gjithe njerzimit qe vetem pak ia din vleren.Ata/o qe se din donihere,s'do ta din kurrnihere."Dhe,Sa do qe koherat do ndryshoin,"Historia mbetet Histori" Nuk do guxoi askush te ua ndryshon kahjen.(pavaresisht ideve)!

Si do qofte te falinderoi,per mundin ne mendimet.

Natyra.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 01-10-13 nė 20:54
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-10-13, 21:01   #63
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Rugova i pėrjetshėm

Ani ani, por tė pėrjetshme dhe tė pėrhershme zaten po del qe spaska gjė.
U kan thėnė t'folme bashka burrave, e ēfar nuk u kanė thėnė, e ua qiten lakun nė fyt e pėr ti tėrhjekur si qelbėsira.
Mundė tė jetė diēka e pėrjetshme pėr mua ta zėmė, por kjo nuk do tė thotė qė edhe pėr tjetrin, pėr historin jo se jo, sepse historia di tė jetė e pamėshirshme edhe mė vetė vlerat mė tė mėdha tė dikujt.

Mirpor meqė jemi te vler-simet,
Sinqerisht e paskan marr njeriunn nė qaf sė koti, ne erdhėm prap aty te ajo pikė ku ai e kishte lėnė dikur me serbin, po de po, te bisedimet de.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-10-13, 18:13   #64
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Rugova i pėrjetshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Ani ani, por tė pėrjetshme dhe tė pėrhershme zaten po del qe spaska gjė.
U kan thėnė t'folme bashka burrave, e ēfar nuk u kanė thėnė, e ua qiten lakun nė fyt e pėr ti tėrhjekur si qelbėsira.
Mundė tė jetė diēka e pėrjetshme pėr mua ta zėmė, por kjo nuk do tė thotė qė edhe pėr tjetrin, pėr historin jo se jo, sepse historia di tė jetė e pamėshirshme edhe mė vetė vlerat mė tė mėdha tė dikujt.

Mirpor meqė jemi te vler-simet,
Sinqerisht e paskan marr njeriunn nė qaf sė koti, ne erdhėm prap aty te ajo pikė ku ai e kishte lėnė dikur me serbin, po de po, te bisedimet de.po de ne fatkeqsisht vlersimet realisht siq duhet me i bae i bajna pas psimeve ,kur i ndjeri dialogonte nuk i kishim 13,000 viktima e 25,000 femra te dhunura e solla vetem nji gjysem artikull pasi qe videot nuk hapen


Rrefimet e femrave tė dhunuara gjatė luftės nė Kosovė – video
Gjėrat qė nuk duhet harruar
Pjesė nga Libri i Luljeta Selimit i plotėsur me video
Pse u detyrova qė t’i botoj rrėfimet e femrave tė dhunuara?
Njėra nga arsyet kryesore ėshtė se e vėrteta mbi kėtė kapitull mbase mė tė dhėmbshmin dhe mė tė ndjeshmin nė tėrė periudhėn e luftės sė fundit nė Kosovė, po mbetet nėn hije dhe se kjo e vėrtetė duhet tė plasohet nė opinion sado e
dhimbshme dhe e rėndė tė jetė ajo. Zaten e vėrteta gjithmonė ėshtė e dhimbshme dhe e rėndė, e posaēėisht kur flitet pėr plagėn mė tė madhe tė ēdo lufte, pėr dhunimet. Dhunimet ndodhin nė ēdo luftė dhe ēdokund konsiderohen si krimi mė i rėndė i saj. Edhe nė te tri luftėrat e fundit qė ndodhen ne rajon, barbarėt serbė ushtruan dhunime tė papara, nė Kroaci, Bosnje dhe sė fundi edhe nė Kosovė.Pra edhe nė Kosovė pėrveq vrasjeve, dėbimeve, djegieve, rrėnimeve,plackitjeve,kidnapimeve e burgosjeve ata bėnė edhe dhunime.Dhunimet janė tė rėnda pėr ēdo popull nė botė e posaēerisht pėr popullin tonė sepse
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-10-13, 18:45   #65
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Rugova i pėrjetshėm

Citim:
sepse historia di tė jetė e pamėshirshme edhe mė vetė vlerat mė tė mėdha tė dikujt.
po de,po,shum mire e paske than ti murrizi! ne fakt,"ne jemi vet ata qe e bejm te pameshirshme, Historin!...
madje i japim kahje ("sipas qefeve tona")
si psh,rreth dr.Rugoves/konkretisht,
kur e terhoqen me dhun nga "Prishtina per ne Beograd"!.
dhe ja qfare s'than kundershtaret e tij!..(
"gjaja qe ai ka shkua me deshir"),

Citim:
ne erdhėm prap aty te ajo pikė ku ai e kishte lėnė dikur me serbin, po de po, te bisedimet de.
,,prap ti me filozofit tua
,,megjithate, une nuk do ngurroi per pergjigjet,sa per kurreshtjet tua..Prandaj,besoi,se diqka do nxerresh ne konkluzion lidhur me pamjet e fotove sa po te sjellura para jushe..

Ps,(nje foto nje 1000 fjale thuhet ne nje tem)

dhe!Bota Sillet

Dallimi:
I pari dhunshem
I dyti me qef
Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 04-10-13 nė 18:48
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-10-13, 04:14   #66
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Rugova i pėrjetshėm

Vijoi,"ME NJE INTERVIST E THEN NE KOHEN E z.DR RUGOVA". TE DREJT PER DREJT NE ni studio te RTV KOSOVES-video"Nen thjerreza" I PYETUR? NGA z.GAZETARE-Dijana Toska.PER GJERA GJAN E GJATE MBI SKENEN E TIJ POLITIKE...E DERI TEK AJO E POPULLIT TE KOSOVES,menihere PAS LUFTE TE vitve 1998-99-ANDAJ JU LUS GJITHE JUVE
DASHAMIRE TE DARDANIS QE TE FUKUSOHI NE INTERVISTEN POSA TE SJELLUR PARA JUSH TE DREJT PER-DREJT mu permes te VIDEO...me besim qe secili prej jush ta ndjeni veten te lire ndaj mendimeve/shprehjeve me adekuate te ni "Intelektuali shqiptar te Kosoves".Si q'ishte,I madhi dr.Rugova-gjate gjithe mandatit te tij 4 vjeqar per "President Kosove/Faleminderit".

Ju deshiro argetim

Natyra.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 09-10-13 nė 04:21
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-01-14, 07:17   #67
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Rugova i pėrjetshėm

Ne vend te anetares natyra (ne pamundesi te saj qe te postoj)

Perkujtim te Lavdishem per Ty qe te patem Arkitek te Pavaresis dhe te Liris per KOSVEN DARDANE LAVDI


Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Ylli-1 : 24-01-14 nė 07:19
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-04-14, 15:48   #68
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Rugova i pėrjetshėm__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 4 (0 Anėtarėt dhe 4 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:54.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.