Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Kurani
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Kurani Besimtarėt myslimanė mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar dhe ndarė me njėri-tjetrin mėsimet fetare dhe experiencat e tyre tė jetės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-07-12, 23:13   #136
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

[FONT="Book Antiqua"]Urime muaji i Ramazanit , agjerim i lehte ! Zoti ju shperblefte ..


ne shenje mirnjohje per te gjithe qe agjerojne ..

Aferim ju qofte !.................................................. ....
mendimi im per agjerimin .
nuk e perceptoj si sakrifice te vogel apo permbushje Urdheri ,(si tjeret mundohen ta shpjegojne) . E konsideroj si veprimin me madhore nga vetja e Njeriut , ku trupi dhe shpirti nje here ne vit del nga egoizmi dhe tekave te tij e vehet ne shebim me sublim, perkushtim ndaj Tjetrit
.
[/FNT]
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga jadore : 20-07-12 nė 23:15
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 21-07-12, 02:14   #137
Codex
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Re: Muaji I Ramazanit

Perhajr Ramazani ju qoft ramazani o pipell-vllazer musliman Allahu qoft i knaqur me ne .

Allahu na i lehtsoft,pranoft agjerimin ne kete muaj te madhe te ramazanit.
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-07-12, 08:00   #138
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
Urime muaji i Ramazanit , agjerim i lehte ! Zoti ju shperblefte ..


ne shenje mirnjohje per te gjithe qe agjerojne ..

Aferim ju qofte !.................................................. ....
mendimi im per agjerimin .
nuk e perceptoj si sakrifice te vogel apo permbushje Urdheri ,(si tjeret mundohen ta shpjegojne) . E konsideroj si veprimin me madhore nga vetja e Njeriut , ku trupi dhe shpirti nje here ne vit del nga egoizmi dhe tekave te tij e vehet ne shebim me sublim, perkushtim ndaj Tjetrit .
E tėrė e kuqja, kėtu jemi shokė dhe kuptohemi nė ēdo kohė por "Pėrkushtim ndaj tjetrit"!!

Nėse ke menduar nė drejtimin e kuptuarjes mė mirė tė atij qė nuk ka tė hajė, mirė shumė.

Por njeriu me kėtė gjest nė " muajin e Ramazanit", (e thura nėn thonjėza sepse kėtė gjest njeriu mund ta bėjė kur tė don), bėnė hap tė madh drejt kuptuarjes sė vetvetes, kufinjtė e vetvetes duke vėnė shumė gram yndyrė nė pėrpunim.

Pėr kėtė thėnie tėnden, kam pak frikė mos i hupe simpatizuesit tu fetar hahahaha.

Por fitove njė tė fortė tash hhhhhhhahahahaha.
.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Artisti : 21-07-12 nė 08:02
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-07-12, 09:06   #139
Suelaa
 
Avatari i Suelaa
 
Anėtarėsuar: 16-06-10
Postime: 1,920
Suelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

I uroj gjith muslimanve urime mujin e Ramazanit e ishalla nje agjerim i lehte per te gjith.
__________________
Me mire te dish se sa te kesh.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Suelaa : 21-07-12 nė 09:06
Suelaa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-07-12, 12:58   #140
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Perhajr ju qoft Ramazani, ishalla te gjithe e agjeroni dhe kaloni sa me leht.

http://www.youtube.com/watch?v=WsWEQnpyTMQ
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-07-12, 13:50   #141
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti Shiko postimin
E tėrė e kuqja, kėtu jemi shokė dhe kuptohemi nė ēdo kohė por "Pėrkushtim ndaj tjetrit"!!

Nėse ke menduar nė drejtimin e kuptuarjes mė mirė tė atij qė nuk ka tė hajė, mirė shumė.

Por njeriu me kėtė gjest nė " muajin e Ramazanit", (e thura nėn thonjėza sepse kėtė gjest njeriu mund ta bėjė kur tė don), bėnė hap tė madh drejt kuptuarjes sė vetvetes, kufinjtė e vetvetes duke vėnė shumė gram yndyrė nė pėrpunim.

Pėr kėtė thėnie tėnden, kam pak frikė mos i hupe simpatizuesit tu fetar hahahaha.

Por fitove njė tė fortė tash hhhhhhhahahahaha.
.

.le pash nje Zot !
-nuk eshte krejte perkufizimi i Dynjase si mendon ti, Chokollata te Etc/se..


p.s.
perjashtimin qe bera e tu pergjigja ne kete rast , ke akt meshirimi dhe solidarizimi ndaj tjereve qe i Madhi i Plotefuqishem me ka pajise ne kete Muaj te Madhenum ..
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga jadore : 21-07-12 nė 13:53
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-07-12, 20:58   #142
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
.le pash nje Zot !
-nuk eshte krejte perkufizimi i Dynjase si mendon ti, Chokollata te Etc/se..

p.s.
perjashtimin qe bera e tu pergjigja ne kete rast , ke akt meshirimi dhe solidarizimi ndaj tjereve qe i Madhi i Plotefuqishem me ka pajise ne kete Muaj te Madhenum ..


Ejjj, unė as nuk tė pyeta e as nuk tu luta mu pėrgjigj!

Pėrkufizimin e Botės ( Dynjas pėr ty) e bėjė unė, sa pėr ETC, a po mi jep dy molla?

Tash tė pyeta, lexo, tash tė pyeta e tash mundesh mu pėrgjigj, pooorrrr, vetėm nėse ta lejojė unė. E kuptove!

Si tė pėrgjigjesh do ta fshij shkrimin.

Unė nė kėtė muaj jam mė i ashpėr se zakonisht!Haaaaaaaaaaaaaaahahhahahahahahhahaa


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-12, 17:51   #143
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Urime Muajin e Madherueshem te Ramazanit! Ju uroj agjerim te lehte e Allahu na e pranofte!
__________________
Quod me nutrit, me destruit!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-12, 02:33   #144
Lapsi
 
Avatari i Lapsi
 
Anėtarėsuar: 02-11-09
Vendndodhja: Ne ngjyren e ndergjegjes
Postime: 11,505
Lapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėmLapsi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Urime dhe agjerim te lehte.
Si do qe e perkufizojn te tjeret: ne kuptimin shpirteror te agjerimit permblidhen: parimi i dashurise, pasuron njeriun me virtyt te cilter, pasuron njeriun me vetedije vigjilente dhe te shendosh, e furnizon njeriun me kuptim kreativ te shpreses duke qene optimist per jeten, i meson njeriut durimin dhe zemergjeresin, ei meson njeriut te perballet me veshtiresi, i meson si te kurseje... e meson ne urtesi, disiplin dhe mbijetes te shendosh
__________________
Lapsi ėshtė i shenjtė, mirėpo nuk ėshtė shenjtėri tė shkruash ēmendurira...
Lapsi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-07-12, 09:27   #145
jEtA_1
My Eye
 
Avatari i jEtA_1
 
Anėtarėsuar: 01-01-07
Vendndodhja: Londer
Postime: 3,564
jEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Urime muaji i shejt i ramazanit dhe agjerim te leht per te gjithe ata qe jane duke agjeruar
__________________
Ne endra nene po me vjene ralle
Ndonse te varri kame ardhur shpesh
Cdo lot i imi pikon vec malle
Ti nuk me flet vetem buzqesh...
jEtA_1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-07-12, 04:04   #146
Besi:)
 
Anėtarėsuar: 08-11-10
Postime: 451
Besi:) e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Gjith komunitetit Mysliman Urima muaji i shenjet i Ramazanit dhe ju deshiroj agjerim te lehet atyre qe agjerojne kurse paqe dhe toleranc ne pergjithesi ..
Gezuar
Besi:) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-07-12, 16:40   #147
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Avatari i Qika^Me^Kule
 
Anėtarėsuar: 26-02-09
Vendndodhja: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Postime: 13,735
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Pranoni pergezimet dhe urimet e mia me rasrtin e muajit te shenjet te ramazanit .
Nga zemra ju deshiroj agjerim te lehte , shpirtbardhesi te madhe , shendet , dhe harmoni familiare e ndernjerzore.
Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-07-12, 18:26   #148
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Hajde more me hajr na kofte e mire se na ka ardhe ky mysafire i gzuar qe pak do te na lodhe fizikishte po do na pastron e lehteson shume shpirtnishte. Hajde PERHAJR per ata qe e agjerojne ju dua cmos bej per juve... e sa per ata qe nuk e agjerojne ju kisha lute me menu edhe nihere se qeto dite e kete shperblim se nxojne ma, ja paq e kan! nejse, se ka edhe prej atyre "qe e kane zemren e paster" edhe mendja tyre s'kane nevoje me agjeru, e qetyne ju kisha thone bile pak le te fshehen pak si tinzash e jo mu ekspozu open air kishe demek une... pi din ju :))

Hajde tung ihere se qe ma veq kush u korrite edhe gjysme ore iftari ..

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga valiii : 27-07-12 nė 18:27
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-07-12, 19:49   #149
Kosova19
 
Avatari i Kosova19
 
Anėtarėsuar: 29-11-07
Postime: 801
Kosova19 i respektuarKosova19 i respektuarKosova19 i respektuarKosova19 i respektuarKosova19 i respektuarKosova19 i respektuar
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

E pyeten Ibn Mesudin:
"Si e prisnit muajin e Ramazanit ju?"
Tha: "Nuk kishte asnje nga qe e priste henen dhe ne zemren e tij kishte urrejtje per vellain e tij musliman"
__________________
"Ringjalleni tė vėrtetėn duke e pėrhapur dhe duke e pėrkujtuar, mbyteni tė kotėn duke e refuzuar dhe duke e bojkotuar" nga vllau ynė Muhamed et-Temmimi.
Kosova19 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-07-12, 03:47   #150
Dallandyshja_718
Malsore per jete!
 
Avatari i Dallandyshja_718
 
Anėtarėsuar: 17-10-08
Vendndodhja: Ne perendim... :D:)
Postime: 4,352
Dallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Muaji I Ramazanit

Agjerim te lehte te gjithe agjeruesve! Allahu n'a e pranoft agjerimin dhe n'a shperbleft me t'mirat e Tij! Amin!


__________________
Me viēa nuk l’vrohet!
Dallandyshja_718 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 13 (0 Anėtarėt dhe 13 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:29.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.