Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika > Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006
Emri
Fjalėkalimi
Dr Ibrahim Rugova 1944 - 2006 Mė 21 janar 2006 pushon sė rrahuri zemra e Presidentit tė Parė tė Kosovės, Dr Ibrahim RugovaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-09-12, 14:33   #46
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Rugova i pėrjetshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Domira Shiko postimin
Po qe se menyra e re e te menduarit te njeriut te lire u mboll ne mendjet dhe shpirtin e shqiptareve ne Kosove dhe pastaj kjo u shenderrua ne guxim veprues te njeriut te lire, atehere ky ndryshim i ri e ka nje emer, Ibrahim Rugova!

Mendja, shpirti dhe veprimi i njeriut te cliruar permbrenda u be celes i rezultatit te nje rrugetimi te gjate qe quhet Liri faktike kolektive dhe perfundimtare e shqiptareve.

Njeriu i cili diti qe ta zgjoje shpirtin e njeriut te cliruar mendesisht dhe veprueshem, ishte Ibrahim Rugova.

Pastaj shpirti dhe mendja e cliruar e shqiptareve ne Kosove e pati lehte ta pranoje edhe durimin dhe veprimin racional si rruge te drejte drejt fitores te se keqes, se keqes se eger e te dhunshme te shtetit serb qe po mbreteronte me dekada mbi popullaten shqiptare ne Kosove.

Kjo menyre e rrezistences njerezore per Liri i rrenoi te gjitha argumentet e propagandat e Serbise se shqiptaret jane te eger, primtiv, te dhunshem, te pacivilizuar dhe pa dashuri.

Pjese e pashkeputshme e ketij qendrimi te ringjallur qyteterues te shqiptareve ishte edhe terheqja e vazhdueshme e verejtjes te Presidentit Rugova se; neqoftese me mjete paqesore dhe civilizuese nuk arrihet Liria atehere shqiptaret do te jene te detyruar qe ti rrokin armet!

Me thoni ju lutem a mund te jete e vdekshme kjo ringjallje shpirterore dhe mendore e shqiptareve dhe se ketejmi a mund te jete i vdekshem njeriu nga i cili populli e pranoi me dashuri te madhe kete ringjallje!

Kesaj menyre te "luftes" per Liri iu perkul e gjithe bota demokratike!

Prandaj Ibrahim Rugova eshte i perjetshem!
me keqardhje me duhet te citoj , Hartim keshtu ke ky-a !ulu , pesshe me yll .

Halla e pat nje koment te bukur , ( spo ja citoj se po pritoj , e keni poshte te shenuar )

(tash ishalla nuk me lexon Nexha , se nuk me fol me goj e per sa te kam jete )
po mendimi im eshte ky ,
Rastisi te jete ne nje kohe kyqe , te errt , duke shfrytezuar letragjine kolektive te nje populli e kthej ne pacifizem ( jo qe nuk ishte vet, ishte ) cmoj guximin e tij , per mua mbet lidership
por kur jemi tek vlersimi i punes dhe dijes ,personalisht jam shume skeptike ketu anashkalohet puna e nje akademie te tere qe e udheheqnin ne prapavije .
a me lejohet ta gjykoj , nuk me lejohet . pike
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 10-09-12, 14:53   #47
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Rugova i pėrjetshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
me keqardhje me duhet te citoj , Hartim keshtu ke ky-a !ulu , pesshe me yll .

Halla e pat nje koment te bukur , ( spo ja citoj se po pritoj , e keni poshte te shenuar )

(tash ishalla nuk me lexon Nexha , se nuk me fol me goj e per sa te kam jete )
po mendimi im eshte ky ,
Rastisi te jete ne nje kohe kyqe , te errt , duke shfrytezuar letragjine kolektive te nje populli e kthej ne pacifizem ( jo qe nuk ishte vet, ishte ) cmoj guximin e tij , per mua mbet lidership
por kur jemi tek vlersimi i punes dhe dijes ,personalisht jam shume skeptike ketu anashkalohet puna e nje akademie te tere qe e udheheqnin ne prapavije .
a me lejohet ta gjykoj , nuk me lejohet . pike

Po mendimi yt ky. Dhe i te pakteve ka dashte Zoti!

Une mendimet tua nuk i cmoj fare! A din pse? Sepse i keqperdor shkronjat...kush te ka than ty se ti din me vleresu dijet enjerzve e posaqerisht njerzve dijen dhe aftesite politike e diplomatike te te cilit i ka vlersu bota, jo vetem me mirenjohje por edhe me kontribut per ta cliru nje popull.

Kush te ka thane ty se ti ke te drejte te vleresosh me fyerje mendime e formulime te njerzve, forumistave!

Njerzit formulohen ashtu si kane qejf. Deri sa nuk te fyejne ty, pse po vjell vner saher qe postoj pa ta vnu veshin ty jo se jo, por duke shkru ashtu si mendoj.
Apo ndoshta po te pengon qe po shkruaj!

Kush te ka than ty se vlen ti aq shume sa po pretendon ti per veti?

Maje veten te kam than shum her sepse pos naivitetit nuk ke deshmu dicka tjeter ne ket forum vec...

__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Domira : 10-09-12 nė 14:59
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-12, 14:59   #48
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Rugova i pėrjetshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Domira Shiko postimin
Po qe se menyra e re e te menduarit te njeriut te lire u mboll ne mendjet dhe shpirtin e shqiptareve ne Kosove dhe pastaj kjo u shenderrua ne guxim veprues te njeriut te lire, atehere ky ndryshim i ri e ka nje emer, Ibrahim Rugova!


Mendja, shpirti dhe veprimi i njeriut te cliruar permbrenda u be celes i rezultatit te nje rrugetimi te gjate qe quhet Liri faktike kolektive dhe perfundimtare e shqiptareve.


Njeriu i cili diti qe ta zgjoje shpirtin e njeriut te cliruar mendesisht dhe veprueshem, ishte Ibrahim Rugova.


Pastaj shpirti dhe mendja e cliruar e shqiptareve ne Kosove e pati lehte ta pranoje edhe durimin dhe veprimin racional si rruge te drejte drejt fitores te se keqes, se keqes se eger e te dhunshme te shtetit serb qe po mbreteronte me dekada mbi popullaten shqiptare ne Kosove.


Kjo menyre e rrezistences njerezore per Liri i rrenoi te gjitha argumentet e propagandat e Serbise se shqiptaret jane te eger, primtiv, te dhunshem, te pacivilizuar dhe pa dashuri.


Pjese e pashkeputshme e ketij qendrimi te ringjallur qyteterues te shqiptareve ishte edhe terheqja e vazhdueshme e verejtjes te Presidentit Rugova se; neqoftese me mjete paqesore dhe civilizuese nuk arrihet Liria atehere shqiptaret do te jene te detyruar qe ti rrokin armet!


Me thoni ju lutem a mund te jete e vdekshme kjo ringjallje shpirterore dhe mendore e shqiptareve dhe se ketejmi a mund te jete i vdekshem njeriu nga i cili populli e pranoi me dashuri te madhe kete ringjallje!


Kesaj menyre te "luftes" per Liri iu perkul e gjithe bota demokratike!


Prandaj Ibrahim Rugova eshte i perjetshem!

Ulu e tuj e lexu nga cdo mendim tendin , paralelisht kujto popullin pergjate historise ,kujto historine e keti populli .

atehere do e gjesh pergjigjen, pse te replikoj ..
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-12, 15:04   #49
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Rugova i pėrjetshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin

Ulu e tuj e lexu nga cdo mendim tendin , paralelisht kujto popullin pergjate historise ,kujto historine e keti populli .

atehere do e gjesh pergjigjen, pse te replikoj ..

Lej pallavrat Jadore...

Tema eshte per Rugoven. Ata te te historise., ata te cilet kane sakrifikuar me dekada..na kane thane dhe po na thone: Rugova i perjetshem!
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Domira : 10-09-12 nė 15:08
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-12, 15:16   #50
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: Rugova i pėrjetshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Domira Shiko postimin

Lej pallavrat Jadore...

Tema eshte per Rugoven. Ata te te historise., ata te cilet kane sakrifikuar me dekada..na kane thane dhe po na thone: Rugova i perjetshem!
e ti , hajt ta marr si " mendim i imi ". shkruaje te pakten citat , paqe e taze i kemi raportet virtuale ne diskutim , te pakten ..
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-12, 15:32   #51
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Rugova i pėrjetshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Domira Shiko postimin
Po qe se menyra e re e te menduarit te njeriut te lire u mboll ne mendjet dhe shpirtin e shqiptareve ne Kosove dhe pastaj kjo u shenderrua ne guxim veprues te njeriut te lire, atehere ky ndryshim i ri e ka nje emer, Ibrahim Rugova!

Mendja, shpirti dhe veprimi i njeriut te cliruar permbrenda u be celes i rezultatit te nje rrugetimi te gjate qe quhet Liri faktike kolektive dhe perfundimtare e shqiptareve.

Njeriu i cili diti qe ta zgjoje shpirtin e njeriut te cliruar mendesisht dhe veprueshem, ishte Ibrahim Rugova.

Pastaj shpirti dhe mendja e cliruar e shqiptareve ne Kosove e pati lehte ta pranoje edhe durimin dhe veprimin racional si rruge te drejte drejt fitores te se keqes, se keqes se eger e te dhunshme te shtetit serb qe po mbreteronte me dekada mbi popullaten shqiptare ne Kosove.

Kjo menyre e rrezistences njerezore per Liri i rrenoi te gjitha argumentet e propagandat e Serbise se shqiptaret jane te eger, primtiv, te dhunshem, te pacivilizuar dhe pa dashuri.

Pjese e pashkeputshme e ketij qendrimi te ringjallur qyteterues te shqiptareve ishte edhe terheqja e vazhdueshme e verejtjes te Presidentit Rugova se; neqoftese me mjete paqesore dhe civilizuese nuk arrihet Liria atehere shqiptaret do te jene te detyruar qe ti rrokin armet!

Me thoni ju lutem a mund te jete e vdekshme kjo ringjallje shpirterore dhe mendore e shqiptareve dhe se ketejmi a mund te jete i vdekshem njeriu nga i cili populli e pranoi me dashuri te madhe kete ringjallje!

Kesaj menyre te "luftes" per Liri iu perkul e gjithe bota demokratike!

Prandaj Ibrahim Rugova eshte i perjetshem!
A me lejohet me ba nje kopje ne leter? me i ba edhe nje kornize ,ja vlen te ruhet edhe ne ate menyr se ketu mund te mos gjindet nje dite - ky mendim i ndritur, per-kushtuar nje Mendjendrituri.
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-09-12, 17:18   #52
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Rugova i pėrjetshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga sherri Shiko postimin
A me lejohet me ba nje kopje ne leter? me i ba edhe nje kornize ,ja vlen te ruhet edhe ne ate menyr se ketu mund te mos gjindet nje dite - ky mendim i ndritur, per-kushtuar nje Mendjendrituri.
Falemnderit sherri. Po me knaqsi nese e shihni te arsyshme bene kopje, me nderoni edhe mua!
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-10-12, 22:26   #53
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Rugova i pėrjetshėm

me te vertet gjeni e kombit qysh at,here e kish pas njoft HASHIMIN qe esht tradhtar ka pas than kurr me HASHIM THAQIN e kish pas dit se esht i deleguar i UDBes per me i dhan kahje tjter KOSOVES tani veq u deshmue me kto bisedime e me insistimin per bisedime tjera
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-09-13, 16:53   #54
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Rugova i pėrjetshėm

http://www.youtube.com/watch?feature...rvDLUg_PhA#t=0http://www.youtube.com/watch?feature...LI8ZCT47Nw#t=0http://www.youtube.com/watch?feature...PwUfClbbVc#t=0
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Guri i madh : 27-09-13 nė 16:55
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-09-13, 20:16   #55
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,490
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Rugova i pėrjetshėm

Sinqerisht me pelqeu shtatorja e Rugoves, ky ishte pak ndryshe nga ata me shpata e alltija e zerzele...
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-09-13, 04:25   #56
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Rugova i pėrjetshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
Sinqerisht me pelqeu shtatorja e Rugoves, ky ishte pak ndryshe nga ata me shpata e alltija e zerzele...
Me vjen mire kur degjoi mendime te tilla,nga burra shqiptar...:)))

qdo respekt

Natyra.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 29-09-13 nė 04:26
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-09-13, 12:46   #57
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Rugova i pėrjetshėm

Tani u sigurova edhe une se Rugava u ngrit nė pėrjetsi me shtatore betoni?
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-09-13, 16:34   #58
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Rugova i pėrjetshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari Shiko postimin
Tani u sigurova edhe une se Rugava u ngrit nė pėrjetsi me shtatore betoni?
Ty ta marojme nja t'*arit ;)
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-09-13, 16:47   #59
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: Rugova i pėrjetshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga sherri Shiko postimin
Ty ta marojme nja t'*arit ;)
Ti nuk tru te kuptosh se cka kam dasht te them unė.Sidoqft..ta mbarojme ty nje me karoce gabelesh...
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-09-13, 19:09   #60
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Re: Rugova i pėrjetshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari Shiko postimin
Tani u sigurova edhe une se Rugava u ngrit nė pėrjetsi me shtatore betoni?
Si gjithe tjeret prej betoni dhe Rugova.Askujt sju be prej argjendi!

Meqe,Rugova dhe pa shtatore ishte RUGOV...dhe do mbetet ashtu si duhet tjet burri.


natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:56.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.