Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-01-21, 11:55   #1
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,691
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Romani ynė

UNĖ BANOJ NĖ RRUGĖN "DARDANIA. DE "


Cila stinė ishte, nuk mė kujtohet por e di , dita ishte me diell dhe e ngrohėt.
Trokita nė njė portė, tė madhe druri, dhe kur u hap para meje doli njė burrė shėndet lig, i hajthshėm dhe mė njė zė shumė melodik mė dėshiroj mirė se ardhje.
Unė jam Bondi, mė tha!
Nė njėfarė dore, jam kujdestarė pėr kėtė rrugė!
Mirė se ju gjeta, i thash!
Mirė se erdhe, e paqim njė ndejė tė mirė!
Nėse me lejoni do tė ju falnja njė kėshillė sa pėr fillim, mė tha.
Jemi shumė e nė kallabllak ka shumėēka qė ndoshta edhe nuk na pelqen. Ju jeni i ri kėtu dhe faljani kohės durimin!
E ndėgjova dhe, sinqerisht, mė ra shumė mirė ....

(Vazhdojeni, mundėsisht pa shkėputje tė mendimit dhe temes. )


__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga GURI SYLAJ : 02-01-21 nė 11:56
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 02-01-21, 12:25   #2
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,437
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Romani ynė

S'mbaj mend ardhjen ,e si trokita,por mbaj mend zhurmimin e brendshem te konakeve dardane.
Te gjithe elementet krijonin nje atmosfere sa here here me rrembente oret,edhe here here i beja pyetje vetes ,,,,!

C'kerkoj ketu ?
Ndal beg se ka hendek!

Ne lapsat shumengjyresh krijonin pentagrame t'cuditshem.
Ndoshta ky ish thelbi ,kjo ish esenca se aty ne teresi kish kuptimin e nje shoqerie te tere.

Me vitet testohesh.
Kish arkitekte t'arrire!
Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga elvio : 02-01-21 nė 12:27
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:45.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.