Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-10-20, 12:00   #1
power8
 
Avatari i power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 335
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Dua Lipa: Mos u ndjeni rehat me sondazhet parazgjedhore, shkoni dhe votoni pėr ta lar

Kėngėtarja shqiptare me renome botėrore, Dua Lipa, ka treguar suportin e saj pėr kandidatin amerikan, Joe Biden, nė zgjedhjet presidenciale nė Amerikė.

Ajo ka dalė hapur kundėr presidentit aktual tė ShBA-sė, Donald Trump, duke kėrkuar nga amerikanėt qė ta bojkotojnė.
Nė mbishkrimin e kėsaj infografike, Lipa u ka kėrkuar ndjekėsve tė saj qė tė mos entuziazmohen nga ky rezultat, por tė shkojnė dhe tė votojnė.

“Mos u ndjeni rehat me kėtė rezultat, shkoni jashtė dhe votojeni atė jashtė kėsaj loje”, ka shkruar Dua, referuar Trumpit.

Dua pėrndryshe javė mė parė kishte realizuar njė video, duke treguar njė nga arsyet qė po mbėshtet Bidenin nė kėto zgjedhje – duke cekur ndihmėn qė ai ka dhėnė pėr Kosovėn nė periudhat e saj tė vėshtira.

“Pėrshėndetje tė gjithėve, ėshtė Dua Lipa kėtu. Vota juaj nuk ka qenė kurrė kaq e plotfuqishme. Joe Biden qėndroi me neve kur Kosova u ballafaqua me njė katastrofė njerėzore. Dhe ai dhe Kamala Harris besuan nė demokraci dhe institucionet ndėrkombėtare. Pėr ju qė po votoni pėr herė tė parė, jam kaq krenare, bėjeni njė ditė qė mbahet mend, sillni familjarėt tuaj dhe bėjeni njė ditė pėr t’u festuar. Bėhuni ndryshimi qė na duhet”, tha artistja me origjinė nga Kosova. /Telegrafi/
-------
https://telegrafi.com/dua-lipa-mos-u...rguar-trumpin/


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:55.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.