Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
Emri
Fjalėkalimi
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 05-03-14, 13:18   #796
Dardani_K1
 
Avatari i Dardani_K1
 
Anėtarėsuar: 15-09-05
Postime: 427
Dardani_K1 e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Mbi 100 maune bllokojnė kufirin Shqipėri-Kosovė

Daēiq: Njė shpullė Thaēit, mė lehtė do tė ishte

Kryeministri i Serbisė, Ivica Daēiq ka thėnė deklaruar se Serbia nė vitin 2020 mund tė jetė nė agjendė pėr anėtarėsim nė BE si anėtare e plotfuqishme.

Daēiq ka thėnė se Serbia para kėsaj duhet tė jetė e pėrkushtuar qė t’i vazhdoj negociatat me BE-nė, si dhe vazhdimin e dialogut me Prishtinėn.

“Ēfarėdo qė dikush flet pėr kėtė qeveri, ajo do tė mbetet nė histori tė Serbia si qeveria e cila gjatė mandatit tė saj i ka nisur negociatat pėr anėtarėsim nė BE. Ky ėshtė hapi historik qė neve na i hap dyert pėr vitin 2020 qė ne tė mund tė jemi nė agjendėn e BE-sė pėr anėtarėsim”, ka thėnė Daēiq nė Kopaonik, nė forumin e biznesit.

“Pėr mua mė lehtė dhe mė bukur nė kampanjėn elektorale do tė ishte sikur t’ia jepja njė flakaresh Hashim Thaēit sesa tė bisedoja me tė, ashtu siē i kam thėnė nė Bruksel – qė do tė ishte mė mirė qė ta tė rrihemi para zgjedhjeve”, ka thėnė kryeministri serb, raporton Tanjug.

Megjithatė, ka shtuar ai, pėrfaqėsuesja e lartė e BE-sė pėr politikė tė jashtme dhe siguri, Catherine Ashton kėrkon qė tash bisedimet tė vazhdojnė.

“Kanė kėrkuar qė mė 13 mars tė vazhdojė dialogu, qė ėshtė dita e fundit e fushatės zgjedhore dhe bash nė ketė datė duhet tė shihem me Thaēin – kjo ėshtė fushatė e mire a?”, ka thėnė Daēiq.


“Pėr mua mė lehtė dhe mė bukur nė kampanjėn elektorale do tė ishte sikur t’ia jepja njė flakaresh Hashim Thaēit sesa tė bisedoja me tė, ashtu siē i kam thėnė nė Bruksel – qė do tė ishte mė mirė qė ta tė rrihemi para zgjedhjeve”
Dardani_K1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 05-03-14, 13:22   #797
Dardani_K1
 
Avatari i Dardani_K1
 
Anėtarėsuar: 15-09-05
Postime: 427
Dardani_K1 e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Mbi 100 maune bllokojnė kufirin Shqipėri-Kosovė

Ja shihne se kend bisedon Thaqi se i ka humb krenaria e Shqiptarit e ky i mjeri as nje fjalse qet nga goja por e len qe Dqiqi me e ofendu krenaria e qeveritarve tane ka ara aqe poshte qe me pare i blen ashtu siq jane. me thanen te drejten Serbet ma para vdesin nga uria dhe nuk hyjn ne Evrop se me ju nenshtru te huajve dhe me lane dinjitetin me i ra posht per kete jau kame lakmi se jane njerez qe e dojn veten popullin e vet dhe jane luftetar dinjiteti te serbet zen vendin e pare.
Dardani_K1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-05-14, 20:49   #798
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Lajme aktuale nga vendi !

ndegjone rrefimin e Naser osmanit ne Fix fare rreth arrestimeve te fundit


http://www.youtube.com/watch?v=30DTnyzC5mg
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-05-14, 14:12   #799
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Lajme aktuale nga vendi !

Qeveria bllokon faqen zyrtare tė Adem Jasharit

Bota Sot | 11.05.2014 14:33
Share on twitter Share on jappy Share on facebook Share on email More Sharing Services 0


Faqja zyrtare e komandantit tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, Adem Jashari ėshtė bllokuar pėrkohėsisht.
Nėse hyni nė faqen web "www.ademjashari.com", do tiu dalė njė njoftim, ku thuhet ' Me keqardhje ju njoftojmė qė me kėrkesėn e zyrtarėve qeveritar Naim Gjoshi dhe Idriz Blakaj, mbyllet hostingu i faqes Adem Jashari pėr njė kohė tė pacaktuar'.
Posa hyn nė faqe, tė shfaqen edhe adresat e maileve tė Gjoshit dhe tė Bllakajt.
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-05-14, 19:09   #800
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Titulli: Lajme aktuale nga vendi !

“Zyra e Kosovės” e quan cinike ofertėn pėr ndihmė tė FSK-sė nė Serbi25.05.2014

E ashtuquajtura zyrė pėr Kosovėn ka kumtuar se ėshtė tmerruar me, siē ka thėnė ajo, me cinizmin e autoriteteve tė Prishtinės,qė Beogradit i kanė ofruar ndihmėn e njėsive speciale tė FSK-sė.

"Zyra pėr Kosovėn ėshtė tmerruar me cinizmin dhe me pa korrektėsinė e pushtetit tė Prishtinės,i cili, pėrmes tė tė ashtuquajturit ministėr Agima Ēeku i ofroi Beogradit ndihmė tė njėsive speciale pėr mbrojtje nga katastrofat natyrore nga Forcat e Sigurisė sė Kosovės me theksimin se ato kanė vullnet tė shkojnė me pajisje nė Serbi nėse kėtė e kėrkon Qeveria e Serbisė”, thotė kumtesa qė e publikon B92, transmeton Koha.net.

Nė kohėn kur nė Serbi numėrohen viktimat dhe evidentohen dėmet e bėra nga vėrshimet e pa mbajtura ndėr mend deri mė tash, kryeministri i Kosovės Hashim Thaēi ofron ndihmė tė atyre forcave tė cilat, siē thotė kumtesa, populli serb nė Kosovė i mban nė mend vetėm pėr tė keq.

"Tė dala nga mėngėt e famėkeqes tė tė ashtuquajturės Ushtri Ēlirimtare e Kosovė, Forcat e Sigurisė sė Kosovės asociojnė nė shumė krime pėr tė cilat heshtet, e tė cilat, me formimin e Gjyqit Special

Ndėrkombėtar pėr Krime Lufte, mė nė fund, shpresojmė se do tė zbardhen", thotė kumtesa dhe shton se ėshtė e “palejueshme qė derisa gjithė bota e qytetėruar nė kėtė moment bashkėndjen me Serbinė dhe dėrgon ndihma tė pakursyera, Hashim Thaēi shfrytėzon ditės e zisė qė pėrmes medieve, me qėllime parazgjedhor, tė promovojė tė ashtuquajturėn Ushtri tė Kosovės”, thotė kumtesa e kėsaj Zyre.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-07-14, 16:04   #801
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Lajme aktuale nga vendi !

Lopėt pushojnė midis autostradės sė kombit
16:51 / E shtunė, 19 Korrik 20140

Njė kope lopėsh i ka kapur i nxehti, e janė shtrirė mu nė mes tė rrugės sė kombit. Nė hyrje tė autostradės “Ibrahim Rugova” dy lopė janė shtrirė pėrmbi vinė ndarėse, e njė tjetėr pak metra larg tyre qėndron nė kėmbė.

Fotografinė e ka bėrė vizitorja Hana Shala, e cila po kthehej nga Shqipėria. E kjo nuk ėshtė hera e parė qė kafshėt e buta, sidomos lopėt, hasen nė autostradėn e kobit, duke paraqitur kėshtu rrezik tė madh pėr automjetet qė kalojnė andej.

http://www.gazetatribuna.com/foto.ph...a=foto_lajm_in
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Guri i madh : 19-07-14 nė 16:07
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-09-14, 21:12   #802
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Lajme aktuale nga vendi !

Tregtarėt nė Skenderaj detyrohen tė paguajnė qira pėr kompaninė e lidhur me Lushtakun


Tregtarėve tė Skenderajt po u rrėnohen lokalet nė tė cilat punuan pėrreth 10 vite, raporton KTV.
Ndonėse komuna thot se u ka siguruar njė lokacion tjetėr, ata po refuzojn tė vendosen atje pasi qė thonė se nuk kan para tė mjaftueshme pėr tė paguar qira.
Opozita nė Skenderaj thotė se tregtarėt po detyrohen tė shkojnė nė njė lokacion tė ri dhe tė paguajn qira pėr njė kompani e cila ėshtė e lidhur me kreun e komunės sė Skenderajt Sami Lushtakun.
Zyrtarėt e komunės sė Skenderajt thonė se ky lokacion nė tė cilin deri mė tani ka vepruar tregu i gjelbėr ėshtė pronė e komunės dhe zhvendosja e kėtyre tregtarėve do tė bėhet nė njė lokacion i cili i plotėson kushtet pėr veprimtarinė e tregut me tarifa tė favorshme pėr kėta tregtar .
Sipas Kocit ky lokacion do tė jetė i dedikuar pėr stacionin e autobusėve pasi qė AKP-ja, ka privatizuar vendin nė tė cilin ndodhet aktualisht stacioni i autobusėve.
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 26-09-14 nė 16:39 Arsyeja: Nuk lejohen linqet, kopjo tekstin dhe vendose ketu !!!
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-14, 21:15   #803
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Lajme aktuale nga vendi !

Nė Gjermani del nė shitje “Droni shqiptar”


Njė supermarket nė Gjermani i Media Market ka shfrytėzuar ngjarjen e Beogradit pėr tė promovuar mallrat e tij.

Tipin e Dronit qė pėrdori djaloshi shqiptar pėr tė valvitur posterin me simbole shqiptare mbi stadium e kanė quajtur “Droni shqiptar”.

Me humor punonjėsit e marketingut kanė shėnuar shesim “Dron shqiptar”, flamurin e keni falas.
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Guri i madh : 16-10-14 nė 21:16
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-14, 15:53   #804
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Lajme aktuale nga vendi !

SHENJĖ E MIRĖ
NĖ TELEVIZIONIN RUS, SERBIA PA KOSOVĖNTelevizioni shtetėror rus, duke raportuar pėr vizitėn e presidentit tė Rusisė, Vladimir Putin, nė Beograd, ka paraqitur hartėn e Serbisė “pa Kosovėn”, njofton B92.

Nė lajmet e kanalit tė parė, pas paralajmėrimit, ėshtė kyēur reporteri nga vendi i ngjarjes dhe ėshtė shfaqur grafika e territorit tė ish-Jugosllavisė.

Ngjyra e Serbisė nė kėtė grafikė, ka dalluar nga ajo e Kosovės.

Rusia, ashtu si edhe Serbia, kundėrshton fuqishėm pavarėsinė e Kosovės.
__________________
KOMBI MBI TĖ GJITHA
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-10-14, 15:55   #805
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Lajme aktuale nga vendi !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ylli-1 Shiko postimin
SHENJĖ E MIRĖ
NĖ TELEVIZIONIN RUS, SERBIA PA KOSOVĖNTelevizioni shtetėror rus, duke raportuar pėr vizitėn e presidentit tė Rusisė, Vladimir Putin, nė Beograd, ka paraqitur hartėn e Serbisė “pa Kosovėn”, njofton B92.

Nė lajmet e kanalit tė parė, pas paralajmėrimit, ėshtė kyēur reporteri nga vendi i ngjarjes dhe ėshtė shfaqur grafika e territorit tė ish-Jugosllavisė.

Ngjyra e Serbisė nė kėtė grafikė, ka dalluar nga ajo e Kosovės.

Rusia, ashtu si edhe Serbia, kundėrshton fuqishėm pavarėsinė e Kosovės.


Edhe njė rast :


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-14, 09:23   #806
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim “Süddeutsche Zeitung”: Hashim Thaēi mund tė dalė para gjyqit.

Bota Sot | 21.11.2014 00:17“Süddeutsche Zeitung” nė tekstin qė do tė botoj nė numrin e sė premtes shkruan se koalicioni PDK- LDK i arritur tė mėrkurėn nė mbrėmje ndėrmjet liderit tė PDK-sė, Hashim Thaēi dhe atij tė LDK-sė, Isa Mustafa mund tė dėshtoj pėr faktin se i pari i PDK-sė mund tė pėrballet me drejtėsinė.

“Tė mėrkurėn Thaēi u takua te presidentja Atifete Jahjaga me gjoja armikun e tij mė tė madh, shefin e LDK-sė Mustafa. Aty ishte edhe ambasadorja shumė me ndikim e SHBA-ve nė Prishtinė, Tracey Ann Jacobson, nė rolin e mbretbėrėses. Rezultati i takimit: PDK e Thaēi dhe LDK e Rugovės krijojnė njė qeveri koalicioni. Ndoshta Mustafa do tė bėhet kryeministėr i ri dhe Thaēi mė 2016 president i ri i Kosovės. Por, Thaēi e mohoi se ka hequr dorė nga posti i kryeministrit”, thuhet ndėr tė tjera nė kėtė gazetė, ku testi i plotė pritet tė botohet nė numrin e sė premtes.
Sipas kėsaj gazete, koalicioni pėrkundėr animoziteteve, jetėgjatėsia e tij varet edhe nga mundėsia qė Hashim Thaēi tė pėrballet me drejtėsinė.
“Se a do tė arrihet vėrtet koalicioni i synuar (PDK-LDK, v.j.), pėr tė cilin tani po negociojnė grupet punuese, dhe a do tė ketė jetė tė gjatė mbetet e paqartė – jo vetėm pėr shkak tė shumė animoziteteve. Thaēi pėr shembull mund tė dalė para gjyqit, siē ka ndodhur shumė ish-komandantė tė tjerė rajonalė para tij”, thuhet ndėr tė tjera nė paralajmėrimin e shkrimit tė kėsaj gazete, qė pritet tė botohet nė numrin e sė premtes.

>>Lajmi nė Süddeutsche Zeitung
__________________
KOMBI MBI TĖ GJITHA
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-14, 15:52   #807
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: “Süddeutsche Zeitung”: Hashim Thaēi mund tė dalė para gjyqit.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ylli-1 Shiko postimin
Bota Sot | 21.11.2014 00:17“Süddeutsche Zeitung” nė tekstin qė do tė botoj nė numrin e sė premtes shkruan se koalicioni PDK- LDK i arritur tė mėrkurėn nė mbrėmje ndėrmjet liderit tė PDK-sė, Hashim Thaēi dhe atij tė LDK-sė, Isa Mustafa mund tė dėshtoj pėr faktin se i pari i PDK-sė mund tė pėrballet me drejtėsinė.

“Tė mėrkurėn Thaēi u takua te presidentja Atifete Jahjaga me gjoja armikun e tij mė tė madh, shefin e LDK-sė Mustafa. Aty ishte edhe ambasadorja shumė me ndikim e SHBA-ve nė Prishtinė, Tracey Ann Jacobson, nė rolin e mbretbėrėses. Rezultati i takimit: PDK e Thaēi dhe LDK e Rugovės krijojnė njė qeveri koalicioni. Ndoshta Mustafa do tė bėhet kryeministėr i ri dhe Thaēi mė 2016 president i ri i Kosovės. Por, Thaēi e mohoi se ka hequr dorė nga posti i kryeministrit”, thuhet ndėr tė tjera nė kėtė gazetė, ku testi i plotė pritet tė botohet nė numrin e sė premtes.
Sipas kėsaj gazete, koalicioni pėrkundėr animoziteteve, jetėgjatėsia e tij varet edhe nga mundėsia qė Hashim Thaēi tė pėrballet me drejtėsinė.
“Se a do tė arrihet vėrtet koalicioni i synuar (PDK-LDK, v.j.), pėr tė cilin tani po negociojnė grupet punuese, dhe a do tė ketė jetė tė gjatė mbetet e paqartė – jo vetėm pėr shkak tė shumė animoziteteve. Thaēi pėr shembull mund tė dalė para gjyqit, siē ka ndodhur shumė ish-komandantė tė tjerė rajonalė para tij”, thuhet ndėr tė tjera nė paralajmėrimin e shkrimit tė kėsaj gazete, qė pritet tė botohet nė numrin e sė premtes.

>>Lajmi nė Süddeutsche Zeitung

"Mund te dale para gjyqit" eshte vetem nje supozim idiot apsurd.
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-11-14, 07:42   #808
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Lajme aktuale nga vendi !

Ja pasojat e marrveshjeve politike:

Edhe Shtimja po “zbrazet” (Foto)

Publikuar: 1:48 / 24.11.2014Nuk janė vetėm shqiptarėt nga Ferizaj qė duan tė largohen nga Kosova.

Lexuesit e Telegrafit kanė dėrguar fotografi nga Shtimja, ku shihen autobusėt tek mbushen me udhėtarėt qė shpresojnė se do tė gjejnė jetė mė tė mirė nė Perėndim. /Telegrafi/

__________________
KOMBI MBI TĖ GJITHA
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-11-14, 07:45   #809
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Lajme aktuale nga vendi !

Policia kthen mbrapa 300 kosovarė qė synonin emigrimin

Publikuar: 19:07 / 23.11.2014Policia e Kosovės ka ndaluar dhe ka kthyer mė shumė se 300 qytetarė tė Kosovės, tė cilėt tentonin tė shkonin nė shtete perėndimore pėrmes Serbisė.

Ferizaj ėshtė qyteti i radhės nga ku po ikin qytetarėt tė shumtė drejt Evropės. Vetėm ditėve tė fundit nga Ferizaj janė nisur dhjetėra autobusė pėrplot njerėz pėr, siē thonė, nė kėrkim tė shpresės pėr njė jetė mė tė mirė.
Mbrėmjen e sė shtunės, Policia e Kosovės ka kthyer gjashtė autobusė me qytetarė tė Kosovės, tė cilėt kishin pėr kėtė synim.
KTV-ja merr vesh se nė pikėn kufitare nė Merdarė janė ndaluar mė shumė se 500 kosovarė.
Autobusėt ishin nga Prishtina, Prizreni dhe Ferizaj.
Ndėrkohė, gjatė 48 orėve tė fundit, qindra banorė tė Ferizajt janė larguar nga Kosova, duke marrė fillimisht rrugėn pėr nė Hungari pėrmes Serbisė.
Kjo valė e largimit tė qytetarėve tė Kosovės, sidomos e atyre tė Ferizajt, nuk ka tė ndalur.
Ata, qė po largohen thonė se fajin pėr ikjen e tyre nga vendi e ka Qeveria.
Fillimisht qytetarėt mblidhen afėr njė pompe benzine nė magjistralen Ferizaj-Prishtinė dhe aty futen nė autobusė pėr tė marrė rrugėn pėr nė Bashkimin Evropian.
Ata paguajnė shifra shumė tė mėdha, qė tė shkojnė fillimisht nė Bujanoc, Beograd e Suboticė, e mė pas nė Hungari.
Shumica prej kėtyre qytetarėve bėjnė shpenzime tė jashtėzakonshme, duke shitur shtėpitė e tyre, duke hyrė nė borxhe tė mėdha e duke marrė kredi nga banka tė ndryshme.
Ndėrsa, nuk pėrjashtohen edhe rastet kur gjatė pėrpjekjeve pėr tė kaluar ilegalisht nė zonėn kufitare tė shtetit tė Hungarisė, qytetarėt bien nė duar tė autoriteteve doganore dhe policore hungareze, pėrcjell Koha.net. E, mė pas detyrohen tė vuajnė edhe dėnime me burgim dhe tė ngujuar nėpėr kampe tė ndryshme nė qytetet hungareze.
__________________
KOMBI MBI TĖ GJITHA

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Ylli-1 : 24-11-14 nė 07:47
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-14, 18:21   #810
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Titulli: Lajme aktuale nga vendi !

BeH votė kundėr qė Kosova tė bėhet pjesė e Kartės sė AdriatikutPrishtinė, 15.12.2014
Kosova ka dėshtuar tė bėhet pjesė e Kartės sė Adriatikut, me votėn kundėr tė Bosnje e Hercegovinės.

Nė takimin e Komisionit tė Partneritetit nė nivel tė Ministrave tė Punėve tė Jashtme tė Kartės SHBA-Adriatik A5, qė u mbajt nė Tiranė, Bosnje-Hercegovina si njė prej 5 shteteve pjesė tė Kartės A5 i ka thėnė jo Kosovės, transmeton ornanews.

Kėrkesa e Ministrit tė Jashtėm shqiptar Bushati pėr pranimin e Kosovės ka sjellė edhe pėrplasjen e radhės diplomatike me Serbinė, e cila ishte nė cilėsinė e vėzhgueses nė kėtė takim bashkė me Kosovėn.

Ka qenė ambasadori serb nė Tiranė i cili sapo ka artikuluar Bushati kėrkesėn, ka braktisur sallėn e takimit.

Kėtė veprim tė Ambasadorit, Bushati nė daljen e tij pėr mediat e cilėsoi njė qėndrim tė palės serbe. Ai deklaroi se ėshtė mandatuar pėr tė mbrojtur interesat e Shqipėrisė dhe jo ato tė Serbisė.

“Ėshtė qėndrim i palės serbe. Jam i mandatuar pėr tė mbrojtur interesat e Shqipėrisė e jo tė Serbisė. Secili e di mirė si e sheh raportin me NATO-n. Thėnė shkurt e troc ne si Shqipėri do tė dėshironim njė gjithėpėrfshirje. Sa mė shpejt ta ndajnė mendjen qė kjo ėshtė rruga e vetme dhe mė e qėndrueshme aq mė e mirė ėshtė nė mėnyrė qė tė mos krijohen boshllėqe nė kėtė pikėpamje. Kosova kishte dorėzuar njė kėrkesė formale qė u miratua nga tė gjitha vendet pjesėmarrėse pėrfshi dhe SHBA, por pala boshnjake kishte probleme. Do tė donim qė Kosova tė ishte partnere ,por jo statusin e vėzhguesit, por kjo nuk e pengon Kosovėn tė ulet nė tryezėn e A5, as Serbinė”, tha ai.

Samiti i sotėm nė kuadėr tė Kartės sė Adratikut, pėrbėn njė marrėveshje ndėrmjet Shteteve tė Bashkuara dhe vendeve tė Ballkanit si njė “paradhomė” politike pėr anėtarėsimin nė Aleancėn e Atlantikut Verior-NATO.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:07.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.