Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-10-07, 20:29   #1
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Cool Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

.....Cfare e bene te fuqishme nje ZONJE/ZONJUSHE????

-intelekti,
-karakteri,
-diplomacia,
-misterioziteti,
-kultura dhe edukata,
-stili,
-qendrimi,
-bukuria dhe sharmi,
-te ecurit ...

apo i jep FUQI:

-energjia per dashuri

- shpirtbardhesia dhe humaniteti,,,

-gatishmeria per sakrifice,

-diskrecioni dhe korrektesia,

-toleranca dhe respekti...etj.etj....dhe

PSE???

....mos ngurroni,na ndihmoni te behemi te FUQISHME,,,
mendimet e JUAJA jane thesar....


Legenda
me JU per JU
----------------Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga legenda : 07-10-07 nė 20:43
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 07-10-07, 20:36   #2
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ...cqfare e bene te fuqishme nje ZONJE/ZONJUSHE???*****

...energjia pozitive qe reflektohet nga shpirti i bardhe,,,e stolisur me elegance me elemente te tolerances ne rend te pare,humanitet ,duke respektuar rrethin dhe duke i fal dashuri,cdo here me buzeqeshje te ngrohte,mendoj se eshte aduti i pare qe nje Zonje/Zonjushe e bene te fuqishme....

...te ecurit ,,,stili i veqante qe pershatet me natyren perkatese,qendrimi natyral,e zbukurojne ate edhe me shume,kurse sakrifica e bene madheshtore.
--------------------------------------------------------------
p.sh.
ANGELA MERKE-en e bene te fuqishme GUXIMI i saj
ne politike,pra
POLITIKA me GUXIM reflekton FUQI.
FUQIA dmth de fakto PUSHTET.
ANGELA MERKEL u zgjodh e para ne listen e zonjave me te fuqishme ne bote,te cilen e perpiloi gazeta amerikane "FORBES"
pastaj vjen nga Kina
vizpresidentja WU YI
CONDOLEEZZA RICE....etj.
ne rang liste gjenden 29 zonja nga sferat politike,66 zonja nga ekonomia,dhe disa nga mediat.
Mbreteresha e hekurte-ELIZABETA II, plasohet ne
vendin 23.....
--------------------------------------------------------------

Cfare i bene keto zonja te fuqishmeee???...

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga legenda : 07-10-07 nė 22:00
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-07, 20:52   #3
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ...cqfare e bene te fuqishme nje ZONJE/ZONJUSHE???*****

Te gjitha cilesit e larteshenuara , jane cilesi qe e plotesojne, participojne ne plotesimin e personalitetin te njeriut ...

Mirepo, nga cilesit e larteshenuara , padyshim qe njerezit priren qe tek seksi kundert, partneri potencial , kryesisht te theksojne , t'ju japin prioritet atyre cilesive, vetive qe kryesisht jane me te parapelqyra per ta ( apo per ndonje ideal te standardizuar per partnerin mashkullin , apo femren )

KARAKTERI
SINQERITETI
SOCIABILITETI
SENSUALITETI
SOLIDARITETI ...
cilesia e PERAFERIMIT ( tip i/e urte , konformues, negociues)


Keto jane disa nga keto cilesi, atribute, veti , qe njerezit jane te priure ti renditin ne listen e prioriteteve , qe kane te bejne me parapelqimet e tyre , ne raport me seksin e kundert (partneret potencial ) .
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-07, 21:02   #4
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ...cqfare e bene te fuqishme nje ZONJE/ZONJUSHE???*****

....te falenderoj Labi,mendimet e Tua gjithnje jane thesar,,,

eshte fakt se gjinia mashkullore i sheh me prizma tjera tiparet dominuese dhe atribuese qe nje Zonje apo Zonjushe ne syte e tyre e bejne te fuqishme dhe terheqese.
andaj mendimi i gjinise se kunderte zgjon kuroizitet te madh per ne-gjinin femrore.
te lutem shtjelloje pak ne detale nocionin e

SOCIABILITETIT - apo Kompetenca sociale.
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LABI
Te gjitha cilesit e larteshenuara , jane cilesi qe e plotesojne, participojne ne plotesimin e personalitetin te njeriut ...

Mirepo, nga cilesit e larteshenuara , padyshim qe njerezit priren qe tek seksi kundert, partneri potencial , kryesisht te theksojne , t'ju japin prioritet atyre cilesive, vetive qe kryesisht jane me te parapelqyra per ta ( apo per ndonje ideal te standardizuar per partnerin mashkullin , apo femren )

KARAKTERI
SINQERITETI
SOCIABILITETI
SENSUALITETI
SOLIDARITETI ...
cilesia e PERAFERIMIT ( tip i/e urte , konformues, negociues)


Keto jane disa nga keto cilesi, atribute, veti , qe njerezit jane te priure ti renditin ne listen e prioriteteve , qe kane te bejne me parapelqimet e tyre , ne raport me seksin e kundert (partneret potencial ) .
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-07, 22:12   #5
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Avatari i Linka_pz
 
Anėtarėsuar: 08-03-07
Vendndodhja: Ne Qytetin Historik
Postime: 12,347
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ...cqfare e bene te fuqishme nje ZONJE/ZONJUSHE???*****

-intelekti,
-karakteri,
kultura dhe edukata,
qendrimi,
sinqeriteti,


shpirtbardhesia dhe humaniteti,

-diskrecioni dhe korrektesia,

-toleranca dhe respekti..

Une mendoj se keto jane gjerat me kryesore qe e bejne nje femer te fuqishme ,te respektueshme ,dhe te dashur nga te tjeret !


__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-07, 22:17   #6
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ...cqfare e bene te fuqishme nje ZONJE/ZONJUSHE???*****

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legenda
....te lutem shtjelloje pak ne detale nocionin e

SOCIABILITETIT - apo Kompetenca sociale.

Sociabiliteti apo aftesia per te komunikuar, per t'u shkembyer me te tjeret ... Eshte nje nocion , term qe ne pergjithesi flet per nje tipare qe shume mendimtare, pikepamje , teroi e theksojne si nje cilesi tipike e species njerezore .... si perkufizimiet mbi njeriun si qenie(shtaze) politike, shoqerore, e vetedijeshme ... e keshut me radhe ...MIREPO, ky eshte vetem nje kuptim i ngushte i ketij nocioni .

Nocioni i socaabilitetit - ne kuptim me te gjere , perfshine nje mori te gjere aftesish ne nderveprimet - njerezore, shkembimet , fleksibiliteti, konformimi , afiliteti ...

Kjo eshte pak a shume ne cfare asocon kjo fjale .
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-07, 22:22   #7
Kavaleri
Aty ku bijn Tupanat..
 
Avatari i Kavaleri
 
Anėtarėsuar: 20-03-05
Vendndodhja: USA
Postime: 1,463
Kavaleri e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: ...cqfare e bene te fuqishme nje ZONJE/ZONJUSHE???*****

Pershendetje te gjithve.
Un besoj dhe jam i bindur se vetem nje gje e ben te fuqishem si Femren po edhe Mashkullin, e ajo esht Vetbesimi apo si te them e vetdishme, qe din ,rrezikon dhe lufton ta qeveris veten.
Selbstbewusst.
__________________
Faleminderit U Ē K
Kavaleri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-07, 22:38   #8
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Wink Titulli: ...cqfare e bene te fuqishme nje ZONJE/ZONJUSHE???*****

....flm Linka,
te paisemi pra me "arme" intelektuale..." Es scheint ,dass eine Frau mehr Aussicht auf Erfolg hat,
je höher sie ihre Ziele schraubt und je ungewöhnlicher sie in ihrer
gewählten Umgebung ist . "

Germaine Greer
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Linka_pz
-intelekti,
-karakteri,
kultura dhe edukata,
qendrimi,
sinqeriteti,


shpirtbardhesia dhe humaniteti,

-diskrecioni dhe korrektesia,

-toleranca dhe respekti..

Une mendoj se keto jane gjerat me kryesore qe e bejne nje femer te fuqishme ,te respektueshme ,dhe te dashur nga te tjeret !


legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-10-07, 22:45   #9
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ...cqfare e bene te fuqishme nje ZONJE/ZONJUSHE???*****

....ke te drejte,
VETEBESIMI eshte shtylle e forte e personalitetit ,si te femra ashtu edhe te mashkulli.
Nje femer me vetbesim ec me hapa te siguarta ne jete dhe ne pune,...
-----------------------------------------------------------------------

"Schliess keine Kompromisse.
Du bist alles,was Du hast."
Janis Joplin
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kavaleri
Pershendetje te gjithve.
Un besoj dhe jam i bindur se vetem nje gje e ben te fuqishem si Femren po edhe Mashkullin, e ajo esht Vetbesimi apo si te them e vetdishme, qe din ,rrezikon dhe lufton ta qeveris veten.
Selbstbewusst.
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-07, 19:45   #10
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Cilat janė fshehtėsitė e shpirtit femėror?

(Dashuria i ēon shpirtėrat tė flasin me engjėjt)

(Baki Ymeri, Bukuresht)

Dy gjėra i preferon burri i vėrtetė: rrezikun dhe lojėn, prandaj e do gruan, qė ėshtė loja mė e rrezikshme. Sipas njė mendimi tė (pa)pjekur, gruaja ėshtė dhurratė e butė pėr zbavitjen e burrit tė fortė. A je burrė i fortė, pyet albanologu bukureshtar, Grigore Brėnkush, duke shtuar se fjalėt qė ndėrlidhen me pėrforcimin e lidhjeve ndėrmjet burrit dhe gruas vijnė nga njė lashtėsi bimilenare trako-irlire, respektivisht rumuno-shqiptare (bukuri, buzė, puthje, futje etj.). Gruaja ėshtė ėshtė njė pėrzjerje bizare qė e ka krijuar Zoti. E ka nxjerrė femrėn nga Parajsa pėr t’a pėrkėdhelur vetminė e burrit nė botė. Sipas kulturės indiane, gruaja ėshtė njė pėrzjerje kullosash, kafshėsh, yjesh, zogjsh, stinėsh, dėborash.


Ajo ėshtė njė forcė e fshehtė qė e mban ekuilibrin e Universit dhe qė e pėrfaqson fuqinė e kėsaj bote.

Krejt dyshimet qė fshihen nė shpirtin e burrit, e shndėrrojnė gruan nė njė enigmė permanente.

Gruaja shėmbėllen me njė legjendė nė tė cilėn fshihen vetitė pozitive dhe negative pėrmes tė cilavet ajo krijon njė fuqi tė brendshme, e aftė pėr t’i lėvizur bjeshkėt nga vendi.

Si mund ta njohė forcėn e gruas burri qė gjendet pranė saj, pėr ta shoqėruar nė rrugėn e jetės? Fuqia e gruas nuk duhet minimizuar, as nga ana e saj, dhe as nga ana e burrit.

Sipas njė mendimi tjetėr tė (pa)pjekur, gruaja ėshtė engjėll dhe demon. Atje ku forcat negative qėndrojnė mbi vlerat pozitive, gruaja din t’i zbusė dhe t’i bėjė tė afta pėr tė vepruar nė drejtim tė zhvillimit tė relacionit me familjen, dashurinė dhe shoqėrinė......
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-07, 20:03   #11
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

..disa nga Zonjat me te fuqishme ne bote,sipas ranglistes te gazetes amerikane "FORBES":Condoleezza Rice

Wu Yi
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-07, 20:08   #12
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?


HILLARY KLINTONCherie Blair
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-07, 20:11   #13
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Anėtarėsuar: 12-11-06
Postime: 2,130
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?


Joanne K. Rowling

legenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-07, 20:14   #14
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Gruan e bėnė tė fuqishme:ushqimi,sporti dhe leximi .Nėse kėto tri gjėra harmonizohen sipas parametrave tė shtruar nga burri atėherė gruaja bėhet zonjė .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-10-07, 20:24   #15
LABI
Alone Ranger
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Vendndodhja: Kosove
Postime: 7,487
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Gruan e bėnė tė fuqishme:ushqimi,sporti dhe leximi .Nėse kėto tri gjėra harmonizohen sipas parametrave tė shtruar nga burri atėherė gruaja bėhet zonjė .

Paramentrave te shturare nga burri haa ?
Kultures i ka paraprire mashkulli perhere sipas kesaj thenje hee

MASHKULLI - ESHTE KULTURA

FEMRA - ESHTE NATYRA

Mashkulli nepermjet kultures , transcedenton , adopton , kultivon natyren per nevoja te veta ... Ne menyre qe t'i sherbej atij .... Poashtu mashkulli femren ne t'njejten kohe dhe e ka bere ( e ka edukuar ) ne ate forme femren - qe nepermjet edukates, rolit-social te percaktuar te vjen dhe te behet GRUA - ashtu siq don mashkulli ne menyre qe t'i sherbeje nevojave te tij ...


__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:15.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.