Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-04-10, 21:48   #31
Fiora
 
Avatari i Fiora
 
Anėtarėsuar: 14-03-10
Vendndodhja: Nė fund tė Galaksisė
Postime: 166
Fiora i pazėvėndėsueshėmFiora i pazėvėndėsueshėmFiora i pazėvėndėsueshėmFiora i pazėvėndėsueshėmFiora i pazėvėndėsueshėmFiora i pazėvėndėsueshėmFiora i pazėvėndėsueshėmFiora i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Dhimbje te Kujteses"!

Ngushellime te perzemerta e nderuara znj,natyra.Shpresoj qe ne keto dite te veshtira te keni force te perballoni dhimbjen qe ju ka kapluar.
__________________
Make love not war!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Fiora : 13-04-10 nė 21:50
Fiora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 13-04-10, 21:53   #32
SANTANA-29
-Shum i Thjeshte-
 
Avatari i SANTANA-29
 
Anėtarėsuar: 26-09-06
Vendndodhja: FRANKFURT
Postime: 16,506
SANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Dhimbje te Kujteses"!

E nderuara natyra ngushllime me te sinqerta per humbjen e Bashkshortit tuaj, Zoti iu dhashte force per ta perballuar kete dhembje kaq te madhe. Ndersa Bashkshortin tuaj Zoti e pranofte ne Mbreterine e Tij qiellore.

Me respekt Santana Frankfurt,,,,,,
__________________
C'do dite zgjohem me nje mendim te ri me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites por asgje nuk ka kuptim.
SANTANA-29 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-04-10, 08:58   #33
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Dhimbje te Kujteses"!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra
I nderuari Gentiani,kam nderin te pershendes dhe te falinderoi shum per ngushllimin,njiherit dhe dhembjen e ndare mes familjes time,porse jeta qenka e tille,prandaj ty te falemnderit per fjalet dhe respektin e len per mua...ke nderuar veten o vlla,E sa i perket asaj qe thuani se me keni takuar diku nga profesioni nuk me besohet,pasiqe une si profesion kam vetem "poezin"(me te cilen shoqerohem dhe kur bi ne gjum)!
P.s.dhe jo qe jam poete,por thjeshte me ka lindur si ide, sa per ta gjetur veten ndonihere,( mbrenda asaj qka ndjej ne shpirtin tim),qofte e hidhur apo e embel e jetes time!!!
P.s.dhe athere kur ne mendoim se jeta eshte kopsht me lule,(e ne te njejten kohe na shtrohet me therra)sepse s'qenka ashtu si ne mendoim!!!
Por si do qe te jete,ne duhet te jemi vetvetja,dhe te kenaqemi me ate qe kemi,sepse jeta qenka e shkurter,dhe tani e kam kuptuar me shum,( qe kur e humba njeriun e jetes)Tim shoq!.past ndjes...

Prandaj me lejoni t'ju uroi miresi dhe shendet ne jeten familjare...sepse spaska me te shenjt se sa familja e shendosh,dhe ju qofshit mire qdohere..FLM

me respekt
Natyra
Natyra,

nga profesioni e kisha fjalen per Musane, yt shoq tani me te ndjere, ama e dij qe emri i tij me eshte i njohur edhe me heret e edhe para 1999. Ndersa me poezi, nuk jam takuar me askend deri tani.
__________________
Unė nuk jam i pari, por jam Nr.1 !kėte qė po e shkruaj e din edhe ti !!!

...sikur une te isha ti, me miliona here do i lutesha Zotit te jam une !!!

http://www.youtube.com/watch?v=HV5GQkDbKpM
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-04-10, 10:34   #34
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Dhimbje te Kujteses"!

E nderuara natyra!
Pranoni ngushllimet e mia me te sinqerta.Qofte i paharruar emeri i bashkeshortit tuaj ne jete , shoqeri dhe familje...Ai ka lene nje veper per atdheun e tij dhe qe i afte te lartesonte emerin e familjes Dembogaj... edhe ne po ndajme dhimjen me ju!!!

Pushoft ne paqe sebashku me engjejt e tjere te lirise!

Me respekt-Anna!
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga ~AnnA~ : 14-04-10 nė 10:34
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-04-10, 19:55   #35
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Dhimbje te Kujteses"!

E dashura Dada Natyrė,

Thonė se fjala mė e dashur nė kėtė botė ėshtė nėnė, pastaj vjen mėsuese, teze, hallė, dadė...

Tė quajta Dadė ngaqė tė ndiej tė afėrt, nuk e di nė e bėri kėtė dhimbja, takimet e rralla tė mėparshme tek vargjet, dashuria jote pėr atdheun e shprehur shumė herė, dėshira jote pėr tė ndarė dhimbjen tėnde me ne, apo tė gjitha sė bashku...

Nuk e di si ėshtė tė humbėsh bashkėshortin, duhet tė jetė dhimbje e madhe.

Jetoje dhimbjen Dadė.
Qesh, gėzohu, lumturohu ndėrkohė..
kur dhimbja kthehet netėve tė vona
do kesh energji pėr tė ndier atė..

Prano edhe ngushėllimet e mia tė sincerta pėr humbjen tuaj.

me nderime

lovely
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lovely : 14-04-10 nė 19:56
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-04-10, 00:59   #36
uliksi31
 
Anėtarėsuar: 19-11-03
Vendndodhja: catskills
Postime: 10,218
uliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Dhimbje te Kujteses"!

E nderuar Natyra,

Pranoni ngushllimet e mia me te sinqerta. Vdekja eshte proces qe smund t'i shmangemi, pa vullnetin ton kemi ardhur, poashtu pa vullnetin ton krejt do te shkojm.....
__________________
Once the media touches a story the facts are lost forever.
uliksi31 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-04-10, 20:18   #37
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: "Dhimbje te Kujteses"!

Fiora:E nderuara Fiora te pershendes dhe te falinderoi shum ne ngushllimin,per te ndjerin Tim shoq.Ju jam mirnjohese e sa mire kur bota shqiptare ka ni shpirt te madh dhe njerzore...sikurse dhe ju bashkombas te mij qe po gjeni kohe te ndani me mua kete dhembje per te cilen dhe po me lehtesoni ne nje kohe,prandaj shprehi urimet me vllazerore dhe te sinqerta per gjithe ju,si dhe per Ty Fiora e dashur uroi qe jeta ti fali gjitha qka ti do....FLM

me respekt
Natyra


SANTANA-29: I nderuari SANTANA,Te pershendes dhe te falinderoi shum ne ngushllimin e len per Tim shoq.Njiherit uroi qe ju te jeni mire ne ate, dhe gurbeti! mqs, e them ne kuptimin e asaj qe keni shkruar (Frankfurt) natyrisht kjo me beri te kuptoi se qendroni (jasht vendlindjes juaj),me familja apo pa familje? si do qe te jete qofshit shendosh qe te gjithe kjo eshte me rendesi,e tjerat qysh t'vin ishalla mire per qdokend...Prandaj e kuptoi se si eshte gurbeti,e aqe me shum ndarjet prej njeri tjetrit...Te mbytur me mallin dhe merzin, per familjet dhe te afermit ku do te ndare neper bote!!!
Si dhe e kam parasyshe se qdonjeri nga ne e ndjen mungesen per te tjeret...pase kete e them nga provoja ime tashme,(dhe besoi se nuk jam e vetme qe ndjehem e zhgenjyer nga ky fat qe po na ndjek keshtu rrugeve te botes), dhe sa here do ta them fjalen gurbet, ka per t'me ther zemra per te ndjerin Tim shoq,(i cili kurr se deshti per te gjall),e aqe me shum kur vdekja i gjeti ne te!.
"Valle sa te rendomta qe ju ben ditet dhe vitet ne te,(e mos t'flasim per plagen qe na la pas)!!!
Por mbi te gjitha ne duhet dhe te krenohemi, mu ne kohen kur ndodhemi pran njeri tjetrit ne raste te tilla,sikur qe patem rastin une dhe familja ime,qe ti kem pran bashkatdhetaret shqiptar "Kosovė-Shqiperi"ata jo vetem qe ndan dhimbjen me ne,porse shprehen deshiren dhe vullnetin e tyre njerzore,per t' financuar me para ne te sjellur kufomen ne Kosove.E cila kushtoi jo me pak se 14,000 dollar:Canadeze..Dhe mbi te gjitha, nuk jen shkeputur as nga vizita per gjate gjithe kohes qe ishte ne "spital" qofte dhe ne frymen e fundit te Tij. Duke ndare me ne dhembjen dhe pikellimin!!!
Njiherit dhe duke u organizuar ne tubimin e parave nga secila familje,qe me vet vullnetin e tyre bashkombas,kan dhen prej shumes parave 100 deri ne 500 dollar:nga se per hire e te ndjerit Tim shoq.Per te cilin qdohere kan pas respekt,e njekohesishte dhe Ai per ta...Madheshtore kjo,duke mos u shkeputur ne te cekur e disa bashkvendas te rinj rugovases te ndodhur ne SHBA-te Amerikes. ku pikerisht kan qen Ushtar te Tij gjate ish luftes te Viteve 1998-99-tes..qe me vete vullnetin e tyre,kan ndare njersen e vet prej shumes se parave gjithashtu 100 deri ne 500 dollar:Amerikan.
Prandaj bashkatdhetar te dashur t'mundehemi te jemi qdohere pran njeri-tjetrit,ne ditet e veshtira dhe ato te mira, sikurse kjo na ben me te fort dhe me te afert me Vendlindjen, kulturen,si dhe kombin ton shqiptare....Jufalemnderit dhe mire mbeteshit.

Njiherit kerkoi ndjes nga gjithe ju nese e kam tepruar me keto fjale,e posaqerisht per te nderuarin SANTANA,pase shkrimi permbahet nen nofken e Tij, (mcs u nderlidha me fjalen gurbet),ku pikerisht kjo me shtyri qe t'shkruaj me gjate...Si breng e pasheruar nder ne..GURBETI!!!

Prandaj qofshit mire nga do qe jeni bashkombas te mij....FLM

per te gjithe respekt
Natyra&Hajla Rugovase.

~AnnA~:E nderuara AnnA-shum te pershendes,si qdohere e merekullueshme ishe, dhe do mbetesh nje vajze e sinqert per mua ne fjale dhe ne shkrime...Prandaj gjej rastin te falinderoi ne ngushllimin e len per Tim shoq.
Duke te uruar qe jeta ti fali Ty gjitha lumturit e kesaj bote,dhe ni familje te shendosh...Dhe Ju qe nderoni veten,me beni nder dhe mua duke ndare dhembjen dhe pikellimin me ju nga ky dhe i huaj,(qe sa vjen e shtohet pesha mbi supet e mija),qe diten kur Im shoq iku nga kjo bote,(dhe une mbetur pa pranin e tij),pa fjalen e buzeqeshjen...por si e ke then dhe ti zonjush e nderuar,qe ne duhet ti permbahemi lartesise se Tij,mepadyshim.FLM

nga do per ju respekt
Natyra

Lovely e nderuar,e pse jo dhe Dadė e dashur,Te falemnderit shum ne ngushllimin,per Tim shoq.
Njiherit dhe fjalet e ngrohta qe ke len per mua,Si qdo here e mrekullueshme "Lovely"Vertet s'gjej fjale per t'ju falinderuar qe te gjithve....do doja shum do doja, te isha ne realitet me gjithe juve per t'shprehur vullnetin e fjales ne respekt dhe nder,(sikur s'me mjaftoin vetem shkrimet ne falinderim)!
Por fale Zotit dhe atyre qe na kan dhen kete mundesi qe sadopak te ndjehemi pran njeri tjetrit dhe permes shkrimeve ..per te cilat mbaj konsiderat,se po mos te jet vullneti,s'do ishin as shkrimet e bera nga ju... Prandaj shprehi deshiren per urimet me te ngrohta per gjithe ju, e ne veqanti per Ty e dashur Lovely...FLM

ndjefsha t'miren
Natyra

Uliksi31:I nderuari Uliksi kam nderin te pershendes,njiherit dhe te falinderoi shum ne ngushllimin per Tim shoq.Prandaj qofshit faqe bardh qe te gjithe....Zoti ju bekoft dhe paqit ni jete te shendosh familjare...FLM

ēdohere me respekt
Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-04-10, 20:44   #38
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: "Dhimbje te Kujteses"!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiani
Natyra,

nga profesioni e kisha fjalen per Musane, yt shoq tani me te ndjere, ama e dij qe emri i tij me eshte i njohur edhe me heret e edhe para 1999. Ndersa me poezi, nuk jam takuar me askend deri tani.

Pershendetje i nderuar,kerkoi falje permos kupmtimin e fjales shoq,pase aty qe thuani shoq, po mendoja ne te kunderten e fjales, (sikur nga ana jon shpesh e perdorim kete fjale gjate bisedes me njerez),dhe une po mendoja mos me jeni drejtuar mua,mqs,e kam kuptuar pase ju jam pergjigjur me shkrime,nderkohe e pash qe dhe ju me keni sqaruar,prandaj te falinderoi per kohen e shpenzuar ne sqarim...Njiherit dhe me vjen mire qe keni njohur te ndjerin Tim shoq per nga profesioni,per te cilin po mendoi se keni pas te ngjajshem,p.s.(diqka qe ka t'bej me ekonomin apo)?

ju pershendes
Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-04-10, 22:51   #39
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: "Dhimbje te Kujteses"!

"Jo Ti nuk ke vdekur shoku im"!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pergjithmon do mbetesh I gjalle
…ne zemren time,
Bie dhe zgjohem
me kujtimet e shtigjeve te jetes ton!!!
Neper te cilat kaluam bashk,
(pa i verejtur vitet qe na iken)
Sa e tille ēenka kjo jete,
kurr s'arrita ta kuptoi?
Por vetem nje di ta them,
Se kurr s'do te harroi
Dashurin qe kishim
Ne kujtes do e mbaj

Do e kujtoi buzeēeshjen
E kujtoi dhe fjalen

Dashurin e embel
Fisnik e bujare
As nihere s’te munguan
deri ne frym te fundit!
Si do qe te ishe
Boten me vete kishe!!!
....ishe vetja vet.
Por jo si Mbret.
Por veq se te jesh
Rugovas i vertet.
Ndjehem krenare
ēe te kisha Ty
Sepse nuk vdes kurr
Ni njeri si Ti....Lavdi!!!


...dedikoi
E Jote-Hajla Rugovase!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 15-04-10 nė 22:53
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-04-10, 05:08   #40
Dallandyshja_718
Malsore per jete!
 
Avatari i Dallandyshja_718
 
Anėtarėsuar: 17-10-08
Vendndodhja: Ne perendim... :D:)
Postime: 4,352
Dallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Dhimbje te Kujteses"!

E nderuara Hajla-Natyrė!
Shprehi ngushllimet me te sinqerta me rastin e humbjes se bashkeshortit tuaj! Zoti j'u dhashte forcen per t'a perballuar dhimbjen! Bashkeshorti juaj past rahmet prej Zotit, ishalla ka lane nafaken pas! Qofshi jetegjate dhe perparofshi ju qe jeni!

Dallandyshja (B. R.)
__________________
Me viēa nuk l’vrohet!
Dallandyshja_718 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-04-10, 11:25   #41
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Dhimbje te Kujteses"!

Duke lexuar shkrimet tua, Natyra, kuptova se sa i madhė paska qene burri i juaj .Qe te jesh burre ,baba , gjyshė dhe duke i perjetuar te gjitha keto "transformime" ne kohe, nuk eshte e lehte te qendrosh ,te krijosh dhe te vdesesh duke lene prapa nje dhimbje kaq te madhe .

Kur i zoti i shtepisė shkon rrugės sė drejt e lehtė ėshtė edhe pėr antaret e familjes tė ndjekin po tė njėjtėn rrugė .

Njė porosi pėr ty Natyra(edhe pse ma e re ne moshe se ti ) , njerzit e mėdhėnjė nuk duhte vajtuar shfrytezoe atė kohė duke folur dhe duke u krenuar pė atė !


Pranoi ngushllimet me te sinqerta nga unė,

Vjeshta!
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-04-10, 14:36   #42
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: "Dhimbje te Kujteses"!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dallandyshja_718
E nderuara Hajla-Natyrė!
Shprehi ngushllimet me te sinqerta me rastin e humbjes se bashkeshortit tuaj! Zoti j'u dhashte forcen per t'a perballuar dhimbjen! Bashkeshorti juaj past rahmet prej Zotit, ishalla ka lane nafaken pas! Qofshi jetegjate dhe perparofshi ju qe jeni!

Dallandyshja (B. R.)
Mire se te gjeje malsore e dashur, Dallendyshja_718...Te falemnderit ne ngushllimin per Tim shoq.Njiherit dhe fjalet ne kurajim te paqa borgj moter!!!

Ndjefsha t'miren pergjithmon...

Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-04-10, 17:51   #43
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: "Dhimbje te Kujteses"!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta
Duke lexuar shkrimet tua, Natyra, kuptova se sa i madhė paska qene burri i juaj .Qe te jesh burre ,baba , gjyshė dhe duke i perjetuar te gjitha keto "transformime" ne kohe, nuk eshte e lehte te qendrosh ,te krijosh dhe te vdesesh duke lene prapa nje dhimbje kaq te madhe .

Kur i zoti i shtepisė shkon rrugės sė drejt e lehtė ėshtė edhe pėr antaret e familjes tė ndjekin po tė njėjtėn rrugė .

Njė porosi pėr ty Natyra(edhe pse ma e re ne moshe se ti ) , njerzit e mėdhėnjė nuk duhte vajtuar shfrytezoe atė kohė duke folur dhe duke u krenuar pė atė !


Pranoi ngushllimet me te sinqerta nga unė,

Vjeshta!
Moter e dashur Vjeshta e qmoi larte keshillen tende,mese plot e drejt qfare thua ti e nderuar,por sa i perket anes time kam nevoi ta shprehi njeren.."o lotin o dhembjen"..(kshtuqe lotin e kam mbajtur dhe ne kohen e duhur)!
kurse tani me ka mbetur per t'shprehur dhembjen,por gjithsesi dhe krenarine...dhe njiherit te falinderoi ne ngushllimin e sinqert,shum te pershendes duke te uruar qdo te mire ne jeten e perditshme si dhe ate familjare...FLM

respektivisht
Natyra

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga natyra : 17-04-10 nė 17:56
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-04-10, 18:17   #44
natyra
 
Anėtarėsuar: 19-01-08
Postime: 2,067
natyra e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: "Dhimbje te Kujteses"!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga natyra
“Ka dalur pranvera”!
```````````````````````````````
E Motrat te ēajn..
Ato Jan te moshuara
Te vorri s’mujn per t’ardhė,
Se ato Alpe t’rugoves
Akoma jen veshur me te bardhė
Boren per ta hekur
Kush a ka dal?
Pritum se po vie
Pa ty kesaj here,
Por kam frig nga “lotet”!
Ta bej dimer pranveren,
Por do i lutem Zotit
Ate jete ta bej drite
Te sjell bukė dhe uj
Ta qetson ate shpirt.
E kur per shtat(7) muaj
Ke mbetur I shtrir
Barkun se ke ngopur,
Me te ngren,as me te pire!!
Gjumin ne pa kohe,
Nga qdo lloje medicine
(trupi I ajur)
Mbushur nekotin!
Sa keqe per njerin
keqe dhe per shendetin,
Ne nje ane sheronte
Ne nje tjeter demtonte,
Aparatet bertisnin
E kur diqka mire nuk shkonte,
E pse u dashka,
kaqe shum perjetuar
Qdohere ta mbajm durimin
Vujtjes per ti perballuar!!!

Qdohere me dhembje per Ty!
“shoku im I dashur”Musa.
E jote-(bshk)-Hajla!
Te nderuar staf,te nderuar moder,te FD.Ju pershendes ne pergjithesi...mqs, (e di se nuk do ta keni te lehte per kerkesen qe po paraqes),mirepo do u jam mirnjohese nese me beni nder qe mundesisht e fshini,nr.#39 pikerisht nen kete poezi,(pasiqe kam hasur ne ni fjale gabim shkrimi),si problem qe kam me tasteren duke mi ndryshuar shkrimet ne nderkohe,Jufalemnderit ne mirekuptim

me respekt
Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-04-10, 21:52   #45
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Dhimbje te Kujteses"!

Zonja Natyrė, ngushllimet e mija mė tė sinqerta.
Pushoft qetė nė parajsė, e pac pasardhėsit me jetė tė gjatė!


__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:11.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.