Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 12-01-11, 22:34   #1
Janna
 
Anėtarėsuar: 26-12-10
Postime: 632
Janna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėm
Arrow Pse bashkėshortėt tradhėtojnė njėri-tjetrin..

Psikologjia e tradhtisė sė meshkujve dhe femrave i ka rrėnjėt nė baza tė ndryshme. Burri tradhton nga mėrzitja, pėr ta kaluar monotoninė, ndėrsa gruaja nga pakėnaqėsia. Vetė vlerėsoni cila tradhti ėshtė mė e rėndė. Unė do tė mundohem t’ju sqarojė pse ajo ju tradhton? Tė gjitha studimet kanė treguar dhe mė nuk ka dyshim se gratė tradhtojnė mė shpesh. Vetmia, mungesa e vetėbesimit dhe komunikacioni me partnerėt janė shkaqet, pse ajo ju tradhton… Dhe, ja nga njė fjalė pėr tė gjithė.

Mungesa e komunikimit
Shumicės prej nesh, nėse i pėrmendet kjo temė, gati jemi pėr tė qarė me zė. “Dhe, tėrė jetėn diēka flasim!” Por, nuk ėshtė puna tek ajo se a flasim, por pėr ēfarė flasim. Temat familjare – a janė tė sėmurė fėmijėt , sa janė llogaritė… ato janė tema qė partnerėve u bėhen rutinė. Komunikimi i vėrtetė pėrbėhet nga bisedat intime pėr plane, qėllimet e jetės, dėshirat, ndjenja, pasion… E di se ėshtė shumė e vėshtirė pėr ne burrat ėshtė shumė e vėshtirė tė flasim pėr atė, por mundohuni, pse ajo do tė gjejė zėvendėsim tė mirė qė do ta dėgjojė sa duhet dhe do tė jetė burri i saj qė pėrkujdeset, ndėrsa ju do tė jeni tė zhgėnjyerit.

Vetmia

Ajo qė jeni nė njė marrėdhėnie tė gjatė apo nė njė martesė nuk do tė thotė asgjė. Momenti nė tė cilin gruaja mbetet e vetmuar sigurisht e keni para hunde, por gjithmonė tė gjithė e lėshojmė. Arsyeja ėshtė se jemi tė rehatshėm nė sigurinė e lidhjes stabile dhe kjo ēon deri nė monotoni. Pasioni ndalet dhe prej ēiftit qė ėshtė shumė i dashuruar transformoheni nė ēift ku tė gjitha ditėt janė tė njėjta dhe kėshtu e jetoni jetėn – si “robot”. Me siguri, nuk them se gjithmonė fluturojnė flutura, por asnjėherė nuk duhet tė lejoni se ndonjėherė keni qenė ēmendurisht tė dashuruar. Megjithatė, pėr shkak tė atyre ndjenjave jeni ende bashkė.

Hakmarrje
Nė kėtė histori vetė jemi fajtorė – ai qė tradhton, mbetet i tradhtuar. Ky ėshtė njė rregull i pashkruar dhe nėse dikush i pėrmbahet kėsaj rregulle, atėherė ajo ėshtė gruaja e tradhtuar. Ndjenja e lėndimit, tėrbimi pėr hakmarrje, qė ju tė ndjeheni njėjtė si ėshtė ndjerė dhe ajo. Sy pėr sy, dhėmbė pėr dhėmbė!
Mungesė e vetėbesimit
Lidhja e gjatė ėshtė e mbushur me probleme. Nė mėnyrė tė veēantė pėr gratė. Ajo nė lidhje tė tillė mund tė humbasė, tė ndjehet si mė pak tėrheqėse, mė pak e dashur…
Vetėbesimi bie nė njė nivel mė tė ulėt, nėse vėren se nuk i kushtoni vėmendje tė mjaftueshme, e gjitha tė ēon nė njė rezultat – do tė gjejė dikė qė do ta bėjė atė. Pėr ta parandaluar kėtė mendoni ndonjėherė edhe pėr tė. Dhurata, komplimente, dy bileta pėr nė kinema apo nė teatėr… do duhej tė kryenin punė dhe tė jenė tė mira qė ajo tė mbetet e juaja.
Sigurisht, kjo nuk duhet tė bėhet njė udhėzim apo leksion, sepse do tė fitoni njė lidhje tė mirė, por tė korruptuar, ndėrsa pėr korrupsion tek ne njerėzit pėrfundojnė nė burg. Thjesht, jini tė sinqertė ndaj saj, por edhe ndaj vetes. Ndoshta nė marrėdhėnien tuaj litari ėshtė i hollė...


__________________
Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...
Janna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 13-01-11, 10:09   #2
Janna
 
Anėtarėsuar: 26-12-10
Postime: 632
Janna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pse bashkėshortėt tradhėtojnė njėri-tjetrin..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga taraku Shiko postimin
Na tradhtojm apo kerkojm me u martue perseri, sherri i shnolles faji eshte te shnolla hahahah u krye ky muhabet.

Hahahahahhaha me ket shnoll edhe ti ... merre e dergo te frizeri edhe hejka at shnoll ...
p/s me kand po tradhtoni ju.... o krejt bota eshte n'dur t'femres bre Tarak ...
__________________
Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...
Janna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-01-11, 10:20   #3
Janna
 
Anėtarėsuar: 26-12-10
Postime: 632
Janna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėmJanna i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pse bashkėshortėt tradhėtojnė njėri-tjetrin..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga taraku Shiko postimin
Mendimi pozitiv eshte i mire per me vazhdue jeten...

S'kam syime te tilla ... ato qe i kam jan te arritshme... veq ty dashta met tregu ...
__________________
Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...
Janna Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-01-11, 10:50   #4
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Pse bashkėshortėt tradhėtojnė njėri-tjetrin..

se pula e kojshive ju doket ma shishme
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-01-11, 03:13   #5
Besi:)
 
Anėtarėsuar: 08-11-10
Postime: 451
Besi:) e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Pse bashkėshortėt tradhėtojnė njėri-tjetrin..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
se pula e kojshive ju doket ma shishme
UNE MAROVA ME DO PULA TE KOJSHIS, A KNUJSIT KURR SI DALIN KNENA
Besi:) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-01-11, 08:00   #6
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pse bashkėshortėt tradhėtojnė njėri-tjetrin..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Besi:) Shiko postimin
UNE MAROVA ME DO PULA TE KOJSHIS* A KNUJSIT KURR SI DALIN KNENA
gjethve ju doket se knujsit s'dalin po kqyre vete ne kujshi te kallxojne qka po del e hin pert tej gadhiqev
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-01-11, 13:58   #7
Besi:)
 
Anėtarėsuar: 08-11-10
Postime: 451
Besi:) e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Pse bashkėshortėt tradhėtojnė njėri-tjetrin..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
gjethve ju doket se knujsit s'dalin po kqyre vete ne kujshi te kallxojne qka po del e hin pert tej gadhiqev
Eminjo gardhi per tonet njisoj* po me rendesi me gjet nji kojshi t`mir * se dikur edhe gardhi mos me egzistu* doket kojshia larg
Besi:) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-01-11, 15:13   #8
Dushku
Game Over
 
Avatari i Dushku
 
Anėtarėsuar: 29-11-08
Postime: 3,537
Dushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėmDushku i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Pse bashkėshortėt tradhėtojnė njėri-tjetrin..

Pse ndonjeher hyjme dhe ne rruge njedrejtim-she* per me i ra me shkurt (me krye punen) dhe thjesht nuk na tremb synin qofte edhe ndonje aksident qe mundet me ndodh.....!
:D
C'ka pozitive ne tradheti?
Tradhetia ne ben te hapim me shume syte per njeri-tjetrin.


[IMG]http://*****shqipmedia*****/wp-content/uploads/2011/01/images6.jpg[/IMG]
Dushku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-11, 14:23   #9
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Pse bashkėshortėt tradhėtojnė njėri-tjetrin..

pse gjithe nuk hahet buka me pasul
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-11, 14:42   #10
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pse bashkėshortėt tradhėtojnė njėri-tjetrin..

__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-11, 14:57   #11
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pse bashkėshortėt tradhėtojnė njėri-tjetrin..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin

Kjo eshte arsyja me e dobet...........Ku jane kthesat ??
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-11, 23:27   #12
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Pse bashkėshortėt tradhėtojnė njėri-tjetrin..

jo bre s tradhtoin* propagand armiqsore eshte kjo hahahahah...
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-11, 23:49   #13
SANTANA-29
-Shum i Thjeshte-
 
Avatari i SANTANA-29
 
Anėtarėsuar: 26-09-06
Vendndodhja: FRANKFURT
Postime: 16,506
SANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pse bashkėshortėt tradhėtojnė njėri-tjetrin..

Paj ma mer mendja qe qiftet qe bejn gjera te tilla nuk jan te lumtur me njeri tjetrin. Pra thjesht mungon dicka tek partneri/partnerja dhe kete gje mundohen ta kompenzojn diku tjeter.

Ma mire mos mu martu hiq valla* se qka po nin njeriu haj me det haj**

Mos Tradhtoni se sashte mir**
__________________
C'do dite zgjohem me nje mendim te ri me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites por asgje nuk ka kuptim.
SANTANA-29 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-11, 00:31   #14
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Pse bashkėshortėt tradhėtojnė njėri-tjetrin..

Veq per shmek !
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-11, 10:44   #15
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Pse bashkėshortėt tradhėtojnė njėri-tjetrin..

se dalin pi kolloseki.....e kur dalsh pi kolloseki* nuk i ki punt mire :D....tradhtaret zakonisht se dijn mire matematiken. Nuk dijn me llogarit se qka mujn me humb* e dikush dikush e paguan per tere jeten...Nese nuk je ne gjendje te kuptosh kete para se me i marr hapat drejt asaj pune* ateher ti je nje deshtak/e


__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:21.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.