Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
Emri
Fjalėkalimi
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-09-11, 21:39   #31
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
Po shqiptaret nuk paskan qene te demtuar me vjedhje !!!!!

po nji her e prunen me dy jav per me i burgos peshqit e mdhej e pastaj heshti EULEXI pastaj erdh puna i prishen mardhanjet fatmiri me hashimin ,merre me mend njerzit me burg te caktuar i mbajn pozitat e kryetarve te komunave e Fatmiri si i dyshuar nuk mundet me kan pjes e qeveris , pastaj lindi aktakuza per krime lufte etj etj ,po mendimi im esht edhe kurr se ndryshoj po mos ti dilke kunder Hashim THaqit nuk do te ishte burgos
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 22-09-11, 21:43   #32
Besi:)
 
Anėtarėsuar: 08-11-10
Postime: 451
Besi:) e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
po kta nderekombtart i din te gjitha vrasjet e pas luftes kadri vesili salih veseli hashim thaqi ,po edhe kto deshmit e bllaces jan % TE CAKTA ,jan edhe disa qe duhet me mbajt burgun BAJRUSH XHEMAJLIN e XHABIR ZHARKUN kta kur nuk kan me mbaJT BURGUN DERI SA HASHIMI TE JET NE PUSHTET ,e HASHIMI do te jet ne pushtet deri sa tju duhet nderkombtarve me i krye do pun ne pjesen veriore te kosoves
Kur te sheh populli qorr se Fatmir Limaj ka vra shqiptar edhe del se per pos 80 miljon ministrin e transportit edhe paret e Postes i ka hanger ku populli po hjek si thiu uni, ateher del edhe Veseli edhe Thaci edhe krejt..
Mendon ti se Amerika gjith ate ndihm qe ja ka bo Kosoves e gjun en lloq per 1 hashim e 1 fatmir a ??
Jo jo kta le te hajne qeshtu sa ėshtė qikjo situat se sit bohet mir, po mendon se Dell ta don Thacin Kriminelin e poppullit te vet a ???
Po Amerika ska ardh per Thacin po ka ardh per Kosovaret fal Rugoves qe ka dit me shpreh ...
Besi:) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-11, 21:46   #33
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Besi:) Shiko postimin
Kur te sheh populli qorr se Fatmir Limaj ka vra shqiptar edhe del se per pos 80 miljon ministrin e transportit edhe paret e Postes i ka hanger ku populli po hjek si thiu uni, ateher del edhe Veseli edhe Thaci edhe krejt..
Mendon ti se Amerika gjith ate ndihm qe ja ka bo Kosoves e gjun en lloq per 1 hashim e 1 fatmir a ??
Jo jo kta le te hajne qeshtu sa ėshtė qikjo situat se sit bohet mir, po mendon se Dell ta don Thacin Kriminelin e poppullit te vet a ???
Po Amerika ska ardh per Thacin po ka ardh per Kosovaret fal Rugoves qe ka dit me shpreh ...
per momentin po i blun mullini veq HASHIMIT e qka bahet ma von nuk e di
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-11, 22:39   #34
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Besi:) Shiko postimin
Ani sa i q... Majke thojke po shkoj vet se spo kam qef mem arrestu, kurse ktina veq i kish shku haberi..
A oshte qyky Limaj qe thojke kom luftu per Kosovė a knena u mshefke mas imunitetit ku tashte ju rrezikohet gjith parlametarve, Pse su bo burr me dal vet po dej e nxerren EULEXI...???
PS: Akuzohet per Shqiptar e jo shki, ktina duhet edhe mijt en tavan qe i ka me ja ....., se le mu pasunin e popullit ma fukare en bote, Ani kishe kom luftu jav q... Terroristat e N....
kur nuk din ma mir esht te mos flasesh a ta kan vra familjen ty qe pi thu terrorista a qeta terrorista ta kan shliru bethen ty se je dhi dhe je pshurr ne sallon ne uturak edhe nuk ke guxu me dhez drit e tashbetha jote thot terroristat e nones nja nuk pajtohem se ish kan dasht njeher me i vra shum shqipfolsa e pastaj me luftu kunder serbis
nuk po te vje turp me than terrorista po ndoshta rrjesh nga ndonje familje e perzime shqiptaro serbe

TURP TURP per ty mjer nena qfar muti paska rrit
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-11, 22:42   #35
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Re: Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uck_aksh Shiko postimin
kur nuk din ma mir esht te mos flasesh a ta kan vra familjen ty qe pi thu terrorista a qeta terrorista ta kan shliru bethen ty se je dhi dhe je pshurr ne sallon ne uturak edhe nuk ke guxu me dhez drit e tashbetha jote thot terroristat e nones nja nuk pajtohem se ish kan dasht njeher me i vra shum shqipfolsa e pastaj me luftu kunder serbis
nuk po te vje turp me than terrorista po ndoshta rrjesh nga ndonje familje e perzime shqiptaro serbe

TURP TURP per ty mjer nena qfar muti paska rrit

jo e bajna pa idhnime se kta jan multi milonerat e pas luftes
ky burgun e ka meritue moti bashk me hashim pandlen edhe kupen e zu kosoves e kadri veselin ,po kto akuzat e fundit jan per koncesione politike e teritoriale qaty esht problemi
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-11, 23:40   #36
Besi:)
 
Anėtarėsuar: 08-11-10
Postime: 451
Besi:) e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Re: Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uck_aksh Shiko postimin
kur nuk din ma mir esht te mos flasesh a ta kan vra familjen ty qe pi thu terrorista a qeta terrorista ta kan shliru bethen ty se je dhi dhe je pshurr ne sallon ne uturak edhe nuk ke guxu me dhez drit e tashbetha jote thot terroristat e nones nja nuk pajtohem se ish kan dasht njeher me i vra shum shqipfolsa e pastaj me luftu kunder serbis
nuk po te vje turp me than terrorista po ndoshta rrjesh nga ndonje familje e perzime shqiptaro serbe

TURP TURP per ty mjer nena qfar muti paska rrit
Pse mos na ka ndihmu UCK_ja????
Kan ik jan mshef mas grave , bile kta mas pari jon kan si ata qet e kqi qe e qojne Ujkun en Torisht tani kur e kan shliru bothen pak prej NATOS jan bo Terrorista se sa so kan NATO as Terrorista skan muj me u bo .....
Kom te familjes qe jan kan UCK Koshare as nuk e permendin luften se kan luftu e tashte qka po bajn disa UCKA , marre ju vjen me permen UCKEN e ti ha sat mujsh prej Zvicerre se edhe ti je najfare muti si qata
Besi:) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-11, 23:44   #37
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Besi:) Shiko postimin
Pse mos na ka ndihmu UCK_ja????
Kan ik jan mshef mas grave , bile kta mas pari jon kan si ata qet e kqi qe e qojne Ujkun en Torisht tani kur e kan shliru bothen pak prej NATOS jan bo Terrorista se sa so kan NATO as Terrorista skan muj me u bo .....
Kom te familjes qe jan kan UCK Koshare as nuk e permendin luften se kan luftu e tashte qka po bajn disa UCKA , marre ju vjen me permen UCKEN e ti ha sat mujsh prej Zvicerre se edhe ti je najfare muti si qata
e di qe e endrron at kohen e millosheviqit ti po ajo koh te ka perfunduar nuk te kthehet me
ajo koh kur keni vesh uniformen e milicis dhe keni rre shqiptar te njoh mir kush jeni o mut
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-11, 23:48   #38
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Aktakuza kundėr Limajt

Guri baba i ketij besi te ka malltretu ne kohen e milosheviqit sa her ke ardh per kosov, ski pas qare se paku pa ja dhan nje qokolad edhe per qat e adhuron kohen e milosheviqit ka qen per qdo dit e embel per besin
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-09-11, 00:07   #39
Besi:)
 
Anėtarėsuar: 08-11-10
Postime: 451
Besi:) e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uck_aksh Shiko postimin
e di qe e endrron at kohen e millosheviqit ti po ajo koh te ka perfunduar nuk te kthehet me
ajo koh kur keni vesh uniformen e milicis dhe keni rre shqiptar te njoh mir kush jeni o mut
Shyqyr sti ka vra ty dikon te fammiljes qysh jav ka vra tjerve para familjes se ndyshe kishe fol per ket ...., Ky nuk po gjykohet per serb po per shqiptar, Edin fort mir se Shqiptaret jan kan te ndjekun prej shkaut po jo edhe prej Shqiptarve, Njė njeri qe e shfrydezon armikun per nacionalitetin e vet ai nuk ėshtė Shqiptare, Shembullin qe e ke marr prindin tem, boll mir e ke marr ket rast, ama keshtu edhe pak ma zi ka vepru Limaj..
E ki edhe videon e Ushtarit te UCK_sė Fahrudin Gashit se qka thot per UCK_nė edhe ai ėshtė shok i ngusht i Limaj..
Besi:) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-09-11, 00:30   #40
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Besi:) Shiko postimin
Shyqyr sti ka vra ty dikon te fammiljes qysh jav ka vra tjerve para familjes se ndyshe kishe fol per ket ...., Ky nuk po gjykohet per serb po per shqiptar, Edin fort mir se Shqiptaret jan kan te ndjekun prej shkaut po jo edhe prej Shqiptarve, Njė njeri qe e shfrydezon armikun per nacionalitetin e vet ai nuk ėshtė Shqiptare, Shembullin qe e ke marr prindin tem, boll mir e ke marr ket rast, ama keshtu edhe pak ma zi ka vepru Limaj..
E ki edhe videon e Ushtarit te UCK_sė Fahrudin Gashit se qka thot per UCK_nė edhe ai ėshtė shok i ngusht i Limaj..
edhe un jam per at qe qdo kush qe ka ber keq ndaj popullit le te gjykohet e le te denohet por nuk ben me than tja qi terroristat e nanes se ka nan qe te vetmin djal qe ka pas ju ka vrar sa ka qen ne uniform te uck edhe ti sod e poshtron, edhe rasti kleqka nuk ka te bej me shqiptar po ka te bej me shkijet e fshatit opterush dhe fshatit zaqisht po mos akuzoni askend pa i par faktet ,
edhe un them se ushtaret e UCK u trathtuan nga udheheqsit e tyre se betimi ka qen tjeter e keta pranun tjera kushte edhe sod prap se prap po i vuan populli,
por nuk esht mir te flitet per UCK se ka invalid te kesaj lufte qe jetojn ne varferi te skajshme, a e din ti sa ish pjestar te UCK prej mbas lufte kan ber vetvrasje per trathtin qe ju ber ndaj tyre ,
tregom ti se prej ish presidentit Rugova e deri me sod a kemi ndonje politikan fukara te gjith kan punuar per vete, cili politikan i ka qar hallet e popullit, ku mbeti 3% qe sa vite grumbulluan djersen e mergimtareve
ku mbeti fondi vendlindja therret mos i kam marr un jo vella un u desht menjeher mbas lufte te punoj si hamall vetem per ta siguruar ushqimin se dimri u afronte ku nuk me kish mbet as shtepi ku gjithqka kisha humbur dhe ne liri mu desht ta le familjen dhe te iki ne gurbet ku plot 4 vite nuk munda te kthehem tek familja ime, 4 vite larg femijeve ,
edhe qka sod hy ne forum edhe shoh qe nje shqiptar me nofken besi po me thot tja qi terroristat e nones
e vakt e vakt
kurr ne si shqipter nuk kem me arrit asgje deri sa mirremi me thash e theme


edhe pse per mu zoti nuk ekziston po per juve po ateher po ju them zoti ju ndihmoft
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga uck_aksh : 23-09-11 nė 00:33
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-09-11, 00:43   #41
Besi:)
 
Anėtarėsuar: 08-11-10
Postime: 451
Besi:) e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Si perrziva krejt UCK_nė une po ti e shtine, se fjale ke per Limaj edhe guri i shpaloj nja 4-5-6 veta , keshtu qe ti fole ne emer te UCK_sė , e sa per 3% , vendlindja thrret , njek he burr se kerkush prej popullit nuk te kundershton, sa per Invalida te luftes, ata kryesia ,, lypin met jav qi edhe mashume se Limaj se mat kqi jan ata qe mbrojne krimin se sa ata qe bojne krimin, kurse invalidat pergjithesi, Shpinen Thaci jav ka kthy jo une
Besi:) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-09-11, 00:49   #42
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Besi:) Shiko postimin
Si perrziva krejt UCK_nė une po ti e shtine, se fjale ke per Limaj edhe guri i shpaloj nja 4-5-6 veta , keshtu qe ti fole ne emer te UCK_sė , e sa per 3% , vendlindja thrret , njek he burr se kerkush prej popullit nuk te kundershton, sa per Invalida te luftes, ata kryesia ,, lypin met jav qi edhe mashume se Limaj se mat kqi jan ata qe mbrojne krimin se sa ata qe bojne krimin, kurse invalidat pergjithesi, Shpinen Thaci jav ka kthy jo une


o thaqi po politika se lufta ka mbaru me 1999 tash jemi ne fund te vitit 2011 shum qeveri jan ndrru politiken edhe fen nuk e adhuroj Jam shqiptar ATEIST kam respekt per te gjith ata qe i thon vetes Shqiptar nuk e bej dallimin a esht Shqiptar musliman apo krishter

mos e preni gjith lisat e pyllit vetem pse jan 10 lisa te that
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-09-11, 01:05   #43
Besi:)
 
Anėtarėsuar: 08-11-10
Postime: 451
Besi:) e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Re: Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uck_aksh Shiko postimin
o thaqi po politika se lufta ka mbaru me 1999 tash jemi ne fund te vitit 2011 shum qeveri jan ndrru politiken edhe fen nuk e adhuroj Jam shqiptar ATEIST kam respekt per te gjith ata qe i thon vetes Shqiptar nuk e bej dallimin a esht Shqiptar musliman apo krishter

mos e preni gjith lisat e pyllit vetem pse jan 10 lisa te that
e po shokut pse ka qen en Luft sdot thot se duhet me marr me forc edhe pushtetin, tashte po del se kta as en lufte skan qen me shkaun..?
Ateista jom rras en Europ shokut, une mendoj se njė njeri qe nuk beson en zot , ai per njeri te gjall nuk nin, kta e kan pas serbet kur shajshin me zot e me gjithe qka, po ska dert se besimi yt ėshtė pamarr parasysh ku apo tek,
Kta nuk jan druj te That po jan Tranguj te Prisht, e prishen krejt Kosoven...!
Besi:) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-09-11, 11:26   #44
Xuki
Moderator
 
Avatari i Xuki
 
Anėtarėsuar: 12-07-05
Postime: 11,038
Xuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėmXuki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Aktakuza kundėr Limajt

Kur pi shoh shkijet qė po bojnė ēka po dojnė nė Kosovė dhe me Kosovėn, atėher pse mos tė bėj edhe z. Limaj............z. Limaj pak ka bo, ēka kanė bo shkijet tė cilt ende jetojnė shlirė dhe pa gajle nė Kosovė!!
__________________
Dr. Ibrahim Rugova ishte dhe do tė mbesin pėr gjithmon I MADHI i Kosovės!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Xuki : 23-09-11 nė 11:27
Xuki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-09-11, 13:24   #45
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Aktakuza kundėr Limajt

Politika po ndėrhyn nė drejtėsi


Kryeparlamentari Jakup Krasniqi, pas arrestit shtėpiak tė ish ministrit, Fatmir Limaj ka folur rreth kėsaj ēėshtje.
Me kėtė rast, ai ka deklaruar se si institucione dhe si qytetarė qė ia duan tė mirėn kėtij vendi dėshirojnė qė gjykatat nė Kosovė tė jenė tė pavarura, tė marrin veprime tė drejta dhe mbi bazėn e dėshmive dhe fakteve, por jo mbi baza politike.

“Tani kemi njė vendim tė gjykatės dhe si institucione dhe si njerėz qė ia duam tė mirėn kėtij vendi dėshirojmė qė gjykatat nė Kosovė tė jenė tė pavarura, tė marrin veprime tė drejta dhe mbi bazėn e dėshmive edhe fakteve, por jo mbi baza politike... derisa nė sistemin e drejtėsisė ndėrhyn politika, pra pėr fat tė keq ajo ka ndėrhyrė gjithnjė dhe kėshtu rrezikohet funksionimi normal i sistemit tė drejtėsisė”, ka thėnė kryeparlamentari.

Ai tha se tani rastin e ka marrė gjykata dhe pret qė ta thotė fjalėn e vet mbi bazėn e fakteve dhe dėshmive, duke respektuar ligjet. Ndėrkaq, se a po ndikon politika vendore a ndėrkombėtare, Krasniqi tha se politika tash nuk ka mbetur vetėm vendore, aq shumė ėshtė pėrzier sa tė mund tė dihet ēka ėshtė vendore e ēka ndėrkombėtare.

Edhe grupet parlamentare kanė reaguar lidhur me arrestin shtėpiak ndaj ish ministrit Fatmir Limaj, aktualisht deputet i Kuvendit tė Kosovės.

Adem Grabovci, nga Partia Demokratike e Kosovės tha se ėshtė e pa pranueshme dhe absurde tė mendosh se nė Kosovė ka pasur krime lufte. Ai tha se nė Kosovė ėshtė zhvilluar njė luftė ēlirimtare, dhe jo pushtuese.

Pėr mė tepėr, sipas tij, Limaj pėr kėtė vepėr ka qenė i akuzuar edhe nga drejtėsia ndėrkombėtare mirėpo e ka dėshmuar pafajėsinė e tij dhe luftėn e drejtė ēlirimtare.

Ndėrkaq, Ismet Beqiri nga LDK-ja tha se e mbėshtesim qėndrimin e Limajt pėr bashkėpunimin qė ka pasur gjithmonė me organet e drejtėsisė.

Glauk Konjufca, nga lėvizja Vetėvendosje tha se ėshtė interesante se si nuk kaluan po thuajse as 24 orė nga vendimi i gjykatės pėr imunitetin e deputetit dhe menjėherė pasoi arrestimi i deputetėve.

Ai tha se lėvizja Vetėvendosje ka ngritur shqetėsimin se vendimi i gjykatės pėr ēėshtjen e imunitetit mund t’i hap rrugė shtetit policor, tė kryeministrit, tė qeverisė, e cila sipas tij dėshiron t’ia mbyllė gojėn pėrfaqėsuesve tė popullit.

Ndėrkaq, Ahmet Isufi nga AAK-ja tha se drejtėsia nė Kosovė ėshtė nėn ndikimin e politikės me vet faktin se Limaj njė herė ėshtė akuzuar pėr krime lufte nga Gjykata Ndėrkombėtare e Drejtėsisė, pastaj UNMIK-u ėshtė marrė me kėtė lėndė, ndėrkaq tash EULEX-i./ Telegrafi/


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:51.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.