Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Enigmatika
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-07-09, 01:52   #1
Afrimi_17
Riodacs.10
 
Anėtarėsuar: 06-09-07
Vendndodhja: vushtrri
Postime: 321
Afrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Cila Shtaze Sheh Pa Ngjyra..?

eSHTE NJE SHTAZE QE SHEF PA NGJYRA VETEM BARDH DHE ZI
CILA ESHTE AJO PROVONI TA QELLONI..!
fLM PER MIREKUPTIM.


Afrimi_17 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-07-09, 02:34   #2
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cila Shtaze Sheh Pa Ngjyra..?

Macaaaa
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-07-09, 06:44   #3
Dani11
Banned
 
Avatari i Dani11
 
Anėtarėsuar: 21-12-05
Postime: 2,149
Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11
Gabim Titulli: Cila Shtaze Sheh Pa Ngjyra..?

Sa e di une Qeni shef pa ngjyra.
Dani11 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-07-09, 08:05   #4
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cila Shtaze Sheh Pa Ngjyra..?

Daltonėt e Lucky Lukit ahahahaa

ps: Qeni vetem te kuqen dhe gjelberten me duket qe nuk e sheh ?!
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-07-09, 08:39   #5
Afrimi_17
Riodacs.10
 
Anėtarėsuar: 06-09-07
Vendndodhja: vushtrri
Postime: 321
Afrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cila Shtaze Sheh Pa Ngjyra..?

jo esht zhirafa ajo qe shef pa ngjyra vetem bardh e zi
Afrimi_17 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-07-09, 21:55   #6
Estella
...........
 
Avatari i Estella
 
Anėtarėsuar: 09-11-07
Vendndodhja: .........
Postime: 9,649
Estella e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Cila Shtaze Sheh Pa Ngjyra..?

s'besoj qe mundet me dite kush :P :P kete pytje :P
__________________
Wir werden als Originale geboren und müssen aufpassen, dass wir nicht als langweilige Kopien sterben.
Estella Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-07-09, 22:02   #7
teutaA
Born To Be Wild !!!
 
Anėtarėsuar: 06-01-08
Vendndodhja: Aty ku vlersohet njeriu ,,,
Postime: 11,686
teutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėmteutaA i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cila Shtaze Sheh Pa Ngjyra..?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Estella
s'besoj qe mundet me dite kush :P :P kete pytje :P
kam ndegju ne shkoll kur prof. na e dha nje paragraf qe te shkruajm per MACEN dhe aty ai filloj te shpjegoj per macen dhe e ceku qe maca shef vetem bardh e zi e per tjera shtaz nuk e di skam ndegju
__________________
Santa,,,,I'have Been Good ! :P
teutaA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-09, 12:30   #8
rafet llapjani
 
Avatari i rafet llapjani
 
Anėtarėsuar: 02-06-05
Vendndodhja: ngat dhive valla se sbon pa to
Postime: 23,978
rafet llapjani e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek rafet llapjani
Gabim Titulli: Cila Shtaze Sheh Pa Ngjyra..?

une kom ndegju per Hutinnnnnnnnnnnn se veq naten kqyr e naten eshte bardh ezi ahgahgahgaahgahgahgahgahgahgahgahgahgahgahgahga
rafet llapjani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-09, 18:43   #9
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Avatari i Qika^Me^Kule
 
Anėtarėsuar: 26-02-09
Vendndodhja: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Postime: 13,735
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cila Shtaze Sheh Pa Ngjyra..?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rafet llapjani
une kom ndegju per Hutinnnnnnnnnnnn se veq naten kqyr e naten eshte bardh ezi ahgahgahgaahgahgahgahgahgahgahgahgahgahgahgahga
Qy bre cka ka than,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-09, 21:51   #10
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cila Shtaze Sheh Pa Ngjyra..?

Citim:
Sa e di une Qeni shef pa ngjyra.
]
Edhe pse gjate kohe eshte menduar,se qent shikojne vetem bardhe e zi,pas nje studimi te bere,qent mund t'i dallojne disa ngjyrat,.
Citim:
ps: Qeni vetem te kuqen dhe gjelberten me duket qe nuk e sheh ?!
Ato dallojne vetem ngjyren e gjelbert,verdhe dhe kaltert..Te kuqen nuk e dallon fare dhe te tjerat bardhe-zi.Perndryshe,shqisat e te deguarit dhe te nuhaturit i kan shume te zhvilluara(shume here me shume se sa tek njerezit)

Citim:
Macaaaa
Macja dallon vetem ngjyren e gjelbert dhe te kaltert,tjerat jan poashtu bardhe-zi.

Kafshet,edhe pse nuk dallojne dot te gjitha ngjyrat,aparatin per shikime kan shumefish me te zhvilluar se sa njerezit...
keshtu psh,Bleta mund te vrej edhe driten Ultra violete,qe per njerezit eshte e padukshme
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga ~AnnA~ : 03-07-09 nė 21:52
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-07-09, 00:34   #11
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,197
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cila Shtaze Sheh Pa Ngjyra..?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AnnA~
Edhe pse gjate kohe eshte menduar,se qent shikojne vetem bardhe e zi,pas nje studimi te bere,qent mund t'i dallojne disa ngjyrat,.

Ato dallojne vetem ngjyren e gjelbert,verdhe dhe kaltert..Te kuqen nuk e dallon fare dhe te tjerat bardhe-zi.Perndryshe,shqisat e te deguarit dhe te nuhaturit i kan shume te zhvilluara(shume here me shume se sa tek njerezit)


Macja dallon vetem ngjyren e gjelbert dhe te kaltert,tjerat jan poashtu bardhe-zi.

Kafshet,edhe pse nuk dallojne dot te gjitha ngjyrat,aparatin per shikime kan shumefish me te zhvilluar se sa njerezit...
keshtu psh,Bleta mund te vrej edhe driten Ultra violete,qe per njerezit eshte e padukshme

o edhe nese kafshet shofin pa ngjyra ato shoin larg qka me na ba neve gjalleses NJERI qe shofim me tona ngjyrat po shofim shum afer bile bile as hunden ton se shofim
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-07-09, 16:53   #12
deti_om :-)
 
Avatari i deti_om :-)
 
Anėtarėsuar: 10-08-08
Vendndodhja: Te Muhaxhert
Postime: 1,450
deti_om :-) VIPdeti_om :-) VIPdeti_om :-) VIPdeti_om :-) VIPdeti_om :-) VIPdeti_om :-) VIPdeti_om :-) VIP
Gabim Titulli: Cila Shtaze Sheh Pa Ngjyra..?

Kali !!!!
deti_om :-) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-07-09, 18:34   #13
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cila Shtaze Sheh Pa Ngjyra..?

Nuk e kuptoj, pyetja ėshtė parashtruar vec pėr shtazėt, kurse ju morėt tatėpjetėn drejt kafshėve!
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-07-09, 20:24   #14
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cila Shtaze Sheh Pa Ngjyra..?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Idila
Nuk e kuptoj, pyetja ėshtė parashtruar vec pėr shtazėt, kurse ju morėt tatėpjetėn drejt kafshėve!
Ka formuluar gabim pyetjen,por ne e kuptuam c'fare deshi te thote
do e mesoje kur te behet 18 vjet
pastaj,shtazet shohin me mire se gjithe kafshet tjera....
Zogjet shikojne fenomenal...edhe ngjyrat i dallojne mire..bile dhe drita ultraviolete eshte e dukshme!
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-07-09, 20:55   #15
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Cila Shtaze Sheh Pa Ngjyra..?

Lol AnnA, hic nuk e kuptoj ku qėndron dallimi mes shtazėve dhe shpendėve!


__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:06.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.