Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia > Fenomene Paranormale
Emri
Fjalėkalimi
Fenomene Paranormale A egzistojnė fenomenet paranormale apo ato janė vetėm mashtrime tė persosura?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-12-10, 13:46   #31
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Illuminati

Un s'kam lexu ndoshta sa 4Peace e Vali,. po nese mund te ju keshilloj qe t'lexoni diēka tjeter sa per ti freskuar pakes mendimet dhe sjelljet e juaja,.. do ju kisha sygjerue librin e Marshall B. Rosenbergut rreth komunikimit jo te dhunshem (« Nonviolent Communication » ).

Ciao edhe Peace & Love 4, Allah !
Se vllezėr jemi !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 07-12-10, 16:54   #32
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Illuminati

Ajeti ne fjal nuk eshte interpretuar fare, " sa per dije."

Mua s'me pelqen menyra se si debatohet ketu.
Ka shum per te then rreth Iluminatit, Masonet dhe grupacioneve tjera qe kan punuar ne te kaluaren dhe vazhdojnn duke punuar per ardhjen e Dexhallit.
Por ne kesi lloj kushtesh, nuk ia vlen te thuhet gje.

Selam paqshi.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-12-10, 00:26   #33
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Illuminati

Zotėrinjėt e Botės

Kush kontrollon botėn sot ?


Vertetimi i kerkimeve te mija vjen nga nje shkrim i publikuar me 7 qershorė 1999 te Corriera della Sera ku flitej per nje grup njėrzish "Bilderbergers". Artikulli i riferohej ribashkimit zyrtar vjetor te tyre qe ishte i mbajtur ne Portugali .Ne kete tubim eshe diskutu ,ne mes temash te ndryshme,edhe per mbas luften e Kosovės .

Nese e mendojme gjendjen e planetit tone ,mundemi qe te behemi qe nuk na intereson e me qene te lumtur ,ose mundemi qe te pytemi se ne cilen bote jemi jemi ka i pregadisimi gjeneratat e ardheshme e mbi te gjitha ,se per qka gjindemi ne kete : lufterat civile dhe religjose ne qdo kontinent.dhune dhe korrupsion gjithekund edhe ne shtetet qe definohen si me evolutive ,perdorimi i droges ne rritje (edhe te legalizuar),varfėria ne zhvillim e rritje ne gjithe boten ,me ndjenjen e padrejtesise se perhapur ,skandale qe i perfshin gati te gjithe persona qe zejne pozita te fuqise etj...per fat te keq ,trendi,i shoqeris sone eshte dramatikisht negativ .

Pyetja eshte dhe ia vlene a bejme :mos eshte dikush qe i ushqen keto ,kush qendron mbasė ,kushe perfiton e nga gjitha kjo ? Te shohim se kush jan dhe se si duken ata qe komandojne !

Te perndriturit (illuminati),jane sjelles te drites ,vetem qe drita e tyre eshte ,me sa duket ,Lucifero apo Santana .
Ata i perkasin 13 familjeve me te pasura te botes e jan personat qe me te vertet e komandojne boten mbas perde :

ASTOR
BUNDY
COLLINS
DUPONT
FREEMAN
KENNEDY
LI
ONASSIS
ROCKFELLER
ROTHSCHILD
RUSSELL
VAN DUYN
MEROVINGIVijne te definuar edhe Bujaria e Zezė ,jane keta qe i bejne rregullat qe duhet ndjekur nga presidenti dhe qeverite.

Forca e tyre qendron ne okult dhe ne ekonomi ,njera nga motot e tyre jan :paraja e krijon fuqine por ,mbi te gjithat me se shumti jan te infiltruar ne politike dhe ne organet internacionale ,e para nga te gjithat eshte ONU dhe Fondi Monetar Nderkombtar .

Ja nje shembull i tyre qe e perdorin per zgjedhjen e kryetarit te SHBA-ve ,cili nga kandidatet ka me shume sponzor ,ne forme parashe ,i fiton zgjedhjet ,sepse me ato para e ka fuuqine me e "shkatrru" kandidatin tjeter .Dhe ,kush kend sponzorizon ? Sigurishte te Perndriturit nepermjet organizatave te ndryshme ,fasada. E bejne ne ate menyre qe i financojne te dy kandidatet vetem qe ta mbajne lojen "gjalle" edhe pse kandidati eshte vetem i zgjedhur .Njėri nga keta te zgjedhurit ,dyshohet ,te kete qene Bill Klintoni i cili ishte i pergaditur per misioni e Presidentit ,nga Iluminati ,qe nga rinia ...! (vazhdon)
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-10, 09:41   #34
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Illuminati

Vjeshta, na thuaj pakes se cili eshte qellimi i tyre, ku duan te arrijn keta ?
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-10, 15:29   #35
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Illuminati

Faleminderit Makresh per kerkesen ,edhe ashtu duhej te vazhdohej ...


Cili eshte qellimi i tyre?

Qellimi i tyre eshte me e kriju nje Qeveri Unike Boterore ne krye me vetveten per me e nenshtru boten ne nje roberi te re ,jo fizike po "shpirterore ".

Ja disa shembuj mbi te cilat punojne!

- Me kriju ndasi permes politikes ,ekonomikes,ne aspektin social,fetar ,etnik ...etj !Nese eshte nevoja me i armatu ,provokue aresye per qellime lufte dhe dobesimi ...siq e kemi edhe rastin e ish Jugosllavise .

-Korrupsioni (me para apo seks) qellim shantazhimi tek politikanet apo tek ata qe zejne nje pozite ne qeverin e nje shteti (pak nag keto jan permend edhe ne shkrimin me larte)

-Zgjedhja e kryetarit tek nje shteti i cili eshte me servil dhe me i nenshtruar pa kushte .

-Me pas kontrollin e shkollave (Univerziteteve) qe nxenesit me me talent dhe te familjeve te mira ku ne menyre te pavetedijeshme behen agjente te komploteve .

-Me pas kontrollin e Shtypit ,per me mujt me e manipulu masen me informazione .

-Me e bind masen qe me jetu vetem me paraqitje(pamja) dhe me u kenaq ne nevojat e veta ,sepse me nje shoqerite prisht njerzit humbin besimin ne zot .

-Zbehja e besimeve ,tek katolikizmi: me prifterinjet pedofil dhe tek muslimanizmi:me kamikazet per nje lufte te shenjte duke e keqinterpretu Kuranin .

Krijimi dhe paraqitja e problemeve qe nuk egziston fare si psh: ngrohja globale ,ku e gjitha eshte shkak i kushteve atmosferike pa nderhyrjen e njeriut .Ku shtetet kan paguar tatime te larte ,e kush i inkasoi keto?

Kemi edhe perhapjen e viruseve ,si shembullin e fundit :H1N1,me paraqitjen e ketij virusi vetem ishte ne shtepite farmaceutike injeksioni i gatshem per ne treg !!

Te gjitha keto jane qe ne mase (njerzit), te krijojne nje gjendje degradimi lodhjeje dhe konfuzioni .


__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:33.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.