Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia > Fenomene Paranormale
Emri
Fjalėkalimi
Fenomene Paranormale A egzistojnė fenomenet paranormale apo ato janė vetėm mashtrime tė persosura?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-11-05, 12:10   #16
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kalt
Furtuna e vetmja deri tash sa jam une ketu qe je me te vertete furtune.
E ke vendos me ua shkul rrenjet anetareve te forumit?
Mire ua ben se ju ka hy vetja ne qejf!
Po cfare po mendon per UFO-t?
A beson ne ekzistencen e tyre apo jo?

P.S.Dhe vec kesaj une nuk desheroj te kem konflikt me ty, por vetem kompromis sepse paske nje natyre terheqese!
Kalt;

Mos bje ne ndesh me veten tende , ose paske pasur njė mllef ndaj anterve nuk paske pasur mundesi tė shprehish mllefin tend, dhe kerkon mbeshtetje nga Fortuna apo cka?
Ja cka shkrun ti:

Citim:
E ke vendos me ua shkul rrenjet anetareve te forumit?
Mire ua ben se ju ka hy vetja ne qejf!
Kush ta shprehi ty dashurin e vetvetes qe ju paska hy vetja ne qef.
Si dhe kur e ne cilin vend , rast , moment??
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 08-11-05, 12:31   #17
Kalt
 
Anėtarėsuar: 02-11-05
Postime: 1,450
Kalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithėKalt i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Psikolog,

Nese kapesh neper te gjitha fjalet atehere duhet ta kuptosh se aty brenda ka edhe humor.
Duke pa menyren se si Fortuna e nisi me sulm, athere i shkrova ashtu!
Por edhe njehere desheroj te them se nese nje anetar i ri e nis me nje stil pak te vecante apo pak me te rrembyer, nuk ben kurresesi ti versulesh me nje ton te njejte, per t'ja zbeh deshiren per te shkruar ne forum.
Te falenderoj per analizen e holle!
Kalt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-11-05, 16:23   #18
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

hahahahahahahahahhahahahhahhahahhahahaa


o ikniiiiiiiiiiiiiiiiiiii,ikniiiiiiiiiiiiiiiiiii se Fortuna eshte jashtetokesor hahahahahhahahhahahahahhahahhahha.

Ani me kaltin e paska mire ,edhe une kam shkrue se nuk kam frike nga jashtetokesoret ,hahahahhahahha edhe mue nuk me prek .

Valla ata te cilet i kane sha jashtetokesoret le te ruhen hahahahhahahahhaaahahha


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-11-05, 17:22   #19
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nuk esht se besoj se ka jashtetokesor, s'paku jo pa i par vet, por edhe mendoj se universi esht shum i madh dhe nuk mendoj se jemi vetem na ne ket univers. :?

Dhe ju lutem shum, te rrim ne tem.

Genta
__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-11-05, 18:58   #20
franko
 
Anėtarėsuar: 31-08-05
Postime: 33
franko e ka pezulluar reputacionin
Gabim tungi

tungi se pari dua te ju pershendes gjithve dhe sa i perket aka ufo ne univers ne nuk mundem me din keshtu mendoj une po ndoshta edhe ka por e shikova ne video qe e kishte qitur shoku i jon kalt dhe mu duk se ish thuj aty se pernjement kaloni mir ishalla nuk ka ufo me e mir per ne :oops:
__________________
tungi gjithve
franko Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-05, 00:35   #21
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Behen dhe po vazhdojne te behen studimet per UFO , por besoj qe mundet te kete, te pakten keshtu kam lexuar ne shume libra dhe gazeta.
doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-05, 07:35   #22
Krokodilli
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Australia-Prishtine
Postime: 3,019
Krokodilli e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Krokodilli
Gabim

UFO, hahahahaha po po keto UFO ekzistojn,, si nje Kali ne Kosove qe eshte pa duke FLUTURU,,,, RTK e ka inqizu duke fluturu ne drejtim te panjohur,,,,

edhe najdit kan me fluturu Balenat, peshkaqenat, Krokodillat,,, UFO PHAAAAAAA qka snin njeri,, perralla ....

perdit takoj nentokesor ne jeten e perditshme, duken si njerez po shprehjet i kan si nentokesor :lol: :lol:
__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-05, 14:35   #23
Flaka_1
 
Anėtarėsuar: 08-07-05
Vendndodhja: aty ku shperthen flaka
Postime: 1,212
Flaka_1 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Krokodilli
UFO, hahahahaha po po keto UFO ekzistojn,, si nje Kali ne Kosove qe eshte pa duke FLUTURU,,,, RTK e ka inqizu duke fluturu ne drejtim te panjohur,,,,

edhe najdit kan me fluturu Balenat, peshkaqenat, Krokodillat,,, UFO PHAAAAAAA qka snin njeri,, perralla ....

perdit takoj nentokesor ne jeten e perditshme, duken si njerez po shprehjet i kan si nentokesor :lol: :lol:

Krokodill :lol: :lol: :lol:
__________________
Sikur te isha une nje cope qielli, te lundroja ne zemren tende.
Me mire do te ishte te isha une nje mal, dielli me rreze te me griste kemishen e bardhe.
Flaka_1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-11-05, 00:02   #24
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ka,ka....edhe normal eshte,sepse pergjegjen e keni ne pyetjen:Kush mundet 100% me garantue qe neper planetet e tjera nuk ka jete? - askush.

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-11-05, 00:07   #25
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

A besoni qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

S'besoj hic... Le t'na lojne rahat...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-11-05, 00:31   #26
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arb
A besoni qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

S'besoj hic... Le t'na lojne rahat...
Hahahahahahaahahahahaahahahahaah ARB,pergjegjja gjeniale.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-11-05, 18:49   #27
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Pershendetje

Sipas info-ve te mija, njerezimi s'ka nevoje te shkoje, ne Hene, Mars apo me larg per te kerkuar jashtetokesore. Ata jane ketu. Mu ne mesin tone. Qyshmoti. Me mision per te na ndihmuar, gje te cilen edhe e bejne pa pra.

Ata jane subtile, gje qe na e pamundeson t'i shohim. Ka edhe me shume por po e le me kaq.


UFO-t (objektet fluturuese te paidentifikuara, sic ishte ky incizimi ne Sarajeve...) jane dic tjeter, ashtu sic tregon edhe vet emri.Hajt mos u tutni!!!

***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-11-05, 17:42   #28
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ishalla ekzistojn :P
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-05, 17:05   #29
varfnjaku
 
Anėtarėsuar: 02-07-04
Postime: 395
varfnjaku e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiana
Nuk esht se besoj se ka jashtetokesor, s'paku jo pa i par vet, por edhe mendoj se universi esht shum i madh dhe nuk mendoj se jemi vetem na ne ket univers. :?

Dhe ju lutem shum, te rrim ne tem.

Genta
-----------------------------------------------------------------------------

Kjo mese mir ka fole, NUK BESON...PA I PA..........DHE NUK MENDON SE JEMI VETEM...

Ky eshte besim, PO edhe JO, ose nje ndryshim i vogel, JO edhe PO.

Une jam nje prej tyre, mos ju tregoni Amerikanve, ani Truqve nuk ban me ju tregu hiq, se ata pa pa pa po te fort jan na shkaterrojn krejt.

Fjala UFO eshte Gjermanisht, gerrma U [ UNBEKNTE] Shqip [ E PANJOHUR] F [ FLUKT] Shqi.. FLOTORUSE] dhe gerrma O [ OBJEKT] edhe ne Shqip eshte OBJKET, nejse nuk jam perkthyse ketu poir pse nuk shkruhet ne Shqip.


OFP-- SHqipe objekte floturuse panjohura.

Mendimi im PO EXZISTOJN dhe ata kan pasur nje defekt ne floturusen e tyre, dy kan vdekur dhe njeri ka shpetuar e qe mbahet fsheur, diku ne vitet 50.
Per personin e marrur dhe te kthyre me nje leng tjeter ne trup, pra pa gjake, edhe kjo eshte e vertet. Per gjerat qe i pelqejn keti personi ketu ne toke, pra keti te shpeturit, jan AKULLORET e disa gjera tjera. Gjatesi 50 cm, dhe asnje me i gjat sikur ajo qe tha 7 metra. Syte i kan si me syze pra nuk kan nevoj per syze dilli, truri i tyre eshte i ngjashem me te qenit, pra nuk kan ngjajshmeri me trurin ton, jan me intelegjnt etj etj.
Mua shum pake me intersojn se nuk kan femra krejt shka i kan jan te njejta si ne Arabi...hahaa
varfnjaku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-06, 17:04   #30
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Une pata percjelle ate emision televiziv ku thuhej se UFO-t ishin te gjatesise prej 60 cm e deri ne 5 e 7 metra.Perkthimi ka qene shqip dhe besoj se s'me kane lene akoma veshet nga te degjuarit,perndryshe me kishin demantuar familja ime qe e percillnim bashke emisionin,e nese ka qene gabimi i spikeres,atehere eshte tjeter problem!


__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:28.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.