Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia > Fenomene Paranormale
Emri
Fjalėkalimi
Fenomene Paranormale A egzistojnė fenomenet paranormale apo ato janė vetėm mashtrime tė persosura?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-01-06, 17:06   #31
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 08-01-06, 19:32   #32
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Pershendetje

Kjo eshte "deshmia" me e madhe per ekzistencen e jashtetokesoreve. Thash "deshmia" (ne thonjeza) meqenese eshte me e popullarizuara nga te gjitha "deshmite" tjera "ekzistuese". Para se gjithash me kete eshte bere biznesi me i madh. S'di sa miliona dollare eshte blere ky film, nga i cili eshte marre kjo fotografi. Me keto gjera si kjo merren te ashtuquajturit "ufologe", te cilet besojne ne cka mas tjeter pos te se vertetes.

E verteta mund te gjindet ketu:
Ekzistojne shtate gjendje. Njerezimi apo shkenca e sotme i njeh vetem tri. Ato jane: gjendja e ngurte, gjendja e lenget dhe gjendja e gazte.

Po ta njihnim edhe nje gjendje me shume (te katerten p.sh.), i gjithe problemi zgjidhet vetvetiu!


Cdo te mire!


*
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-01-06, 09:47   #33
Pearl jam
 
Anėtarėsuar: 11-01-06
Vendndodhja: Zheger
Postime: 6
Pearl jam e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Pearl jam
Gabim Dardan Rrahmani

JO.JASHTETOKSORET NUK EGZISTOJNE.KURRE.SEPSE NUK ESHTE PERMENDUR NE KURANI KERIMIN.TUNG
Pearl jam Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-01-06, 22:58   #34
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Dardan Rrahmani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pearl jam
JO.JASHTETOKSORET NUK EGZISTOJNE.KURRE.SEPSE NUK ESHTE PERMENDUR NE KURANI KERIMIN.TUNG
Por,jane permendur 7 pale qiej,e 7 pale toke!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-01-06, 08:25   #35
Pearl jam
 
Anėtarėsuar: 11-01-06
Vendndodhja: Zheger
Postime: 6
Pearl jam e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Pearl jam
Gabim UFO

United Funky Organization... :twisted:
hehehehehe
Pearl jam Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-01-06, 21:07   #36
illyria
 
Anėtarėsuar: 19-03-04
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 370
illyria e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Kur dihet qė Universi nuk ka kufinj atėherė ėshtė e qartė qė atje diku ekzistojnė pakufi planete apo trupa tjerė qiellorė nė tė cilat gjallėrojnė krijesa tė ndryshme tė gjalla dhe nė forma tė ndryshme e nė stadiume tė ndryshme evolutive dhe inteligjente.
__________________
\"O Zot,na jep mė shumė mend e jo tru,tru ka edhe lopa\"
illyria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-01-06, 23:35   #37
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga illyria
Kur dihet qė Universi nuk ka kufinj atėherė ėshtė e qartė qė atje diku ekzistojnė pakufi planete apo trupa tjerė qiellorė nė tė cilat gjallėrojnė krijesa tė ndryshme tė gjalla dhe nė forma tė ndryshme e nė stadiume tė ndryshme evolutive dhe inteligjente.

Sote po lexoje per here te pare qe paska gjallesa ne forma te ndryshme evolutive dhe intelegjente :shock: :shock: Shkenctaret prej sotit do shkarkohen nga puna se tybe qenke person jashtetoksor :lol: :lol:
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-06, 21:17   #38
illyria
 
Anėtarėsuar: 19-03-04
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 370
illyria e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Oj hallė,pa na thuaj ti nė cilėn fazė tė evolucionit (zgjidh prej amebės e gjer te Bill Gejtsi) qenke sepse qysh po e shoh na qenke hiper inteligjente!
__________________
\"O Zot,na jep mė shumė mend e jo tru,tru ka edhe lopa\"
illyria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-06, 07:57   #39
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nese e permende planetin tone TOKA, ke te drejte!!! 8) E nese thua se ne PLANETE tjera ka krijesa te ndryshme ne stadiume evolutive dhe intelegjente, aty nuk pajtohem me ate medim ABSTRAKT :?
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-01-06, 10:04   #40
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Une ketu do te pergjigjem shkurt;

Pa e njofte shtepine , mos u mundo me e njofte kojshine!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-06, 13:31   #41
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Dardan Rrahmani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pearl jam
JO.JASHTETOKSORET NUK EGZISTOJNE.KURRE.SEPSE NUK ESHTE PERMENDUR NE KURANI KERIMIN.TUNG
Por,jane permendur 7 pale qiej,e 7 pale toke!
Kur'ani Kerim, numri 7...

Kur'ani Fisnik pėrmban 7 (krye)shtresa tė tė kuptuarit tė tij dhe 42 nėnshtresa...Gjithsej=49

Pytja: Cilėn nėnshtresė tė cilės (krye)shtresė kam/ke/kanė arritur ta kuptoj/kuptosh/kuptojnė???


***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-02-06, 20:52   #42
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Amerika,lufte me UFO_t

Dėshmia pėr ndėrtimin e njė qendre ushtarake amerikane nė Hėnė
Ish-ministri kanadez i Mbrojtjes kėrkon shqyrtimin e lidhjeve me civilizimin alien


Njė ish-ministėr i Mbrojtjes kanadeze dhe pėrfaqėsues i kryeministrit, Pierre Trudeau, ėshtė bashkuar me tri organizata joqeveritare pėr t’i kėrkuar Parlamentit tė Kanadasė qė tė shqyrtojė publikisht exopolitikat, marrėdhėniet me “ET”.

Me “ET”, Hellyer dhe kėto organizata duan tė thonė civilizime etike e tė pėrparuara jashtėtokėsore, qė edhe nė kėtė moment mund tė jenė duke vizituar Tokėn. Mė 25 shtator 2005, nė njė fjalim tė shkėlqyer nė Universitetin e Torontos, ai tėrhoqi vėmendjen e gazetave dhe revistave mė tė rėndėsishme. Paul Hellyer, ish-ministri i Mbrojtje sė Kanadasė nė vitet 1963-’67, nė kohėn e kryeministrit qė ka fituar Nobel, Lester Pearson, tha publikisht: “UFO-t janė tė vėrtetė si aeroplanėt qė fluturojnė mbi kokėn tuaj”. Hellyer vazhdoi tė thoshte: “Jam shumė i shqetėsuar pėr pasojat qė mund tė sjellė fillimi i njė lufte ndėrgalaktike, pėr kėtė mendova tė them diēka”. Hellyer rrėfeu se “e fshehta qė pėrfshiu nė tė gjithė kuptimet incidentin e Rosuell ishte e pashembullt. Klasifikimi i dosjes ishte “Top Sekret” kėshtu qė, maxhoriteti i zyrtarėve dhe politikanėve tė SHBA-sė, e la tė vetėm njė ministėr tė thjeshtė Mbrojtjeje”. Hellyer paralajmėroi se ushtria e SHBA-sė po pėrgatitet tė pėrdorė armėt kundėr alienėve dhe mund tė shkaktojė njė luftė ndėrgalaktike, pa folur apo dėgjuar mė parė. Ai deklaroi se administrata e Bushit ka rėnė dakord qė tė lejojė ushtrinė tė formojė njė bazė ushtarake tė avancuar nė hėnė, gjė qė do t’i vėrė ata nė njė pozitė mė tė mirė pėr tė gjurmuar ikjet dhe ardhjet e vizitorėve tė huaj nga hapėsira dhe nėse vendosin, t’i qėllojnė ata”. Fjalimi i Hellyer pėrfundoi me njė ovacion me rėndėsi. Ai tha: “Ka ardhur kohė qė t’u heqim vellon sekreteve dhe tė themi tė vėrtetėn hapur, kėshtu mund tė kemi njė debat tė vėrtetė dhe tė informuar, pėr njė nga problemet mė tė rėndėsishme me tė cilat po pėrballet planeti ynė sot”. Tri organizata joqeveritare e besuan fjalėn e Hellyer-it dhe iu drejtuan Parlamentit tė Kanadasė nė Ottaua, qė tė shqyrtojė nė publik ēėshtjen e prezencės sė jashtėtokėsorėve dhe ēfarė duhet tė bėjė Kanadaja. Senati kanadez e konsideron ēėshtjen. Mė 20 tetor 2005, Instituti pėr Kooperim nė hapėsirė i kėrkoi senatorit kanadez, Colin Kenny, senator dhe kryetar i senatit pėr sigurinė kombėtare dhe mbrojtjen “njė plan publik pėr iniciativėn exopolitike kanadeze”, kėshtu qė, dėshmitarė si, Paul Hellyer dhe ushtarakė ta lartė kanadezė tė lidhur me inteligjencėn, NORAD, shkencėtarė dhe dėshmitarė qeveritarė, tė ndihmonin kėtė projekt demaskimi. Simpoziumi exopolitik i Torontos tė mund tė paraqesė prova bindėse, dėshmi dhe rekomandime tė politikės publike. Instituti pėr Kooperimin nė Hapėsirė (ICIS) me bazė nė Vankuver, drejtori ndėrkombėtar i tė cilit kryesoi njė propozim pėr njė studim mbi komunikimin jashtėtokėsor nė vitin 1977, pėr ish-presidentin e SHBA-sė, Jimmy Carter, i cili vetė ka raportuar publikisht nė vitin 1969 takimin e afėrt tė llojit tė vetėm me njė UFO, ka shkruar njė kėrkesė origjinale pėr Parlamentin kanadez, qė tė marrė parasysh shqyrtimin e kėsaj ēėshtjeje. “Tani ėshtė koha qė tė demaskohet hapur se ka civilizime etke jashtėtokėsore qė vizitojnė Tokėn”, tha njė zėdhėnės i organizatave joqeveritare.

G.Panorama
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-06, 13:18   #43
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Dardan Rrahmani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 4peace
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pearl jam
JO.JASHTETOKSORET NUK EGZISTOJNE.KURRE.SEPSE NUK ESHTE PERMENDUR NE KURANI KERIMIN.TUNG
Por,jane permendur 7 pale qiej,e 7 pale toke!
Kur'ani Kerim, numri 7...

Kur'ani Fisnik pėrmban 7 (krye)shtresa tė tė kuptuarit tė tij dhe 42 nėnshtresa...Gjithsej=49

Pytja: Cilėn nėnshtresė tė cilės (krye)shtresė kam/ke/kanė arritur ta kuptoj/kuptosh/kuptojnė???


***
A ka fol Kurani pėr Ameriken ndojhere, me intereson tė dij se pasi paska folur pėr UFO- edhe pėr ketė duhet ta ketė ditur.
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-06, 15:29   #44
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Amerika,lufte me UFO_t

Dėshmia pėr ndėrtimin e njė qendre ushtarake amerikane nė Hėnė
Ish-ministri kanadez i Mbrojtjes kėrkon shqyrtimin e lidhjeve me civilizimin alien


Njė ish-ministėr i Mbrojtjes kanadeze dhe pėrfaqėsues i kryeministrit, Pierre Trudeau, ėshtė bashkuar me tri organizata joqeveritare pėr t’i kėrkuar Parlamentit tė Kanadasė qė tė shqyrtojė publikisht exopolitikat, marrėdhėniet me “ET”.

Me “ET”, Hellyer dhe kėto organizata duan tė thonė civilizime etike e tė pėrparuara jashtėtokėsore, qė edhe nė kėtė moment mund tė jenė duke vizituar Tokėn. Mė 25 shtator 2005, nė njė fjalim tė shkėlqyer nė Universitetin e Torontos, ai tėrhoqi vėmendjen e gazetave dhe revistave mė tė rėndėsishme. Paul Hellyer, ish-ministri i Mbrojtje sė Kanadasė nė vitet 1963-’67, nė kohėn e kryeministrit qė ka fituar Nobel, Lester Pearson, tha publikisht: “UFO-t janė tė vėrtetė si aeroplanėt qė fluturojnė mbi kokėn tuaj”. Hellyer vazhdoi tė thoshte: “Jam shumė i shqetėsuar pėr pasojat qė mund tė sjellė fillimi i njė lufte ndėrgalaktike, pėr kėtė mendova tė them diēka”. Hellyer rrėfeu se “e fshehta qė pėrfshiu nė tė gjithė kuptimet incidentin e Rosuell ishte e pashembullt. Klasifikimi i dosjes ishte “Top Sekret” kėshtu qė, maxhoriteti i zyrtarėve dhe politikanėve tė SHBA-sė, e la tė vetėm njė ministėr tė thjeshtė Mbrojtjeje”. Hellyer paralajmėroi se ushtria e SHBA-sė po pėrgatitet tė pėrdorė armėt kundėr alienėve dhe mund tė shkaktojė njė luftė ndėrgalaktike, pa folur apo dėgjuar mė parė. Ai deklaroi se administrata e Bushit ka rėnė dakord qė tė lejojė ushtrinė tė formojė njė bazė ushtarake tė avancuar nė hėnė, gjė qė do t’i vėrė ata nė njė pozitė mė tė mirė pėr tė gjurmuar ikjet dhe ardhjet e vizitorėve tė huaj nga hapėsira dhe nėse vendosin, t’i qėllojnė ata”. Fjalimi i Hellyer pėrfundoi me njė ovacion me rėndėsi. Ai tha: “Ka ardhur kohė qė t’u heqim vellon sekreteve dhe tė themi tė vėrtetėn hapur, kėshtu mund tė kemi njė debat tė vėrtetė dhe tė informuar, pėr njė nga problemet mė tė rėndėsishme me tė cilat po pėrballet planeti ynė sot”. Tri organizata joqeveritare e besuan fjalėn e Hellyer-it dhe iu drejtuan Parlamentit tė Kanadasė nė Ottaua, qė tė shqyrtojė nė publik ēėshtjen e prezencės sė jashtėtokėsorėve dhe ēfarė duhet tė bėjė Kanadaja. Senati kanadez e konsideron ēėshtjen. Mė 20 tetor 2005, Instituti pėr Kooperim nė hapėsirė i kėrkoi senatorit kanadez, Colin Kenny, senator dhe kryetar i senatit pėr sigurinė kombėtare dhe mbrojtjen “njė plan publik pėr iniciativėn exopolitike kanadeze”, kėshtu qė, dėshmitarė si, Paul Hellyer dhe ushtarakė ta lartė kanadezė tė lidhur me inteligjencėn, NORAD, shkencėtarė dhe dėshmitarė qeveritarė, tė ndihmonin kėtė projekt demaskimi. Simpoziumi exopolitik i Torontos tė mund tė paraqesė prova bindėse, dėshmi dhe rekomandime tė politikės publike. Instituti pėr Kooperimin nė Hapėsirė (ICIS) me bazė nė Vankuver, drejtori ndėrkombėtar i tė cilit kryesoi njė propozim pėr njė studim mbi komunikimin jashtėtokėsor nė vitin 1977, pėr ish-presidentin e SHBA-sė, Jimmy Carter, i cili vetė ka raportuar publikisht nė vitin 1969 takimin e afėrt tė llojit tė vetėm me njė UFO, ka shkruar njė kėrkesė origjinale pėr Parlamentin kanadez, qė tė marrė parasysh shqyrtimin e kėsaj ēėshtjeje. “Tani ėshtė koha qė tė demaskohet hapur se ka civilizime etke jashtėtokėsore qė vizitojnė Tokėn”, tha njė zėdhėnės i organizatave joqeveritare.

G.Panorama
Eh moj Barbarosa...

...athua valle, ku i ke gjetur kete perrale hollywood-iane? Kaēiku i Bushit te pistė dashka te formoje baze ne hene per lufte ndergalaktike... Fantasia e Hollywoodit s'ka kufinj... E kenaqi Bushi qe s'po ia del ne krye me bazat e veta ne Lindjen e Mesme...tash i paska mbetur edhe pushtimi i henes... :roll: :roll: :roll:

Edhe kjo lidhje me Jimmy Carterit eshte rrene e kullaur, se gjoja ka pasur rast te takohet me ta... :?:

Lidhje me J. Carterin, puna qendron keshtu. Gjat fushatave parazgjedhore ky ka premtuar se do t'i hape dosjet [b]mbi faktet e verteta[b] lidhje me kete ceshtje. Per fat te keq, megjithese arsyet e verteta ende nuk dihen, pas qe eshte zgjedhur kryetar i SHBA-ve, kete premtim e ka harruar.

Zgjidhja me kete rast eshte: Hapni dosjet! Thuajeni te verteten!.

Sa per luften dergalaktike (cfare gjepurash!!!), deri sa Bushi te behet gati per t'i vendose bazat neper Galaksi, po te kishin dashur ata, pra jashtetokesoret, me nje KLIK do ta kishin fshire nga harta e botes Ameriken, bashke me pisin Bush...e ky s'ka vend as ne nevojtore e don 'ta shkele' edhe galaksine...

Nuk e pata me ty personalisht, e nderuara Barbaroza. Ndaj, te lutem, mos ma merr per te keq!!!


Kalo bukur! Fli rehat, duke e ditur se ne kete bote ka krijesa te mira, qe punojne per te mire e nuk i shpallin lufte edhe galaksive tjera...


***
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-02-06, 15:51   #45
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

I nderuari 4peace,kureshtja ime ka qene gjithmone e drejtuar nga gjerat misterioze,ndaj kete shkrim posa e pashe se ka te beje me UFO_t,menjehere ngarenda ta lexoj dhe ta postoj. :lol:
Edhe nese s'ka gje te vertete ketu,atehere mesojme edhe nga genjeshtrat :lol:
Perndryshe,nuk po ndjehem e fyer aspak nga ju.
Sa per ate se ne bote ka krijesa te mira e qe punojne per te mire,i kam humbur shpresat.Po e verejme te gjithe kete! :(


Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 00:16.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.