Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia > Fenomene Paranormale
Emri
Fjalėkalimi
Fenomene Paranormale A egzistojnė fenomenet paranormale apo ato janė vetėm mashtrime tė persosura?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 28-04-09, 18:56   #91
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

MOs keni frike kjo ngjason me shume ne fytyren e Majkell Gjaksonit... :P

Shikoni deri von eshte dyshuar qe per UFO ( Pjate fluturuese ) eshte shpikje Amerikane, ndersa Amerikanet dyshoshin qe eshte shpikje Ruse... Por shume von eshte verejtur se ska te bej kjo as me Ruset as me Amerikanet..
Ne rusi viti sme kujtohet ne nje koncert me Madonen eshte shfaqur nje UFO... Pastaj nje udhetare rasti ne USA mori nje ufo dhe perseri e kan kthyer atje e shume raste tjera simbas fjaledhenave te personave qe gjoja jan marr nga UFO-t Thuhet qe jan paqesor qe nuk perdorin arme dhe qe i pelqejn Akulloret shume... :P
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga shfletuesi_ : 28-04-09 nė 18:57
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 28-04-09, 19:24   #92
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Me trishtove me kete foto ,shfletuesi!!!!
Une as fytyren ne Michael J.nga kaq afer nuk e kam pare,se ai cdohere mban Ombrelle
Sa per sqarim,UFO-t jan Pjatat fluturuese dhe jo jashttokesoret....dalloni keto dyja :)

Perderisa ekzistojne deshmi reale,besoj qe ekzistojne UFO-t...I pari qe i vrejti UFO-t dhe i pershkroi ishte piloti Kenneth Arnold me vitin 1947....
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-04-09, 19:30   #93
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AnnA~
Me trishtove me kete foto ,shfletuesi!!!!
Une as fytyren ne Michael J.nga kaq afer nuk e kam pare,se ai cdohere mban Ombrelle
Sa per sqarim,UFO-t jan Pjatat fluturuese dhe jo jashttokesoret....dalloni keto dyja :)

Perderisa ekzistojne deshmi reale,besoj qe ekzistojne UFO-t...I pari qe i vrejti UFO-t dhe i pershkroi ishte piloti Kenneth Arnold me vitin 1947....
Kan nje shpejtesi marremendese as tymin ska mund tja shoh piloti... Eh une hiq pa dyshim te them qe gjyshi para 50 viteve i ka pare rruges kur ka qen duke shkuar ne bjeshk me Kuaj... bilem kish pas frike vetem 1 drite tregon eshte dukur njehere afer dhe sa hap e mbyll syt tjeter vend... Bilem tregoke vellau i ti kishin pas menduar qe eshte Hapur qielli dhe te thoshin keta nje deshire... por kur gjyshi i ka then vellaut te vet hej kqyr kqyr deri e ka kthy koken vellau i tij... ajo iku :P Pra ufot Egzitokan..
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-04-09, 19:41   #94
gazi-de
mergimtari
 
Avatari i gazi-de
 
Anėtarėsuar: 11-12-06
Vendndodhja: ger
Postime: 32,050
gazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Nuk mendoj edhe nuk po u me mendu hiq bile se ne gjithsia nuk ka fund,menoj esht mendim i kot se pergjigjejen nuk do te ja gjejm

e UFOt jan shpikje e njerzve,se pari i shpiku Amerika per shkak te interesave te veta ne kohen e luftes se ftofte per mos me ju zbulu tehnika luftarake kete rast airolanat luftarat e raketa te llojllojshme qe ende ca prej tyre jan ne pentagon sekret,UFO u pan me se shumiti USA rusi e ca tjera shtete europjane,po krejt prapaganta s qe ja kan fut ne koke njerzve qe tash me te vertet besoj,nganjehere ka lloj lloj femonen ne natyr qe shum mendojn qe ufo,po jo tybe se une nuk i kom taku asi shoku,kojshia ime e tjer..hhahaha
pse nuk u pan ato me heret,nejse beson edhe bile mos u tutni se tuten ja hjeq une se nuk kaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
__________________
09.08.2009 syn ti me ben te ndihem mire ;)

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga gazi-de : 28-04-09 nė 19:43
gazi-de Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-04-09, 19:46   #95
~AnnA~
The End !
 
Avatari i ~AnnA~
 
Anėtarėsuar: 11-11-08
Vendndodhja: atje ku ndjehem e huaj...
Postime: 7,509
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shfletuesi_
Kan nje shpejtesi marremendese as tymin ska mund tja shoh piloti... Eh une hiq pa dyshim te them qe gjyshi para 50 viteve i ka pare rruges kur ka qen duke shkuar ne bjeshk me Kuaj... bilem kish pas frike vetem 1 drite tregon eshte dukur njehere afer dhe sa hap e mbyll syt tjeter vend... Bilem tregoke vellau i ti kishin pas menduar qe eshte Hapur qielli dhe te thoshin keta nje deshire... por kur gjyshi i ka then vellaut te vet hej kqyr kqyr deri e ka kthy koken vellau i tij... ajo iku :P Pra ufot Egzitokan..


A maskara cun ti
Dhe si vazhdon tregimi? Se me bere kurriozee tani
Dmth,Arnold s'qenka i vetmi qe i ka pare UFO-t :)
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga ~AnnA~ : 28-04-09 nė 19:46
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-04-09, 20:23   #96
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ~AnnA~

A maskara cun ti
Dhe si vazhdon tregimi? Se me bere kurriozee tani
Dmth,Arnold s'qenka i vetmi qe i ka pare UFO-t :)

Per bes po... tregimi keshtu ishte gjyshi ka qen ulur prapa kerroces me kuaj i kthyer me shpin nga vellau i vet.... po ky e ka verejt qe eshte si drite ne qiell ate kohe skan egzistuar dritat vetem me fenera e flake qe kan ber drite... e kur e ka pa ne qiell nje drite bukur te madhe vetem shkoke tha tu forcu qdohere e me shume ajo sigurisht ka qen duke u afruar nga ta... e ky pastaj nga frika u kthy nga vellau dhe i ka than hhej qka u ba more kshtu qe u zdrit ai kur u kthy vellau i tij ajo ka fluturu tjeter kund..ky e ka pas fiksimin ne ate drite dhe ka mund me verejt mire po tregon aq shpejt eshte larguar sa qe vellau i tij ska arit ta verej fare... .. E pastaj vellau i vet i ka then mos me pas tregu me pas mendu nje deshire dhe me then tu kish plotesu ajo deshire... sepse eshte hapur Qielli tregimi vazhdon pas marteses kur eshte ardh gjyshja te gjyshi ate kohe...gjyshja tregon shume here ka pare nje drite ne bjeshk... dhe u frigua ka mbyll dritaren..... eh tash e marr me mend qe kan qen UFO ate kohe... tjeter kush ska mund te jet... Pastaj ne vitet 1990 Kur TVSH japke emisione me UFO e kemi pas bised qe ajo qe ka par gjyshi ka mund te jet UFO pra Pjate Fluturuese...
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga shfletuesi_ : 28-04-09 nė 20:27
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-09, 11:49   #97
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

paj duke u bazuar se qfar gjallese jeton ne planetin tok e quajtur Njeri un besoj se ekzistojn jashtoksoret edhe mendoj se ata ja vlejn te jetojn e jo gjallesa njeri
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-06-09, 08:19   #98
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

bota eshte e madhe e toka eshte nje hiq po jashte toke spas mendimit tim eksiston jeta ndoshta ne menya tjera krahasuar me tonen po aq eshte e madhe gjthsija sa kam besim se jeta eshte ne miliona planete po sot per sot nuk kemi mbrri menyren e te udhtuarit me shpejtesi te drites aro nje menyr tjeter te transferit andaj jeten tjerfa njeriu do ta gjej po kure
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-06-09, 08:24   #99
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uck_aksh
paj duke u bazuar se qfar gjallese jeton ne planetin tok e quajtur Njeri un besoj se ekzistojn jashtoksoret edhe mendoj se ata ja vlejn te jetojn e jo gjallesa njeri

Njerezit e llojit tend, krijojn tensione qe te qojn drejt gjenocideve.Mendimi im rreth temes,

Ne se dim se qfar fshihet ne univers, kurse Zoti i madhėrishėm na ka treguar nė kur'an qe Universi eshte ne zgjerim te vazhdueshem, gjė e konfirmuar sot nga shkenctarėt e NASA-s.
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-06-09, 14:54   #100
Dani11
Banned
 
Avatari i Dani11
 
Anėtarėsuar: 21-12-05
Postime: 2,149
Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11
Gabim Titulli: A mendone qe ekzistojnė jashtėtokėsorė nė univers??

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shfletuesi_
MOs keni frike kjo ngjason me shume ne fytyren e Majkell Gjaksonit... :P

Shikoni deri von eshte dyshuar qe per UFO ( Pjate fluturuese ) eshte shpikje Amerikane, ndersa Amerikanet dyshoshin qe eshte shpikje Ruse... Por shume von eshte verejtur se ska te bej kjo as me Ruset as me Amerikanet..
Ne rusi viti sme kujtohet ne nje koncert me Madonen eshte shfaqur nje UFO... Pastaj nje udhetare rasti ne USA mori nje ufo dhe perseri e kan kthyer atje e shume raste tjera simbas fjaledhenave te personave qe gjoja jan marr nga UFO-t Thuhet qe jan paqesor qe nuk perdorin arme dhe qe i pelqejn Akulloret shume... :P
Me sa di une Islami nuk e mohon nje mundesi te tille.

Shume te kqi te kokan bre, vetemse e paskan nje perparsi mbasi nuk e kan problemin e dashurise, hahaha...


Dani11 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:40.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.