Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Shkenca & Teknologjia > Fenomene Paranormale
Emri
Fjalėkalimi
Fenomene Paranormale A egzistojnė fenomenet paranormale apo ato janė vetėm mashtrime tė persosura?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 14-07-09, 16:50   #1
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim Fėmija mė i fuqishėm nė botė katėr vjeē


Romė, 14 korrik, NOA - Eshtė vetėm katėr vjeē, por qė tani emri i tij figuron i regjistruar nė librin e Rekordeve Guinness.
Gulioano, ndėrsa fėmijėt e tjerė tė moshės sė tij luajnė me topa dhe automjete plastike, ai merret me gjimnastikė dhe ngre pesha mjaft tė rėnda.
I lindur nė Itali, ky rumun i vogėl ėshtė bėrė i famshėm pėr aftėsitė e tij profesionale nė gjimnastikė dhe si rrjedhojė e ka fituar pseudonimin “Hulku i Vogėl”.
Vargun e shumė tentimeve tė tij e ka kurorėzuar me hyrjen nė Librin e Rekordeve duke ecur nė duar.
Tė gjitha ato tentime janė dokumentuar me video-inizime tė shumta nga ana e babait tė Giulianos, i cili nė tė njėjtėn kohė ėshtė edhe trajneri i ti.
Mirėpo, derisa shumė njerėz janė tė impresionuar me gjithė kėto gjėra qė Giuliano mund tė bėj, disa tjerė pyesin se ēfarė ndikimesh mund tė kanė kėto trajnime nė zhvillimin normal tė tij dhe shprehin brengėn pėr shėndetin e djaloshit.
n.e/NOA


__________________
USHTARI ATDHEUT
Jetoj e punoj per nji Shqipni te lire etnike
e demokratike, qe populli shqiptar me jetue
zot dhe krenar ne liri e lumtuni, ne
trojet e tona iliro-dardane.
LEKA I. MBRET I SHQIPTAREVE
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 02-08-09, 17:37   #2
Buqja_ch
Prishtinalike
 
Avatari i Buqja_ch
 
Anėtarėsuar: 03-03-07
Vendndodhja: Zh _ Pr
Postime: 21,357
Buqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femiu i lindur me shenjen e hartes te Kosoves ..

...... Tv 21 ...


http://www.youtube.com/watch?v=K0H3s...eature=related
__________________
Shkėputja e Yllit nga qielli nuk lidhet pėr fatin e askujt ... !!!!
Buqja_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-08-09, 23:38   #3
LuLjaa
Ferizajlike
 
Avatari i LuLjaa
 
Anėtarėsuar: 06-03-07
Vendndodhja: Ngat Kojshive..
Postime: 32,348
LuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femiu i lindur me shenjen e hartes te Kosoves ..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Buqja_ch
Interesant aaa ...
__________________
● Dashuria vleresohet, aty ku shijohet ●
LuLjaa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-08-09, 12:17   #4
instruktori
Instruktori
 
Avatari i instruktori
 
Anėtarėsuar: 29-08-06
Vendndodhja: Aty ku eshte me se miri
Postime: 10,032
instruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Femiu i lindur me shenjen e hartes te Kosoves ..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Buqja_ch
Shume interesan a

A ka shans me qen ajo qe deklaroj Nena e Bleones

A mundesh me na than Buqe ju naj sen


__________________
Shteti kerkon angazhim

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga instruktori : 09-08-09 nė 12:18
instruktori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:47.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.